Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Raadiolevi FM jaamad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Raadiolevi FM jaamad

    On ikka, ainult siinses foorumis kuigipalju pole.
    Alates aastast 2005 olen arendanud
    teemat suviste kokkusaamiste kohta

    kuid see on suures osas jäänud minu monoloogiks.
    Küllap ma lisan sinna ka info sellesuvise kohta:

    Raadioamatööridel käib põhiline suhtlus eetri teel,
    aga üht-teist on leida ka foorumites:
    http://foorum.erau.ee/ ja

    Viljandi Raadioklubi foorum on kinnine,
    kuid koduleht on kõigile loetav (näitena mullusuvise kokkutuleku kohta):
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #92
      Vs: Raadiolevi FM jaamad

      No selge siis. Ma olin Teel TLN-TRT-TLN tõsiselt närvis oma autoraadio peale. No mingi lätikeelne asi jooksis enamvähem igal pool selga.

      Comment


        #93
        Vs: Raadiolevi FM jaamad

        Levi praegu Itaalia poolt 87,6 kandis ja ka mujal kus sagedused natuke lokaalsaatjatest vabamad

        Comment


          #94
          Vs: Raadiolevi FM jaamad

          Tropolevi juba teist päeva,nii,et ärge imestage,kui mingi kaugem signaal hakkab
          segama

          Comment


            #95
            Vs: Raadiolevi FM jaamad

            Mis on lahti Klassikaraadio ja Vikerraadio saatjaga? Pole teab mis ajast kodus raadiot kuulanud ja ükspäev meenus, et AV ressiiveris ju ressiiver ise ka sees . Torkasin traadijupi antenniks, kõik tümakat edastavad jaamad kenasti olemas, aga Klassikaraadio asemel ainult vaevuaimatav signaal läbi tugeva sahina. Teine päev oli vaja Vikerraadiost midagi kuulata. Otsisin siis kapist ühe sanga ja leidsin jaama üles, aga tuli ka läbi tugeva sahina... Kas riigiraadio jaoks nüüd siis vaja spetsiaalantenn ehitada? Asukoht Põhja-Tartu, Vahi linnaosa. Üsna lage ja kõrge koht...

            Comment


              #96
              Re: Vs: Raadiolevi FM jaamad

              Täna kell 13 kuulasin Vikerraadiot sagedusel 106,7 MHz Tartu kesklinnas, antenniks pooleteistmeetrine traadijupp. Ei mingit sahinat, millest järeldan, et saatjaga pole midagi lahti.

              Comment


                #97
                Vs: Raadiolevi FM jaamad

                Klassikaraadio kohta ei oska öelda, kuid Vikerraadio signaaliga tundub miskit nagu pekkis küll olevat. Kuulamiskeskkond samuti põhiliselt Tartu ja selle ümbruskond.
                Olen seda just autoraadio vahendusel kuulates täheldanud. Seda lausa kahe erineva auto sees oleva raadioga. Kunagi eelmise aasta algupoole hakkasin märkama, et näiteks Tartust välja, Räpina poole minema asutades, kipub Vikerraadio sagedusele miski häiriv soga sisse peksma, nagu miski muu raadiojaam või mis.. Arvasin, et sealkandis on Pereraadio mast, ja vist usuteaduste instituut miskite antennidega katusel ja veel miski elektritrafojaam oma antennimastiga, et ju kusagilt sealt peksab aeg-ajalt miskit soga raadiosse. Aga aja kuludes, sõites siinkandis suvalistes kohtades, on just Vikerraadio kuulatavus järjest sandimaks muutunud. Seda nii Valgjärve sagedusel 106,1 MHz, kui Tartu saatja sagedusel 106,7 MHz. Arvasin ka, et juu siis antennikaabel autol läbi ussitanud, aga seda kahel erivanusel autol sünkroonis ja korraga - siiski vähetõenäoline. Tümakaraadiod ja Raadio2 on täpselt samal ajal normaalselt kuulatavad.
                Kodused, statsionaarsed raadiod on mänginud oma antennidega (ühel neist teleskoopvarras) ühte moodi kogu aeg. Seal pole millegi halvemuse poole muutumist täheldanud.
                viimati muutis kasutaja Plinn; 24 m 2018, 15:31.

                Comment


                  #98
                  Vs: Raadiolevi FM jaamad

                  Tallinnas on küll hetkel mõlemad jaamad korras.

                  Click image for larger version

Name:	CaptureFM.PNG
Views:	1
Size:	83,0 KB
ID:	870994

                  Comment


                    #99
                    Vs: Raadiolevi FM jaamad

                    Esmalt postitatud Plinn poolt Vaata postitust
                    ... kuid Vikerraadio signaaliga tundub miskit nagu pekkis küll olevat. Kuulamiskeskkond samuti põhiliselt Tartu ja selle ümbruskond.
                    Maardus sama lugu. Kõik muu on selge, ka üle lahe Soome põhijaamad olemas, aga Vikerraadio kahiseb, nagu oleks valjuhääldi kaanega plekkämbris.

                    Diginäiduga raadiol sellist signaali erinevust ei tähelda.
                    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                    ATiP1pN4XeM

                    Comment


                      Vs: Raadiolevi FM jaamad

                      Seda on mujal ka et riigiraadiote signaalitase on langenud. Ma pakun et nii hoitakse lihtsalt elektri arvelt kokku. Signaalid on võrreldes varasemaga langenud 20-25%. Erasektori kanalid on suht samad nagu nad kogu aeg olnud on.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Raadiolevi FM jaamad

                        Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                        Maardus sama lugu. Kõik muu on selge, ka üle lahe Soome põhijaamad olemas, aga Vikerraadio kahiseb, nagu oleks valjuhääldi kaanega plekkämbris.

                        Diginäiduga raadiol sellist signaali erinevust ei tähelda.
                        Võibolla pole mitte signaal nõrk vaid mingi seade tekitab häireid samal või väga lähedasel sagedusel?

                        Comment


                          Vs: Raadiolevi FM jaamad

                          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                          Võibolla pole mitte signaal nõrk vaid mingi seade tekitab häireid samal või väga lähedasel sagedusel?
                          Mul viimasel ajal sama mõte. Tsiteerides ennast eespool olevast postitusest: "..miski soga peksab sisse". Eilegi, pärast eespool oleva postituse tegemist, oli põhjust linnas sõita ja kahel korral sumbus vikerraadio korraks kärinasse/sahinasse ära ja tekkinud lärmi seest kostis kellegi arusaamatud kõnekatkeid. Õhtul oli põhjust teise autoga linna teises piirkonnas sõita - ja jälle sattusin paar korda just vikerraadio sagedusel sarnast häiret kuulma. Kusjuures too häire ei ole kunagi olnud muusikana. Alati on läbi tekkinud müra kostnud kõne.
                          On veel mõte: Kuna Tartu on oma Emajõe augus asumise tõttu Valgjärve saatja signaali eest osaliselt varjus, siis on siin näiteks Vikerraadio tarvis abisaatja. 106,7 MHz. Autoraadio(te)l on aga mingi selline funktsioon, et kasutades RDS-is olevat infot, otsib ta ühe saatja signaali nõrgenedes ise sama raadiojaama uue saatja sageduse ja jääb sinna istuma kuniks signaal piisavalt tugev on. Nii võib üht raadiojaama kuulates risti läbi riigi sõita, ilma et vahepeal peaks käsitsi raadiot selle jaama uuele sagedusele häälestama. Võimalik, et auto(raadio)ga linnamööda ringi kärutades satub aeg-ajalt kohtadesse, kus parasjagu pole kummagi saatja signaal eriti tugev ja siis raadio kipub uut sagedust otsides eriti hästi vastu võtma igasuguseid häireid.

                          Comment


                            Vs: Raadiolevi FM jaamad

                            Ma alustaks küsimusest, mis raadioga selline anomaalia juhtub. Tänapäeval on liikumas igasugust saata.

                            Mul on omal kogemus odava hiinakaga Nõmme keskusest läbisõites, alati sõitis Vikerraadiole seal kohalik saatja sisse. Korraliku raadioga samas autos ja sama antenniga oli seal kõik korras.

                            Comment


                              Vs: Raadiolevi FM jaamad

                              Esmalt postitatud EnnS poolt Vaata postitust
                              Ma alustaks küsimusest, mis raadioga selline anomaalia juhtub..
                              Tjahh.. oma autos miski Pioneer juttudega raadio. Täpset marki ei teagi - pole seni uurinud..
                              Tööauto raadiost tean veel vähem, sest autotehases on ta juba sinna sisse integreeritud ja mul oli tarvis ainult vajalikud nupud auto armatuurlaualt üles leida.

                              Comment


                                Vs: Raadiolevi FM jaamad

                                Esmalt postitatud EnnS poolt Vaata postitust
                                ..
                                Mul on omal kogemus odava hiinakaga Nõmme keskusest läbisõites, alati sõitis Vikerraadiole seal kohalik saatja sisse. Korraliku raadioga samas autos ja sama antenniga oli seal kõik korras.
                                Mina nimetan seda Nõmme Raadio testiks.
                                Raadio on siis hea kui
                                1. Nõmme keskuses mängivad puhtalt teised jaamad
                                2. Kaugemal, näiteks Sauel saab Nõmme raadiot normaalselt kuulata.


                                Ei tea, mis on selle Nõmme saatja anomaalia (antenni suunadiagramm (väga) vale ), et isegi kassetipleierisse ronib sisse. Teletorni lähistel jms kohas võiks siis teised jaamad sama teha, aga ei tee.
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X