Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Konto deaktiveerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Konto deaktiveerimine

    Kuidas toimub kasutaja konto deaktiveerimine?

    Andmebaasitehniliselt on konto kustutamine ilmselt võimatu.

    #2
    Vs: Konto deaktiveerimine

    Kasutaja deaktiveerib end ise, kui ta enam foorumisse ei postita ega foorumit ei külasta.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: Konto deaktiveerimine

      Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
      Kasutaja deaktiveerib end ise, kui ta enam foorumisse ei postita ega foorumit ei külasta.
      Siiski,

      Üksikisikutel on õigus nõuda isikuandmete kustutamist ning seeläbi hoida ära selliste andmete töötlemist kui:

      ■ isikuandmeid ei ole enam vaja sellel eesmärgil, millega seoses need on kogutud või muul viisil;
      ■ andmesubjekt võtab töötlemiseks antud nõusoleku tagasi;
      ■ andmesubjekt esitab vastuväite isikuandmete töötlemise suhtes ja töötlemiseks pole ülekaalukaid õiguspäraseid põhjuseid;
      ■ isikuandmeid on töödeldud ebaseaduslikult (või muul viisil vastuolus GDPR-iga);
      ■ isikuandmed tuleb kustutada selleks, et täita vastutava töötleja suhtes juriidilist kohustust;
      ■ isikuandmeid koguti seoses infoühiskonna teenuste pakkumisega lapsele


      Esmalt postitatud madis64 poolt
      Andmebaasitehniliselt on konto kustutamine ilmselt võimatu.
      Ei ole, see on ainult päring ja saab teha siinsamas foorumi administratiivliideses. Iseasi missugune adminn viitsib seadust täita, kui kohtukull malakaga ähvardades ei nõua.

      Aga foorumi adminn saab väita, et sinu isikuandmeid ei ole siin. Sest sa kindlasti ei esine foorumis oma ees ja perekonna nimega ja sa kindlasti ei ole kasutanud registreerimisel meiliaadressi eesnimi.perenimi@eesti.ee
      Õigust olla unustatud saab kasutada ainult siis kui esined päriselt ise endana, mitte miski müstilise nime madis64 all.

      Asi muutuks kui isiku passiandmetes oleks ka isiku veebinime lahter.

      Comment


        #4
        Vs: Konto deaktiveerimine

        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        Ei ole, see on ainult päring ja saab teha siinsamas foorumi administratiivliideses.
        ...
        Aga foorumi adminn saab väita, et sinu isikuandmeid ei ole siin. Sest sa kindlasti ei esine foorumis oma ees ja perekonna nimega.
        Jah, ma tean piisavalt hästi,mis on andmebaasipäring - pidasin silmas konto ja sellega seonduvate postituste kustutamise mõju foorumi terviklikkusele.

        Kui ma olen end oma ees- ja perenimega foorumikasutajaks reganud, siis need andmed on "seal" küll. See, et neid ei kuvata, ei tähenda veel nende mittetöödeldavust.

        Comment


          #5
          Vs: Konto deaktiveerimine

          Siin foorumis olete registreerinud end ainult suvalise ligipääsuvõimalusega e.mail kontoga. Vaat hinnavaatluse foorumis, kus te saate end autentida ID kaardi kaudu, seal oleks see isikuandmete teema nagu päris.
          See "suvalise ligipääsuvõimalusega e.maili konto" tähendab et siia saab registreeruda ka juhul kui olete mingi niisuguse arvuti juures kus on juhuslik konto lahti ning saate niikaua seda lugeda kuni foorumimootor saadab sinna esmased juhised - millele te klikkate. Mingitest isikuandmetest siin nagu palju rääkida pole.

          KKK-"Elfafoorumi kasutajal peab olema kehtiv ja toimiv meiliaadress. Elfafoorum ei kogu ega töötle kasutajate isikuandmeid.
          Elfafoorumis ei kustutata ühegi kasutaja kontot, kes on foorumis postitanud. Erandi korras otsustab konto kustutamise administraator."

          Esimeses lauses nõutud "toimiv" aadress tähendab seda et esmane teavitus registratsiooni kohta läheb läbi ja sellele reageeritakse. Sellega on ametlik osa lõppenud. Keegi ei saa tuvastada et konkreetne aadress kuulub just nimelt teile. Tõestada saab et konkreetne kasutaja lihtsalt reageeris läbi antud aadressi.

          Foorumis konkreetse kasutaja eranditult kõikide tehtud postituste eemaldamine rikuks foorumi teemade arusaadavust/terviklikkust päris olulisel kombel, nii et see poleks nagu hea.
          viimati muutis kasutaja OSX; 22 m 2018, 21:42.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #6
            Vs: Konto deaktiveerimine

            Kui keegi ennast ikka nii väga tahab kustutada, miks siis ka mitte, aga enne on vaja väga head põhjendust.
            Niisama heast tahtest ma seda ei tee, tehniliselt ka ebamugav.
            Asi ei kustu ei tagavarakoopiast ega internetiarhiivist.
            Kuna foorum ei kasuta isikutuvastust, siis ei saa olla tegu delikaatsete isikuandmetega.
            Ütlen ka seda, et ei ma tegele mitte mingitpidi andmebaasi andmetöötlusega.
            Samas see foorum on avalik ja kõik postitused on robotitele nähtavad , välja arvatud "Muidujutt" - see on nähtav vaid sisseloginutele.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Vs: Konto deaktiveerimine

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              Kui ma olen end oma ees- ja perenimega foorumikasutajaks reganud,
              Siin foorumis ei nõuta mitte kelleltki, et ta registreeriks end oma ees- ja perenimega.
              Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

              Comment


                #8
                Vs: Konto deaktiveerimine

                Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                välja arvatud "Muidujutt" - see on nähtav vaid sisseloginutele.
                Ja põhjus sellele oleks?

                BTW - igasugune sisselogimine jne tagab võimaluse kui logimise asukoha IP aadress on määratud mingitesse nimekirjadesse ja sisseloginud asjaosaline ei pruugi näha seda, mida peaks.

                Ei ole see postitus mõeldud norimisena kuid just eile oli kokkupuude mil sai üsna kaua aega tagasi avaldatud internetilehel uudisloos arvamust loo sisuks oleva kohta. Antud postituse aga kopeeris üks lapseohtu tegelane oma Twitteri seinale ja lisas omaltpoolt juurde, et MITTE MÄRKIDES ARVAMUST ISEENESEST lollakaks, vaid nimetas arvamuse avaldajat lollakaks kuna kirjutajale ei meeldinud konkreetne arvamus (ei klappinud tema vaatega). Esimese asjana sai selle tagaseljaarvamuse teinu hoiatava sõnumi, kuna ilmselt aju veel päris ära läbustatud kanepist ei olnud, laps reageeris, vabandas isikliku solvangu eest ja kustutas postituse - puhvrisse jääb see aga veel pikaks ajaks muidugi üles rippuma.

                Seadus aga ütleb, et:
                Kui keegi kasutab materjali ilma autori loata siis on see karistatav, samuti on karistatav asjaolu kui keegi võtab kellegi mingi arvamuse, kellegi isiku, identiteedi vms. ning kasutab seda isikut solvava, alandava või muu taolise loomuga toiminguks on tegu kuritahtliku tegevusega ja ohver saab enda õiguste kaitseks pöörduda Tsiviilkohtumenetluse seadustiku alusel hagimenetluses kohtusse.
                See oli tänahommikune vastus ka veebikonstaablilt.

                Kirjeldatud süsteemi kus "teatud, ebasobivate" inimeste arvamusi näiteks peidetakse kasutab ajakirjanud - Postimees on üks näide, sotsiaalmeedias käib asi nii, et n.n. ebasobiv arvamusavaldus on nähtav vaid avaldajale, kui kõrvalarvutis naabrimees sama teemat loeb ja vaatab siis seda arvamust seal tema ei näe, kui sellest arvutist aga logib sisse arvamuse avaldanu, ta taas näeb seda.

                Mul sellest ka olemas pilte ja salvestisi. Tehniliselt ei ole seda keerukas teha näiteks IP põhiselt. Iseasi, kas avalikus ruumis teatud teemadel arvamuste lämmatamine vale pildi loomiseks end ära tasub, see on küsitav.
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Konto deaktiveerimine

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Foorumis konkreetse kasutaja eranditult kõikide tehtud postituste eemaldamine rikuks foorumi teemade arusaadavust/terviklikkust päris olulisel kombel, nii et see poleks nagu hea.
                  see polevatki võimalik. kasutaja konto kustutamise skript võimaldas asendada postituse autori miski sünonüümiga millel pole mingit seost postituse autoriga.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Konto deaktiveerimine

                    Noh tegelikult ikka on, näiteks kui keegi võtab kasutaja postitused ette ja ükshaaval kustutab need. Väga loominguline tegevus ilmselt . Olen kasutajate soovil käinud kaugema mineviku postitustes kas vana infot, mittetoimivaid tel. numbreid jne kustutamas.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Konto deaktiveerimine

                      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                      Noh tegelikult ikka on, näiteks kui keegi võtab kasutaja postitused ette ja ükshaaval kustutab need. Väga loominguline tegevus ilmselt . Olen kasutajate soovil käinud kaugema mineviku postitustes kas vana infot, mittetoimivaid tel. numbreid jne kustutamas.
                      see on ükshaaval nokkimine ja seda teeks kasutajad ise ka. olen ise ka lasknud maha võtta teemasid, mis aegunud. mis nad ripuvad siin, kui kasutegur olematu.

                      /*nagu see teema mis kirjeldas pärnu maanteel olnud Selecti elektroonikapoest metsa alla sattunud kastitäit SONY ja Jamo service manuaale. polnud seda kasti enam polnud toda teemat ka vaja.
                      kohalikel olla olnud lõbus vadata kuidas terve eestimaa peaks kokkutulnud seltskond revideerib üht pappkasti */

                      Comment


                        #12
                        Vs: Konto deaktiveerimine

                        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                        Ja põhjus sellele oleks?
                        Põhjus ongi see, et see on Muidujutt.
                        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust



                        ....

                        Seadus aga ütleb, et:
                        Kui keegi kasutab materjali ilma autori loata siis on see karistatav, samuti on karistatav asjaolu kui keegi võtab kellegi mingi arvamuse, kellegi isiku, identiteedi vms. ning kasutab seda isikut solvava, alandava või muu taolise loomuga toiminguks on tegu kuritahtliku tegevusega ja ohver saab enda õiguste kaitseks pöörduda Tsiviilkohtumenetluse seadustiku alusel hagimenetluses kohtusse.
                        See oli tänahommikune vastus ka veebikonstaablilt.
                        Kuidas on see jutt seotud tehnikafoorumiga ?
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Konto deaktiveerimine

                          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust

                          Kuidas on see jutt seotud tehnikafoorumiga ?
                          Võin tuua ühe näite. Kui keegi tsiteerib minu postitust ja kirjutab tsitaadi lõppu, et ma olen loll, oinas vms, kusjuures ilma igasuguse põhjenduseta, siis peaks foorumi admin sellele reageerima.
                          Üks taoline asi ripub siiani üleval. "martinj" olen sulle kaks korda kirjutanud - tulemus on null.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Konto deaktiveerimine

                            Tsitaat Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust

                            Kuidas on see jutt seotud tehnikafoorumiga ?

                            Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                            Võin tuua ühe näite. Kui keegi tsiteerib minu postitust ja kirjutab tsitaadi lõppu, et ma olen loll, oinas vms, kusjuures ilma igasuguse põhjenduseta, siis peaks foorumi admin sellele reageerima.
                            Üks taoline asi ripub siiani üleval. "martinj" olen sulle kaks korda kirjutanud - tulemus on null.
                            Foorumi otsingumootor leidis sellise kirje kus olid sees mõned mainitud väljendid.
                            Kas oli mõeldud seda teksti?


                            Tsitaat Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                            Kummaline on lugeda, et räägitakse mingist heast maitsest, kuid põlatakse ära klaverimuusika. Mul oleks hea meel, kui helitehnika kaupluses pakutakse võimaluseks ka klaverikontserti kuulata. Kindlasti võiks ka palju muud kuulata nt. vokaalmuusikat ning suuremate instrumentide valikuga teoseid, kuid klaverist universaalsemat ning rohkem asendamatut instrumenti on pea võimatu leida. Klaver võib asendada sümfooniaorkestrit või mis tahes naturaalmuusika kollektiivi. Kui sa ei oska seda hinnata, siis ma ütleks, et tegemist on täesti vaba valikuga - inimesed on erinevad ning samamoodi ka nende eelistused, kuid mingisugusest "hea maitse" esteetikast ei tasuks sellisel taustal sõna võtma tulla.

                            Esmalt postitatud vonrebs poolt Vaata postitust
                            Muusikat on väga erinevat. Näiteks trummid, erinevad puhkpillid või kasvõi elektroonilised instrumendid on täpselt samaväärsed helitekitajad kui klaver. Klaver pole mitte mingisugune hea maitse näitaja vaid lihtsalt üks paljudest instrumentidest millega helisid tekitada. Minul on ka hea meel kui pakutakse sellist võimalust, klaverit siis näiteks. Kuid samatmoodi on mul hea meel, kui mulle pakutakse võimalust kuulata minule sobivat instrumenti ja stiili ning vastavalt võimalust, juhindudes iseenda heast maitsest kuulata mulle sobivat muusikat, et seejärel otsustada kas antud helisüsteem on võimeline seda advekaatselt esitama.
                            Iga loll võib tellida Mozartit ja seejuures väita, et tal hea maitse. Eestis sõidab tohutu hulk inimesi mustade mersudega. Neil on ka hea maitse ( kuhugi peaks panema jutumärgid siin ).

                            ***
                            Sõna 1011 ei ole lootust otsida, see on siin foorumis väga levinud väljend.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Konto deaktiveerimine

                              Ei.
                              Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                              Tsitaat Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust


                              Kas oli mõeldud seda teksti?

                              Comment

                              Working...
                              X