Teade

Collapse
No announcement yet.

Lampvõimendi Hiinast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Lampvõimendi Hiinast

    Mida sa täpsemalt silmas pead, kas lampvõimu "eufooriat" või vinüül ja lairibad?
    Vinüül muidugi omamoodi klass, mina küll ei jõuaks oma lemmikartistide vinüüle kokku osta, alles vaatasin metallica 4 vinüüli ca 100 euri.
    Lairibadega teine teema, on olnud varem 2x12" lairibad ühes kastis aga tol hetkel ei osanud hinnata neid või olid need liiga suured et pidin maha müüma.
    See et lampvõimendi huvi üle läheb, oi ei. Ei kulu päevagi mil muusikat ei kuula, see juba osa elust. Ja mida parem helisüsteem, seda suurem nauding. Raha pole paljudel et soetada oma unistuste helisüsteem. Samm sammult vaja areneda vastavalt võimalustele.

    Comment


      #17
      Vs: Re: Lampvõimendi Hiinast

      Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
      Nonii, nüüd mitu päeva siin kuulatud.
      Mis ma ütlen- eelnev kriitika on asjatu.
      Endal meeldib öösiti muusikat kuulata, siis justkui tänavamüra pole ja kõik hea vaikne. Tõstsin Yamaha RX-397 stereoressiiveri kõrvale ja võrdlesin. Yamahat pidasin ka hea heliga ressiks, tundus et heli täpne, särav, puhas, ilus. Tõstsin mitu korda yamahat ja lampi ümber mitmete laulude puhul ja mis ma märkasin! Yamaha kõlab justkui tehislikumalt, jbl kõlarite kõrged nagu häirivalt sisisevad nagu ma eelnevalt ka teema olin teinud. Lambiga selliseid häirivaid teravaid helisi ei kostu. Kogu sagedusala kõlab pehmemalt ja meeldivamalt ja MADALSAGEDUS on küll ikka super.
      Mis ma ütlen- nüüd olen lambi usku ja enam ühtki transsvõimu ei taha. Edasi minna siis tahaks vinüüli kuulata ja kui ressurssi tekib, siis mingid suuremad lairibad.
      Võimendiga väga rahul, hiinast tellitud d-klassi võimendi mis mul on, ega seda ka kuulata ei kannata enam. Eks süües kasvab isu.
      Kui inimene on arenemisvõimelise kuulmisega (ja ka soovib enda kuulamisoskusi arendada), siis see "lambivaimustus" läheb üle tõepoolest, olen sama meelt moi'ga. Vähemalt mis puutub traditsioonilistesse väljundtrafoga (OT) lampvõimenditesse. Ühel hetkel saad näiteks aru, et see "super madalsagedus" on tegelikult üsna vedel ja pumpsuv, puudub vajalik kontroll. Mahe kesksagedus põhineb tegelikult tõsiasjal, et kõrge ots on mõningas languses. Võimalik et ka stereopanoraam ei ole kaugeltki nii täpne ja sügav kui tahaks, näiteks faasimoonutuste tõttu. Ja nõnda edasi.
      Korralikud lairibad jah, veidi aitavad elada sellise OT-lampvõimendiga, mõnda aega, kellel pikemalt, kellel lühemat perioodi. Ja silmadega kuulamine kompenseerib nii mõndagi puudujääki helis, see on alati nii olnud ja ei paista märke et maailm selles osas muutuks. Nii et - naudi kuni saad, tahad ja suudad!
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #18
        Vs: Lampvõimendi Hiinast

        Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
        Mida sa täpsemalt silmas pead, kas lampvõimu "eufooriat" või vinüül ja lairibad?
        Kõiki kolme.
        Võimule võiks mingi helikaardi külge ühendada ja ASK ning THD üles võtta, saad ka mõtlemisainet.
        Väga tõenäoliselt peaks selle võimu skeem olema selline: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1E7cZX...7q6yNDVXap.jpg
        või väga lähedane sellele.
        viimati muutis kasutaja moi; 01 11 2020, 11:50.

        Comment


          #19
          Vs: Re: Lampvõimendi Hiinast

          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
          Ära muretse, see läheb üle, võtab natuke aega aga läheb.
          Kindlasti ei lähe üle. Transs ja lampvõimendi on mõlemad head kuulan vastavalt tujule lambiga lairiba ja transiga mitmeribalist.

          Comment


            #20
            Vs: Lampvõimendi Hiinast

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Võimule võiks mingi helikaardi külge ühendada ja ASK ning THD üles võtta, saad ka mõtlemisainet.
            Kui see võimendi väga kaugel Tartu linnast ei ole, siis võin aidata need karad üles mõõta, jagame ja arutleme edasi.
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #21
              Vs: Lampvõimendi Hiinast

              Võiks ju võimendi üle mõõta aga kui see hiina lamp nii halb on siis kõrv saaks ju aru .
              Võibolla sellega läheb tõesti pikemalt aega, eks tulevik näitab.
              Muidugi sellise seisukohaga ma küll üldse ei nõustu justkui lampvõimendi oleks ajutine nišitoode, mis peale teatud aega kasutamist tõstad kapiotsa tolmu koguma sest avastad et heli on halb, ebamäärane? Sellise jutu peale peaks teile Humax-i kallale saatma .
              Päris hulluks ka ei saa ju minna, näiteks mõnigi siin foorumis kellel helisüsteemis audiokaablid maksavad rohkem kui minu terve helisüsteem.
              Võiks siis lõpuks küsida kui lampvõimendi esmane "erutus" üle läheb, mitmetuhandelise võimendi peaks siis ostma mis on tõesti hea?
              See arenemisvõime on ka huvitav teema, aga see areng kestabki niikaua kui aina suuremad summad matad maha et aina paremaid nii kõlareid kui võimendeid suudad soetada.
              See pole ju siin selle teema eesmärk, siin on fookus selle hiinaka üle.

              Comment


                #22
                Vs: Lampvõimendi Hiinast

                Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                Võiks ju võimendi üle mõõta aga kui see hiina lamp nii halb on siis kõrv saaks ju aru .
                Siin tulebki mängu kuulamise oskus. Õpitav asi, aga eeldab entusiasmi. Aitame kui vaja, näitame ja suuname, igatahes! Paneme korraliku end tõestanud signaaliallika ette, tasemel kõlarid sappa, kuulame tuntud testmaterjali ja arutleme, mida kuulda on siis ka. Ja siis võib peale seda mõõtesüsteemiga ka üle käia. Nagu ütleb kolleeg N. Pass: kuulake rohkem ja mõõtke vähem. Aga ilma mõõdistamata ei saa ka kuidagi, asi jääb pimeduses kobamise tasemele.

                Muidugi sellise seisukohaga ma küll üldse ei nõustu justkui lampvõimendi oleks ajutine nišitoode, mis peale teatud aega kasutamist tõstad kapiotsa tolmu koguma sest avastad et heli on halb, ebamäärane? Sellise jutu peale peaks teile Humax-i kallale saatma .
                Esiteks: tuleb vahet teha lampvõimendil ja lampvõimendil. Tänaseks pisut teemat nuusutanuna väidan, et enamus maailma kodukasutuse lampvõimendeid eksisteerib ainult tänu asjaoludele, et lampide hiilgamist on tore vaadelda ja inimesed ei oska korralikku heli ära tunda. Olen leiutanud selliste petliku loomuga lampvõimendite tarbeks kirjeldava väljendi "magus keskpärasus".
                Humaxiga olen alati valmis lampvõimendite teemal mõtteid vahetama, need on seni olnud konstruktiivse loomuga.

                Päris hulluks ka ei saa ju minna, näiteks mõnigi siin foorumis kellel helisüsteemis audiokaablid maksavad rohkem kui minu terve helisüsteem. Võiks siis lõpuks küsida kui lampvõimendi esmane "erutus" üle läheb, mitmetuhandelise võimendi peaks siis ostma mis on tõesti hea?
                Asi ongi selles, et kõike ei saa rahas mõõta. Hinnalisemaks peetakse neid seadmeid (kaablid sinna hulka arvatud), mis pakuvad rohkelt silmailu. Orienteeritud isikutele, kes otsivad pigem sisustuselemente ja pigem "kuulavad silmadega". Seega ei ole mõtet võrrelda võrreldamatuid, kartuleid ikka kartulitega ja apelsine apelsinidega.

                See arenemisvõime on ka huvitav teema, aga see areng kestabki niikaua kui aina suuremad summad matad maha et aina paremaid nii kõlareid kui võimendeid suudad soetada.
                See pole ju siin selle teema eesmärk, siin on fookus selle hiinaka üle.
                Üllata siis palun selle hiinakaga?
                Arenemisvõime all pean silmas võimekust tegelda kuulamise õppimisega, õige heli äratundmise oskuse suunas liikumist. See on vabalt elukestev protsess, kui vaid entusiasmi jätkub. Mida rohkem kuulamiskogemust tekib, seda vähemaks jääb esmast õhinat ja (tihti põhjendamatut) enesekindlust...
                Samas selle raske, ent tänamatu teekonna alguses olles kiputakse heli hindama kriteeriumi "AGA MULLE MEELDIB NII" alusel. Mida ma ei nimeta küll täiesti valeks lähenemiseks, kuid see võiks areneda kriteeriumiks "kas see päriselt ka kõlab nii?". Sest see "aga mulle meeldib nii" on tegelikult arengu tupiktänav, kui natuke asjade üle järele mõelda.
                Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                Comment


                  #23
                  Vs: Lampvõimendi Hiinast

                  Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                  Võiks ju võimendi üle mõõta aga kui see hiina lamp nii halb on siis kõrv saaks ju aru .
                  Ma ka arvasin, et kõrv peaks aru saama aga ilmselt alahindasin seda võimu ja natuke ülehindasin sinu kogemusi.
                  Lihtsalt sportlikust huvist oleks ka hea teada, millised selle võimu objektiivsed numbrid on.
                  Lisaks ASK-le ja THD-le oleks huvitav teada ka võimu väljundtakistust, mis tõenäoliselt on seal paari oomi juures ja tekitab juba häid võimalusi kõlarikaablitega süsteemi heli tuunida aga võib ka inverterkõlarite bassi sassi ajada.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Lampvõimendi Hiinast

                    Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                    Nagu ütleb kolleeg N. Pass: kuulake rohkem ja mõõtke vähem. Aga ilma mõõdistamata ei saa ka kuidagi, asi jääb pimeduses kobamise tasemele.
                    Mõõtmine enne kuulama asumist võib mõnikord säästa kuulamisele kulutatavat aega

                    THD kõlariterminalidelt võib ju olla selline:
                    Click image for larger version

Name:	THD_1.jpg
Views:	1
Size:	103,9 KB
ID:	873098

                    või selline:
                    Click image for larger version

Name:	THD_2.jpg
Views:	1
Size:	108,8 KB
ID:	873097

                    aga ka selline:
                    Click image for larger version

Name:	THD_3.jpg
Views:	1
Size:	103,8 KB
ID:	873096
                    (viimasega on midagi mõõtmisel tõenäoliselt nihu läinud, nii katki ei tohiks see pill olla, kuid kordusmõõtmist ei viitsinud toona korraldada).

                    Edit: üks nendest tulemustest on lambika oma.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Lampvõimendi Hiinast

                      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                      Mõõtmine enne kuulama asumist võib mõnikord säästa kuulamisele kulutatavat aega

                      THD kõlariterminalidelt võib ju olla selline:
                      Grafaad on võetud ühe ja sama paari kõlaritega? Nojah, selleks et vältida konkreetse reaktiivkoormuse mõjusid võiks mõõta aktiivkoormusega.
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Lampvõimendi Hiinast

                        Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                        Grafaad on võetud ühe ja sama paari kõlaritega?
                        Jah, mõõtmised on tehtud "ühe soojaga" vahetades seadmekomplektis ainult lõppvõimendit.


                        Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                        Nojah, selleks et vältida konkreetse reaktiivkoormuse mõjusid võiks mõõta aktiivkoormusega.
                        Miks ma peaksin antud juhul reaktiivkoormuse mõjusid vältima - mind ju huvitab, millise signaaliga võimendid konkreetseid kõlareid läbi konkreetsete kaablite tegelikult "toidavad".
                        viimati muutis kasutaja madis64; 03 11 2020, 15:51. Põhjus: lauseehitus

                        Comment


                          #27
                          Vs: Lampvõimendi Hiinast

                          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                          Miks ma peaksin reaktiivkoormuse antud juhul mõjusid vältima - mind ju huvitab, millise signaaliga võimendid konkreetseid kõlareid läbi konkreetsete kaablite tegelikult "toidavad".
                          Eks ta ole, need konkreetsete kõlaritega mõõdetud graafikud imho vaid ei ole üldises plaanis väga võrdluskõlbulikud. Konkreetsete kõlarite omanikule - midagi on, eriti kui ka subjektiivne võrdluskuulamine on tehtud. Aga mida siis ülejäänud kodanikud selle konkreetse kõlaripaari abil mõõdetud infoga peale saaks hakata? Kas THD kõlariklemmidelt on üldse midagi reaalselt ütlev suurus? Vbl peaks siis mõõtma suisa koonuselt..?

                          Einoh, ma täitsa huviga juba viskaks sellele teemaalgataja hiinavõimendile mõõtesüsteemi külge.

                          Allpool ühe teise SE-hiinavõimendi mõned kõverad võrdluseks, aktiivkoormusega. Mõõtmised tehtud sagedusvahemikus 20Hz-20kHz, seda antud juhul laiemaks ajada ei olnud lihtsalt pointi.

                          Sageduskara 20Hz-20kHz:
                          Click image for larger version

Name:	sageduskara.jpg
Views:	1
Size:	116,8 KB
ID:	873099

                          THD @1W/8 Ohm 20Hz-20kHz:
                          Click image for larger version

Name:	THDN_1W_8ohm.jpg
Views:	1
Size:	225,5 KB
ID:	873101

                          THD @4W/8 Ohm 20Hz-20kHz:
                          Click image for larger version

Name:	THDN_4W_8ohm.jpg
Views:	1
Size:	228,0 KB
ID:	873102

                          THD 10mW-1W 8 Ohm @1 kHz:
                          Click image for larger version

Name:	THDN_PWR_10mW_1W_8ohm.jpg
Views:	1
Size:	169,1 KB
ID:	873103

                          Harmooniliste spektrum:
                          Click image for larger version

Name:	spectrum.jpg
Views:	1
Size:	167,8 KB
ID:	873100

                          Siinus 1 kHz klippimise piiril:
                          Click image for larger version

Name:	clip2.jpg
Views:	1
Size:	105,2 KB
ID:	873104

                          Ristkülik 1 kHz:
                          Click image for larger version

Name:	meander.jpg
Views:	1
Size:	98,1 KB
ID:	873105
                          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Lampvõimendi Hiinast

                            Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                            Eks ta ole, need konkreetsete kõlaritega mõõdetud graafikud imho vaid ei ole üldises plaanis väga võrdluskõlbulikud.
                            Nõus, kuid "üldine võrdluskõlbulikkus" ei olnud ka selle mõõtmisseeria eesmärk.

                            Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                            Aga mida siis ülejäänud kodanikud selle konkreetse kõlaripaari abil mõõdetud infoga peale saaks hakata? Kas THD kõlariklemmidelt on üldse midagi reaalselt ütlev suurus? Vbl peaks siis mõõtma suisa koonuselt..?
                            Filosoofiliselt lähenedes - crap in tähendab shit out. Ehk kui kõlarist väljuv heli ei meeldi, siis enne kõlarite vahetust on mõttekas selgusele jõuda, millise kvaliteediga neid üldse tüüritakse.
                            Kui omanikul juhtub olema mingi komplekt lõppvõimendeid ning ta soovib saada kiiret selgust nende võimes juhtida tema praeguseid kõlareid, siis kõlariterminalidelt võetav signaal on selles osas suhteliselt hea indikaator.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Lampvõimendi Hiinast

                              Ei tegelikult väga asjalikud mõtted ja seisukohad siin teemas.
                              Tõsi on see et sellist kuulmiskogemust niipalju ei olegi. Niimoodi samas ka ei tahaks teha et minna kellegile külla kuulata ta väga head helisüsteemi ja koju tulles ei taha oma helisüsteemi enam kuulatagi. Arenemisoskus on vist ikka peaaegu kõigil olemas aga kordan eelnevat- asi on rahas. Väga hea lampvõimendi maksab ikka kordades enam kui see hiinakas. Esimest postitust lugedes ja nüüd järeldusi tehes saab ikka öelda küll et see summa ei läinud otseselt koolituskuludeks.
                              Tulles selle võimendi andmete juurde tagasi siis võiks sellele mõõtmised ära teha küll. Ise võin ainult ossiga väljundvõimsuse ära mõõta, aga vist läpaka mikrofoni sisendiga mõõtma ei kipu.
                              Võib ju keegi külla tulla ja kuulata, vaadata, mõõta. See eelnev jutt õige et tuleb areneda. See lampvõimendi on üldse esimene lampvõimendi mida ma kuulanud olen. Moi eelnevalt öeldud jutt tekitas sellise pessimismi et too hiinakas kõlab halvasti aga esmapilgul ongi emotsioon vastupidine. Siiamaani kõlab hästi ja vist pretensioone VEEL ei olegi.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Lampvõimendi Hiinast

                                Uskuge oma kõrvu, mitte kellegi õpetussõnu.
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X