Teade

Collapse
No announcement yet.

VälikontserDi heli kvaliteet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

    Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
    Kui Metallica tuleb ja jõuab Tartu taha ning kui üritus toimub kitsal maandumisrajal, siis kuhu krt nad helipuldi panevad?
    Metallica käis Tartus ja maandumsirajal - kuhu pandi helipult?

    Aga omalt poolt teemasse - sai siis paar korda Kalju-laval käidud (Naised köögis ja Swingers) ning mõlemal korral ka nende uusim cd ostetud (mille esitus siis kontserdil tegelikult toimus). cd-de ostmise tegelik põhjus oli lihtsalt võimalus need esinejate autogrammidega täiendada.

    Kodus kuulasin mõlemad cd-d üle ning isiklik mulje on selline, et cd-le pandud heli on kehvem kontserdil kuuldust. Mitte, et kontserdiheli super-hüper-mega oleks olnud, kuid cd on minu arvates lihtsalt kehvem.

    Miks küll ei tehta aastal 2019 normaalse heliga cd-sid ...

    Comment


      Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
      kuhu pandi helipult? .
      Mixerpuldi asukoht ei mõjuta heli mittekuidagi, võib isegi ilma puldita teha.
      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
      Miks küll ei tehta aastal 2019 normaalse heliga cd-sid ...
      Eks neil samasugused probleemid kui Sinul, - kuidas sittast saija teha.
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

      Comment


        Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

        Esmalt postitatud madis64 poolt
        Miks küll ei tehta aastal 2019 normaalse heliga cd-sid ...
        Tehakse küll, normaalse ja hea heliga plaate kuid kahjuks mitte meie riigis! Juba aastate eest lõpetasin meil väljaantavate plaatide ostmise, sest need ei kõlba kuulata ja ma ei kujuta ette miks ei saa ja miks ei teha kvaliteetseid plaate just meie maal.Vahet pole kas on meil siin salvestatud või mõni välismaal salvestatud ja siin digitaliseeritud välismaine siis sitt on see igal juhul. Viimane oli hiljuti omas lollis lootuses arvasin et ehk on midagi aja jooksul muutunud ja ostsin Toivo Asmeri plaadi, kuid pettumus oli väga suur kui selle lõpuni kuulasin. Kahju küll, on palju vaeva nähtud meeldivad lood, kuid selline kvaliteet, et teist korda kuulata ei taha. Samas olen seda otse kuulnud kontserdil ja helimees ei suutnud seda ära rikkuda sedakorda ja vahe on väga suur. Samas olen tellinud Saksamaalt plaate ja seda korduvalt ja üks väga hell teema on blokkflööt ja kahtlesin küll kas ikka aitab kuulata ja on naturaalne heli, kuid kui kätte sain ja kuulasin jäi "karp lahti" ja imestamist oli palju kuidas kurat nemad seda asja teevad, et see nii hea ja loomutruu heliga on ja kuidas on võimalik kõik nüansid välja tuua sellise detailsusega nagu see plaat on!? On võimalik küll ja tehakse kah ja seda imeliselt hästi.Ilmselt kas pole meil vastavat tehnikat või on need tegijad väga tatised! Eestlaste tehtud plaate ma enam kunagi ei osta kusagilt kaubandusvõrgust, milleks saata peale raha raisata!
        viimati muutis kasutaja humax; 12 08 2019, 11:55.

        Comment


          Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

          Õnnestus aastaid tagasi saada Led R cd mis oli koopia sellest mis läks plaaditehasesse.Peale seda viskasin originaalplaadi ära ja panin selle asemele.Tundub et heli keerab metsa mingil põhjusel cd tehas.Ja audiofiilid kõik 20 Andrea Bocellit kuulama.

          Comment


            Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

            Põletusmeetodil tiražeerimine pole kõige õigem, sest põletussoft võib keerata käki kokku. Ja plastikoptikaga põletajad ka kuskile kõlba, paarkorda põletab siis on hambad varnas.

            Pressmeetodiga (kallim) tehtud cd on alati parem kui põletatud cd. Mis ma veel märganud olen, wodim'iga käsurealt plaati kõrvetades on tulemus parem kui Roxiod, Nerod, Braserod suudavad luua. Roxiol oli kasulik omadus parandada neid RW plaate, mis Nero ja Brasero kanni keerasid.

            Comment


              Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
              Põletusmeetodil tiražeerimine pole kõige õigem, sest põletussoft võib keerata käki kokku. Ja plastikoptikaga põletajad ka kuskile kõlba, paarkorda põletab siis on hambad varnas.

              Pressmeetodiga (kallim) tehtud cd on alati parem kui põletatud cd. Mis ma veel märganud olen, wodim'iga käsurealt plaati kõrvetades on tulemus parem kui Roxiod, Nerod, Braserod suudavad luua. Roxiol oli kasulik omadus parandada neid RW plaate, mis Nero ja Brasero kanni keerasid.
              Millised toorikud paremad oleksid, kas need, millel peal kiri 1-4x või max 52x?
              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

              Comment


                Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                ma ei ole kiirusi kunagi vaadanud ja lasknud alati aeglaseima võimalikuga + valideerimine.

                Comment


                  Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                  Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                  Mixerpuldi asukoht ei mõjuta heli mittekuidagi, võib isegi ilma puldita teha.
                  Click image for larger version

Name:	kontserdi_heli.jpg
Views:	1
Size:	69,6 KB
ID:	872136
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                    GU50, peaks Sulle hästi sobima.

                    Click image for larger version

Name:	mono.jpg
Views:	1
Size:	88,6 KB
ID:	872137
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                      Metallica käis Tartus ja maandumsirajal - kuhu pandi helipult? .
                      Korra sai vaadatud aga silma ei jäänud - tihtilugu topitakse 1-2 heli- ja valgusmehe jaoks mingi haigelt suur ja kõrge telk püsti.
                      Pilt õhust: https://s.err.ee/photo/crop/2019/07/...37hd628t27.jpg
                      Parempoolse kõlarimasti juures on üks suurem telk aga see oli äkki mingi handicap või VIP ala? Loogiline oleks keskmise masti juures.
                      -

                      Comment


                        Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                        kui sul on kord lava paika projekteritud siis järgmistel kontserditel pole vaja heli näppida. lihtsalt paned asja projekti järgi paika ja vaatad et ei hakka suitsu tulema.

                        on juhuseid kus helipult ei asu platsil vaid on melust üsna kaugel bussis, sättimine käib monitoride ja telepildi järgi.

                        Comment


                          Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                          Olin Bocelli kontserdil keskel helipuldi kõrval peaaegu.Vokaal oli hästi kosta aga see oli ka kõik.Sümfooniaorkestrit ei olnu õieti üldse kuulda.Väga valesti tehtud heli.Kui isegi Bocelli ei suuda siis pole mõtet vist vabaõhukonsertitel üldse käia.Maha visatud aeg ja raha.

                          Comment


                            Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                            Võin kinnitada, et Metallica kontserdil olid helimehed, selles parempoolse kõlarimasti juures asuvas telgis.
                            20+ aastat elfafoorumis

                            Comment


                              Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                              valguse ja video mehed võisid seal olla, helimeeste jaoks natuke kehva paik

                              Comment


                                Vs: VälikontserDi heli kvaliteet

                                Päris otse sinna telgi sisse ei vaadanud aga see oli kogu lavaesises alas ainuke telk, kus seltskond suure puldi taga istus ja kui seal ka oli videoproduktsiooni juhtimine siis vähemalt ekraanirivi seal telgis silma ei jäänud. Valguse juhtimine võis sealt telgist küll ka toimuda.
                                20+ aastat elfafoorumis

                                Comment

                                Working...
                                X