Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akud ja nende laadimine, eesotsas Ni-Mh ja Liitium

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    mul on üks paksu akuga 2110. polnud sellel mingit trükkplaati akupaki sees. ainult AA ni-mh akud

    Comment


      Sa vist jätsid enamuse, mu postitusest lugemata.
      Jutt on liitiumakudest.

      Lisan, et suutsin just netist leida ühe teema, Nokia 1610-le liitiumakude ehitamisest, seal räägib nii selle kohta.

      Cells I have found which sizes match the battery box are as follow:
      2 x cells Kyocera BP-800S - capacity 1000mA/h, 3.7 v - Allows around 3 days working time.
      For proper functioning, some adjustments must be made
      Components wired on the battery pack :

      A first resistor which value must be adjusted to 82 Koms
      A second resistor which value must be 39 Kohms
      A NTC resistor (negative temperature coefficient) used as temperature sensor remains unchanged. (N.B. Do not disconnect it, otherwise charging is not allowed)
      viimati muutis kasutaja klemmikas; 29 m 2021, 23:24.

      Comment


        Li-Po ja Li-Ion ei tohiks olla nii erineva pingega, et probleeme tekitaks.
        Ei mäleta täpselt, mis moblal milline pinge laadijast tuli; aga aku sees on trükiplaat, mis määrab mõndagi.
        Näiteks eelnevas jutus välja toodud takistid määravad aku tüübi (Li-Ion, Ni-Mh ..), sellest sõltub aku laadimise pinge, laadimisreziim (delta U) ja aku mahutavuse, selle järgi määratakse laadimisvool.
        Lisaks NTC ülekuumenemise vältimiseks.
        Kogu laadimise protsessi juhib ikka mobla, (ka väljalülitatud olekus, kui pulgad displeil jooksevad: protsessor ju töötab); trükiplaadil aku sees on lisaks alapinge puhuks lahtiühendus ja hea juhul ka vastupinge kaitse.
        Head susserdamist !

        Comment


          Pulling apart a battery from a Nokia 8110 to see if we can re-pack.

          Siin videos on näha Nokia 8110 aku lahti võtmine ja selle sees olev elektroonika, mis ei ole lihtsalt kaitseks, vaid mis hoolitseb kogu laadimisprotsessi eest, telefon lihtsalt tuimalt annab voolu peale.
          Kui ma õigesti mäletan, siis originaalis andis ta ka sellise signaali, et telefon lõpetaks laadimise ära, kuid ma ehitasin uue aku mingi b osa aku sisse, mille puhul Nokia 8110 ei ütle, et aku on täis ja jääbki laadima, kuid aku saab tegelikult täis ja elektroonika lõpetab selle laadimise ära.
          Muidu akupulki näitab küll muututavat selle b osa aku elektroonikaga ka.


          Need vanad telefonid ei ole mõeldud liitiumi laadimiseks, nad vajavad selleks elektroonikat, mis selle eest ise hoolitseb.
          Nokia 1610/2110/2010 on tehtud ainult NI-Mh jaoks, Nokia 3110 on olemas nii Ni-Mh, kui ka liitium, aga telefon ise oskab laadida vaid Ni-Mh, liitiumi puhul hoolitseb laadimise eest täielikult vaid aku sees olev trükkplaat, mis on tavalisest liitiumikaitsest keerukam ja suurem.
          viimati muutis kasutaja klemmikas; 31 m 2021, 17:34.

          Comment


            Siin ka Nokia 1610 aku ümberehitamine, mida teeb keegi teine.

            Comment


              Igaüks võib ju midagi arvata, aga olles teeninud elatist nende asjade remondiga pikki aastaid; soovitan lähtuda sellest, et telefon laeb akut.
              Muidugi võid proovida "targale" akule pinge peale ajada ja vaadata lõpptulemust...
              Loodetavasti aku ülepingekaitse lahutab enne kõige põnevamat kohta aku lahti.

              Head susserdamist !

              Comment


                Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                Siin ka Nokia 1610 aku ümberehitamine, mida teeb keegi teine.
                http://matthieu.benoit.free.fr/122.htm
                Siin puust ja punaseks - aku sisaldab infot telefoni jaoks: muutes takisteid saab öelda moblale, kuidas ja mida ta laadima peab.
                Head susserdamist !

                Comment


                  Kas teile ei jõua kohale, et vana Nokia 1610, 2010 ja 2110 ei tunne liitiumakusid, nad on ehitatud Ni-Mh peale? Miks on teil sellest nii raske aru saada?
                  See ei oma mingit tähtsust, kaua sa midagi ehitanud oled, see ei tähenda, et sa tead, kuidas mingi konkreetne seade ehitatud on, kui sa ei ole konkreetse seadmega tegelenud.

                  Ei tasu unustada tõsiasja, et 90ndate telefonid on ehitatud mõnevõrra teisiti, kui uuemad telefonid.

                  Seal minu toodud lingis, kui need takistid midagi muudavad, siis muudavad nad telefoni arusaamist, akupulkade osas ja võibolla laadimise lõpetamise.
                  Aga antud Nokia 1610, kindlasti ei tea, mitte midagi liitiumakudest, mistõttu tuleb seal kindlasti kasutada trükkplaati, mis kaitseb akusid ja mis ühtlasi hoolitseb ka laadimise eest.
                  Ma lootsin, et siin keegi oskab antud olukorda paremini lahti seletada ja ideid anda, aga tundub, et hetkel siin vastajatest keegi kursis ei ole, antud teemaga.
                  Meenutan ka tõsiasja, et kahe järjestikuse liitiumelemendi puhul peab olema ka nende keskel üks juhe, mille abil kontrollitakse mõlemat elementi eraldi, vanad Nokiad, aga ei sisalda sellist klemmi, kuhu see ühendada.
                  Küll, aga sisaldab sellist klemmi Nokia 8110 aku elektroonika, ehk siis kasutab 3 klemmi akude jaoks.

                  Ma toon veelkord näite, mul on Nokia 8110, millele vist on tehtud ainult liitiumakusid, päris 100% kindel pole.
                  Kuid endiselt hoolitseb tal laadimise eest aku sees olev elektroonika, telefon lihtsalt tuimalt laeb.
                  Minu mäletamist mööda see telefon suudab öelda isegi battery full ja laadimise ära lõpetada, aga kui ühe b osa aku sisse panin uued Li-Po elemendid, siis telefon laeb seda ja pulgad jooksevad kogu aeg, ei lõpetagi ära, aga akude pinge kahe elemendi peale kokku ei tõuse oluliselt peale 8V, ehk siis laadimine tegelikult seiskub, ainult telefon ise arvab, et laeb edasi ja pulgad jooksevad.
                  Samamoodi jooksid pulgad kogu aeg, kui telefon üritas tuksis liitiumakut elustada, mis ei õnnestunud, aga pulgad kogu aeg jooksid.
                  Originaalaku on võibolla targema elektroonikaga, aga toimivad mõlemad.
                  Kuid see on ehe näide, kuidas näiteks Nokia 8110 puhul kontrollib aku laadimist elektroonika.
                  viimati muutis kasutaja klemmikas; 31 m 2021, 21:10.

                  Comment


                    Vabandust, kui keegi püüab küsijale vastata.

                    Kui omal tarkust rohkem kui kogu foorumirahval kokku, siis milleks üldse küsida?

                    Edu akudega, lamemaalased ruulivad !
                    Head susserdamist !

                    Comment


                      Räägi, miks sul on nii raske aru saada, et antud telefonidele ei ole mitte kunagi toodetud Liitium akusid?
                      Tehas ei ole liitiumi laadimise ega kasutamisega nende igivanade telefonide puhul arvestanud, need ehitati Ni-Mh akude peale.

                      Mida on siin lamemaalastega pistmist?
                      Oled nii kindel, et praegu on sul õigus ja sellepärast nimetad mind lamemaalaseks?
                      See kõik näitab, et sina ei ole õige inimene siia teemasse vastama, kuna sa ei ole asjaga absoluutselt kursis, ma ootan siia ikkagi vastama neid, kes asja jagavad.

                      Jah, antud olukorrast tean ma sinust sel teemal tõesti rohkem ja mul ei ole sinu käest mitte midagi küsida, ootan siia minust targemaid inimesi, antud vallas.

                      Kordan ka oma probleemi igaks juhuks üle.
                      Oleks vaja kuidagi panna see vana telefon seda liitum akut laadima gramm üle 8V ja samal ajal näitama akupulkade langust.
                      Otse järel olles see ei toimi, kuna originaalaku on 6-7,5V, kuid liitium väljalülitamise hetkel mingi 6,7V ja täislaetult gramm üle 8V.
                      Telefon on, aga disainitud ennast välja lülitama, kuskil 6V kandis ja andma tühja aku hoiatuse.

                      Ma ei ole seda takistite asja veel proovinud, mida antud lehel tehti.
                      Lootsin, et keegi minust targem oskab vastata, mida need takistid seal täpselt teevad ja mis lihtsaid lahendusi üldse on.

                      Seda pole mõtet rääkida, et need takistid telefonile ütlevad, et see on liitium aku, sest liitiumi neile igivanadele Nokiatele ei pandud tehase poolt.
                      viimati muutis kasutaja klemmikas; 31 m 2021, 22:07.

                      Comment


                        Kõigepealt loome raskused ja siis hakkame neid edukalt ületama.
                        Mulle jääb arusaamatuks, miks peab aku tüüpi vahetama, aga see on puhtalt minu probleem.
                        Ma teeks aku külge eraldi laadimise pesa ja sinna kõrvale liigset tühjenemist näitava tulukese.
                        Konverterit ei viitsi ilmselt keegi välja mõelda, mis uue tüübi akut eksponeeriks telefonile vanatüübilisena.

                        Comment


                          Miks peab aku tüüpi vahetama ? Eks sa proovi ise leida kvaliteetseid 6mm paksuseid lapikuid elemente ja pärast neid ka sinna sisse joota.
                          Lihtsam on liitiumi peale minna, mida ei pea ka nii tihti laadima ja treenima, et ta elus püsiks, erinevalt Ni-Mh akudest.
                          Tõsi, tellisin ka 10 Ni-Mh akut AA mõõtu, mis lähevad Ericsson Gh 198 ja Nokia 2010, aga igale telefonile need ei mahu, igale telefonile ei taha paksu akut ka.
                          Liitiumiga on võimalik saavutada ka suurem mahutavus.
                          Elektroonika trükkplaadid, mis tellisin töötavad muidu kenasti, laevad akusid ja kontrollivad mõlemat elementi eraldi ning lülitavad ka välja.
                          Balanseerimist vist küll ei ole, vähemalt ühtedel kindlasti mitte, teisi pole veel testinud, mille ka tellisin.
                          Samas, kui akud enne ära balanseerisin, siis hetkel on normi jäänud, eks katsetan edasi.

                          Kui mul muud üle ei jää lihtsat, siis hakkangi kas akut laadima akuklemmidest või teen aku külge tõesti eraldi pesa või telefonile otse akuga ühenduse pesa, eks vaatan seda asja.
                          Kui ei tule ühtegi lihtsat head ideed, eks pean proovima neid takistite asju ka, mis seal kodulehel oli.

                          See, et akupulki õigesti ei näita, pole nii suur probleem, kuigi hea oleks, kui näitaks.

                          Comment


                            On üks tolmuimeja 21,6v aku (6tk, Li-ion), elementide voldid testriga mõõtes on 3,02, 2,72, 2,95, 2,90, 2,81, 3,03. Aku voolu sisse ei võta. Kas tasub jännata või on asi katki?

                            Comment


                              2,72V on laadija jaoks ilmselt liiga madal pinge. Hoia laadijas paar tundi, ärkab ehk üles. Li-Ion arukas laadija leabki alguses väga nõrga vooluga ja miski ei näita, et laadimine üldse toimuks. Tõuseb pinge normaalseks, hakatakse tugeva vooluga laadima. See on ohutuse mõttes - madala pingega akut ei tohi täie vooluga laadida.
                              Nagu ikka taoliste "tugeva vooluga" laadijate puhul nagu tolmuimejad, droonid jne. laadimise ajal tasub alati kellelgi lähedal olla. Nii vähemalt minul kombeks, ei jäta selliste seadmete laadimist järelvalveta..

                              Comment

                              Working...
                              X