Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tinapump+jootekolb ühes

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Tinapump+jootekolb ühes

    Natuke odavam (aga lihtsalt seismiseks muidugi kallis, hinnad sinna 10k kanti) on Pace SX-80 koos sobiva analoog-imujaamaga. Vahetatavad otsikud sisemise avaga 0,5 - 2,54mm, vaakuminupp kohe käepideme küljes, võetud maha jõupistikuid 2,0mm kuuekihilistelt suurte maaväljadega plaatidelt. Küttekeha võimsust täpselt ei mäleta, sinna 100W kanti midagi oli.

    Comment


      #17
      Vs: Tinapump+jootekolb ühes

      Tinaimuriks kasutan aastaid lihtsat seadet.
      Põhimõte selline:
      http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-423-76&lng=est
      Pumba asemel külmkapi kompressor, mis tekitab vaakumi,
      sealt edasi peenike voolik, suruõhupüstol mille ette tegin
      odava tinapumba otsikust ja filmitopsist tinakoguja.
      Vajutan päästikule ja tina on topsis.Aegajalt peab muidugi
      seda auku seal ees naelaga puhastama.

      Comment


        #18
        Vs: Tinapump+jootekolb ühes

        Ma fännan JBC Advanced toodangut, weller on nii nagu ta on nõks parem kui 25 eegane säästukas. JBC ja welleril suurt hinnavahet pole. Puhurite kohapeal pole vahe nii tuntav aga imurid ja kolvid öö ja päev. weller põleb nobedalt ära.
        Soojaks läheb samakaua kui säästukas. JCB võib nädalaid jutti sees olla midagi ei juhtu. Kolvi otsa saab ühe käega vahetada ja kulub selleks mõni sekund.
        Jaab hoiab kolbi alusel umbes 150C juures, võtad aluselt ja enne kui plaadini jõuad on asi juba soe. Vb see põhjus miks ära ei põle nii kähku. Aga noh sõltub tööst ma vajan kolbi keskmiselt korra iga 1-3 minuti järel. Huvitav on ka see et JBC otsad kestavad aastaid, weller põleb umbes kuuga auguliseks. Ära põlemisel all mõtlen just auku mitte et tina kylge ei võta, viimase vastu on tip activator vms see oli, väike hangunud pasta sarnane topsitäis, maksis vist 100 eega kanti.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #19
          Vs: Tinapump+jootekolb ühes

          Esmalt postitatud murphy poolt
          weller põleb nobedalt ära.
          Mida sa teed selle nimel? Kõlab veits uskumatult...
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #20
            Vs: Tinapump+jootekolb ühes

            Serigost sai kunagi ostetud selline kolviga kombineeritud tinapump, kus kummipalli asemel oli vinnastatav kolbpump, toimis väga hästi aga otsik põles kiiresti olematuks.

            Comment


              #21
              Vs: Tinapump+jootekolb ühes

              Kallima otsa wellerid on ka sama tehnoloogiaga, et vahetad kuumast peast 3 sekundiga otsa palja näpuga ja kolb laual olles on ots 150c juures, soojeneb umbes 4-5 sekundiga.
              http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...1000t-wd-2000m ise kasutan sellist ja kõrval seisab pace tinapump, millega saab ilusti kõik töö tehtud. Kodukasutuseks jällegi liiga kõva hind..

              Esmalt postitatud murphy poolt
              Ma fännan JBC Advanced toodangut, weller on nii nagu ta on nõks parem kui 25 eegane säästukas. JBC ja welleril suurt hinnavahet pole. Puhurite kohapeal pole vahe nii tuntav aga imurid ja kolvid öö ja päev. weller põleb nobedalt ära.
              Soojaks läheb samakaua kui säästukas. JCB võib nädalaid jutti sees olla midagi ei juhtu. Kolvi otsa saab ühe käega vahetada ja kulub selleks mõni sekund.
              Jaab hoiab kolbi alusel umbes 150C juures, võtad aluselt ja enne kui plaadini jõuad on asi juba soe. Vb see põhjus miks ära ei põle nii kähku. Aga noh sõltub tööst ma vajan kolbi keskmiselt korra iga 1-3 minuti järel. Huvitav on ka see et JBC otsad kestavad aastaid, weller põleb umbes kuuga auguliseks. Ära põlemisel all mõtlen just auku mitte et tina kylge ei võta, viimase vastu on tip activator vms see oli, väike hangunud pasta sarnane topsitäis, maksis vist 100 eega kanti.

              Comment


                #22
                Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                pilt siis ka :
                kompressor vanalt külmikult, voolik vaakumipoolsesse otsa, tõõristakomplektist see püstoli moodi asi, filmitops ja otsik odava tinapumba otsik . See riistapuu suhteliselt mugav ja odav, aitas mul aastaid telekaid parandada.
                Lisatud failid

                Comment


                  #23
                  Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                  viimati muutis kasutaja heints; 12 m 2009, 21:09.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                    Tere.Oomipoes on müügil täitsa normaalse hinnaga jootekolb millel küljes ka tinapump.hind 115 eeku.Ise pole veel proovinud aga teised kes on ütlevad et selle hinna eest päris hea.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                      Ma teeks hoopis vastupidise seadme - jootekolb, millel läbi otsiku antaks tina peale. Jätaks ühe käe vabaks...
                      Allkiri.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                        Esmalt postitatud vax poolt
                        Ma teeks hoopis vastupidise seadme - jootekolb, millel läbi otsiku antaks tina peale. Jätaks ühe käe vabaks...
                        Juba tehtud!

                        Comment


                          #27
                          Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                          Mina polegi tavalise tinapumba kasutamist selgeks saanud ja kasutan muid võtteid. Aga mul on kodus igiammustest aegadest pärit lahendus, mis tõesti toimis ideaalselt. Kahjuks on praeguseks selle kolvi ots lõplikult otsa saanud. Akki keegi mulle nõus uue treima mingi tasu eest ?



                          Comment


                            #28
                            Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                            Sellega sai päris hästi (uus ots 14kr), aga toru otsal servad põlesid ära ja vahetamiseks vana otsikut ei saanud lahti.
                            Aga tinasukk siiski tundub parem, kivid lausa kukuvad ise ära. Kõige soodsam tuleb see. 3m sukaga sai 15 PSUd lahti tinutatud

                            Kuumaõhupuhuriga annab ka midagi ära teha, Näiteks saad PCI siinid vms emaplaadilt tervena kätte
                            viimati muutis kasutaja DVDRW; 03 m 2010, 10:19.
                            EE orjusest vaba!

                            Comment

                            Working...
                            X