Teade

Collapse
No announcement yet.

Kui said uue kõlariprojektiga hakkama...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

    nüüd pildid ka valmis kõlaritest. Pildi kvaliteet on nagu ta on ja weebi väljanägemine sama moodi, aga sisu on tähtis ma arvan. Head uurimist.

    http://www.zone.ee/fosaudio

    Comment


      #17
      Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

      Esmalt postitatud Fos poolt
      nüüd pildid ka valmis kõlaritest. Pildi kvaliteet on nagu ta on ja weebi väljanägemine sama moodi, aga sisu on tähtis ma arvan. Head uurimist.

      http://www.zone.ee/fosaudio
      Väga tasemel tööd, kuldsete kätega mees.

      E: Häid pühi ka kõigile !

      Comment


        #18
        Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

        Tervitusi, jällegi uus projekt käsil, seekord siis vastavalt olukorrale riigis ka kõlarid säästupoliitika alusel koostatud = visatoni elemendid.

        Disaini mõte oli selline. Esimene paneel katta musta nahaga:



        Eeltööd sai korralikult tehtud ning täpne litraaz arvutatud solid-edge abiga (kuna kast on erikujuline)

        väike näide ka filtri arenemisest:



        Ning lõpuks hetkeline progress:



        Jõudu kõlariehitushuvilistele ja head tulevat naistepäeva ehitajate naistele

        Comment


          #19
          Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

          Minu kõllid

          Comment


            #20
            Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

            valmimas siis sellised asjad..


            kui papid sees siis veidi pikemalt..

            Comment


              #21
              Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

              Esmalt postitatud muscarine poolt
              valmimas siis sellised asjad..
              http://muscarine.planet.ee/kraam/onken.jpg?2

              kui papid sees siis veidi pikemalt..

              niih nüüd siis said papid ka sisse aetud. Tegemist siis 15" Tesla ARO 9415 100w lairibadega. Kastid on 22mm plp plaadist mis on kaetud spooniga, mis omakorda kaetud musta laki mis omakorda kaetud halli lakiga..et jääks selline kulund mulje. 1 kast kaalub u. 50-60kg. Arvutamisel on kasutatud onken calc. exceli baasil.
              Hetkel on pooleli ruuporite ehitus.. kinap 1A20 baasil, mis siis hakkavad toetama kastide ülemist otsa.
              Viimistluse kohapealt võib mõnes kohas veidi nuriseda aga üld mulje on selline "robustselt vintage".
              mõned pildid siis ka

              Comment


                #22
                Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                Niisiis sain ka mina on subakaga hakkama ja mütsub ikka suht kurjalt. Tean ,et augud on lohakad jne. aga inverteri augu tegemisel andis 120.- tikksaag otsad kõik praod vms on üle uputatud pva ja momendi seguga(ullult tõmbab). Pilte kah siis : http://www.rate.ee/albums/--tulnukas--/a512637 PS:muscarine project on hullult lahe.
                Kurvast pepust õnnelikku puuksu ei tule.

                Comment


                  #23
                  Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                  Sai siis ka sukeldatud põhjalikumalt koduaudiosse. Ära sai tehtud suur töö ja valmisid originaal joonise järgi Petit Onkeni kastid. Kastid sai valmistatud 24mm vineerist ja kõik nähtav osa viimistletud spooniga, mis omakorda pealt naturaalse Nostalgia õliga, mille lasin oma meele järgi ära toonida, üle tehtud. Töö käigus tegin mõningad pildid, mida saab näha siit http://fotoalbum.ee/photos/margus713/sets/801539
                  Elementidest nii palju, et walwali käeat sain lairiba elemendid Altec 414 8B ,millest nagu uute kastide ehitamine alguse saigi.
                  Nendele lisaks tellisin USA ebay kaudu väiksed ruuportweetrid Altec 3000B 16 ohmi.
                  Filtrid sain ka walwali käest, mis on sellele komplektile originaalis mõeldud Altec N-3000E.
                  Kõik see komplekt moodustab päris hea terviku ja heli on ikka siga hea. Asi läheb veelgi paremaks, kui ma leiaks neile kõllidele korraliku lampvõimendi.
                  No saigi asjast väike ülevaade.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                    Vaeva on nähtud-tulemus kiiduväärt! Ja kui heli ka meeldib, mis ma loodan on subjektiivne hinnang, siis projekt õnnestunud. Olen onkeni teemat juba päris pikka aega ka ise jälginud, et mis loom see on ja mis häält teeb: kokkuvõttes-milliseid eeliseid omab? Eks kunagi lähen kuulan kellegi juures...
                    4A32 ei olnud mõtteis?
                    Teostus: -mis põhjusel panid selle raudtoe magneti taha?
                    -spoon tundus paks olevat, et said dremeldada?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                      Rinx-kui Sa oled juba ennegi Onkeni teemat jälginud, siis peaksid teadma, et valjuka taha käib tugi.
                      Ja see, et lähed kellegi juurde kunagi kuulama, vaevalt. See peaks olema ainuke Petit Onken Eestis.
                      Nende valjukate järgi ongi projekteeritud Petit Onken. Neid valjukaid on väga raske osta. Ma ei pea silmas Eestit. Nii et nad on tegelikult juba selle poolest uunikumid.
                      12” valjukale projekteeritud Petit Onken oligi mõeldud asendamaks 15” suurt Onkenit, mis võtab ikka suht palju ruumi. Nii et tegelikult autor on saanud hakkama ainulaadse asjaga kui keegi veel sellest pole aru saanud ja ei oska hinnata.
                      Eestis on küll tehtud erinevaid Onkeni kloone. Ma arvatavasti ise tegin esimese. Aga ma ei tea ühtegi teist Petit Onkenit Eestis.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                        Seda silmas pidasingi või väikse vihje andsin, et lähen kellegi juurde kuulama (sina või tema)
                        Aga, vastus oli naiivne, et PO valjuka taga käib tugi. Küsimus, miks tugi vajalik on?

                        Kas sama nagu kleepsud ziguli peeglil-pidi kiiremaks tegema (sry, iroonia pärast-sõbralik)

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                          Tugi pole mõeldud valjuka toetamiseks vaid ta jääb tagaseina ja valjuka vahele väikse pinge all. Ja sellega muudab tagaseina jäigemaks. Võib sinna toe ja valjuka vahele panna veel tükikese vilti näiteks. Tagasein on ka Petit Onkeni puhul suht suur. Suure Onkeni puhul on sama asi lahendatud väheke teistmoodi, võrdle jooniseid. Nii et klepsudega suht kohatu võrdlus.
                          Petit Onken töötati välja pika aja jooksul Jean Hiraga poolt. Siiani pole tema kompetentsuses veel keegi kahelnud.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                            Teistes projektides pole säärast selgitust kohanud, et selle läbi tagaseina toestatakse/jäigastatakse. Vanameister Linkwitz näiteks toestab sarnaselt valjuhääldi magnetit, selgitades et seeläbi summutatakse korvi ja magnetsüsteemi parasiitvõnkumisi mis võivad helile teatud koloratuuri lisada. Tagaseina jäigaks muutmiseks oleks ka teisi, vabamahtu mitte muutvaid lahendusi olemas - mis pealegi kergesti teostatavad on. Ma arvan et projekti autor on siiski üritanud tabada kaks kärbest hoobiga. Vilt oleks igal juhul vajalik vahele panna, jäiga sidestuse korral kanduksid võimalikud parasiitvõnkumised nagu omamoodi membraanile (tagasein) ning kõlavärvingu teke või muutumine on paratamatu.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                              Esmalt postitatud OSX poolt
                              Teistes projektides pole säärast selgitust kohanud, et selle läbi tagaseina toestatakse/jäigastatakse. Vanameister Linkwitz näiteks toestab sarnaselt valjuhääldi magnetit, selgitades et seeläbi summutatakse korvi ja magnetsüsteemi parasiitvõnkumisi mis võivad helile teatud koloratuuri lisada. Tagaseina jäigaks muutmiseks oleks ka teisi, vabamahtu mitte muutvaid lahendusi olemas - mis pealegi kergesti teostatavad on. Ma arvan et projekti autor on siiski üritanud tabada kaks kärbest hoobiga. Vilt oleks igal juhul vajalik vahele panna, jäiga sidestuse korral kanduksid võimalikud parasiitvõnkumised nagu omamoodi membraanile (tagasein) ning kõlavärvingu teke või muutumine on paratamatu.
                              Selle ümmarguse vineeri ja magneti vahele ma panin kummise aknatihendi esialgu, oli kohe käepärast võtta, nii et päris jäik lüli seal praegu vahel ei olegi. Ühel pildil on see tihend ka näha. Aga see vilt sinna vahelke ei ole ka paha mõte. Kõik on veel teostatav, ainult ideid tuleb leida, mida rakendada. Foorum ju selleks ongi, kus saab pead kokku panna ja tulevad head ideed ja lõpuks leiavad rakendust.
                              Sain Sulevi lampvõimendit ka proovida ja emotsioon oli vägagi meeldiv. Need helid mida oli vähe, tuli juurde ja neid mis enne liiga palju oli, kadusid võluväel. Ühesõnaga helipilt tervikuna paranes.
                              Hetkel proovin tweetrile sobivamat filtrit vahele teha.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kui said uue kõlari projektiga hakkama...

                                Huvitav! Aga mis Sulle siis Altec N-3000E juures ei meeldinud? Mis tundus? Neid ju kõiki koos kasutatud originaalis ka. Lihtsalt huvitav.

                                Comment

                                Working...
                                X