Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

    Esmalt postitatud matroon poolt Vaata postitust
    Selles see asi ongi,et ei teki mingit märki My Computeris....mis viga siis on?
    Kui fotoka panen leiab kohe üles,kaamerat ei leia arvuti üles.

    Comment


      #32
      Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

      Uurin ja uurin,kas olen õieti aru saanud, et enamus läpakatel on Firewire olemas?Ma mõtlen kaart?

      Comment


        #33
        Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

        Esmalt postitatud matroon poolt Vaata postitust
        Uurin ja uurin,kas olen õieti aru saanud, et enamus läpakatel on Firewire olemas?Ma mõtlen kaart?
        Uuematel/parematel võib sedasi täitsa olla. Reeglina on neil mini FireWire pesa ja selle juurde kirjutatud "1349" - see on õige ots. Seega, kaameraga ühendamiseks tarvis mini FireWire>mini FireWire kaablit. Kui nüüd kaamera ühendad nagu minu eelmises kirjatükis mainitud, siis peaksid nägema arvutis selle uued "vidina" tekkimist (analoogne nagu uue USB pulga esimest korda arvutiga ühendamisel).

        Kui tahad aga USB kaudu sikutada, siis tarvis kidlasti see Sony tarkvara installida ja tööle saada, sest minu mälu järgi Nero ei saa USB striimist aru. Ehk siis installid Sony tarkvara ja proovi see esmalt ilma kaamerata käivitada - kui programmi aken ilusti lahti läheb, siis see tõenäoliselt toimib ja võid juba kaameraga proovida. Aga juhin veel kord tähelepanu, et USB kaudu on pilt 2korda väiksem kui tava TV ekraan ja kui pead seda siis 2x suurendama (et üle ekraani oleks) ja veel DVD-ks kodeerima (pisuke kvaliteedi kadu), siis lõpptulemus on pehmelt öeldes inetu.
        ... siiski kogemustega spetsialist@71
        * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

        Comment


          #34
          Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

          Nii,küsin nüüd selle Firewire kaabli kohta,kas see peab olema 4/6 pin,ehk saate aru mida mõtlen...neid pine on nii erinevaid,nagu 9/6, 9/4 jne,mida see pin tähendab?Või on see seotud kindla Firewire kaardiga mis arvutis?

          Comment


            #35
            Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

            Sobima peaksid 4/6pin või 4/4pin kaablid. Vaatama pead siis veel suurust: kaameras on mini ots ja arvutis kas mini või standard
            ... siiski kogemustega spetsialist@71
            * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

            Comment


              #36
              Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

              Esmalt postitatud matroon poolt Vaata postitust
              Nii,küsin nüüd selle Firewire kaabli kohta,kas see peab olema 4/6 pin,ehk saate aru mida mõtlen...neid pine on nii erinevaid,nagu 9/6, 9/4 jne,mida see pin tähendab?Või on see seotud kindla Firewire kaardiga mis arvutis?
              Peab sobima kahe augu vahele. Vastavalt reaalselt olemasolevatele pesadele. pin on klemm ja 4 pin tähendab 4 klemmi.
              Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

              Comment


                #37
                Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                Esmalt postitatud matroon poolt Vaata postitust
                Kui fotoka panen leiab kohe üles,kaamerat ei leia arvuti üles.
                Kaamera tuleb vist panna mahamämgimise režiimi aga mahamängimist pole vaja sisse lülitada.

                Comment


                  #38
                  Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                  Teema küll juba üsna vana aga jäi kuidagi pooleli. Kas jooksis matroonil juhe kokku või loobus aga mõni variant on siiski veel.Eelpoolkõnelejad on ajanud küll enamvähem õiget juttu, aga kõige lihtsamat ja ka kõige kiiremat varianti pole keegi pakkunud. Kui pole soovi videot monteerida, siis lihtsaim variant on kasutada salvestavat DVD mängijat. Sellised ilma kõvakettata seadmed maksavad alla 2000.- ja enamik omab ka Firewire sisendit. Ilma selle firewire(Apple nimetus) I-Link(Sony poolt kasutatav nimi) ehk IEEE 1394 kaablita ei saa MiniDV kaamerast nii ehk teisiti kvaliteetset videot kätte. Kaameral on mini firewire(4pin) ja ka DVD mängijal/salvestajal on 4pin ots. Seega kaablit on vaja 4pin-4pin. Pole vaja tarkvara arvutisse, selle kasutamise oskusi ja ka aega kulub palju vähem. Kogu protsess toimub reaalajas(arvuti kaudu video pikkus+ veel hulk aega olenevalt arvuti võimsusest) ja ühele plaadile saab päris hea kvaliteediga kirjutada 2 kassetitäit. Max kvaliteediga 1 kasseti(62min) Sama seadmega on võimalik kirjutada plaatidele ka vanemaid analoogsalvestusi video8, VHS jm. Ühe kasseti pärast ei tasu vbolla DVD salvestajat osta siis aitavad välja enamik videoga tegelevaid firmasid kes teevad selle töö ära kiiresti ja ilmselt mitte väga kallilt, mõne krooni eest minuti kohta.
                  Minu käest võib küsida kõike videoga seonduvat
                  viimati muutis kasutaja Videofriik; 26 m 2010, 18:08.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                    Esmalt postitatud Videofriik poolt Vaata postitust
                    Teema küll juba üsna vana aga jäi kuidagi pooleli. Kas jooksis matroonil juhe kokku või loobus aga mõni variant on siiski veel. ...
                    Ei ma pole veel teemaga ikka ühelepoole saanud ,olen proovinud ka sellise kõvakettaga salvestajaga, millest sul juttu, ainuke eripära oli see, et oli koos kõvakettaga, kõik ilus tore, ainuke probleem oli selles, et plaat, mis oli valmis kõrvetatud, mängis ainult samas aparaadis, millega sai kaamerast ketale tõmmatud... ühesõnaga tulemus ikka NULL!
                    Nüüd asjaga nii kaugel, et äi, suur arvutispets, leidis mingi mooduse, aga kuna ta elab minust suht kaugel, siis ise pole veel sinna jõudnud, vaatamaks, mis ta välja mõtles. Igal juhul seda tean, et ta kasutab ikka USB kaablit, mitte seda firewire oma. Lähiajal proovin seal ära käia ja selgust saada...
                    viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2010, 22:03.

                    Comment


                      #40
                      Re: Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                      Esmalt postitatud matroon poolt Vaata postitust
                      ...ainuke probleem oli selles ,et plaat, mis oli valmis kõrvetatud, mängis ainult samas aparaadis ,millega sai kaamerast ketale tõmmatud....
                      Järsku jäi plaadi "sulgemine" (Finalize vmt.) tegemata? Siis tal on küll säherdune komme.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Re: Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                        Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
                        Järsku jäi plaadi "sulgemine" (Finalize vmt.) tegemata? Siis tal on küll säherdune komme.
                        Olevtoomi jutt on õige- sellistes seadmetes tuleb plaat alati "ära lõpetada"( finalize disck). Ka dvd le salvestavates kaamerates käib asi samamoodi ja enne need plaadid ühegis teises seadmes ei mängi. Kuni seda pole tehtud saab plaadile veel juurde kirjutada, kui lõpetatud siis on kõik ja rohkem sellele plaadile kirjutada juurde ei saa. RW plaate saab ka nö. definalize. Pane oma kirjutatud plaat mängijasse tagasi, otsi menüüst finalize disck, see võtab mõne minuti vb olla ja siis mängib plaat igas dvd sid mängivas masinas. RTFM(read the fucing manual) kui ei leia õiget kohta menüüs anna teada millise loomaga(DVD salvesti) on tegemist.

                        Comment


                          #42
                          Lisan siia veel niipalju et minu teada ei saa MiniDV kaamerast videot USB kaudu välja. Mõnedel kaameratel on võimalus neid kasutada veebikaamerana - see käib küll USB kaudu ja mitte max resolutsiooniga aga USB on ikka piltide kaamerast arvutisse sikutamiseks. Uuematel kõvakettaga või mälukaartiga kaameratel käib kõik USB kaudu neil polegi firewiret.

                          Sa võid proovida USB d aga enne pead kaamera menüüs lubama USB streaming. Siis võib see isegi õnnestuda-lehitsesin sinu kaamera manuaali pisut. Maksimaalse kvaliteediga see ilmselt ei õnnestu ma pakun et mingi 480*640 resoga. Pal video on aga 576*720.
                          viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2010, 22:04.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                            ma isegi sony minidv videoga jauranud, kuid asi tglt lihtne. Vaja on jah sony enda proget see sama pidture pagage või mis ta oli. Ma küsiks et kas kaameras ikka setupis pandud pc, et usb kaudu üles ei leia. Mul vist arvuti ise ei leidnutki kaamerat aint see picture pagage leidis. Raskem teema on miski pärast see video koos heliga saada arvutisse.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                              Esmalt postitatud arny poolt Vaata postitust
                              ma isegi sony minidv videoga jauranud, kuid asi tglt lihtne. Vaja on jah sony enda proget see sama pidture pagage või mis ta oli. Ma küsiks et kas kaameras ikka setupis pandud pc, et usb kaudu üles ei leia. Mul vist arvuti ise ei leidnutki kaamerat aint see picture pagage leidis. Raskem teema on miski pärast see video koos heliga saada arvutisse.
                              Nojah Firewire on Apple poolt loodud just miniDVvideokaameratega kahepoolseks suhtlemiseks ja video/audio arvutisse hõivamiseks(capture). Usb kaudu käib MiniDV kaamerate puhul asi ikka teatavate kitsendustega. Kui arvutil on firewire ühendus käib kõik väga lihtsalt - pole vaja arvutile drivereid USB jaoks ega mingit muud tarkvara peale oma lemmiku videomontaaziprogrammi. Hädapärast ajab asja ka Windows moviemaker ära. Lindikaamerad hakkavad vaikselt ajalooks saama, vähemalt kodukasutaja jaoks polegi midagi uut enam tulnud müügile ja nö random access meediale salvestavad kaamerad saavad oma asjad aetud läbi USB.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Kuidas saaks kõige lihtsamalt mini dv lt plaadile?

                                Kui õnnestus failid saada kõvakettaga masinasse ja sealt plaadile panna, plaat mujal ei mängi, siis DVD on lõpetamata ja see tuleb ära teha, võtab Sony vastaval masinal kuni 3 min aega. Kuid siiski usun et antud riistal on firewire (I-link) ots, sest kõvekettaga masinad ei oska USB pordiga ümber käija.
                                Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

                                Comment

                                Working...
                                X