Teade

Collapse
No announcement yet.

Teeme Audiohuviliste klubi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

    Ajurünnaku vormis lugemiseks on siin arutelu küll hea materjal, aga kui reaalsusesse tulla siis:
    MTÜ on kulu, mitte tuluallikas. Püsiv liikmemaks igakuiselt, et kulud üldse nulli jõuaks on paratamatu - ilma et mingit klubilist tegevust olekski. Mingid müütilised rahad mis kuskilt laekuvad, mida MTÜ alt liigutada... kui kellelgi on selline kuldne projektikirjutaja, andke palun teada. Mul leidub paar projekti, millele kahjuks raha pole siiani antud hoolimata taotlemistest, äkki nüüd saaks
    MTÜ juhatus saab oma tegevuse eest palka liikmetelt laekuvatelt maksudelt või on hullult motiveeritud tasuta rabelema...vb esimesed kuud, pärast see enam ei toimi.

    Mõtetena on ideed siin ilusad, aga kes vb tahab asja käsile võtta, pange reaalselt numbrid paberile, siis pilt kipub muutuma.
    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

    Comment


      #32
      Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

      Eks tulude poole vähemalt esialgu liikmemaks jääbki. MTÜ pole mingi võluvits, aga vähemalt niipalju, et asi on ametlik, rahavood jälgitavad ja see vähenegi liikmemaks ei lähe kuskile mutiauku. Kulude poole paneks (koharent+kaubikurent+kütus+organisaatori päevaraha)xN, kus N tähistab ürituste arvu aastas. Minu arvates isegi 2 taolist kokkutulekut aastas oleks juba märkimisväärne saavutus, arvestades olukorda, et hetkel ei toimu põhjas-Eestis mitte midagi.

      Comment


        #33
        Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

        Juhin tähelepanu sellele asjaolule,et MTÜ on meie seaduste silmis äriühing koos kõigi sellega kaasnevate asjadega (loe:kuludega).MTÜ-l peab olema raamatupidamine (vaja selleks inimene palgata või osta vastav teenus) jne,jne.Teiste sõnadega-väikesest liikmemaksust ei piisa isegi MTÜ paberimajanduseks,rääkimata ruumide rendist või tehnika transpordikuludest...
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          #34
          Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

          Kui nüüd arvutada eeltoodud loogika järgi 2x aastas üritused, siis MTÜ käigushoidmine maksab vähemalt samapalju kui mitte rohkem kui 2 üritust aastas... Nii et kui MTÜ mängust välja jätta, saaks teha 4 üritust aastas sama raha eest.

          Kui probleem on raha kogumise metoodikas, siis selleks on olemas igasuguseid lahendusi, lihtsalt keegi peab seda haldama.
          Võin 5 minutiga siiasamasse lingi luua, kust saab hakata raha maksma ja kui soovite, siis kohe automaatselt kuumaksuna. Ainult et sel juhul jääb raha ühe minu firma arvele ja sealt on mõistlik maksta kulutuste eest ainult arvete alusel, mitte palgana kellelegi. Aruandluse kulu jääb minu kanda, raamatupidaja teeb ära. Samuti on mul reaalajas näha, kes ja kuipalju on maksnud ja saab eraldi märkena seda kogusummat hoida.
          MTÜ aseaineks käraks esialgu küll, teoreetilisele audioklubile 1000 € nagu maast leitud kokkuhoiukoht.
          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

          Comment


            #35
            Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

            Niikaua kuniks keegi "isakese" rolli ei võta ja ise ruume ei organiseeri (omast taskust kinni maksa) jäätegi siin arutlema.
            Ma ei tea mis reaalsed eesti müüginumbrid näitavad aga tundub et Hi-Fi kuldajad ja populaarsus on möödanik.
            Näiteks elfafoorum paistab praktiliste tegemiste pealt silma, peamiselt ainult kasutaja moi fanatismil
            (vabandan kui kellegile liiga tegin - pole vinüüli ja lindi alateema külastaja).
            -

            Comment


              #36
              Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

              Nii on. On üksikud fanaatikud, ja tohutu mass kes hakkab juba sõna "kõlar" peale kahtlaselt nihelema. Ja kui üksikul fanaatikul läheb isu üle või fookus mujale (muudele huvidele), siis ongi otsas. Ja see juhtub varem või hiljem.
              Mina näiteks pole juba päris mitu aastat ühtki kõlarit nullist teinud, sest endale pole vaja. Niisamuti ka elektroonikaga, sest endale on peaaegu kõik mida vajan, olemas - need pisimuutused mis vahel tulevad, upuvad muusse elutemposse ehk tegemistesse nii ära et ise ka ei mäleta .
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #37
                Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                ...
                Näiteks elfafoorum paistab praktiliste tegemiste pealt silma, peamiselt ainult kasutaja moi fanatismil
                (vabandan kui kellegile liiga tegin - pole vinüüli ja lindi alateema külastaja).
                Aga kui küsida tohib, siis mida saab tavadigimaailma inimene tänapäeval ise ehitada peale kõlariKASTide ? Ülejäänu kipub suuresti minema sinna audioposimise ja Koroonamaalt tellimise alla. Jätame analoogi hetkel välja.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #38
                  Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                  Absoluutselt ei pea MTÜ olema, kui keegi tahab raha oma kaukasse korjata ja ülejäänud seltskonnale sobib, siis miks mitte.
                  Mulle isiklikult ei meeldiks võõrast raha enda käes hoida.
                  Mis MTÜ halduskuludesse puutub, siis ei maksa asja üle dramatiseerida. Olen oma OÜ aastaaruanded täiesti omal käel ära teinud, lisaks muutus väikse käibega ühingute aruandlus paar aastat tagasi 10 korda lihtsamaks, ehk siis kümne A4 asemel piirdub kogu aruandlus mõne lahtri täitmises ja ID kaardiga allkirjastamises. Ei ole mõtet tonti näha seal, kus seda pole.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                    See fanatism on jah mööduv nähtus. Kui tegeleda, leiab alati mingi lahenduse ja siis pole pikaks ajaks midagi vaja muuta ega teistele demonstreerida.
                    Suhtlemise, kaklemise ja meelelahutuse vajadusi saab ka siin foorumis rahuldada.
                    Siit siis saaks teha järelduse, et selline klubi võiks vist toimida, kui kellelgi on sellega seoses olemas konkreetsed ärilised huvid, mida see klubi aitaks edendada.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                      Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                      Aga kui küsida tohib, siis mida saab tavadigimaailma inimene tänapäeval ise ehitada peale kõlariKASTide ? Ülejäänu kipub suuresti minema sinna audioposimise ja Koroonamaalt tellimise alla. Jätame analoogi hetkel välja.
                      Ma ei pea kõlari koostamist audioposimiseks. Vahet pole kas siis passiiv-/aktiivfiltrid või DSP.
                      Ja isegi kasti enese ehitamine korralikul tasemel, on esteetiliselt nauditav.
                      Puristid võivad ka piirduda ehitusvineeri ja transpordisangadega.
                      Aga eks arvamusi ole erinevaid. Mitte just niipalju kui inimesi aga rohkem ikka kui 1.
                      -

                      Comment


                        #41
                        Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                        Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                        Aga kui küsida tohib, siis mida saab tavadigimaailma inimene tänapäeval ise ehitada peale kõlariKASTide ?
                        Vastavalt oskustele. Mina kõlarit ei ehita, samas suudan teha playerist digiväljundini ise kontrollitava ahela, vastavalt siis ilma protsessinguta või siis protsessinguga valemi vastavalt vajadusele. Või olemasoleva digiahela korral ära mõõta kas signaali protsessitakse või jäetakse muutumatuks. Seega inimesi on erinevaid, erinevate oskustega.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                          Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                          Vastavalt oskustele. Mina kõlarit ei ehita, samas suudan teha playerist digiväljundini ise kontrollitava ahela, vastavalt siis ilma protsessinguta või siis protsessinguga valemi vastavalt vajadusele. Või olemasoleva digiahela korral ära mõõta kas signaali protsessitakse või jäetakse muutumatuks. Seega inimesi on erinevaid, erinevate oskustega.
                          See ei ole ehitamine, see on progemine
                          Ma saan aru, et kõik on võimalik kui ise tahta ja teha kui on millest teha.
                          Kõlarite heli kuulatakse ka silmadega (ja teatud määral ka rahakotiga).
                          Näiteks valjuhääldeid nullist ei ehita tänapäeval põlveotsas vist mitte keegi. Vähesed suudavad ise sinna analoogfiltrid valmistada, veel vähemad arvutada (käib ka kastide arvutuse kohta). Valmis võimendi - kui oled raske raha alla pannud, teeb head häält - Ise tehtud kellegi skeemi järgi , tundub juba kahtlane (v.a lamp) . Need, kes skeeme reaalselt välja mõtlevad, reeglina audiofiilid pole (usk välistab tarkuse ja vastupidi). Digitaalplokid (mis iganes mängijad) - käsi püsti, kes on nullist omaloomingu üles ehitanud (mitte ühtegi Koroonakomponenti) ehk täisdisain ?(Analoogis julgen käe püsti ajada alates helipea(nii lint kui plaat) kuni kõlarini )
                          Ehitamise ja disainimise mõte on tänapäeval üsna kõvasti muutunud . Ärge solvuge.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #43
                            Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                            Arendan vahepeal seda reaalse klubi loomise teemat edasi ja natuke selgituseks ehk oma eelmisele postitusele, et minu huvi pole esiteks üldse kellegi raha oma kätte koguda vaid soovisin näidata, kui lihtne tegelikult on tekitada toimiv süsteem huvilistele. Praegu teemat lugedes tundub, et kuskil on mingid takistused, et kus teha, kuidas raha koguda jms. Tegelikult minu meelest on asi ikkagi selles, et inimeste huvi on liiga väike. On tore, et siiski leidub üksikuid fänne, kes tahavad klubiga tegeleda, aga kui parimal juhul saabki kokku 10 inimest, siis tegeleda mingi mtü asjaajamisega on mõttetu nii aja kui raha seisukohalt.
                            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                            Comment


                              #44
                              Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                              Kuna omajagu pistmist klubieluga läbi teise hobi siis poetaks ka sõna sekka.
                              Jäi pisut segaseks, et mis eesmärgil klubi on üldse kuid analüüsime siis.

                              Ideaalmaailmas on igal lugupidaval klubil oma hoone kus siis töötuba ja abiruumid. Vägahea akustikaga kohandatud ruum on ju üpris ahvatlev tempel?
                              Pakun välja idee moodustada fanaatikutest nö selgroo, et ühise panusena luua Hi-Fi helisüsteeme kui on huvilisi ning võimalusel siduda hobi tööks.
                              Audiomaailm isiklikult pole võõras ja erinevaid komponente riiulile samuti kogunenud.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                                Esmalt postitatud Zitikaz poolt Vaata postitust
                                Kuna omajagu pistmist klubieluga läbi teise hobi siis poetaks ka sõna sekka.
                                Jäi pisut segaseks, et mis eesmärgil klubi on üldse kuid analüüsime siis.

                                Ideaalmaailmas on igal lugupidaval klubil oma hoone kus siis töötuba ja abiruumid. Vägahea akustikaga kohandatud ruum on ju üpris ahvatlev tempel?
                                Pakun välja idee moodustada fanaatikutest nö selgroo, et ühise panusena luua Hi-Fi helisüsteeme kui on huvilisi ning võimalusel siduda hobi tööks.
                                Audiomaailm isiklikult pole võõras ja erinevaid komponente riiulile samuti kogunenud.
                                Eks me kõik tea, mis ideaalis võiks olla.... aga tee siis ots lahti.

                                1) Kui suured ruumid (ligikaudu ruutmeetrites)?
                                2) Asukoht ?
                                3) Välja osta või üürida? Mis on orienteeruv ostuhind/üürikulu/kommunaalid?
                                4) Akustiliselt kohandamine - ligikaudne hind?
                                5) Finantseerimismudel (ei pea euro täpsusega, aga üldjoontes, kust ja kuidas see raha kokku saadakse)?
                                6) Mis laadne tegevus nendes ruumides hakkaks aset leidma ja kui tihti?
                                7) hobi tööks ? mida toota ja kellele müüa ?

                                Comment

                                Working...
                                X