Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Kontakt reageerb voolule

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kontakt reageerb voolule

    Kas on olemas sellinne riist mis AC 230 V ahelas tunneb ära et vool läks suuremaks kui 1, 2, 3 A ja reageerib nagu relee
    Lülitusvool vast 10-15 A.

    #2
    https://effex.ee/et/erireleed/2631-p...ing-relay.html

    Comment


      #3
      See ka sobib: https://effex.ee/et/erireleed/309-63...eedirelee.html

      Ainult ei saa voolu ega viivitust timmida nagu eelnevaga.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Ma tellisin hiinamaalt selliseid.
        Edit: see küll ainult 10A

        Comment


          #5
          Vast on kõige lihtsam panna järjest takisti 1 oom ja
          kui seal pinge kasvab pote järgi kuhu vaja siis lülitada üle transi tavareleed
          Võrgupinge väheneb nii mõni volt aga see pole ju oluline.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
            Vast on kõige lihtsam panna järjest takisti 1 oom ja..
            Võrgupinge väheneb nii mõni volt aga see pole ju oluline.
            Päriselt või?
            Ei leia mõnda euri, osta mõni jubin ja et vähegi mingigi normaalne asi kokku panna (vastaks millegile, oleks ohutu, kestaks jne) ?

            Vast oleks ikka targem asi sinna paika jätta. (Üks teine teema tuli ka seoses meelde)
            Või lasta kellegil asjad valmis teha, saaks tipp-topp ja mured murtud.
            Ma valiks selle viimase.




            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

            Comment


              #7
              Releed ennast ei saaks lülitus elemendiks kasutada ?

              Ma pole proovinud kui täpse vooluga lülituse teha saab.

              Aga see sama jadatakisti peal tekkiv pinge ühele seleele otse ja teistele läbi takistite.
              viimati muutis kasutaja Starfish; 23 08 2023, 22:05.
              http://hparchive.com/
              https://worldradiohistory.com/index.htm

              Comment


                #8
                1 oom ja 3A korral takistile jääb 9 w võimsust, pinge 1A korral vaid 1V, nii madala pingega relee on raskesti leitav. Et tulekahjut vältida võiks takisti vastu pidada ahelas olevale maks voolule mille määrab kaitse. 6A kaitse näiteks laseb lühiajaliselt tekkida kuskil 12A ehk. 12A ja 1 oom takisti vajaks võimsust 150W. Lisaks peab see relee samuti vastu pidama makimaalsele voolule, kui kaitse 6A on C voolutunnusega siis maks 60 A tekitavad 1 oom takistile 60 V lühiajaliselt!
                Lisaks on tegemist vahelduvaga, seda ei saa otse releele anda, isegi mitte läbi trantsi, vaja vahelduvast teha alalis enne mingi nipiga. Probleeme paljuvõitu.

                Comment


                  #9
                  Aretasin ka kunagi: https://www.elfafoorum.eu/forum/tehn...ifoorum/17648-

                  10A juures võiks shuntimine toimida küll kui dioodid panna ülemäärast pinget maha lõikama aga takisti ka et väikse vooluga ei rakenduks. Komparaator vms mõõtma kui otse tüürida ei saa. Või mis see optroni vajalik pingelang on?

                  Sai ka näpu vahel voolutrafo tehtud, mingi suvaline rõngik ja paarkümmend keerdu võrgukaablist traadiga läbi, ledi paneb ilusti põlema 13A juures.

                  Täna kalduks esimese lingi voolurelee poole, saab rakendust timmida ja meeldib viivitus, et piirab summaarset stardivoolu kui nt üks mootor peab teise käima vedama, üks kilp sedasi tehtud, töötab viiele. Kui läheb katki ei pea pead murdma, võõras elektrik võiks hakkama saada.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Minul on asi lihtsam.
                    On tõstuk, 24 V kuskil 100 A.
                    Sain ühelt healt inimeselt kaks rahakevanduse toitekat, 12V 160A.
                    Panin järjest tööle, viskab ühe võrgutoite välja. Mootor liigub aeglaselt.
                    Kui lülitan selle teise uuesti siis jääb pidama ja kiirus kasvab.

                    Idee oli:
                    üks toide taha, tarbib võrgust väikest voolu. Lülitad käima, vool võrgust kasvab ca 5 A
                    Tark sõlm saab aru, lülitab sisse teise toite, tõstuk liigub normaalselt.
                    Lülitatakse tõstuk välja, vool väheneb - teine toide välja.
                    Nii sai käsitsi proovitud ja töötas.

                    See relee PRI-51/16A oli Effeksi nimekirjas aga laos polnud.
                    Otsisin.
                    Oli Oomipoes, 26.06 saab kätte, vaatame.

                    Aga sellise relee ehitamine oleks täitsa tore ajaviide ühele füüsikule- elektroonikule.
                    Sokutaks sinna ühe tehisintellekti ka otsustama, oleks päris kaasaegne.
                    Kust neid spetsialiste ikka leida, pead ise läbi ajama.

                    Comment


                      #11
                      PWM-iga softstart võiks aidata. Lisaks saaks kiiruse reguleerimise.

                      Comment


                        #12
                        Ok, see seisab siis sul paigal ja ei sõida (kui 230V mängu tuli)?
                        Aga mis seda juhib? Kui nupuga juhid siis nupp ise lülitab lisa-relee ja see omakorda ka teise toite sisse kui just nii on vaja. Nupu võib panna veel kahe tasemeline nagu telfril (1 kiirus ja 2 kiirus).
                        Kui mingi protsessi element juhib, siis see ju lülitab ise nagu on seatud ja määratud automaatselt (olgu mingi progetud loogika või arvuti või mis iganes).
                        Ma ei näe ikka veel seda lülitit, mis peaks koormusele reageerima.
                        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                        Comment


                          #13
                          Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                          Ma ei näe ikka veel seda lülitit
                          Mina ka ei näe.
                          Lootus on, et SEE lüliti jõuab kunagi Oomipoodi ja siis näeb.
                          Siis kui ta on järjest ühe toite võrgujuhtmega ja lülitab teist toidet.
                          Sellist juttu räägivad need, kellel on selline lüliti.

                          Comment


                            #14
                            Ma mõtlesin selle all, et ma sisus ei näe selle otstarvet seal...
                            Ütleme, et toidete väljundid on otse ühendatud mootoriga (ilma selle ägeda nn "kontaktorita" mis meenutab auto starteri kontaktipead ja mille kontaktid armastavad ennast kinni keevitada-> fakt elust enesest).
                            Siis, kui probleem on selles, et kaks toidet ei suuda täisvõimsusega startida sama-aegselt (peksab kaitsme välja või-mis-iganes) ; siis kui esimine toide läheb sisse (hakkab räiget matsu välja andma) siis sealt samast väljundist toidab kontaktorit/relleed mis paneb järgmisele toitekale võrgu-matsu peale.. nii lihtne. Toitekas ärkab mingi 20-100ms ja relee sulgub mingi 10ms, kokku ca 30-110ms on bufferaeg.. näituseks, mis hoiab ära liigkoormus pulsi sisendis. Ja kui sama rats läheb veel 230V poolelt kontaktivabadele releedele, mis ärkavad alates siinuse 0-punktist (Zero cross) on võimalik sisselülitamise maksimumpulss veel-veel väiksem.
                            Muud minu poolt variandid olid juba eelmises postis; Urmase mõte oli ka hea- kui juba siis juba.
                            Mul hetkel just käsil üks ja.. see toitekas ärkab mingi 1,2 sekundiga (lihtsalt fakt, mõõtsin ossiga sisend versus väljund)

                            Ma ei hooma hetkel, et mis see koormuse-tundlik relee juurde annab/ parem on nendest soovitustest mis siin teemas juba kõlanud; mis siis on parem?
                            Tahaks ka teada..
                            viimati muutis kasutaja erku; 19 06 2023, 18:30.
                            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                            Comment


                              #15
                              Mulle meeldis see idee mida ma ise relee rollis koos ampertangide ja vürgupistikuga läbi proovisin.
                              Aga võib ju kasutada ka Halli andurit ja mikroprotsessorit.
                              https://www.oomipood.ee/kataloog/tme...wMFUtUEZG&ls=1
                              Kui kena asi ja on ka 150A isendid saadaval
                              viimati muutis kasutaja A.R.; 20 06 2023, 10:15.

                              Comment

                              Working...
                              X