Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Hetkel poes müüdavad pesumasinad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Esmalt postitatud urmo poolt Vaata postitust
    Ei taha küll meeleolu langetada; aga mulle tundub, et see aeg kui masinad kestsid terve igaviku, on möödas.
    Ega see üllatus ei ole. Samas, mulle tundub, et on paljud nö. lastehaigused on ka välja ravitud. Vähemalt pole ammu kuulda olnud, et eestlaetavatel kohe peale garantiiaja lõppu laagrid läbi läheks või elektroonika saba annaks. Tiksuvad kuidagi ikka 5 aastat täis - mõni rohkem, mõni vähem. Ja kui ma nüüd võtan nii, et 500EUR masin käib ca 3-5 aastat ja 2000EUR profimasin käib näiteks 12-20 aastat, siis on kõik justkui õige.
    Teine küsimus on kaudsed kulud - vee ja elektritarve ning pesuefektiivsus, mis kaudsete ja otseste kuludena võivad odavast masinast teha hoopis kalli masina.


    Comment


      #92
      Viimase ostsin välisriigist.
      Ei võtnud kõige kallimat ja kõige odavamat ka mitte. Harjade jms asjaolu sai kohe sisse arvestatud, et need lähevad ja vahetab ära siis ka kui aeg käes (kuniks võti käes seisab).
      Aga töötab, juba üle 5 aasta. Käib siis kaua käib...
      Aga jah, seal vällamaal on ka selliseid mida siin pole ja kui rahakott väga ei piina, siis saab sealt muidsuguseid ka.
      --
      See "säästuvärk" on mitme teraga mõõk, nagu:
      Kui liialt lühike proge siis puhtaks ei pese;
      Kui vett tarbib vähe, siis ära ei loputagi;
      Kui pesuvahendit panna vähem, siis ära ei pese..
      Jne.
      Ma muidugi moblaga pole veel kunagi sinna programmi/erisusi sisse saatnud, kuigi võimalus on olemas.. ja ei tea kuipalju teda lisaks kruvida annaks.
      Lihtsam on olnud siiani vajutada lisaloputus sisse vms.
      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

      Comment


        #93
        Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
        Viimase ostsin välisriigist.
        Kui saladus pole, siis millisest välisriigist ja mis mudeli?

        Comment


          #94
          UltraSmart on ja ega jah, nad ei maksa mulle, nii et mudelireklaam jääb ära; ostetud tsehhist.
          Aga seal oli igasuguseid, neid ilma rihmadetta otseveomootoritega oli suht palju; vist popp värk.
          Müügimees rääkiski seal, et need uuemad kallimad peavad vastu jne. Paar pooleksvõetut oli ka näha reklaamiks; sai uudistada mootorit ja inverterit ja balansssüsteemi mis taga.
          Aga.., mind ei veena niisama ja nähes seda moderni, siis minujaoks remontimatu- ehk ühekordne- nii ei läinud seekord liimile.

          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #95
            Insener minus huvitub, mis põhjusel töötav masin vananedes kehvemini pesema hakkab?

            Comment


              #96
              Arvuti vananeb kah. Kui võtad vana arvuti ja installid uue op süsteemi on kiire, lased kõik uuendused peale on jälle aeglane, seega võta nüüd kinni mis või kes seda aeglustab. Aga üks meistrimees väitis, et telefonides kasutatav mälu jääb aja jooksul aeglasemaks, on see võimalik või lihtsalt hea seletada kliendile et ta uue ostaks? Pesumasinal võib pump jõudlust kaotada, voolikutes veehulk väheneda, või siis samamoodi nagu telefonis
              tihend väsinud ja lihtsalt ei pese enam hästi

              Comment


                #97
                Esmalt postitatud melll poolt Vaata postitust
                Insener minus huvitub, mis põhjusel töötav masin vananedes kehvemini pesema hakkab?
                Sest kasutatakse järjest kehvemat pesuvahendit.

                Comment


                  #98
                  Esmalt postitatud melll poolt Vaata postitust
                  Insener minus huvitub, mis põhjusel töötav masin vananedes kehvemini pesema hakkab?
                  Üks probleem on see, et teatud tüüpi riided ei lähe enam puhtaks. Näiteks puuvillane pesu ja särgid - mingil põhjusel jääb külge selline lõhn nagu oleks need riided kuuks ajaks umbsesse kilekotti unustanud. Iga kuu viskan sellepärast midagi ära ja kunagi varem sellist jama pole olnud. Olen katsetanud erinevaid pesuvahendeid, masinale puhastustsükleid teinud jne.
                  Teiseks väidab elukaaslane, et pesuprogrammid jätavad osa ülesandeid vahele. Ma ise pole masina kõrval passimas käinud, aga küllap see nii on.

                  Comment


                    #99
                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Vs: Hetkel poes müüdavad pesumasinad



                    Kui veekvaliteedist sõltub, siis äkki on hoopis põhjus simmerlingis?
                    oleneb masina tüübist. pealt laetaval on ühes otsas puks ja sel pole mingit simmerlingi. ja see puks sureb imekiirelt.

                    eestlaetavatel on probleemiks lõdvik, mille voltide vahesid tuleb kontollida. ma korra avastasin nööpnõela sealt. rätsep oli selle riidesisse unustanud.

                    laagrid peavad 10+ aastat enne kui loks tekib.

                    Comment


                      Ka pesumasin võib osutuda ohtlikuks seadmeks:
                      Iseloomustav LINK
                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment


                        Kipun arvama et ohtlik polnud masin vaid see mis sinna sisse oli pandud.

                        Comment


                          Mulle tundub, et antud lingil oli pesukuivati millel "plahvatas" kompressori torudest välja jooksnud gaas. Gaas süttis ilmselt mootori harjade sädemest või midagi sellist.
                          Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

                          Comment

                          Working...
                          X