Teade

Collapse
No announcement yet.

Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

    Panal ei ole proovinud mõõta kui pikk see viide on aga väga hästi on tuntav ja häirib igal juhul.

    Comment


      #77
      Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

      Esmalt postitatud vonrebs poolt Vaata postitust
      Algatuseks minumeelest on kõige objektiivsem omada head maitset, seda nagu ka kuulmist ei anta kaasa kuid vähesel määral on kahtlemata võimalik harjutada.
      See nö. helipuhtus või mida siin hirmsasti audiofiilid taga ajavad on paljudel juhtudel enamasti märk hea maitse puudumisest või julgusest seda kasutada, võrdleksin seda riiete valimisega, hea maitsega inimene ostab selle mis teda kaunistab ja on mugav, kellel maitset pole vaatab õmblusi ja firmamärki.
      Ühes eesti juhtivamas audipoes saadeti mind põhimõtteliselt pikale lainele kuna ma ei soovinud nende 700 euroste kõlarite testimisel kuulata mingit klaverikontserti millelaadset muusikat ma lausa keelan enda läheduses mängida.
      Kummaline on lugeda, et räägitakse mingist heast maitsest, kuid põlatakse ära klaverimuusika. Mul oleks hea meel, kui helitehnika kaupluses pakutakse võimaluseks ka klaverikontserti kuulata. Kindlasti võiks ka palju muud kuulata nt. vokaalmuusikat ning suuremate instrumentide valikuga teoseid, kuid klaverist universaalsemat ning rohkem asendamatut instrumenti on pea võimatu leida. Klaver võib asendada sümfooniaorkestrit või mis tahes naturaalmuusika kollektiivi. Kui sa ei oska seda hinnata, siis ma ütleks, et tegemist on täesti vaba valikuga - inimesed on erinevad ning samamoodi ka nende eelistused, kuid mingisugusest "hea maitse" esteetikast ei tasuks sellisel taustal sõna võtma tulla.

      Comment


        #78
        Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

        Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
        Kummaline on lugeda, et räägitakse mingist heast maitsest, kuid põlatakse ära klaverimuusika. Mul oleks hea meel, kui helitehnika kaupluses pakutakse võimaluseks ka klaverikontserti kuulata. Kindlasti võiks ka palju muud kuulata nt. vokaalmuusikat ning suuremate instrumentide valikuga teoseid, kuid klaverist universaalsemat ning rohkem asendamatut instrumenti on pea võimatu leida. Klaver võib asendada sümfooniaorkestrit või mis tahes naturaalmuusika kollektiivi. Kui sa ei oska seda hinnata, siis ma ütleks, et tegemist on täesti vaba valikuga - inimesed on erinevad ning samamoodi ka nende eelistused, kuid mingisugusest "hea maitse" esteetikast ei tasuks sellisel taustal sõna võtma tulla.

        Muusikat on väga erinevat. Näiteks trummid, erinevad puhkpillid või kasvõi elektroonilised instrumendid on täpselt samaväärsed helitekitajad kui klaver. Klaver pole mitte mingisugune hea maitse näitaja vaid lihtsalt üks paljudest instrumentidest millega helisid tekitada. Minul on ka hea meel kui pakutakse sellist võimalust, klaverit siis näiteks. Kuid samatmoodi on mul hea meel, kui mulle pakutakse võimalust kuulata minule sobivat instrumenti ja stiili ning vastavalt võimalust, juhindudes iseenda heast maitsest kuulata mulle sobivat muusikat, et seejärel otsustada kas antud helisüsteem on võimeline seda advekaatselt esitama.
        Iga loll võib tellida Mozartit ja seejuures väita, et tal hea maitse. Eestis sõidab tohutu hulk inimesi mustade mersudega. Neil on ka hea maitse ( kuhugi peaks panema jutumärgid siin ).

        Comment


          #79
          Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

          Klaver - ei vaidle vastu,kui on hästi salvestatud,uuema aja kvaliteetsematel bluusiplaatidel võib kohata klaveri supersaunde - eeldus on et inimene on kuulanud hästimängitud klaveri ka naturaalses keskonnas,ja ta teab mida sellelt instrumendilt oodata,aga kui ei tea???
          Minu meelest objektiivne aspekt on juba see,kui sul on ühes ruumis võrdluseks üles seatud no mingi viis stereosüsteeemi,need on ühendatud ühetüübiliste kaablitega,sama marki kõlaritega ja kuulamiseks sama heliplaat,sellisel juhul oleks ehk võimalik alati välja selgitada erinistuv (parem)

          Comment


            #80
            Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

            Esmalt postitatud kalju poolt Vaata postitust
            Kaablitel on vahe ja kuulamisel täiesti eristatav. Kõige lihtsam võrrelda kui võtad mõne nõuka-aegse kaabli ja võrdled seda kasvõi Profigoldiga. Kui erinevust ei kuule oled õnneseen-puudub tarvidus kallitesse seadmetesse investeerida.

            Neile, kes kuulevad erinevusi soovitan katsetada nn. pseudosümmetriliste RCA kaablite suuna vahetamist-ka seal on erinevus kuuldav.
            Absoluutselt nõus!!!!
            Kuigi suhtusin sellese ka ise esialgu skeptiliselt.
            Praegugi terve pundar XLO kaableid kodus - suur tajutav erinevus on signaalikaablitel,kõlarikaablitel pisut vähem(kirjutaks selle tagasihoidliku tehnika arvele)

            Comment


              #81
              Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              "Eriti 2)" osas on ka olulisi erandeid, nimelt korralik arvuti võib enamiku saadaolevaid standalone playereid seljatada. Samas peab tõdema et ega poest niisama lihtsalt sellist ka ei osta, küsimus pole hinnas vaid konfiguratsioonides.
              Flac ei ole ka kahjuks veatu, nimelt pakitud failist reaalajas dekodeerimine võib viia väga kuuldavate vigadeni, wv, wav, aiff või alac lossless on kindlamad variandid mida kasutada.
              Ega vist flac ja alac üksteisest ei tohiks erineda,on ainult erinevatele platvormidele mõeldud,üks Windowsi teine Os jaoks.
              Kasutan ka ise PC'd suht palju muusika mängimiseks,programmiks Traktor ja väline helikaart hetkel M-Audio fast track pro,mängitavateks failideks enamuses cd plaatidelt ripitud flac,rippimiseks kasutan Easy CD/DA Extractorit,selle kooslusega pole ma WAV'l ja Flac'l väga märgatavat vahet kuulnud. Flac faile on lihtsalt mugavam kasutada - TAG'id.

              Comment


                #82
                Vs: Helisüsteemi hindamise objektiivsed aspektid

                Esmalt postitatud ervin2 poolt Vaata postitust
                Ega vist flac ja alac üksteisest ei tohiks erineda,on ainult erinevatele platvormidele mõeldud,üks Windowsi teine Os jaoks.
                Päris nii vist ikka ei ole. Flac on universaalne, töötab kõigi vähegi levinud OSide all. Alac seevastu on üsna piiratud õuna ampluaasse. Oluline aga on et ainult flac on suutnud näidata et tema reaalajas dekodeerimine võib olla häiretega, vigadega, on ka juhtumeid kus kasutajad ei saa oma pakitud faile lahti pakkida.

                Minu nimetatutest on vaid Wavpack samuti tõrkunud - kuid seda vaid alpha-staadiumis seoses "hybrid mode'ga" (olin kunagi Bryantile alpha-tester). Alates neljandast põlvkonnast pole aga enam probleeme teada.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment

                Working...
                X