Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

    Oled praktikas ise katsetanud Karlsoni piluga või lihtsalt pakud?

    Comment


      #47
      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

      Torudega mul jah kogemus puudub aga loodetavasti mitte kauaks. Nende karlsoni kõlarite põhjal mis mul kodus on ei saa küll öelda, et pilu ei toimi. Nagu ma juba enne ütlesin siis pole ma seda teooria poolt tõsiselt lahkama viitsinud hakata ja minul on lihtsalt valmis produkt olemas. Kui järgmine suvi aega on siis võtan tõsisemalt ette.

      Comment


        #48
        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

        Ma oma Karlsoni uurimise ajal jõudsin küll mitme üsna usaldatava lehe info põhjal arusaamale, et need nn. originaal Karlsoni kõlarad täitsa toimivad aga mitte selle pärast, et Karlsoni pilu toimiks nii nagu eespool toodud lingil näidatud.

        Comment


          #49
          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

          Üldiselt minu teada toimib ta nö waveguide'na kohe kindlasti. Seda kuidas ta resonaatorina toimib ma öelda ei oska. Samas kui sina oma U-framele pilu sisse lõikaksid saaksid ju sellest 200Hz resonantsist lahti küll. Iseasi mis sinna asemele suleb.

          Comment


            #50
            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

            U-raam ongi möeldud alla 200Hz japeamiselt kardioidse suunakara tekitamiseks. Bassi jaoks on U-, H-, W- jne raamid väga head, aga kesksagedus üle paarisaja Hz tahab lihtsat sirget lauda. Ühe ideoloogia kohaselt tuleb parim keskriba ilma igasuguse lauata: nt. http://www.diyaudio.com/forums/multi...le-thread.html vöi http://www.diyaudio.com/forums/multi...ml#post2149339

            Mis keskriba täpsemalt on? Ehk kannatab madalamalt löigata - kuskil 100...200 Hz vahemik oleks U-raamiga paremini kokku mängiv.
            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

            Comment


              #51
              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

              Kesksagedus omal paneelil veab kuskile 250 Hz välja (omaresonants 80 Hz), seda just paneeli väiksuse tõttu, ei taha väga muhku ka seda kesksagedust ajada.
              Antud juhul on küsimus U-raami resonantsi summutamise võimalusest Karlsoni piluga, sest muud variandid eriti ei toimi. Ei saa muidugi välistada, et osa süüd selles on liiga vedelal U-raamil, resoneerib liialt kaasa. Pole testi paneeli/U-raami jaoks väga palju finantsi ja aega alla pannud.
              viimati muutis kasutaja moi; 06 12 2011, 16:58.

              Comment


                #52
                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                Ma ei usu eriti Karlsoni pilu efektiivsusesse selle toru resonantsi summutamisse - aga muidugi vöin ka eksida OB ongi selline kompromisside mäng. Antud juhul, kui resonantsi summutamine ei tööta, näen ma järgmisi variante:

                1.) U-raamist loobumine ja lihtne sirge laud, vöi siis kolmnurksed "tiivad". Bassi osa upitamine EQ abil.
                2.) Nagu punkt 1 aga allapoole ~40...50 Hz eraldi sub (nt. ripool).
                2a.) 18" eraldi ripoolile sub-iks ja 12...15" pöhiliseks bassikaks.
                3.) U-raam, ehk isegi sügavam kui praegu, ja "täitevaljukas" ~100 hz...~300 Hz, ehk siis 4 riba.

                Mitte ükski neist pole loomulikult ideaalne ega kuigi lihtne, aga nagu öeldud - kompromisside mäng...
                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                Comment


                  #53
                  Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                  Mina olen oma skeptitsismi Karlsoni pilu suhtes juba eespool näidanud, jätan selle ikkagi mängust välja.

                  Kuna mull siiski plaanis 3-riba ja passiivne (vähemalt esialgu) ehitada (test juba töötab ja võib rahule jääda, detailid vajavad ainult veel silumist, vaata ka ASK-d 40.ndas postituses), siis jääb ainult 3.) ilma täitevaljukata. Pole ka suurema U-raami puhul miagi täita vaja kuna esimen dipooli null tuleb juba praeguste mõõtude juures kuhugi 450 Hz juurde, kui U pikemaks venitan natuke langeb aga mitte nii alla, et kesksageduse ja bassi vahet vaja täitma hakata. Lisaks meeldib mulle kuidas praegune bassi valjukas midbassi ja kesksagedust mängib, proovitud teda ka 2 ribalisena, lõikega 2000 Hz pealt ja mängis täitsa edukalt, vaatamata ka dipooli nullidele.
                  Teine varjant oleks (kunagi tulevikus) 6 kanaliga võim ja DSP filtrid aga mull see lambi haigus ka küljes ja maitse analoogi poole kaldu.
                  viimati muutis kasutaja moi; 07 12 2011, 10:27.

                  Comment


                    #54
                    Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                    Kui sa oma U lõhki lõikad saad ju torust koos selle resonantsiga lahti. Alles jääb hajus tagalaine.

                    Comment


                      #55
                      Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                      Oled praktikas proovinud?

                      Comment


                        #56
                        Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                        Vahepeal tekkis mõte, et kui juba teha, siis võiks kaaluda ka aktiivseid basse. Seega kas keegi teab pakkuda subbaka võimu mooduleid umbes 50 W RMS (või natuke rohkem aga igal juhul mitte x-sada W) millel oleks sees analoog filter, bassi boost ja võim ise oleks AB-klassi oma. Lisaks on oluline tingimus, et skeem kogu võimu kohta oleks saadaval kuna asi läheb nagunii modimisele, eriti just filtri osas, tavalise subbaka filter ei sobi otse OB bassi korrigeerima.

                        Comment


                          #57
                          Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                          Meil on siin ühte tagasihoidlikku kuulamisruumi planeeritud selline "aktiivselt sekkumist" võimaldav võimendi. Läheb Bastanise valjukate subbassi juhtimiseks. Põhjus, miks Bastanise pakutav süsteem välja jäeti, oli hinna ja kvaliteedi suhe, mis kaldub viidatud toote kasuks.

                          Comment


                            #58
                            Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                            See pole ilmselt see mida ma otsin, võimsus liiga suur ja filtrid on DSP mitte analoog. Mulle sobiks kõige paremini selline, mida subbaka külge tavaliselt pannakse, mono variandid ja 2 tükki neid vaja.

                            Comment


                              #59
                              Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                              Vahepeal tekkis mõte, et kui juba teha, siis võiks kaaluda ka aktiivseid basse. Seega kas keegi teab pakkuda subbaka võimu mooduleid umbes 50 W RMS (või natuke rohkem aga igal juhul mitte x-sada W) millel oleks sees analoog filter, bassi boost ja võim ise oleks AB-klassi oma. Lisaks on oluline tingimus, et skeem kogu võimu kohta oleks saadaval kuna asi läheb nagunii modimisele, eriti just filtri osas, tavalise subbaka filter ei sobi otse OB bassi korrigeerima.
                              Kardan, et sellist riistapuud sa poest ei leia Aga miks mitte suvaline klass AB löppvöimendi ja eraldi aktiivne filter nii bassi- kui kesksageduste jaoks, mida sul nagunii löpuks tarvis läheb? Kuna siin ikkagi iseehitajate foorum, siis nt. http://sound.westhost.com/project28.htm ja http://sound.westhost.com/project09.htm
                              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                              Comment


                                #60
                                Vs: OB kõlarid ~100 dB/W tundlikusega

                                Skeemi kokku arvutada pole mingi probleem aga korraliku rauas teostuse mõttes on valmis asi parem. Mul plaanis jätta kesk ja kõrged lampvõimule passiivse filtriga ja bassi ots trantsile koos aktiivse filtri ja OB korrektsiooniga, eelvõim oleks kõigele ühine.
                                viimati muutis kasutaja moi; 28 12 2011, 10:31.

                                Comment

                                Working...
                                X