Teade

Collapse
No announcement yet.

Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    Millest jutt käib - helipeast või plaadimängijast?
    Ning milline on eelarve?

    Ja millega kuulad?
    Ah jaa. Plaadimängija on ok küll mulle. Siis helipeast ikka.

    Comment


      #47
      Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

      Esmalt postitatud digweed poolt Vaata postitust
      Siis helipeast ikka.
      Sa vastasid ühele küsimusele kolmest ;-)

      Comment


        #48
        Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

        Õpiks nagu rattaga sõitma

        Eelarve on ehk maks 100€ eBayst. 75€ saab on väga ok.
        Denoni kesklassi resiiver + lihtsad Jamo kõlarid.
        viimati muutis kasutaja digweed; 22 m 2015, 20:23.

        Comment


          #49
          Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

          Esmalt postitatud digweed poolt Vaata postitust
          Denoni kesklassi resiiver.
          Kas sellel ressiiveril mudelitähis ka teada on?

          Comment


            #50
            Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
            suur13, kas sa tahad oma postituses loetletud varustusele tõsimeeli AT95 kuulamiseks soovitada/valida?

            Või on tegemist musta huumoriga?
            Basic varustuses Linn'ile läheks AT95 küll. Tegemist on ikkagi üllatavalt korraliku nõelaga. See et nad tänasel päeval liiguvad alates 20€ on üks paras arusaamatus. Tema algne retail price oli miskit 100€ kanti, mis on ka loogiline, kuna paljud peavad teda tasemelt sarnaseks AT-120 ja AT-440'ga (paluks mitte flame', see on sügavalt maitse, muusika ja muu tehnika kokkusobimise küsimus) mille hind endiselt sellisel hinnatasemel.
            Muuseas, Linn komplekteeris varem oma entry-level masinaid Linn K5 ja K9 nõeltega, mis põhimõtteliselt AT95.

            Aga mitte see polnud mu point. Kui teemaalgataja kaalus variandina ~400€ maksvat Pro-Jecti, siis ma pakun, et võiks vähemalt kaaluda 400...500 poundi maksvat Linn'i. Ja kui eelarve tihe, võib alustada kasvõi AT-95'ga (või Ortofon OM/2M) nõelaga ja tulevikus upgrade'i teha.

            Ehk siis, sa EI PEA Linn'i külge panema 500€ nõela !

            Comment


              #51
              Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

              Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
              Ehk siis, sa EI PEA Linn'i külge panema 500€ nõela !
              Ei pea, kuid kui 30 eurone helipea teeks objektiivselt ära 100...300 eurose helipea töö, siis neid viimaseid ei ostaks maailmas ju keegi.

              Kuid ostavad ju...

              Järelikult on need ostjad täielikud turakad?

              Ehk teistpidi võttes - kas on mõtet AT-95 kasutavale plaadimängijale üle 100 euro kulutada?
              viimati muutis kasutaja madis64; 22 m 2015, 20:48. Põhjus: kirjavead

              Comment


                #52
                Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                Ei taha siin mingit oma teemat tekitada (ja loodetavasti enam ei postita), kuid mul on vaid üks küsimus (ja mitte ainult sulle, vaid mitmele teisele kaasfoorumlasele) ja ka üks väide:

                - miks oled sa audio osas subjektivist ja hindade osas objektivist ?
                - paljude kaupade läbimüük on TÕUSNUD, kui selle hinda on tõstetud.

                Comment


                  #53
                  Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                  AVR-2309
                  Kui resiiver vastab 50€ nõela tasemele siis ainul vesi minu veskile. Muretsen asja pärast mis on vist saanud mõnikümmend aastat=plaati tööd.

                  Comment


                    #54
                    Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                    Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
                    - miks oled sa audio osas subjektivist ja hindade osas objektivist ?
                    Vastan ainult iseenda eest - iga Nõukogude Insener õppis marksismi klassikutelt, et "tõe kriteerium on praktika". Seni pole keegi mulle suutnud vastupidise paikapidavust tõestada.

                    AT-95 võimaliku müügiplahvatuse kohta peale võimalikku hinnatõusu soovin siiralt õnne hulgimüüjatele (olen teda kuulanud, subjektiivselt ei soovita, maailm on paremaid päid täis).

                    Esmalt postitatud digweed poolt Vaata postitust
                    Muretsen asja pärast mis on vist saanud mõnikümmend aastat=plaati tööd.
                    Ma isiklikult alustaksin sellises olukorras investeerimisega sellisesse eraldiseisvasse fonovõimendisse, mille sisendtakistust ja - mahtuvust on võimalik seadistada vastavalt helipea vajadustele. Alles seejärel hakkaksin helipeade vahetamisele mõtlema.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 28 m 2015, 05:31. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                    Comment


                      #55
                      Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                      Esmalt postitatud madis64 poolt
                      Ma isiklikult alustaksin sellises olukorras investeerimisega sellisesse eraldiseisvasse fonovõimendisse, mille sisendtakistust ja - mahtuvust on võimalik seadistada vastavalt helipea vajadustele. Alles seejärel hakkaksin helipeade vahetamisele mõtlema.
                      80-ndtel oli hulk helivõimendeid, millel phono sisend võimaldas nupust misiganes MM ja Mc helipäid valida - tavaliselt on MM-il kolm kuni kuus võimalust ja Mc-l 2-4 võimalust. Ja kuigi see võimalus olemas, piirdub nupu asend ikkagi ühe positsiooniga vastava helipea puhul.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        Ja kuigi see võimalus olemas, piirdub nupu asend ikkagi ühe positsiooniga vastava helipea puhul.
                        Ma pidasin rohkem sellise sisendilahendusega fono-eelvõimendit silmas:



                        Click image for larger version

Name:	beavis-hifi-kitchen-sink-phono-preamp-schematic-rev0-9.png
Views:	1
Size:	100,3 KB
ID:	869049

                        Taustalugemist ka: http://www.beavishifi.com/articles/Cartidge-Loading

                        Mõningase näputöö tulemusena peaks ju sellise sisendplaadi lisamine digweedi olemasolevasse ressiiverisse ka ju üsna realistlik olema.

                        Alternatiiviks on veel olemasoleva fonosisendi pesadele paralleelpesadekomplekti lisamine, kuhu siis sobituskoormuseid:



                        saab ühendada.
                        viimati muutis kasutaja madis64; 23 m 2015, 06:55. Põhjus: täiendused

                        Comment


                          #57
                          Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                          AT-95 helipea suhtes pean möönma, et sellise nõelaga



                          ei ole ma teda kuulanud. Ehk on oluliselt standardnõelast parem, mine tea.

                          Kuid samas viib see eelarve juba nii 100 euro suurusjärku, kus helipeade valik juba avaramaks muutub (Ortofonid, Sumikod, Nagaokad ...).

                          Comment


                            #58
                            Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                            Tõstsin siis paar päeva tagasi Technics SL-Q2 "põhipositsioonile" ja mängisin natuke U-25 helipea ja eelvõimendi koormusmahtuvustega.

                            Tulemused siis paremusjärjestuses (kõrvaga kuulates) alanevalt:
                            200 pF
                            300 pF
                            100 pF
                            0 pF.

                            Kaabli ja käpa mahtuvuseks näitab odavat sorti multimeeter ca150 pF.

                            Parima ja halvima kõla vahe on nagu öö ja päev.

                            Moraal - ärge ostke niivõrd plaadimangijat (teatud tasemest ülevalpool) kuivõrd helipead ja eelvõimendit.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                              ja kui mahtuvustega asi selge, siis algavad katsetused sisendtakistustega.
                              Mulle meeldib enim Ortofoni 2M Bronze siis kui sisendtakistus on 38Koomi standardse 47 asemel.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                                Kas sa suur/suur13 vms said oma probleemipüstitusele lahenduse sellest virvarrist? Mida otsustasid lõpuks?

                                Comment

                                Working...
                                X