Teade

Collapse
No announcement yet.

Audes A101 ...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audes A101 ...?

    Tere,
    olen siin uus ja vabandan ette v-o natuke totrate küsimuste pärast. Uurisin ka siin foorumites ringi aga ei leidnud kõiki vastuseid. Sain hiljuti Audes A101 (e. priboi) omanikuks. Nii ja küsimused oleks:

    1)olen kuulnud, et kui seda võimu natuke mudida annab ta suhteliselt hea tulemuse. Nii et mida oleks vaja selle võimuga teha ja kas oskate soovitada kedagi kes oskaks, tahaks, viitsiks mõõduka tasu eest seda teha?

    2)Võimule oleks ka vaja mingit eelvõimu…. Ise mõtlesin et kas ei oleks mõttekas lihtsalt korralik reguleeritav stereo potekas (või kaks mono)? Et mida vähem kama seda parem.

    3)Ja siis veel kõlarid! Keegi äki soovitab mingeid mis sobiksid? Kuna finantsid on nii nagu on siis mõtlesin kasutatud kõlarite peale, ntx olen kuulnud headest majaki kõlaritest?!!?? Olen ka mõelnud äki ise midagi kokku keerata aga see ilmselt kunagi teine kord

    Tänades

    elari

    #2
    1. maitse asi ja variante on väga palju
    2. pole vaja eelvõimu ja potekas peaks ka nagu neil esipaneelil juba olemas olema.
    3. 8 oomised peaksid kõlarid vähemalt olema.

    Comment


      #3
      No ei ole ühtegi nuppu sel pillil!

      Comment


        #4
        Ju siis on neid variante ka ilma potekata.
        Priboidel on 33k oomine potekas ja ongi kogu eelvõim.

        Comment


          #5
          Oka, saan aru et ei viitsi jälle järgmisele lollile otsast seletama hakata!

          aga ma pakun diili teie aitate mind mina teid. Võin teha näiteks teie ilusatest asjadest ilusaid fotosid või võin ka raha maksta kontsultatsiooni eest. Nii et kes viitsiks muga nats jännata? Ja noh mul siin mõned asjad juba selgemaks saand kah....


          tänades,

          elari

          Comment


            #6
            http://www.audiomagazine.ru/ss/tranzlamp Leidsin sellise Priboi/Audese võimu modimise skeemi. Ja kuna leht oli lahti sellise koha pealt http://igdrassil.narod.ru/audio/pamps/index.html panen ka selle lingi.

            Comment


              #7
              Originally posted by elur@Apr 2 2005, 15:16
              Oka, saan aru et ei viitsi jälle järgmisele lollile otsast seletama hakata!
              No mõne rea ja õpetussõna võib siia täitsa tasuta panna.
              Küsimus on selles, et seda võimu võib modida sadat erinevat moodi. Milline see neist võimalustest parim või sulle meeldivam on saad teada umbes kolmanda või neljadna ümbertegemise järel ehk.

              Comment


                #8
                Lugesin just naaberteemast trafode varjestuse kohta - Priboil tundub tehases kõik nagu vastupidiselt mitmesugustele soovitustele ehitatud olema. Otsin ise ka infot võimendi "paremaks muutmisel" aga ilma põhjaliku ümberehituseta vist ei pääse!
                Tegijatel võtab jutt Priboi modimisest pildi eest ära!

                Mõned nopped artiklitest ja tähelepanekud:

                * toitetrahvo on varjestamata
                * toitejuhtmed on väga pikad
                * ühine maanduspunkt on ühendatud läbi signaalijuhtme varje skeemiga.
                * ms urin valjukates
                * .... oskab veel keegi täiendada?

                moi võiks lühidalt oma kogemusi jagada, kuidas ta oma võimu rahuldavasse konditsiooni on saanud?

                Comment


                  #9
                  Tervitus!

                  Mõned nopped artiklitest ja tähelepanekud:

                  * toitetrahvo on varjestamata
                  Ei oska kommenteerida, kui kriitiline see antud juhul on, ei ole sellega eksperimenteerinud. Vähemalt on jälgitud trafode paigutust üksteise ja muu suhtes, toitetrafo on paigutatud eemale, nii palju kui korpus seda lubab.

                  * .... oskab veel keegi täiendada?
                  Aga palun:
                  Kogu võimendi alates toitest tuleb uuesti ehitada. Kasutades siis originaaltrafosi ja võib-olla ka korpust. Paraku ei saa (loe: ei ole praktiline) kasutada väljundis midagi muud peale originaallampide (loe: "ei" EL34-le ja muudele põhimõtteliselt parematele).

                  Comment


                    #10
                    Teemaga haakuv ümberehitus: http://igdrassil.narod.ru/audio/pamp...riboy_upd.html
                    Skeem: http://igdrassil.narod.ru/audio/pamps/prschem.djvu

                    Server on väga aeglane, seetõttu varu kannatust!

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Sully@Apr 8 2005, 17:08
                      moi võiks lühidalt oma kogemusi jagada, kuidas ta oma võimu rahuldavasse konditsiooni on saanud?
                      Ilmselt oled sa mu kogemusi juba lugenud: B-) B-)
                      Aga ega ma temaga väga rahul ei ole ja asi käib natuke nagu Tallinna linn, et ei saa kuidagi valmis. Vahel tundub, et läheb hoopis halvemaks mitte paremaks.
                      Eks igaüks on rahul natuke erineva modimise tulemusega. Minu modimine on veel olnud kui eksperimenteerimine, et kui head on võimalik saada praktiliselt juppide ostmiseks raha mitte alla pannes, uued lambid välja arvatud.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Tony_T@Apr 8 2005, 17:28
                        Mõned nopped artiklitest ja tähelepanekud:

                        * toitetrahvo on varjestamata
                        Ei oska kommenteerida, kui kriitiline see antud juhul on, ei ole sellega eksperimenteerinud. Vähemalt on jälgitud trafode paigutust üksteise ja muu suhtes, toitetrafo on paigutatud eemale, nii palju kui korpus seda lubab.

                        Paraku ei saa (loe: ei ole praktiline) kasutada väljundis midagi muud peale originaallampide (loe: "ei" EL34-le ja muudele põhimõtteliselt parematele).
                        Toite trafo varjestus ei ole tegelikult väga oluline, kui maandustega asjad korda ajada ei ole erilist võrgumüra kosta.

                        Miks siis muid lampe originaal trafoga kasutada ei saa (pole praktiline)?

                        Comment


                          #13
                          Tervist!

                          Toite trafo varjestus ei ole tegelikult väga oluline, kui maandustega asjad korda ajada ei ole erilist võrgumüra kosta.
                          Ilmselt küll, nõus.

                          Miks siis muid lampe originaal trafoga kasutada ei saa (pole praktiline)?
                          Madal anoodikoormus. Näiteks toodud EL34-ja puhul peab panema 2 paari paraleelselt. Lampide paraleelimise kohta on mul oma arvamus. Midagi võidad (võimsus, põhiliselt), midagi kaotad (nimetagem seda siis näit. delikaatsuseks, rafineerituseks vms., ka siis kui nad kõik "ideaalselt" valitud on).
                          Lisaks liig madal toitepinge, et enamikke võimsuslampe seal efektiivselt kasutada.
                          Ma ei väida, et see võimatu oleks, lihtsalt mina nii ei teeks.

                          Comment


                            #14
                            humax kirjutas sellise jutu häälestuse kohta, las jääb siis tulevatele põlvedele lugemiseks!
                            Lgp. noor kolleeg, lampide paari valimiseks pole lambimõõtjat just tingimata vaja. Seda saab ka konkreetse võimuga paari panna, juhul, kui lambid väga vanad pole ja seda tehakse järgmiselt: esiteks seade potekas skeemi järgi R-14 asub vahetus läheduses lampide paneelil lampide 6R3C juures see keeratakse visuaalselt keskasendisse.Seejärel toiteplokis asuval paneelil on kaks seade potekat vasakpoolne on vasaku ja parempoolne on parema kanali jaoks.Nendega pannakse paika negatiivne eelpinge, mida mõõdetakse lõplambi võrelt esimeselt jalalt ehk takistilt R17 JA R20 6R3C lambipoolsest punktist ja suurusega 40-45V ja see peab olema negatiivne pinge, korpuse suhtes.Kui see on tehtud siis võtad voltmeetri ja mõõdad pinget kahe lambi anoodide vahel,voltmeetri piirkond võta mitte vähem kui 100V. Kui seal on olemas mingi pinge siis selle potekaga, R14 lampide juures keera nii, et pinge potentsiaal oleks minimaalselt väike või koguni 0.Korda seda toimingut mitu korda ja anoodide vaheline pinge selle kanalil mida regullid peab saama nulliks või äärmisel juhul mitte rohkem kui 5V.Kui pinget nulli ei saa vajavad lambid vahetust. Seade potekatega R1 ja R2 paned paika ainult eelpinge ja sellega sa nulli ei saa. hea oleks kui mõlemal kanalil lõpulampide eelpinge oleks võimalikult võrdne. Kõigepealt teed ühe kanali siis teise kanali ja seda mitu korda. kontrollidest pingeid voltmeetriga ja tugevuse potekas peab olema mahakeeratud. lõpuks kontrollid hämaras, et lõpulampide anoodid ei lähe punaseks, kui seda juhtub siis keera eelpinget kõrgemaks, kuid mitte üle miinus 50V SIIS LAMP EI AVANE ENAM NORMAALSELT. täpset pinget pole võimalik öelda, sest iga võim on isemoodi. lõpuks oleks hea heligeneraatoriga asi üle vaadada, kud selleks on vaja genegat ja ossi, millega saab siinuse kuju vaadata seda tehakse andes sisendisse 1000HZ JA 30% võimsusest ja lõpus peab olema koormuseks ekivalent takisti suure võimsusega. Ilma koormuseta midagi teha ei tohi muidu võib väljundtrafo hävida kuna pinged on kõrged ja üldse enne kui midagi teed mõtle ja ole hoolikas, et vastu näppe ei saa, sest anoodidel on pinge üle 500V. ETTEVAATUS JA OHUTUS EELKÕIGE!!!!!!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by Tony_T@Apr 8 2005, 21:33

                              Lisaks liig madal toitepinge, et enamikke võimsuslampe seal efektiivselt kasutada.
                              Jessas küll, analüüsisin siin oma väidet ja tulemus oli keemiliselt puhas hobuse ekskrement.
                              Ei tasu ikka purjus peaga midagi seletada .
                              See oli küll ammu, millal viimati mõnd Priboid torkisin, oleks siiski võinud enne natuke mõelda, rumal tunne on praegu .

                              Comment

                              Working...
                              X