Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

müstiline värk säästupirniga!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    müstiline värk säästupirniga!!

    Säästupirn käitub müstiliselt. Nimelt, kui valgusti on lülitist välja lülitatud, siis käib ca 15 sekundi järel lambis nõrk sähvatus, mis on nähtav vaid pimedas ruumis. Juhtmed on korralikult ühendatud, lüliti korras, antud vooluahel on läbi rikkevoolukaitsme, lüliti on faasiahelas, säästupirn (General Electrics) on paigaldatud umbes kaks kuud tagasi. Täielik poltergeist!
    Äkki keegi oskab sellisele nähtusele seletuse anda?

    #2
    Vs: müstiline värk säästupirniga!!

    Toitekondesse jääb piisav laeng et pirni generit veelkord käima sundida. Kahtlane küll, sest konde on ikka nii säästuväike, kui olla saab (isegi 3,3uF!) aga ehk siiski seletaks?
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: müstiline värk säästupirniga!!

      Ega lüliti seina peal valgusega ei ole?

      Comment


        #4
        Vs: müstiline värk säästupirniga!!

        Ma ka sellist asja märganud, (üldiselt ei sega) ise arvasin, et ehk indutseerib midagi juhtmesse, sellega laeb kondet ja mingil hetkel kui pinge piisav, üritab süüdata aga energiat piisab ainult üheks sähvatuseks(see selline uitmõte ilma teadusliku analüüsita).
        Kusagil oli seda varem ka lahatud aga ei mäleta lõpptulemust.

        Comment


          #5
          Vs: müstiline värk säästupirniga!!

          krt mul sama kogemus. Itaalias kursustel olles ühikas kah kippus lamp plinkima ja seda mitte ainult 1x jupp aega sähvis, mida aeg edasi seda pikemaks ajavahemikud ja tuhmimaks sähvatus, aga pimedas oli ikka mingi 4...5 söhvakat kindlasti näha. minu meelest valgustust lülitil ei olnud, aga eks ma vaatan järele, kui tagasi lähen
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: müstiline värk säästupirniga!!

            Vast sama asi, mis vanade vene värvitelekate puhul?
            Jääk-kuumus, jääklaengud, staatika, luminofoor?

            Comment


              #7
              Vs: müstiline värk säästupirniga!!

              Mul on analoogne kogemus veksellülititega ahelas LED lampidega. Lambid siis sellised, mis otse võrgupingelt käivad. Neid on 4 tükki ning välja lülitamisel jäävad õrnalt helendama.
              Kustuvad ainult siis kui ühte või teist lülitit selliselt pressida, et see poleks ei ühes ega teises asendis vaid vahepeal.

              Süsteem siis selline, kus jooksevad paralleelselt 3 juhet, millest 2 on kasutuses faasidena (lülitatakse ühele või teisele). Voltmeeter näitab faasi ja 0 pealt väljalülitatult 8V. On see normaalne?
              To boldly go where no man has gone before.

              Comment


                #8
                Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                kõrvuti olevates juhtmetes ikka ühest miskit teise kiirgub, kui tegemist on vahelduvvooluga, selles mõttes normaalne nähtus. aga dioodid ei tohiks selle pärast veel helendada
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                  Olen ise ka sellega kokku puutunud,neil ju kondekas sees,ilmselt annab mingeid impulsse,sest pimedas on ikka jupp aega näha,kui vilksatab hästi õrnalt.Ma algul mõtlesin,et silmadega midagi valesti Ja siis see asi ka,et üks säästukas lõpetas töö ja kiskusin niisama huvist selle laiali aga ei arvestanud kondekat,mis mulle selle olemasolu kähku meelde tuletas,sain sellise siraka,et tükk aega oli hea,ergas olla.

                  Comment


                    #10
                    Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                    Kui voltmeeter pinget näitab, miks siis LED ei tohi helendada?

                    Comment


                      #11
                      Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                      Esmalt postitatud reuter poolt
                      kõrvuti olevates juhtmetes ikka ühest miskit teise kiirgub, kui tegemist on vahelduvvooluga, selles mõttes normaalne nähtus. aga dioodid ei tohiks selle pärast veel helendada
                      Et ma mõtlengi, kas on võimalik, et 2 pikka kõrvuti jooksvat juhet toimivad kondensaatorina ning lasevad seega vahelduvvoolu läbi mingil määral. Et kui nii, siis on OK, muidu on väike mure selle asjaga.

                      Olen siin-seal tähele pannud, et ka maandamata kaitsemaanduses on nõrk vool sees, seda kas see aga LED-lampi helendama suudab sundida, ma proovinud ei ole.

                      Kas kellelgi on muiud teada, kuidas sellistes LED-lampides üldse pinge LED-idele sobivaks tehakse? Läbi kondensaatori?
                      To boldly go where no man has gone before.

                      Comment


                        #12
                        Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                        Ka endal olid kord sellised saastakad, iga 50 sek-i järel käis rohekas sähvatus. Aga nad said millalgi otsa ja teised enam ei plingi, jäigi lõpuni selgitamata millest see anomaalia.
                        Ise kahtlustasin seda, et lülitist katkestati null ära ja faas jäi lambile peale, ehk siis mingite kaabli mahtuvuste kaudu tekkis mingi laengu kogunemine lambi lüüdil.
                        Head susserdamist !

                        Comment


                          #13
                          Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                          Proovige säästulambist kinni võtta kui see on ainult faasiga ühendatud

                          Comment


                            #14
                            Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                            lüliti on kõige tavalisem, ilma igasuguse valgustuseta, null jookseb pirnile ja faas lülitisse; kuid pähe kargas vandenõuteooria: kas mingis tugevas elektromagnetväljas ei või selline lühikene impulss käia, noh näiteks radari kiire ette jäädes...või olen ma loll?!

                            Comment


                              #15
                              Vs: müstiline värk säästupirniga!!

                              Esmalt postitatud urmo poolt
                              ... ehk siis mingite kaabli mahtuvuste kaudu tekkis mingi laengu kogunemine lambi lüüdil.
                              Tõenäoliselt nii ongi. Olgu see lüliti kus vahel tahes, juhtmetevaheline mahtuvus on ikka, mille kaudu aegamööda alaldatud pinge kondensaatorile koguneb kuni skeem süüdata üritab. Veel päris jahtumata lambi korral ja/või muude soodsate asjaoludega võib näha olla.
                              Ühes varasemas teemas

                              on ka linke mõningate säästulampide skeemidele:

                              Latest news coverage, email, free stock quotes, live scores and video are just the beginning. Discover more every day at Yahoo!
                              Elektroonika töötab suitsu baasil.
                              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                              Comment

                              Working...
                              X