Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

    Tere,

    Nimelt ehitan just HP proliant DL580 toitekast omale 220 -12v 106 A muundurit. Siiani kõik ideaalselt kulgenud. Nagu teada on tegu väga lärmaka kuid hea aparaadiga. Katkusin asja lahti ja võtsin välja vendi. Nii kui vent välja võetud paneb toitekas ennast avarii reziimi ja tööle ei lähe. Nüüd on nimelt kaks võimalust ma tahaks toiteka ära lollitada aga ei tea kuidas. Tahaks et PSU saaks aru , et ikkagi ventikad on justkui küljes. Venitkad tüüpilised 12 v 3 juhtmeda. Punane, must ja valge. Mida peaksin kasutama.
    Või teine võimalus kas mul oleks võimalik kuidagi ise selle ventika pöördeid kontrollida kui jah siis, siis mida peaksin kasutama.
    Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

    #2
    Vs: Vaja serveri toitebloki vendi süsteemi veidi lollitada

    Võid vendi pealt andmed vaadata ja vastava takisti selle asemele koormaks panna.
    Aga ma arvan et, see ei ole eriti hea mõte et ilma vendita tööle paned selle. Võib üsna kiiresti tossu välja ajada.
    Kui mahub, siis pane suurem ventikas sinna. Suurt venti ei ole vaja nii kiiresti ringi ajada et saavutada sama õhuvool mis väikese vendiga täis pööretel.
    Ebayst saab 2 euroga ventika kontrolleri kätte, nii et väga vist ei tasu ehitama hakata ise, kui just juppe kodus olemas ei ole juba ja väga kiire ei ole.

    Comment


      #3
      Vs: Vaja serveri toitebloki vendi süsteemi veidi lollitada

      Selle valge juhtmega saabki toitplokk aru, et vent töötab. Ma pole ühtegi venti lahti lammutanud ega uurinud aga võibolla indutseeritakse seal kiirusest sõltuvalt mingi pinge. Või siis on ventikal mingi lüliti, mis seda juhet näiteks vastu maad lülitab ja selle abil mingit kondet kuskil laeb/tühjendab. Mõõda mis seal juhtmel pingeks pakutakse. Veel parem kui saad ossiga signaali uurida. Üldiselt on aga nii, et kui toiteplokk jääb selle signaali puudumisel üldse seisma siis pole eriti uba seda toitekat lollitada.

      Comment


        #4
        Vs: Vaja serveri toitebloki vendi süsteemi veidi lollitada

        Äkki ikka selle "kolmanda" juhtme kaudu tuleb impulsid Halli andurist.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #5
          Vs: Vaja serveri toitebloki vendi süsteemi veidi lollitada

          Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
          Äkki ikka selle "kolmanda" juhtme kaudu tuleb impulsid Halli andurist.
          Tavaliselt on impulsid vastavalt pööretele jah.

          Comment


            #6
            Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

            Seal sees on kõrvuti kaks 11500 rpm venti. Nagu tolmuimeja. Ei tea kas meil oomi poes on midagi olemas.Suuruselt nad üsna väikesed.Ala6x6 cm
            Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

            Comment


              #7
              Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

              12V? Tavalised arvuti ventikad ei sobi asemele?

              Comment


                #8
                Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                Hetkel just mõõtsin. Kui panen voolu juhtme seina siis hakkab vent tööle. Sellisel juhul on valges juhtes pinge 4v , punases 7v. Kui vajutan tumblerist asja standby pealt ära e. asja käima on valges juhtmes vool 4,16 ja punases juhtmes 9v.
                Kuna toitekas töötab nagunii vähem kui 50% peal siis ilmselt nii jöhkrat jahutust ta ei vaja. Proovisin ka tarbijad taha panna ja ventika tuule muajlae suunata ja vaadata kui kuumaks blokk läheb. Läks kergelt leigeks aga mitte kuuma lähedalegi. Seega sootuks ventika eemaldamine on täitsa olemas. Võib-olla panen mingi suurema venti siis peale puhuma hiljem. MIda aga teha et see blokk ära lollitada. Ilmselt valge juhtme pinget ei tasu puutuda. Äkki kui punase juhtme voldid 9 pealt 3le saaks töötaks asi ikka kenasti edasi? Mida mul vaja oleks, et 9v alla 3 v peale saada. Ma vabandan oma võhiklikust kuna ei oma peenelektroonkiu haridust aga kõik saab ju kuskilt alguse.
                Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

                Comment


                  #9
                  Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                  Uuri mis KUJUGA see valge juhtme pinge on. Kui on alalispinge siis on lihtne. Õige takk punase ja valge vahel ning ongi plokk lollitatud. Kui on pulsid siis on tiba keerulisem aga võib kah tavalise takiga hakkama saada. Kui aga seadmeid pole ja seda kuju kuidagimoodi ei saa siis võib proovida mingit potekat valge ja punase vahele. Enne või pärast peaks aga mingi takisti ka olema, et pote takistust nulli keerates midagi maha ei põleks. Aga noh see on kõik teooria.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                    Esmalt postitatud cretzky poolt Vaata postitust
                    Äkki kui punase juhtme voldid 9 pealt 3le saaks töötaks asi ikka kenasti edasi? Mida mul vaja oleks, et 9v alla 3 v peale saada.
                    Pinged on teada, vaja on välja uurida voolutugevus. Siis saab edasi mõelda, mida sinna vahele torgata. Kui proovida lisada punase juhtme ahelasse järjestikku mingi 10 oomine takisti, palju siis pinget jääb?
                    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                      Mul on mingi algeline multimeeter olemas. Ma pole kindel kas ma ampreid sellega mõõta saan. Püüan DC ampreid mõõta ja siis vaadata, mis sellest välja tuleb ja postitan siis siia edasi arutamiseks.
                      Kas siin on mõni funktsioon millega saab seda ampreid mõõta?

                      Click image for larger version

Name:	20130719_105602 (764x1024).jpg
Views:	1
Size:	487,2 KB
ID:	867474
                      viimati muutis kasutaja cretzky; 19 m 2013, 10:05.
                      Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                        Esmalt postitatud cretzky poolt Vaata postitust
                        hakkab vent tööle. Sellisel juhul on valges juhtes pinge 4v , punases 7v. Kui vajutan tumblerist asja standby pealt ära e. asja käima on valges juhtmes vool 4,16 ja punases juhtmes 9v.
                        Kena.
                        Esmalt postitatud cretzky poolt Vaata postitust
                        Nii kui vent välja võetud paneb toitekas ennast avarii reziimi ja tööle ei lähe.
                        Aga mis pinged on siis seal pistikus kuhu need punane ja valge läksid?
                        Loota on et punasest tuleb ikka 9V ja Valge on kuskil 0V kandis.

                        Esmalt postitatud cretzky poolt Vaata postitust
                        ei oma peenelektroonkiu haridust
                        Sellest haridusest pole nii tähtsust- õpid.
                        Aga kui kavatsed elektroonikaga tegeleda siis pead katsuma olla hästi hoolikas.
                        Praegu paistab kirjapildi järgi et Sa oma tegevusi eriti ei kontrolli.
                        Ja see lõhnab selle järgi et varsti Sul OLI väga ilus toide.

                        See tester mõõdab kuni 200 mA ehk 0,2 A. Mõistlik oleks esimeste mõõtmiste korral panna
                        järjest takisti R=U/0,2. Siis saab hinnata kui suur vool.
                        viimati muutis kasutaja A.R.; 19 m 2013, 10:22.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                          Valges juhtmes ei lange vool kordagi alla 4 v. Eks ma hoolikas püüangi olla ja mitte toidet ära kõrvetada, sest tegu ikka väga hea asjaga. Mõõdan avariireziimil olles pistiku info ka ära.
                          Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                            Esmalt postitatud cretzky poolt Vaata postitust
                            Valges juhtmes ei lange vool kordagi alla 4 v.
                            See oleks ka tõeline ime kui VOOL langeks alla mingi pinge mõõtühiku.
                            Aga sest pole midagi. Eile rääkis raadios üks EE Toivo lastele elektrist ja ka ei
                            suutnud teha vahet pingel ja voolul.
                            See on lihtsalt üks võimalus testida vestluskaaslast.

                            Eks ma hoolikas püüangi olla ja mitte toidet ära kõrvetada, sest tegu ikka väga hea asjaga.
                            Mõõdan avariireziimil olles pistiku info ka ära.
                            Kui jätta ära see jahutus ja riist niiviisi ka korralikult töötab siis
                            on kogu see konstruktorite kamp üks lollpeade ühendus.

                            Väga huvitav miks neid siis firmas tööl hoitakse?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Vaja serveri toitePloki vendi süsteemi veidi lollitada

                              Esmalt postitatud cretzky poolt Vaata postitust
                              Valges juhtmes ei lange vool kordagi alla 4 v. Eks ma hoolikas püüangi olla ja mitte toidet ära kõrvetada, sest tegu ikka väga hea asjaga. Mõõdan avariireziimil olles pistiku info ka ära.
                              Vool ei ole 4v ! Pinge on V ja vool on A...
                              Aga 4V on valges juhtmet sest su multimeeter ei jõua nii kiiretele impulssidele reageerida, see 4V on imulsside pinge. Ossiga näeksid mis tegelt toimub.
                              http://hparchive.com/
                              https://worldradiohistory.com/index.htm

                              Comment

                              Working...
                              X