Teade

Collapse
No announcement yet.

Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    Kas jõudsid kogu technicsi toodangutabeli läbi lapata või tead technicsi ülemist otsa unepealt nimetada/halvustada? Küsin, kuna technicsil on mitmeid käsijuhtimisega mudeleid, mis täidavad nn "parema otsa" grammeri tingimused. Kahjuks nende hind (nt ebay oksjonitel) ületab teemaalgataja büdžeti kahekordselt.
    Absoluutselt ei halvusta Technics`t kui brandi, mina lähtusin sellest konkreetsest mudelist millest siin eespool juttu oli. Loomulikult on Technics`l nn ülemise otsa mudeleid nii vinüülimängijate kui võimendite jne valikus.

    Comment


      #17
      Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

      See on tõesti nii et need Technicsi DD mängijad näevad välja nagu plastikust, kuid tegelikult on valatud metallist (pange näpp vastu, korpus jääb külmaks). Olen ise teinud ringi ühe Direct Drive grammeri, kus oli ka semiautomatic käppa kangutamas - see sai lahendatud mehaanilise käpatõstukiga ning semiautomatic on eemaldatud (selleks saab ära kasutada juba olemasolevaid "cueing" hoobasid. Peale selle eemaldasin korpusest toitetrafo - millega kadus nii EM puisteväli kui mehaaniline vibratsioon, kokkuvõttes olen mehaanilise poolega päris rahul (tehase andmed olid niigi mõistlikud, mitte kehvemad kui 1210/1610 masinatel). Kui aus olla siis ka masina aluspõhi on huvitavast materjalist, mingi kummilaadne komponent (hea resonantside puudumise pärast), nii et resoneerivat materjali on seal ikka päris vähe tegelikult (kaan muidugi tuleb välja jätta).
      Nii et ma ei pelgaks Technicsi masinaid nii väga... Pigem on mul kahtlusi mõne sellise suhtes mis kannab veojõudu üle kummirataste aga hind on nelja kohaga.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #18
        Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

        Soovitaksin ka vanemat Thorensit:

        Või selline poolautomaatne:
        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

        Comment


          #19
          Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

          Kas on plaanis osta ainult plaadimängija või oodatakse vinüülihelist ka head kuulamisenaudingut ?

          Kui ainult plaadimängija , siis siin vaataks , milline on taldrik, veovõlli süsteem koos mootori ja ülekandega ning helikäpa konstriktsioon ja helipea - MM/MC.

          Kui tahta nauditavat helikvaliteeti, siis on väga tähtis RIAA korrektori valik ja tähtis ka minimiseerida ülekantava signaali kadu kaablites-helipeast lõppvõimendini. Ikkagi 0,3 /3 mv signaalist hakkab heli hargnema.
          Ütleks et see on siis juba nagu terve projekt, kus peaks vaatama , mis on eelarve ja mis oleks parim kombinatsioon parimaks heliks.
          Vinüülimängija süsteem võib ju olla jäik või vedrudega. Aluskonstruktsioon, kuhu mängija panna on tähtis valik.

          Huvi korral annan nõu, kui privas ühendust võtta. Aga ainult juhul, kui tahetakse keskmisest paremat vinüüliheli nautida !
          Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
          Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

          Comment


            #20
            Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
            Soovitaksin ka vanemat Thorensit:
            Thorens-TD-320-Vintage-High-End-Plattenspieler-Turntable-
            Või selline poolautomaatne:
            Thorens-TD-126-mit-Hadcock-GH-280-Arm-
            See poolautomaat Thorens-TD-126-mit-Hadcock-GH-280-Arm on oksjonil, mille lõpp on 9 päeva pärast. Üldjuhul jääb tolle hind vahemikku 500-1500€ olenevalt käpast ja helipeast.

            OT:Ja miks sa Sonic ei täida teemat kodukinogurmaanlusest:
            http://www.elfafoorum.eu/threads/737...maanidele-quot
            Olen seal (pettunud) üks tuhandetest lugejatest, kes ootab sinult baasandmeid, erinevate mudelite arvustusi, mõõtetulemusi jms teemal gurmaaniguru pajatab.
            viimati muutis kasutaja martk; 13 m 2015, 20:43.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #21
              Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

              Jätkaksin siis "maalt ja obesega" stiilis:

              teemaalgataja ei ole andnud ettekujutust sellest, milline on plaadimängijale heliahelas järgneva varustuse tase s.t. "kuldse" sisendi nullib järgnev "kräpp-ahel" ju ära.

              Et helipeadega mängida ei ole plaanis - viga, suur viga ...

              Minu isiklik amatöörlik soovitus - osta algatuseks Technicsi SL-Q2 või Saba PSP-248 (automaat) ning üle poole tosina erineva helipea. Poole aasta möödudes osta see plaadimängija, mille eelised valituksosutunud helipea ja järgneva heliahela puhul ka tegelikult tulemust annavad.

              Comment


                #22
                Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

                Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                OT:Ja miks sa Sonic ei täida teemat kodukinogurmaanlusest:
                http://www.elfafoorum.eu/threads/737...maanidele-quot
                Olen seal (pettunud) üks tuhandetest lugejatest, kes ootab sinult baasandmeid, erinevate mudelite arvustusi, mõõtetulemusi jms teemal gurmaaniguru pajatab.
                Selle teema algatas Vasaraonu, vastu minu tahtmist. Las ta nüüd ise arendab seda. Mul endal polegi kodukino.
                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                Comment


                  #23
                  Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumind

                  Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                  Jätkaksin siis "maalt ja obesega" stiilis:

                  teemaalgataja ei ole andnud ettekujutust sellest, milline on plaadimängijale heliahelas järgneva varustuse tase s.t. "kuldse" sisendi nullib järgnev "kräpp-ahel" ju ära.

                  Et helipeadega mängida ei ole plaanis - viga, suur viga ...

                  Minu isiklik amatöörlik soovitus - osta algatuseks Technicsi SL-Q2 või Saba PSP-248 (automaat) ning üle poole tosina erineva helipea. Poole aasta möödudes osta see plaadimängija, mille eelised valituksosutunud helipea ja järgneva heliahela puhul ka tegelikult tulemust annavad.
                  Kuniks teemaalgataja vinüülimängija taha ühendatava seadme nime uurib, küsin:
                  Kui sul on tosin helipead, kas viitsid kirjutada nende mudelid koos andmetega, et millise koormustakistuse ja -mahtuvusega neid kuulad?
                  viimati muutis kasutaja martk; 13 m 2015, 21:12.
                  Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                    PC-90, AT95E, U-25, EPC-207, 2M Blue, OMB10, M44G, V15 III, 13eAV.

                    Koormustakistused ja mahtuvused on veel "tuunimisel" - kraamisin vinüülid peale 20-aastast sundpuhkust alles pool aastat tagasi välja nii et kogu "ragament" on veel "maketeerimisel".

                    Ning plaadiketrasid on ka hetkel ca 5 tükki (kõik alla 200 euro skaalas) "vahetusfondis".

                    Comment


                      #25
                      Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                      [QUOTE=m_4;522195]PC-90, AT95E, U-25, EPC-207, 2M Blue, OMB10, M44G, V15 III, 13eAV./QUOTE]
                      Lihtsalt lugupidamisest pane tootjanimi külge. Ma ei pea teadma, et sinu kirjutis U-25 tähendab Technicsi helipead EPC U-25, pigem meenutab ta 2. maailmasõjas uppunud saksa allveelaeva numbrit.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #26
                        Nimme ei pannud tootjanimesid.

                        Guugel on olemas - kui foorumikasutaja selke abil helipead identifitseerida ei suuda, on edasine ajakasutus mõttetu.

                        Veel üks juhis (guugeldamiseks) - helipea on inlglise keeles cartridge.
                        viimati muutis kasutaja OSX; 13 m 2015, 22:52. Põhjus: kokku

                        Comment


                          #27
                          Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                          Esmalt postitatud madis64 poolt
                          Veel üks juhis (guugeldamiseks) - helipea on inlglise keeles cartridge.
                          Tänud suunamast - ehkki viibin rohkem ingiskeelses foorumis kui siinses. Keelt jagan, kuid sinu suhtumist mitte. Akai nt ise helipäid ei tooda/tootnud. Kasuta Googlit, et tausta uurida.
                          Kui sul helipea vahetus annab helis olulisi muudatusi (mis on tõenäoline), siis loodetavasti sinu olemasolevad mahamängijad võimaldavad helipea kõrgust muuta, et ei jääks mingi osa helipea võimalusest kasutamata.
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                            Sul on täielikult õigus:

                            a) minu suhtumine on "anna hädasolijale õng, mitte kala" s.t. "pane abiotsija tööle"

                            b) minu olemasolevad odava otsa plaadimängijad ei võimalda käpa kõrgust seadistada

                            c) hoolimata kõigest on ainult kaks helipead üheksast "kuulatavad" ning ma väga kahtlen, kas seadistatava kõrgusega käpaga keder jõujooni oluliselt muudab

                            d) kallima (ca 500...800 eurot) plaadimängija soetamine on käesoleva aasta plaanides.

                            Maailm on lai, seal on kohta kõigile...

                            Comment


                              #29
                              Vs: Plaadimängija valimine, valiku kriteeriumid

                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                              ...on ainult kaks helipead üheksast "kuulatavad" ning ma väga kahtlen, kas seadistatava kõrgusega käpaga keder jõujooni oluliselt muudab...
                              Mida tähendab vaid kaks on kuulatavad? Kuulatutest vähemalt neli - audiotehnika AT95E, , technics EPC-207 (arvatavalt C), ortofon 2M Blue, shure M44G, shure V15 (III või misiganes)- peaks küllaltki ilusa heli taasestama.
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment


                                #30
                                Kodurahu huvides:

                                Akai PC-90,
                                AudioTechnica AT95E
                                Technics U-25
                                Technics EPC-207
                                Ortofon 2M Blue
                                Ortofon OMB10
                                Shure M44G
                                Shure V15 III
                                AudioTechnica AT13eAV

                                ;-)

                                Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                                Mida tähendab vaid kaks on kuulatavad? Kuulatutest vähemalt neli - audiotehnika AT95E, , technics EPC-207 (arvatavalt C), ortofon 2M Blue, shure M44G, shure V15 (III või misiganes)- peaks küllaltki ilusa heli taasestama.
                                Ilu on vaataja silmades - U-25 ja V15 on (hetkeseades) teistest üle.

                                Ning siit tõusetub plaadimängija valikul järgmine kriteerium:

                                millisest soetusmaksumusest alates on käpa kõrgus reguleeritav?
                                viimati muutis kasutaja OSX; 13 m 2015, 22:54. Põhjus: kokku

                                Comment

                                Working...
                                X