Teade

Collapse
No announcement yet.

Teeme Audiohuviliste klubi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Teeme Audiohuviliste klubi?

    Kuidagi tunnen, et minu jaoks on siin foorumis olemine ennast ära ammendanud. Oleks aeg kuhugi edasi liikuda. Kui inimestega reaalselt kohtunud olen, kõik on väga toredad olnud, foorumis suheldes tekib lõpuks mingi arusaamatus või probleem.

    Selle pärast küsiks sellist asja, kui ma millegi klubi taolise asja tarbeks, ruumid ära ostaks, kas oleks kellelgi huvi liituda selle üritusega? Ei näe erilist mõtet rentida, kuna tegu spetsiifilise asjaga, ja kolimine on väga probleemne. Nullist valmis ehitada oleks muidugi kõige parem, aga sobivat kohta on raske leida, ja krundid on läinud väga kalliks.

    Kas kellelgi veel on selline mõte peas?
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    #2
    Vs: Teeme Audio Huviliste Klubi?

    Idee on hea aga palju oleneb konkreetsetest tingimustest, nii suurt asja ei saa ilmselt odavalt teha.
    Kui ehitada midagi spetsiaalselt klubiks, peab sinna ikka päris palju raha alla panema ja sellel peab mingi reaalne vaste (et mitte "kasu" kirjutada) olema.

    Samas on tõesti see foorum kuidagi rohkem läbisaamist rikkuv kui arendav nähtus aga see on vist kõigi selliste (pool)anonüümsete arvuti vahendusel loodud keskkondade viga, kus suheldakse mitte inimestega aga nende kirjutatuga.

    Lisaks: Tartus selline klubi koos käib https://www.elfafoorum.eu/threads/72...l=1#post512122
    Ehk GU50 valgustab natuke, mis alustel ja kuidas asi kõige paremini võiks toimida.
    viimati muutis kasutaja moi; 14 02 2020, 11:16.

    Comment


      #3
      Vs: Teeme Audio Huviliste Klubi?

      Paliveres on Urmas, kellel kinnisel territooriumil mitmekorruseline hoone spetsiaalselt kohandatud audio hoidmiseks.
      Tal kindlasti on veel mõni tühi ruum, mille saaks kuulamisruumiks kohandada.
      http://www.oldradio.lt/forum/viewtopic.php?f=13&t=639
      viimati muutis kasutaja martk; 14 02 2020, 11:48.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #4
        Vs: Teeme Audio Huviliste Klubi?

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        I..
        Samas on tõesti see foorum kuidagi rohkem läbisaamist rikkuv kui arendav nähtus aga see on vist kõigi selliste (pool)anonüümsete arvuti vahendusel loodud keskkondade viga, kus suheldakse mitte inimestega aga nende kirjutatuga.

        ....
        See on internetistumisega kaasnev paratamatu nähtus.
        Samas olgem ausad. Me enamus tunneme ju teineteist. Ülbitsejaid leidub igal pool.

        Ideest endast. Kas see asi hakkab sellisel kujul toimima ? Kellele see kuulub ? Mis väljaminekuid see nõuab ja kes nõus on panustama (minult näiteks raha niipalju üle ei ole, et uut maja teha ja kui oleks- teeks endale ja lastele esimesena).

        Aga (konjaki)klaasi taga intelligentsest vestlusest ei ütleks vast keegi ära. Ja vaidlus, mis heli on parem, jääb ka alati.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: Teeme Audio Huviliste Klubi?

          Ma ei nimetaks seda Tartu üritust klubiks, see on pigem GU50 individuaalne projekt. Olen suure osa oma elust tsikliga mööda maailma ringi sõitnud, nii keskeltläbi 40 - 60 tuhat iga suve jooksul, minumeelest tegevusmalli võiks seal maailmast võtta. Ega otsest suhtlemise puudumise probleeme minul pole, olen endiselt igal pool teretulnud. Aga see elu sai minu jaoks otsa, sest kiiresti sõita enam ei saa.
          Palivere jääb natuke kaugele, ei kujuta ette, mis sellest saab, kui hakata tsikliga sinna suunas 300 ga liikuma.

          Raha on kõigest raha, hea seltskond on palju tähtsam. Lihtsalt tuleks ennast kokku võtta, ringi vaadata mis võimalused on, ja ära teha. Foorumis passida, ja arutada "Сrown of Creation", siis ei juhtu nagunii mitte midagi.
          Eile üritasin ka Eurovisiooni vaadata, äkki see tekitas minus kassiahastuse.
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            #6
            Vs: Teeme Audio Huviliste Klubi?

            Möte on huvitav, on selle idee teoreetiline vöi praktiline ?
            Sellesmöttes et huvitav oleks mingi siltskonnaga koos mingismöttes eriline võimendi valmis ehitada...
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              #7
              Vs: Teeme Audio Huviliste Klubi?

              Kui huvilisi leidub, võib ühiselt neid asju arutama hakata, mida kes teha tahab, ja kuidas, ja kus, jne.
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                #8
                Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                Selle pärast küsiks sellist asja, kui ma millegi klubi taolise asja tarbeks, ruumid ära ostaks, kas oleks kellelgi huvi liituda selle üritusega? Ei näe erilist mõtet rentida, kuna tegu spetsiifilise asjaga, ja kolimine on väga probleemne. Nullist valmis ehitada oleks muidugi kõige parem, aga sobivat kohta on raske leida, ja krundid on läinud väga kalliks.
                Kui kavatsed midagi sellist üle-Eestilist kooskäimise kohta tekitada, siis tuleb see kinnisvara osta Paidesse. Sest kui teed kuskile meie suure ja laia kodumaa äärealadele, siis ei viitsi/suuda keegi sinna tulla, peale mõne kohaliku muidugi. Audiohoolikud on meil üldiselt mitte just kõige jõukam rahvas ega reisi meeleldi üle 100km ühte jutti.
                Teiseks pead tegema kõik ette-taha ära, sest audiomeestel ei ole sellist kambahinge nagu motomeestel. Ise ostad kuulamisruumi, ise kohandad selle audiole sobivaks - siis härrad tulevad ja ütlevad, mis asjad ei tööta ega toimi. Heal juhul saad vaevapalgaks näha ka paari seadet peale enda omade.
                Teema on teine, kui asjaga liitub mingi äritegevus, näiteks audiotehnika müük. Siis võib "klubil" olla isegi võimalus ellu jääda. Ainult et see ei ole siis enam klubi, vaid pood. Selliseid kuulamisruume on meie kodumaa vähemalt mõlemas suuremas linnas ja nende eesmärgipärase kasutamise eest reeglina ei küsita isegi renti.
                Just my 2 cents.
                Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                Comment


                  #9
                  Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                  Nagunii huvilisi ei paista olevat, no pole hullu.
                  Mulle meeldib reaalne suhtumine kõvasti rohkem.
                  Käisin moi juures, väga tore oli lobiseda intelligentse inimesega, sain kindla peale targemaks. Pole tähtis, mida inimene usub - oluline on ainult see, mida ta teeb.
                  Suur tänu, moi, sooja ja sõbraliku vastuvõtu eest!
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                    Tänud sulle ka, sain minagi targemaks.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                      ise küll ei viitsi üle 15 km sõita. ei oma ega tarvita ühtegi fossiilse või rohelise kütusega liikurit.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                        No aga millegagi sa ju sõidad - tahad öelda et see on igiliikur? Ka jalgratas liigub "rohelise" kütusega teatavasti .
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                          igaljuhul ei ole kaera- ja heinamootoriga sõiduk...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                            Olen käinud mõned korral Tartu koosviibimistel ja väga tänuväärne ettevõtmine. Aitäh!
                            Samas enda eest rääkides siis läksin ma ikkagi "isiklikku kasu" saama.
                            Ehk kuulamaks referentse ja teadma saamaks subjektiivset "tasuvuspiiri" kvaliteedi ja hinna vahel.

                            GU50 poolt oli ka ruume ilusti 2 - üks kuulamiseks, teine niisama muljetamiseks.
                            Et kui põhja pool tahate midagi korraldada siis tasukski planeerida projektina.
                            Näiteks ~7 osaline seeria, mida sisustataks võimalikult heade ja erinevate tehnikatega (eelkõige kõlarid).
                            Jällegi subjektiivse hinnangu kohaselt - alla ~2000€ kõlaripaaride puhul, (poehind uuena) pole asjal väga mõtet.
                            Või siis lihtsalt kohale tulla ja samade Accuphase ja Wilson Audio kastide kõrval juttu puhuda - selleks ei pea antud kaste ju omama -
                            kõrtsid on ju lahti mis iganes kellani ja siis edasi kasiionodesse nagu pealinnas vist kord ette näeb.
                            Ja nagu eelpool mainitud - klubi nõuab altruismi ja tahtmist.
                            Korralikku tehnikat otsida, seda korralikult transportida ja üles sättida - see on tükk tegemist ... ja ilmselt on ka kaubiku omamine soovituslik.
                            -

                            Comment


                              #15
                              Vs: Teeme Audiohuviliste klubi?

                              Mõte on väga hea ja ma usun, et potensiaalseid huvilisi näiteks Tallinnas jaguks, sh ma ise.

                              Comment

                              Working...
                              X