Teade

Collapse
No announcement yet.

VälikontserDi heli kvaliteet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

    Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitust
    Olin Bocelli kontserdil keskel helipuldi kõrval peaaegu....Väga valesti tehtud heli.Kui isegi Bocelli ei suuda siis pole mõtet vist vabaõhukonsertitel üldse käia....
    22. augusti Päevaleht lk 12 arvustuses (Ele Loonde) > Kuuldavasti on Andrea Bocellil artistide seas ühed kõrgemad nõudmised helitehnikale. Heli kvaliteet oli väga hea. Tundlikuma kõrvaga kuulaja võis tunda vajadust kõrgete ja pingestatud nootide ajal nina krimpsutada - niigi läbitungivalt kõrgete nootide helitugevus oli piiri peal.

    Ise olin samuti kuulamas, emotsiooni sain kätte, kuid kodus kõlaritest saan parema heli.
    viimati muutis kasutaja martk; 22 08 2019, 11:54. Põhjus: sisestusviga
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

      Jään oma arvamuse juurde.Heli oli vilets.Sellise kaliibriga tähelt ei oodanud sellist odavat soundi.

      Comment


        Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

        Grillimine ja sarnane tossutamine oli maestro tiimi poolt ära keelatud,et see lauluhäält ei rikuks...
        Kõik meeldiv tuleb lambist...

        Comment


          Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

          Esmalt postitatud wigo poolt Vaata postitust
          Jään oma arvamuse juurde.Heli oli vilets.Sellise kaliibriga tähelt ei oodanud sellist odavat soundi.
          A mis see odav sound tähendab?

          Comment


            Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

            Odav tähendab et pilet oli liiga odav.

            Comment


              Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

              Mul läks kohapeal kuulamine maksma 3 plaati
              https://www.amazon.com/Si-2-LP-Andre.../dp/B07DKWP38Z
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                Ise kahjuks kohal ei olnud, aga eks vabas õhus sümfooniaorkestri võimendamine olegi üks tänamatu töö - eriti kui referentsiks kasutatakse stuudiosalvestust.

                Comment


                  Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                  https://menu.err.ee/981293/fotod-rin...emta-uut-saali

                  nüüd saab varsti minna ja kontrollida sisekontserdi helikvaliteeti :P

                  ilmselt see tädi oligi põhjus miks solarise saali lagi mitu korda alla tuli.
                  viimati muutis kasutaja olavsu1; 18 09 2019, 12:21.

                  Comment


                    Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                    Juulis oli Haapsalu linnuses Katie Melua kontsert.
                    Soojendusesineja ajal oli heli täiesti võsas - lausa plärises ja kolises - mõtlesin juba tuleb vist ära minna, aga Melua enda esinemise ajal oli kõik hästi. Kas keerati siis paika või visati kohaliku esineja tehnika minema.

                    Alati saab paremini, aga Katie Melua vokaali vedas see tehnika ja seadistus seal täitsa välja. Kuna rahvast oli suhteliselt vähe, siis sain ringi jalutada ja seista seal kus soovisin.
                    Igatahes hea elamus oli. (Peaaegu sama nagu kodus

                    Comment


                      Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      ... ilmselt see tädi oligi põhjus miks solarise saali lagi mitu korda alla tuli.
                      Proua Madalikul, kes kotserdisaali akustikaga tegeles, pole küll mingit seost sellega, et ehitajad kinosaali kipslaele liiga vähe riputeid panid.

                      Comment


                        Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                        Vaevalt selle kinosaali akustika lahendus ka Madaliku käest tuli, see oli seal ilmselt mingi valmis standard lahedus kipsist ja joptv..st.

                        Comment


                          Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                          Solarises Põhja Konn, uue heliplaadi esitlus.
                          Kogu üritus oli vapustav, kohati tõusid ihukarvad püsti - aga ainult siis kui tšelloansambel ja koor lavale tulid.
                          Pärast kontserti ostsin omale mõlemad vinüülid, need mis olid välja antud. Tagasiteel arutasime naisega et miks mul oli kogu aeg selline tunne et peaks kellelegi sealt helipuldis "soovitusi andma." Kuidas on võimalik kogu bändi saund keerata selliseks et selline vägivaldne tahtmine võib üldse mõttesse tekkida. Naine arvas aga et süüdi on minu kõrvade ehitus, mis ei lase mul koos teiste inimestega samamoodi muusikat nautida.

                          Kuulasin vinüülid üle ja leidsin ilmse põhjuse, tundub et helindajad olid referentsiks võtnud heliplaadile salvestatu. Kuna vinüüli salvestised polnud sinna minu maitse järgi talletatud hakkasin kahtlustama et ikkagi kuulajas võib see viga olla. Ennem kui kõrvaarstile aega panna mõtlesin proovin mõnda teist salvestist kohe P Konna plaadile referentsiks, et olla kindel et vinüülist lähtuv helitrakt ikka korras on. Kätte sattus legendaaarne Alla Pugatšova Stockholmis - DMM. Minu süsteem oli õnneks siiski korras.
                          Leidsin netist kirjutise Solarise saali kohta "kontserdimaja heli on väga loomulik. Publiku istumisalas pole üheski kohas kehva akustilise kvaliteediga tsooni. Lavalised helitingimused on samuti täiuslikud."
                          Kus siis probleem on?
                          viimati muutis kasutaja Sully; 02 01 2020, 11:10.

                          Comment


                            Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                            Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
                            Solarises Põhja Konn, uue heliplaadi esitlus.
                            Kogu üritus oli vapustav, kohati tõusid ihukarvad püsti - siis kui tšelloansambel ja koor lavale tulid.
                            Et siis vapustas positiivselt? Küsin, kuna üldjuhul see sõna tähendab meeldivat emotsiooni.
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                              Sully - probleem on ikkagi mitte sinu kõrvades, vaid seal nende vahel! Ära oled rikutud lihtsalt aegade jooksul, muud polegi öelda.
                              Ma käisin ise eelmisel aastal nt. Engima kontserdil ja seal ei olnud küll midagi soundile ette heita. Suurhallis on tõesti pea võimatu head soundi saada, aga Kontserdihallis on võimalik ka soundi halvemaks keerata helitehnikaga.

                              Comment


                                Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                                Vapustas just see mastaap - koor Vox Clamantis ja Estonian Cello Ensemble, vaieldamatult suurepärased maailma mastaabis esinejad. Helindatud olid ka hästi!
                                Põhja Konn on just selline kollektiiv mille nautimiseks on vaja et midagi peale müra ka välja kostaks. Vahepalad mis tulid fono pealt olid suurepäraselt balanseeritud.
                                Trumm ja bass, millele toetub selline muusika (trummareid on laval isegi kaks) võiks ka saali kuulda olla ja teineteisest eristuda.
                                Ma pole nende CD versiooni asjast kuulnud aga las ta jääb...
                                Kogu kontsert võeti videosse., loodetavasti on seal muu heli kui see mis saali kostis.

                                Comment

                                Working...
                                X