Teade

Collapse
No announcement yet.

Sellest, mida ei ole.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Sellest, mida ei ole.

    Esimene, T24, tundub palju huvitavam kui teine, mis on klassikaline passiivse korrektsiooniga. EF86-ga skeemis on korrektsioon tagasisides, mis lambi plusse tuntavalt kahandab.

    Comment


      #32
      Vs: Sellest, mida ei ole.

      Kui ma siin oma arust olen püüdnud head mängijat kokku panna ja selleks hulga oma aega ja raha raisanud siis oleks ikka kahju küll kui üks vahelüli ebaõnnestub või siis ütleme, et on jupp maad teise kvaliteediga kui peaks olema. Sellepärast kui kellelgi on häid soovitusi, ärge hoidke neid siis vaka all. Sellepärast ma ju selle teema tegingi.

      Comment


        #33
        Vs: Sellest, mida ei ole.

        Esmalt postitatud moi poolt
        Esimene, T24, tundub palju huvitavam kui teine, mis on klassikaline passiivse korrektsiooniga. EF86-ga skeemis on korrektsioon tagasisides, mis lambi plusse tuntavalt kahandab.
        Mis selles siis nii huvitavat on, kui küsida tohiks? Tegelikult on vist ikkagi olulisem see, kuidas kogu see asi muusikat mängides käitub. Ses suhtes teeksin ma RIAA korrektor-võimendi siis pigem juba op-võimudega, näiteks OPA637 oleks väga hea kanditaat. Ma mõtlen, SRPP, MU-Follower jm. sedasorti lahendusi lampidega oleme vist kõik kasutanud, kaasaarvatud ka mina. Viimati küll vist oma 10 aastat tagasi. On põhjusi, miks neid kasutada ja on põhjusi, miks mitte.
        Tõesti huvitav oleks aga ehitada ükskord midagi passiivse LCR korrektsiooniga. Mitte et selles ka midagi haruldast või novaatorlikku oleks, aga huvitav ikkagi, kuna seda ma veel proovinud pole.
        21st Century Fox

        Comment


          #34
          Vs: Sellest, mida ei ole.

          Esmalt postitatud walwal poolt
          Kui ma siin oma arust olen püüdnud head mängijat kokku panna ja selleks hulga oma aega ja raha raisanud siis oleks ikka kahju küll kui üks vahelüli ebaõnnestub või siis ütleme, et on jupp maad teise kvaliteediga kui peaks olema. Sellepärast kui kellelgi on häid soovitusi, ärge hoidke neid siis vaka all. Sellepärast ma ju selle teema tegingi.
          Selleks et kvaliteeti objektiivselt hinnata, peaks olema võrdlusmoment ehk refference. Võibolla oleks enne "täispangale minekut" mõistlik ajutiselt mõni tavaline eelvõim hankida (hiljem saab seda alati maha müüa) ja seda tasapisis kuulates seda lambi lahendust aretada. Selline lähenemine annab väärtuslikku infi ja kogemust.
          Nad, Creek, Cambridge Audio on sellised 1000.- kuni 2000.- maksvad, mis hetkel pähe tulevad.

          Comment


            #35
            Vs: Sellest, mida ei ole.

            T24 on huvitav selle poolest, et esimene aste ei ole ei SRPP ega MU-Follower vaid kaskood ja korrektsioon tehakse ka sisuliselt passiivselt aga anoodkoormuses. Vähem tagasisidet ning selle asemel, et kõik sagedused ülesse võimendada, võimendatakse ainult neid mida vaja.
            Väljund aste on muidugi SRPP.
            Kuidas oma kõrvaga kuulates asi on, sellest pole mul muidugi mingit infot.

            Comment


              #36
              Vs: Sellest, mida ei ole.

              Esmalt postitatud moi poolt
              T24 on huvitav selle poolest, et esimene aste ei ole ei SRPP ega MU-Follower vaid kaskood ja korrektsioon tehakse ka sisuliselt passiivselt aga anoodkoormuses. Vähem tagasisidet ning selle asemel, et kõik sagedused ülesse võimendada, võimendatakse ainult neid mida vaja.
              Väljund aste on muidugi SRPP.
              Kuidas oma kõrvaga kuulates asi on, sellest pole mul muidugi mingit infot.
              Tegelikult ma sain küll aru, mida Sa öelda tahtsid. T24 on huvitavam, kui teisel lingil olev asi. Kaskoodi peaksin ma samuti ära tundma .
              Võimendus ainult vajalikus sagedusalas on üks võimalus, kuidas asjale vaadata. Teine võimalus on see, et esimene võimendusaste (kaskood) on koormatud dünaamiliselt muutuva koormustakistusega, mis sageduse tõustes läheneb nullile.
              21st Century Fox

              Comment


                #37
                Vs: Sellest, mida ei ole.

                See koormuse nulli kukkumine kõrgetel sagedustel võib jah koormussirge ja tööpunkti valiku üsna keeruliseks teha.

                Comment


                  #38
                  Vs: Sellest, mida ei ole.

                  ----> ja nüüd seisab siis see Garrard minu riiulil ja ootab uut käppa ja ka uut korpust. Dolomiit või vineer on siis samuti päevakorral, eks näis mille kasuks otsustab.
                  Eelvõimuks olen soetanud mõned ajad tagasi hiina - Yaoin nimelise korrektori, mis tahab pärast pooleaastast kuulamist lampide vahetust.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Sellest, mida ei ole.

                    Kui kellelegi jäi asi arusaamatuks, siis Sully käes on jah see teine Garrard ja ootab ka oma järge. Mul jälle on hea meel, et ta just Sinu kätte jäi. Minupärast võiksid jätkata samas teemas oma lahendust Garrardile. Ongi huvitav võrrelda teistel. Edu!

                    Comment


                      #40
                      Vs: Sellest, mida ei ole.

                      Noo sain siis oma käpa eile lõpuks kätte. Tõesti väga ilus ja heas korras. Just selline nagu pildilt näha võisite. Vähe sellest, koos käpaga tuli kaasa siiski ka see kaabel, mis ühendab käppa, kuigi seda ei olnud mainitudki.
                      Kui mõnele see vinüülindus huvi pakkus ja tahaks ka katsetada aga võimalikut odavalt, siis äkki leiab siit mõne huvitava mõtte.
                      http://www.chipinfo.ru/literature/ra.../p16_17.html#2
                      On ka Venemaal hulle, sest ega muidu sellise mõtte peale ei tule
                      http://monitor.net.ru/forum/topic138804-640.html
                      Ja järgnevalt veel üks venekeelne link, üsna pikalt võrreldud erinevaid helipäid, mängijad ja muidu huvitavat. Aga link avaneb aeglaselt.
                      http://hghltd.yandex.net/yandbtm?url...TpFuce%2BC5PBo
                      Aga nüüd siis oma mängijast. Sai siis laenatud helipea, et oleks võimalik hakata käppa paigaldama ja seadistama. Selle tarbeks on olemas Protractor, joonis siis, mille järgi on võimalik leida käpa, helipea ja nõela õige asend. Algul vaatasin kogu aja neid SME protractoreid tegelikult palju täpsem on enjoythemusic.com oma. Panen nad mõlemad üles. Viimast sai siis minu mängija seadistamisel kasutatud. Ilus asi see SME, annab teist tõesti igati reguleerida. (See reguleerimine võtab vaata oma tund poolteist ära) Samas ka väga tundlik-mängija ise peab ikka väga loodis olema. Palju nalja sai plaadimängija enda kinnitamisega korpuse külge, nimelt on tegemist tollkeermega. Mul küll kodus selliseid padruneid ei vedele. Selle osa teen uuesti-lõikan keermelatist parajad jumbid ja läbi korpuse. Lõpuks sai kõik tehtud.
                      Plaadimassin sisse, võim ja RIAA ka sisse, plaat peale ja tuld!
                      Kõige pealt tuli urin. Urises RIAA. Ei aidanud ka maanduse ümbertõstmine. Urin jäi.
                      Muusikast-saund oli nii vilets, et mul köögis kellraadio mängib ka paremini. See ei olnud ainult lampidest nagu eelnevalt juttu oli, siin oli ikka täiega puuse pandud. Ja eelviimasest korrast kui kuulasime ja oli juttu, et vaja ümber teha, siis tegelikult polnud ta midagi teinud. Kui siis ainult kehvemaks. Cheopps(Toomas Nurmela) oli mõnda aega minu alluvuses tööl, sai ka muidu teist igati aidatud, sõbralikult ühesõnaga. Hoidsin teda nagu sitta pilpa peal. Teisele mehele tööl jäi ta ka lõpuks päris soliidse summa võlgu. Ja ega ta siis mulle seda RIAA-d ka ilusate silmade eest ei teinud. Muide, see lühiskeerdudega trafo mis mul cd mängija juures vana-aasta lõpus maha põles, oli ka tema keritud ja tean veel inimesi kellel olid temaga probleemid. See on kui arvad tundvat inimest ja tema probleeme ja usaldad liiga palju. Eks ta ole, kõik saab tasutud, ka liigne usaldus.
                      Mul läheb nüüd kaua, enne kui saan uue RIAA. Helipea ka puudu veel. Aga eks kunagi ikka. Plaadimassin on igatahes valmis. Finita! Rohkem ma siia ei toksi. Pole miskit öelda.
                      Ilus päev oli!
                      Lisatud failid

                      Comment


                        #41
                        Vs: Sellest, mida ei ole.

                        Esmalt postitatud walwal poolt
                        .... Ja järgnevalt veel üks venekeelne link, üsna pikalt võrreldud erinevaid helipäid, mängijad ja muidu huvitavat. Aga link avaneb aeglaselt.
                        http://hghltd.yandex.net/yandbt..........
                        Võib proovida otsemat ligipääsu (mis ei ole yandex'i kaudu) sellele foorumile, on natuke kiirem (ja lühem):
                        http://media.nrd.ru/index.php?showtopic=1816
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Sellest, mida ei ole.

                          Et veel selline asi. Kui nüüd kedagi huvitas see SME käpp kui selline, tegemist ju ikkagi ühe parema käpaga, mis kunagi tehtud. Eriti kui hinda vaadata.(SME V maksab ca 4kilo
                          euri juba!!!!!!!!! aga on ta siis ka niipalju parem?) Kui nüüd võrrelda 3009 ja 3012. siis ikka räägitakse viimase paremusest. Nagu juba ennist mainisin kusagil, siis viimane on 2 ja enam korda kallim. Kui nüüd vaadata seda SME saiti kus olid võrdlused välja toodud, siis näete, et tegelikult nende põhikomponendid on samad, nii et ei peaks vist olema väga raske toru välja vahetada ja lisaks siis mõned raskused. Ebays on nad saada põhimõtteliselt. Huvitav, kas siis keegi teine pole selle peale tulnud siin? Netist ma pole otsinud sellist teemat.Aga küllap ka selline on olemas. See oli niisama minu uitmõte.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Sellest, mida ei ole.

                            Minu eelmise jutus polnud midagi uut. Nii tehaksegi. Ainult mina arvasin, olen kaval. Hehh!
                            http://www.tienaudio.com.tw/audioequ...ipment_SME.htm
                            Aga teha tasub vist ikka. Ja saab ka odavamalt kui antud lingil pakutakse.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Sellest, mida ei ole.

                              Kes teab, tuleb kellelgi kunagi ka mõte,et peaks oma SME käppa veidi uuendama, ehk on siis veidi abi järgnevast viitest.
                              See oli siis käpa sisene kaabeldus. Edasise kaabelduse puhul jätaksin selle pistiku kui sellise seal üldse ära ja joodaksin otse klemmidele, sest kui tihti siis ikka seda ühendust on vaja lahti võtta.

                              http://www.theanalogdept.com/images/...hoto_Story.pdf
                              viimati muutis kasutaja walwal; 19 m 2009, 10:07.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Sellest, mida ei ole.

                                Kui hakkad välist kaablit vahetama, siis mul jäi ca. 1/2 meetrit Cardase kaablit üle.

                                Comment

                                Working...
                                X