Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tinapump+jootekolb ühes

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tinapump+jootekolb ühes

    Tulin ühele heale mõttele.
    Kuna tänapäeval on igasugu vigureid leiutatud/tehtud, kas siis sellist jootekolbi pole ehitatud, nagu ma pildil kujutasin:http://www.rate.ee/albums.php?act=picture&id=7587099
    Praktiliselt töötaks asi niimoodi, et paned jootekolbi nt takisti jalakese külge, siis kütteelement teeb tina sulavaks, ja samal ajal imeb selline pumbake kohe tina ära
    sellise vidinaga saaks mingi 20 jalakesega mikroskeeme väga lihtsalt ja kergelt ära
    ainus probleem võib see tulla, et tina tahkub enneaegselt ära ja toru seal läheb umbe....

    #2
    Vs: Tinapump+jootekolb ühes

    On täitsa olemas selline asi.







    Panin vist vähe mööda

    Comment


      #3
      Vs: Tinapump+jootekolb ühes

      Ei ole sa just esimene:
      http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...-vaakumpumbaga

      edit: ette jõuti aparaadi lingiga, mida ise ka just googeldasin.

      Comment


        #4
        Vs: Tinapump+jootekolb ühes

        See tundub rohkem tina ära puhumiseks mitte imemiseks.

        Comment


          #5
          Vs: Tinapump+jootekolb ühes

          hind jätab sellisel seadmel suu lahti kohe

          Comment


            #6
            Vs: Tinapump+jootekolb ühes

            Esmalt postitatud timpZDNB poolt
            See tundub rohkem tina ära puhumiseks mitte imemiseks.
            Paremad apastraadid lubavad ka puhuda aga primaarne funktsioon on just imemine.
            Väga hästi toimivad! Mitte just pildil olevad aga ka need on suht pandavad...
            Tinapumba torus kipub tina tõesti tahkuma ja ummikuid põhjustama. Ehk teema algataja võtab vaevaks leiutada selle vastase vahendi? Ma ostaks kohe...
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: Tinapump+jootekolb ühes

              Esmalt postitatud timpZDNB poolt
              See tundub rohkem tina ära puhumiseks mitte imemiseks.
              vaakumiga ikka imetakse mitte ei puhuta. puhumiseks ikka kuuma óhu jootejaamad. mõlemaid ise kasutanud ja puhurit oman ka kodus töölaua kõrval, küll mitte welleri oma.

              Comment


                #8
                Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                Esmalt postitatud Eggy poolt
                vaakumiga ikka imetakse mitte ei puhuta. puhumiseks ikka kuuma óhu jootejaamad. mõlemaid ise kasutanud ja puhurit oman ka kodus töölaua kõrval, küll mitte welleri oma.


                Muidugi imemiseks, mööda plaati kuuma tina ikka ei puhu.
                Ma mõtlesi seda pilti mis ma lisasin. Seda on vast tülikas ka puhastada.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                  See pildil olevklistiiripump on sisuliselt kasutuskõlbmatu. Ostke parem tinasukka.
                  Aga päris tinaimur on Welleril olemas


                  Ja sellega saab ka detaile tinapasta abil peale joota. Väga praktiline rework-tegevusteks.
                  Puhastamiseks on erinevad roobid, keskel on klaasist tinakoguja. Otsasid on erinevate avadega.

                  Aga ega suurt pistikut ikka sellega lahti ei jooda, pigem takisteid ja transse ning kui on vaja üleliigset tina eemaldada. Läbivasetatud ava saab 90% puhtaks, kuid 10% hoiab kõvasti kinni edasi.

                  Muidugi, koju seda vist ei ostaks..

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                    Karu viidatud jaam on mul töölaual. Väga hea asi. Õnneks oli headel aegadel firmal raha..koju tõesti ei ostaks.
                    Ainult et...antud isend ei suuda kuuma õhku adekvaatselt puhuda kuigi vastav "väljund" olemas. Puhutav on pigem leige. Tinaga ei juhtu suurt midagi.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                      Puhumise jaoks käib selle jaama külge eraldi tööriist. Selle imujaga ei saa jah puhuda.

                      See tuleb juurde osta:

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                        Mina olen ennem jootekolviga ühe jala juures tina soojaks lasknud ja siis kiiresti tinapumbaga suurema osa ära imenud.(alati see hästi välja ei tule)link: http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...p-weller-sa21a ikkagi odavam kui 22 000 krooni maksev süsteem
                        Raske õppustel, kerge lahingus...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                          Ma olen siiamaani ikka tinasukaga kõik asjad tehtud saanud, igati parem kui mõni pump. Tavalise vaskkiud juhtmega saab kah, natuke kampoliga kokku ja imeb jubehästi tina soovitavast kohast ära, tavaliselt veel nii puhtalt et kui korralikult teha siis kukub 16 jalgne sõber ise plaadipealt maha. Eks ta natuke harjumist tahab muidugi, et väga kaua ei lötsutaks ja komponenti niiviisi ei kuumutaks.
                          Condemn the hive.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                            mul tööl on vanakooli Welleri vaakumpumbaga jaam. tõsi, suuri asju sellega maha hästi ei jooda, kuna soojusülekanne pole väga hea, aga läbi plaadi joodetud kivid kukuvad ise maha, kui oled kõik jalad üle käinud. see 10% allesjäämine oli ka mul alguses probleem, aga nüüd loksutan imemise ajal jalga avas edasi-tagasi ja pm kogu tina kaob imurisse. suuremate asjade lahtijootmisek kasutan lisaks 50W Welleri jootejaama.
                            torus tina ei tahku, küll aga on toru sisu tahmumine ja sodiga reostumine probleemiks, sest sisu ei saa ju märja svammi peal puhtaks tõmmata. puhastamiseks kõlbab nt cat5 soon, millel on mõned väiksed konarused sisse volditud
                            pärast sellise isendiga töötamist muutub mulle arusaamatuks, kuidas selle manuaalse lurtsutajaga üldse tööd teha saab. vasksukaga on ok, aga neid lurtsutajaid ma ei kasuta.
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: Tinapump+jootekolb ühes

                              Mul on see kummipalliga isend kasutusel. 2 kihilistelt plaatidelt on siiamaani kõik lahti saanud, aga need arvuti emaplaadid jms ei meeldi talle, seal hajub soojus minema ja tina ei kuumene piisavalt.

                              See sülitab kogunenud tina välja kah. Peenikese 0,7mm otsa korral kipub vahest ummistuma, kuid selle vastu saab nõelast abi.(mul on kolvialusele selle puhastamise jaoks püstine nõel paigaldatud)

                              Kuid jube tüütu on seda palli vajutada ja käsi väsib ära lõpuks kui rohkem asju vaja lahti joota.
                              Olen mõelnud kah asja ümberehitamisele, et pall vahetada vaakumpumba vastu, kuid pole veel ühtegi sobivat isendit ette sattunud.

                              Comment

                              Working...
                              X