Teade

Collapse
No announcement yet.

Kui said uue kõlariprojektiga hakkama...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Minu proekt- kõlari paar ja kaks supakad.

    Comment


      Veel üks proekt.

      Comment


        A. P., räägi nende kahe projekti keskriba valjukatest, kuidas nad selliseks said ja miks?

        Comment


          Küsimused siia -5034719

          Comment


            Paistab et see lahendus väga õigustas ennast! Täpsus, detailsus on väga hea, helipilt on lai ja sügav, helid on kõlarite valjukatest lahti . Minu tähelepanu - kõik muusika zaanrid on huvitav kuulata! Minu komplekt- lapakas keerutab väli kõvaketast infoga ,isetehtud korralik võrgu saastust vaba väline toiteplokk, isetehtud DAC PCM58 baasil,tigifilter SM5842APT , isetehtud võimendi väga väikese üldtagasi sidega väljundis germaanium transid Kõit need ehitatud seadmed sisaldavad korraliku puhast toidet.Isetehtud signaali ja kõlari kaablid . Signaali kaabel 2X1m pikk mahtuvusega kumbki 26 piffi. Kõlli kaabel 2X3m

            Comment


              Kõlarid:
              Dayton Audio DSA175-8 Woofer
              Dayton Audio DC28FS-8 Tweeter
              Dayton Audio XO2W-3.5K Crossover

              Sub:
              Dayton Audio DCS205-4

              Kastid:
              Esipaneel 30mm vineer
              Küljed ja tagakülg 21mm vineer


              Click image for larger version

Name:	IMG_2689.jpeg
Views:	565
Size:	263,5 KB
ID:	1119825

              Comment


                päris kenad näevad välja, kas kastid ainult liimitud kokku, või siis naelutatud. endal plaan järgmised lihtsalt liimida ja palisanderi peitsiga üle teha.
                piltide järgi ütleks, et elemendid on seestpoolt kinnitatud, kas siis taga paneel on jäetud avatavaks
                päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                Comment


                  Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                  päris kenad näevad välja, kas kastid ainult liimitud kokku, või siis naelutatud. endal plaan järgmised lihtsalt liimida ja palisanderi peitsiga üle teha.
                  piltide järgi ütleks, et elemendid on seestpoolt kinnitatud, kas siis taga paneel on jäetud avatavaks
                  Domino tapp ja liim, tagant avatavad. Pind töödeldud 1x Osmo toonõli + 1x Osmo läbipaistev õli

                  Comment


                    Eelmiste suured vennad hakkavad valmis saama. Pordid veel puudu tänu väikesele jooniseapsakale.

                    Elemendid:
                    Dayton Audio DS270-8
                    Dayton Audio DSA175-8
                    Dayton Audio DC28FS-8
                    Dayton Audio XO3W-500/4K Crossover

                    Kastid:
                    Esipaneel 30mm vineer
                    Küljed ja tagakülg 21mm vineer

                    Comment


                      Muidu on kõvasti panustatud kõlaritesse aga üks põhimõtteline viga on nende juures.
                      Valjukad on monteeritud esipaneelile tagant poolt. Nii on küll lihtsam ja visuaalselt parem aga see valjukate 30 mm sügavuses augus istumine rikub kindlasti ära kõlari suunakarakteristiku kuskilt 1 kHz üles poole ja augu servadel tekkiv lisa difraktsiooni on kindlasti näha/kuulda ka otse kiirgustelje ASK-s.

                      Comment


                        Jah, sisuliselt tekib nagu ruupor, mis eriti kõrgetel teeb asja ebamugavaks. Vineer võib ajas ka oma lõikepinna profiili muuta, nii et kui praegu on esiava serv nagu sile, siis mingi aja (mõne aasta) pärast võib see olla natuke justkui mummuline (kihid mängivad erinevalt), see kuju aga toimib kui hajuti.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Tänud nüanssidele tähelepanu pööramast. Kuna kõlariehitajana olen kui sepp kirurgi tööd tegemas, siis sellega, et peenhäälestusest ma midagi ei jaga, leppisin juba algusest peale. Sellegipoolest olen lõpp-produktiga rahul. Võrreldes eelnevate Yamaha kõlaritega on helipilt palju selgem ja puhtam. Filme vaadates ei pea heli valjuks keerama, et tekstist aru saada.

                          Ehitage-ehitage, see on lahe.

                          Comment


                            Selline kõlar tuli välja, kinnine kast, filtrid on alles tegemisel.
                            Lisatud failid
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              Kas see on kinnine kast?
                              AMTPRO-4 on tagant nii lahtine, et suur rõhk kasti ses võib tema tööd hakata mõjutama.

                              Comment


                                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                                Kas see on kinnine kast?
                                AMTPRO-4 on tagant nii lahtine, et suur rõhk kasti ses võib tema tööd hakata mõjutama.
                                Võimalik, aga mina küll ei leidnud kedagi, kes selle üle kurtnud on, eks paistab, tänu arvamuse eest.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X