Teade

Collapse
No announcement yet.

CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

    Üks asi tuli veel meelde mille kaudu kõrv võib eristada 16bit/44,1kHz ja 32bit/384kHz formaate. Kõrval on omadus ka teha natuke amplituud detekteerimist. Võibolla kõrgete sageduste singnaalist võib kuulda välja nende sageduste mähisjoone kuigi sagedusi endid otseselt ei kuule?

    Comment


      Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

      Ma pakun ka ühe teooria välja - Tau Ceti reptiilsed humanoidid kiiritavad 32/384 heli kuulamisel inimesi oma tajukiirtega.
      Nali naljaks - ainuke võimalus faktiliselt kindlaks teha, kas muusika kuulamisel on >16/44,1 formaatidest kasu, on piisava statistilise täpsusega pimetest.
      moi, ma oletan, et sina oled selle ära proovinud?

      Comment


        Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

        Pakkusid teooria välja - tõesta et Tau Ceti sepad seebitavad.

        Väike alalõik lisa ka sellest kes siin praegu küsis midagi formaatide kasust.

        Aeg hakkab varsti tiksuma...
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

          Miks sa oletad? Siin samas teemas kuksile üleelmisel lehel on tulemused kirjas.

          Comment


            Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Pakkusid teooria välja - tõesta et Tau Ceti sepad seebitavad.
            Aeg hakkab varsti tiksuma...
            Vaata, mina ei kuule seda Tau Ceti seppade tegevust, või misiganes asi see on, mille tõttu >16/44,1 formaadid on sinu arust kuuldavalt paremad, mistõttu oled sina see, kes peab tõestama, et ta seda vahet tegelikult ka kuuleb.
            Siin on sulle sobiv väljakutse - http://www.trustmeimascientist.com/2...ist-challenge/

            moi, sa mõtlesid seda postitust või - http://www.elfafoorum.eu/threads/614...l=1#post475734
            Üle-eelmisel lehel ei ole küll tõesti mitte midagi sellel teemal.

            Comment


              Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

              Esmalt postitatud ihvike poolt Vaata postitust
              Vaata, mina ei kuule seda Tau Ceti seppade tegevust
              ...selle asemel jahud aiaaugust, sest viimatise suunatud küsimuse juures pole ma enda seisukohta määratlenud, selle kiirgasid sinu ajusse Tau Ceti sõbrad.
              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Kuulajad ütlevad et viimane formaat on (peaaegu) eristamatu ehtsast esitusest.
              ---
              Mis on see põhjus et tehakse vahet? Jätkem meditsiinilised põhjused kõrvale, meil on ju tehnikafoorum.

              Tik-tak.
              viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2014, 10:11.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                Esmalt postitatud ihvike poolt Vaata postitust
                moi, sa mõtlesid seda postitust või - http://www.elfafoorum.eu/threads/614...l=1#post475734
                Üle-eelmisel lehel ei ole küll tõesti mitte midagi sellel teemal.
                Seda jah, ju meil siis leheküljed erinevad, minul on ta üleeelmisel.

                Comment


                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  ...selle asemel jahud aiaaugust, sest viimatise suunatud küsimuse juures pole ma enda seisukohta määratlenud, selle kiirgasid sinui ajusse Tau Ceti sõbrad.
                  Tik-tak.
                  Kui sa tahad teada, millised 16/44,1 moonutused numbriliselt väljendatuna on kuuldavad, siis testi enda peal! Kui kuuled vahet kõrgema resolutsiooniga võrreldes, siis vaata oma DACi tehnilisi andmeid/mõõda üle ja järelda, et ilmselt on sinu kuulmine nendest parameetritest parem. Kui ei kuule, siis on ainuvõimalik järeldus, et sinu kuulmine jääb DACi moonutustele alla ja ongi vajalikud numbrid olemas.
                  Kui sa aga prooviks hetkeks mitte olla vastik demagoogiline troll, siis ehk äkki mõjuks mingilgi moel argumendina see, et sõna otseses mõttes puudub maailmast empiiriline tõendusmaterjal, et kasvõi ÜKS inimene terves maailmas oleks olnud võimeline seda vahet kuulma. See pole nali, see ongi reaalselt nii. Sellepärast see teooriate keerutamine mind marru ajabki.
                  Just nagu oleks jube keeruline see topeltpime test ära teha. Aga see hirm ebaõnnestumise ees on vist lausa katastrofaalne.

                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Seda jah, ju meil siis leheküljed erinevad, minul on ta üleeelmisel.
                  Hinnang pimetesti võimalikule ebaõnnestumisele ei tähenda seda, et sa tegelikult ei pruugi sellega hakkama saada. Selleks, et kindel olla, tasub ta ikka ette võtta.
                  viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2014, 10:13. Põhjus: kokku

                  Comment


                    Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                    Tehniliselt natike keeruline, pole mul süsteemi küljes ühtegi sellist aparaati millega Foobari ringi ajada, ning mul on ka DSP ahelas vahel, mis kõik hetkel 96 kHz peale konverdib, sellega ei oleks test väga adekvaatne. Faile ja plaate saan küll suvalisi käima tõmmata.

                    Comment


                      Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                      Lappasin ühe Sony universaalplayeri remondimanuaali ja jäid silma mõned tuttavad numbrid ossi ekraanilt:
                      Click image for larger version

Name:	PCM 44,1kHz.png
Views:	1
Size:	6,6 KB
ID:	867955
                      ja
                      Click image for larger version

Name:	PCM 176,4kHz.png
Views:	1
Size:	7,0 KB
ID:	867956
                      Pilt ütleb küll et tegu SACD'ga kuid tegelikult downkonverdib player selle 176,4kHz peale.

                      See signaal on DAC sisendis LRCK pin peal. Nagu on aru saada, CD puhul 22,67mikrosekundist lühemat sündmust kirjeldada ei ole võimalik. See ei pea tingimata olema kõrge sagedus, see võib olla ka madala sagedusega signaali front/atakk, mis lihtsalt saab alguse... ütleme 7us hiljem võrreldes teise madala sagedusega. Nagu vormelid lõpujoonel, kus tinglikult võivad sõita mõlemad 300km/h, kuid üle joone/ajavõtupunkti saabub üks teisest näiteks rattapikkuse võrra erinevalt.

                      Mulle kirjeldas üks hea kuulmisega foorumlane SACD vs CD erinevusest rääkides oma muljet kasutades sõna "ärevus". Väga hästi leitud sõna. Just "ärevus" saab kirjeldada digiteeritud signaali ajalist resolutsiooni, nii on see ka looduse poolt kõigile elusolenditele omane et reageeritakse kiiretele/järskudele muutustele aktiivselt, pidades neid võimaliku ohuga seostatuks.

                      Inimene ütles et talle see liigne ärevus ei meeldi mida võimaldab SACD.

                      Mulle tähendab see aga seda et süsteem on võimeline sedavõrd ehedalt taasesitama heli et selles leiduvat "ärevust" tajutakse. Naturaalpillide kontserdil me ei saa seda "ärevust" ära jätta, seega on hea et süsteem suudab selle taasesitada. Meeldivus/mitte meeldivus on siinkohal teisejärguline ja pole seotud tehnikaga.
                      viimati muutis kasutaja OSX; 02 m 2014, 14:10.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                        OSX, see jutt, mida sa räägid, on vale. Lihtsalt, otseselt ja üheselt. PCMi piirang on sagedusriba Fs/2 ja ei miskit muud.
                        See, et sa teooriat ja puust punaseks tehtud näiteid ignoreerid, ei muuda reaalsust.
                        AD/DA protsess on matemaatika. Nii nagu kahest punktist saab läbi tõmmata ainult ühe sirge, on ka AD/DA protsessis ainult üks võimalik piiratud sagedusribaga signaali matemaatiline kuju ja see sisaldab kõik, mis selles piiratud sagedusribaga signaalis toimub.

                        Palun, loe läbi ja jäta see valeinfo levitamine.

                        Comment


                          Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                          Võibolla siis teeb seltsimees selgeks kuidas sisaldub 22,67mikrosekundilise intervalliga mõõtepunktist alates 7mikrosekundit hiljem alanud sündmuse atakk kasulikus signaalis kui sündmusest alates järgmine mõõtepunkt saabub alles 15,67mikrosekundit hiljem? Ma ei näe muud võimalust kui et atakk ei sisaldugi, teisisõnu saab leiduda alles see heli mis jäi järele atakist pärast 15,67uS möödumist.

                          Tsiteerin: "You've probably heard that the timing precision of a digital signal is limited by its sample rate; put another way, that digital signals can't represent anything that falls between the samples.. implying that impulses or fast attacks have to align exactly with a sample, or the timing gets mangled or they just disappear." On vist see millest ma räägin.

                          Kuidas monty vastupidist tõestab? Nii -
                          "Again, our input signals are bandlimited." Jah, kuid kuidas see puutub helisündmusse?
                          "And digital signals are samples, not stairsteps, not 'connect-the-dots' ". Tõsi, kuid taas - mis seos on sellel reaalajas toimuva sündmuse 7uS ajanihkega?
                          "We most certainly can, for example, put the rising edge of our bandlimited square wave anywhere we want between samples". Tore, aga kuidas seda teha kui sämplis pole võimalik rohkem kirjeldada kui juba on kirjeldatud?
                          "It's represented perfectly and it's reconstructed perfectly". On perfektselt mõõdetud ja perfektselt rekonstrueeritud - kui vahepealset sündmust ei saanudki mõõta?? See ongi tõestus?

                          Ma olen seda varem juba öelnud (nagu mitmed teisedki) aga kordan taas: selle bostoni kooripoisi jutuga ei saa midagi tõestada ega seda aluseks võtta tõe määramisel. Ma arvan et kes suudab näidata kuidas minu eelmises postituse pildil olevasse sämplisse saab juurde kirjutada midagi mis "representeerib perfektselt" sämplite mõõtevahemikust väiksemat sündmust, on tõsist preemiat väärt.
                          Kas avame soovijate nimekirja?
                          1)monty - struggles hard but does not come out
                          2)ihvike - ...
                          viimati muutis kasutaja OSX; 03 m 2014, 22:40.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                            Arva ära, kas reaalsust mõjutab see, kas sina tahad asjast õigesti aru saada või mitte? Ammu juba selge, et sa vaidleks lõputult, olenemata sellest, kes ja milliseid seletusi sulle kandikul ette tooks.
                            See 22,67 mikrosekundit ei tähenda mitte midagi muud, kui et see on lihtsalt sämplite võtmise vahemik kui Fs=44,1 kHz. Fs 44,1 kHz ei tähenda mitte midagi muud kui seda, et efektiivne sagedusriba Fs/2 on 22,05 kHz. Ja see on Shannon-Nyquisti teoreem. Kui sa arvad, et sa suudad selle teoreemi paikapidavust matemaatiliselt korrektselt kahtluse alla seada, siis palju õnne. Nobel ootab.
                            Enam lihtsamalt ma seda seletada ei oska, kui nii, et kui me võtame sämpli ja 7 mikrosekundi pärast toimub midagi, mis vastab piiratud sagedusribaga signaali nõuetele, siis enne selle sündmuse toimumist võetud sämplite ning sellele järgnevate sämplite matemaatiline väärtus tagab vääramatult selle, et matemaatiliselt taastatud signaalis ei lähe mitte midagi kaduma.
                            Sõna matemaatiline on siin esmatähtis. Kogu digiaudio protsessi juures on kõige tähtsam aru saada sellest, et tegu on matemaatilise informatsiooniga, sõna otseses mõttes ühtede ja nullidega, mis piiratud sagedusribaga analoogsignaali põhjal välja arvutatakse ning mille põhjal algsega identne piiratud sagedusribaga analoogsignaal matemaatiliselt taastatakse. Kuna see teoreem, ning tema praktiline implementatsioon on matemaatika, siis ilma seda matemaatikat ümber lükkamata ei ole ka võimalik seda teoreemi ümber lükata ning ütleme ausalt, arvestades aastakümneid selle teoreemi edukat praktikas kasutamist on see juba sisuliselt võimatu. Aga nagu näha, ei sega see OSXi.

                            Comment


                              Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit?

                              Muide, ma olen juba öelnud sulle et ei keegi, kaasa arvatud mina, ei ole seadnud Fs/2 teoreemi kahtluse alla! See teoreem on momendil lihtsalt ebaoluline, et on mingi piirsagedus/muusikaline signaal millest kõrgemat ei saa 22,67uS korral sämpliks teha. Polegi vaja ju.
                              Istuvad laval kaks tsellomängijat. Mängivad üht ja sama lugu, noodid on samad, häälestatud sama häälestajaga, pillid samas kohas tehtud jne, mikrofonid üle 15kHz läbi ei lase (st et esituse "tehniline Fs/2" on isegi madalam kui CD formaadis võimalik). Aga on kuulda et mängitakse kahte pilli mitte ühte. Sest isegi kui kõik tingimused on ideaalilähedaselt samad, ei suuda kumbki mängija olla teisega perfektses sünkroonis - ikka tuleb see neetud 7uS sisse. Kas on peale monty keegi kes tõestab et see 7uS arvutatakse tõesti nii ajatelje kui amplituudi järgi identselt tagasi väljundsignaaliks? Ma sügavalt kahtlen et see identselt toimub - kuid olen nõus et seda üritatakse teha võimalikult hästi.

                              Et seda identsust suurendada, ongi mõistlik võtta sämpleid kiiremini - et see "vääramatu matemaatika" peaks tegema vähem tehteid ja kuna tsellokontserdi heli on ja jääb muutumatuks igasuguse digiteerimise formaadi korral - teisisõnu, see tinglik 7uS mängijate erinevus säilib formaadist sõltumata ning näiteks 176,4kHz korral pole vaja matemaatikal eriti midagi leiutada, sest time window on ju 5,67uS. Ütleme et tõenäosus matemaatiliselt parema, originaalilähedasema resultaadi saamiseks on kordi suurem kui 22,67uS ajaakna korral. Ja mikrofonid ikka üle 15kHz läbi ei lase .

                              DSD64 korral on ajaaken 0,354 mikrosekundit, mis nähtavasti tagaks piisavalt edukalt et 7uS erinevus esituks veatult, ilma vajaduseta "vääramatu matemaatika" järele. Õigupoolest, mulle meeldibki et DSD puhul pole vaja, ega isegi võimalik reeglina mingit matemaatikat vahele toppida...
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: CD vs HiRez, 16Bit vs 24Bit, DSD?

                                Priceless. Sa ütled, et ei sea Shannon-Nyquisti kahtluse alla, kuid kogu su jutt põhineb su oma teoorial, et Shannon-Nyquist ei kehti. Samuti on priceless jutt, et DSD pole matemaatika. DSD põhineb samuti Shannon-Nyquistil. See sinu arusaam, et sämplimine on muusikalise signaali salvestamine muusikalise signaalina, on lihtsalt täielikult vale. Tegelikult salvestatakse matemaatilised väärtused, mis representeerivad funktsiooni, mis vastab signaali algsele kujule.

                                Comment

                                Working...
                                X