Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Köögihunt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Köögihunt

    Ma nüüd täpselt ei mäleta, aga vist jõudsin järeldusele, et ühe mähise takistus radikaalselt erineb teisest, mis ajas mind segadusse, lisaks see tsentrifugaal andur milleks see peab seal olema. Aga see on kohvipaksu pealt tegevus, peaks skeemi üles joonistama, aga selleks peab kuidagi paremini ligi pääsema. Tavaliselt sellised asjad on väga lihtsalt parandatavad, aga see on mingi nõksuga, ja ilmselt sellepärast ei ole töökindel.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      #17
      Vs: Köögihunt

      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
      et ühe mähise takistus radikaalselt erineb teisest
      Kui on ilma kondensaatorita mootor (pean silmas ikka ilma harjadeta mootorit), mille ergutusmähis peale mootori käima minekut välja lülitatakse, siis selle ergutusmähise takistus ongi töömähise takistusega võrreldes tavaliselt üsna suur.
      Aga tegelikult ei tea ma konkreetsest asjandusest absoluutselt mitte midagi, seega ära võta juttu ülemäära tõsiselt.

      Comment


        #18
        Vs: Köögihunt

        See jutt paistab täitsa loogiline olevat, ega seal vist tõesti ei olnud ühtegi kondekat, ega mootori harju. Ei tea miks minul selle peale juhe täitsa kokku jooksis, lapsepõlves sai ju küll selliseid mootoreid kokkupandut. Suur tänu A.S. Aga kuidas selline mootor otse võrku panna, ilma nende kontaktoristeta. Viga on ilmselt selles, et testriga paistab kõik korras olevat, aga kui vool peale tuleb, ei anna ühendust. Kuidas ma vahest nii loll võin olla, vahtisin mitu korda seda sisu, ja ei saanud aru millega tegu on.
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          #19
          Vs: Köögihunt

          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
          Aga kuidas selline mootor otse võrku panna, ilma nende kontaktoristeta.
          Vanasti oli selline lüliti. Vajutad musta nupu alla ja ootad seni, kuni mootor käima läheb, siis lased nupu lahti, käivitusmähis lülitubki välja.
          https://www.google.com/search?q=ПНВС+10&tbm=isch
          Tänapäeva lumehelbekesed on paraku piisavalt laisad ja lollid, põletavad selle lüliti kasutamisel mootori kohe maha, seetõttu sarnaseid lüliteid ilmselt enam ei kasutatagi.

          Comment


            #20
            Vs: Köögihunt

            Pole hullu, sain vähemalt teada millega tegu. Suur tänu veelkord.
            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

            Comment


              #21
              Vs: Köögihunt

              Arvesta sellega, et tegelikult ei pruukinud sa teada saada, millega tegu. Sest nagu ma eelnevalt mainisin, pole mul õrna aimugi, mis mootor seda hunti tegelikult ringi ajab, lihtsalt oletasin.

              Comment


                #22
                Vs: Köögihunt

                Minu jaoks jooksid need asjad paika, ma kuidagi ei saanud aru miks peab seal selline lahendus olema, aga ilmselt selleks, et kui koormus suureneb säilitada pöördeid.
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  #23
                  Vs: Köögihunt

                  Natuke värskemat teavet:

                  - Franke müüb hunte endiselt, kuid lihtsamat seeriat UK-s (Amazoni kaudu saab tõenäoliselt kätte) ning Evolution100/200 mudeleid ka siin (FEB jne);

                  - suurem valik kohalikult ostetavaid hunte:

                  https://luxtehnikapood.ee/et/23-toid...-koeoegihundid

                  Comment


                    #24
                    Vs: Köögihunt

                    Olen üsna kindel et viga on nendes kontaktides, need saaks kas välja vahetada või relee vahele panna. Võibolla tuleb mingi nutikam mõtte, kuidas seda lahendada. Minul sellega kiiret pole, talvel prügikast haisema ei lähe.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      #25
                      Köögihunt

                      Vähemalt osadel sellistel ühelt faasilt toimivatel kahe mähisega AC mootoritel peaks kuskil käivituskondensaator olema. Ma olen enda praktikas korduvalt näinud (küll hoopis teistsuguste seadmete puhul), et kui need käivituskondensaatorid aja jooksul osa oma mahtuvusest kaotavad siis peale seda mootor enam pöörlema ei hakka. Kui mahtuvuse mõõtmise võimalusega multimeeter olemas siis tasuks see kondekas üle mõõta ja vaadata kui palju nimiväärtusest kadunud on (minu kogemuse puhul oli käivituskondensaatori nimiväärtus 3,0 uF ja sellest alles oli 2,0 uF ning mootor enam ei käivitunud). Peale kondensaatori asendust käivitus mootor taas nii nagu vaja.

                      Ühelt internetilehelt võis lugeda: "These disposers use a centrifugal switch to switch the starting capacitor in and out of the circuit" e. siis seda teemas mainitud tsentrifugaallülitit kasutatakse käivituskondensaatori lülitamiseks.
                      Allikas: https://terrylove.com/forums/index.p...isposal.18977/
                      viimati muutis kasutaja Scott; 02 12 2019, 23:25. Põhjus: 2 kokku
                      20+ aastat elfafoorumis

                      Comment


                        #26
                        Vs: Köögihunt

                        Eks minagi midagi sellist lootsin seal leida, aga minul ei õnnestunud seal ühtegi kondekad tuvastada, see muidugi ei tähenda seda et teda pole. Ega ma eriti pikalt seda ei uurinud, kuna laks iseenesest tööle, panin kokku ja kõik. Aga nähtust jooksis juhe kokku.
                        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Köögihunt

                          Nõndaks, tänane saavutus siis selline, et uus hunt paika pandud (Teka TR 50.4, integreeritud õhklülitiga, lülitusnupp tuleb kaasa).

                          Vana läks hetkel kuuri neid aegu ootama, millal mahti ta lahti katkuda. Üldiselt arvas hundimüüja, et eks need mootorid kõigil mudelitel peavad vastu niikaua kui ülemine võllitihend lekkima hakkab. Eks näis, mis seestpoolt vastu vaatab.

                          Comment

                          Working...
                          X