Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Isetumenev keevitusmask

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Isetumenev keevitusmask

    Mul siin üks uus isetumenev klaas otsib uut kodu, huvi korral täpsustan andmeid...
    Päikesebatarei paistab sel peal olevat.
    Mark:
    Solex 2111 dimensions 2 x 4.25" (51 x 108mm) shade 3/11
    viimati muutis kasutaja Sully; 07 m 2010, 12:28.

    Comment


      #17
      Vs: Isetumenev keevitusmask

      Kuna tegelen isetumenevate keevitusmaskide impordi/müügiga siis selgitaksin mõnda aspekti.
      Tumenemiskiirus - kuigi tootjad annavad maskidele erinevad tumenemiskiirused (nt 1/10 000 või 1/20 000 sekundit - erinevus kahekordne!) siis tegelikult ma ei ole kohanud inimest või katsemeetodit mis suudaks sellistel maskidel vahet teha.
      St tumenemiskiirus ei oma erilist tähtsust kuna keevitusfilter peab tumenema hetkel kui tekib sädelus elektroodi ja metalli vahel.
      Peale sädeluse teket süttib kaarleek mis on silmi pimestav. Kui kaarleegi tekkimise hetkekes ei ole filter tumenenud siis saavad silmad igal juhul kahjuliku valgussähvatuse, ükskõik kui kallis/kiire mask ei ole. Valguse kiirus jääb alati suuremaks!
      See kui palju üks või teine mask silmi ärritab/rikub sõltub maski silmade/andurite tundlikusest (kuivõrd hästi tajuvad sädeme teket) ja tarkusest eristada sädelust valgusallikatest. Loeb ka keevitus asend - kui elektroodi ots pole nähtav siis ei saa ka andurid sädelust näha.
      Hinnad - Hiinas toodetud keevitusfiltritel puudub otsene/oluline side (ostu-)hinna ja kvaliteedi vahel.
      Korralikud Hiinas toodetud keevitusfiltrid ei ole halvemad kui Speedglas/3M-i omad.
      Kõik müüdavad keevitusfiltrid on läbinud tüübihindamise st peavad olema kasutajale ohutud.

      Comment


        #18
        Vs: Isetumenev keevitusmask

        Endal on see: https://www.amazon.de/gp/product/B07BHNKN18

        traadikeevitusega kasutatav, liigendid vajasid kõpitsemist ja võiks minna sutsu tumedamaks.

        spektri kahjulik osa blokeeritakse igal ajal, olenemata tumeduse astmest.

        Comment


          #19
          Vs: Isetumenev keevitusmask

          Saanud kasutada Speedglass ja 3M isetumenevaid. Mõlemal 1-10 kiirusastmed. Erinevus tuleb MIG ja TIG keevituse ajal. MIG keevituse puhul pole väiksem aeg nii kahjulik, kui TIG puhul. Põhjuseks käivitusmeetod.

          MIG tekitab ringi siis, kui traat puutub vastu materjali. Kuna esialgne vool käib läbi traadi, siis see 1/100 ja 1/200 sekund emiteerib traat võrdlemisi hõõglambi spektri järgi + arenev kaarleek. Seega kahjulik UV on nö aeglase stardiga. Samaväärne on MMA ehk tokiga keevitus
          TIG keevitusel on kiirus oluline, eriti kõrgsagedusstardiga masinatel. Siis tuleb UV kaar täisvõimsusel koheselt. Kasutasin MIGiga harjunud kiirust 2-3 ja peale 15 min viskas silmanägemise kahekorra koos keravälkudega. Eks test ja praktika on alati kaks eri asja
          viimati muutis kasutaja Scott; 04 m 2018, 00:28. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima; ja tsitaat on ENNE oma juttu
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            #20
            Vs: Isetumenev keevitusmask

            MIG ja MMA on juba kõva vahe...

            MMA klaasiga ei näe MIG keevitust teha. aga MIG klaasiga ei tohiks MMA keevitust vaadatagi.

            Isetumenevatel on kahjulik UV blokitud kogu aeg. eraldi filter selleks seal vahel.

            teine asi on valguse intensiivsus (seesama mis fotograafias on ülevalgustatus). MMA puhul tuleks isetumeneva all kanda atsetüleeni prille lisaks.

            Comment


              #21
              Vs: Isetumenev keevitusmask

              Oskab keegi nn "pühapäeva" keevitajale miskit maski pakkuda mõistliku hinna eest, aga samas head ja kaitsvat isetumenevat maski?
              100 euri eest saaks miskit, mis pimedaks ei tee?

              Keevitan põhiliselt elektroodiga või siis täidistraadiga. Viimasel ajal rohkem täidistraadiga. Gaasi pole ja aparaat odav.

              Comment


                #22
                Vs: Isetumenev keevitusmask

                Olen aastaid keevitanud Optrel maskidega Very Good ütlen

                Comment


                  #23
                  Vs: Isetumenev keevitusmask

                  Traadikeevituse jaoks kõlbavad nad kõik. elektroodiga ei julgeks neid pruukida.

                  optrel kõlbab kui keevitatakse kuiest kuieni ja homme kuiest jälle uiesti. //sõnastus nii nagu laevaehitaja ütles...

                  Comment


                    #24
                    Vs: Isetumenev keevitusmask

                    Silmad on inimese kõige kallim vara ja nende pealt ei maksa kokku hoida.
                    Heal maskil on 3 reguleerimist – tundlikkus, aeg ja tumenemise aste.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Isetumenev keevitusmask

                      tavalise elektroodi klaasi tumedusega pole ükski isetumenev võrreldav, kõik jäävad heledaks.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Isetumenev keevitusmask

                        Minu isetumeneva maski max tumedus on DIN13 ja mulle piisab, kuna kolmefaasiline CO2 keevitus annab välja max 250A. Teises pesas on kaarkeevitus.

                        Ventileeritav Evermatic- filtri valik sõltuvalt kasutusest ja voolust:

                        http://www.anapol.ee/products.php?keywords=keevitusmask&submit=Ok

                        viimati muutis kasutaja Svago; 05 m 2018, 19:45.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Isetumenev keevitusmask

                          Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                          Minu isetumeneva maski max tumedus on DIN13 ja mulle piisab
                          ja mina olen see inimene kes tahaks tumedust veel juurdegi keerata...

                          Elektroodikeevituseks sobiva klaasi test on lihtne. Paned klaasi maski sisse vaatad läbi maski kõige selgemal suvepäeval päikest.
                          Paned silmad kinni ja kui päikese tekitatud jälg näha, siis see klaas ei sobi elektroodi keevituseks.

                          ma viitan siis ise ülal antud kasutusjuhendile:
                          Oleme Eesti juhtiv keevitusmaterjale, keevitusseadmeid ning -tarvikuid müüv firma, kelle tootevalikust on võimalik leida praktiliselt kõik keevituseks vajaminev alates keevitustraatidest, keevituselektroodidest, joodistest ning lõpetades keevitusaparaatidega ja robotpinkidega.
                          viimati muutis kasutaja olavsu1; 05 m 2018, 20:25.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Isetumenev keevitusmask

                            Täitsa mõttetu heietamine...


                            Mugavuse, töökindluse, vastupidavuse huvides Speedglass 3M, saab kätte välismaalt ostes umbes 200 euriga, parema ja suurema aknaga 300-350. Eestist pole mõtet niisuguseid asju üldse osta kuna 3 kirvest lüüakse selga.

                            Teine hea valik on Milleri maskid.

                            Ja peamine - KÕIK ~100 eurised maskid on varustatud UV filtriga mis on antudjuhul tähtis, tumenemise astmest heietamine jne on sittade silmade probleem - rõhutan veel: SITAD silmad, mitte filtri "vähene" tumedusaste ei kahjusta silmi vaid kahjustab nähtamatu UV kiirgus - pm võid keevitada ka heade UV filtriga päikeseprillidega , seda PÕHIMÕTTELISELT kuna seljuhul otseselt silmade kahjustust UV kiirgusest ei saa. Kes tahab veel "tumeduse astmest" jahuda siis soovitaks külastada silmaarsti ja konsulteerida asjast põhimõtte poolelt.
                            Muidugi nüüd tähendab viide "põhimõtte pool" seda, et ma kellelegi päikeseprillidega keevitamist ei soovita aga jutt, et keevitamiseks on ilmtingimata tarvis osta eestis hingehinda maksev udupeen mask, see päris ei päde
                            Selle tumedusega juramisega on see teema, et üks keevitab 30A voolul ka 13. astmega filtriga, teine aga 7-8 astmega ja viimane tagab näiteks peenema (TIG) puhul palju parema vaatevälja ja silmadele ta küll kuskiltotsast kahju ei tee, peamine, et UV kiirgust otse ei saa ja ei pimesta aga see on suhteline küsimus ja sõltub mida täpselt tehakse.
                            -superradical-

                            Comment


                              #29
                              Vs: Isetumenev keevitusmask

                              jah keevitangi koguaeg din13 ja seda kõikide vooludega, mis mu "spordikott" võimaldab. väiksematel astmetel pimestab liialt.

                              30mm elektroodikeevitust din7 klaasiga pani silmad valutama, nii et kolm päeva tuli kummelikompressi silmadel hoida ja pimedas toas püsida.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Isetumenev keevitusmask

                                Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                                jah keevitangi koguaeg din13 ja seda kõikide vooludega, mis mu "spordikott" võimaldab. väiksematel astmetel pimestab liialt. 30mm elektroodikeevitust din7 klaasiga pani silmad valutama, nii et kolm päeva tuli kummelikompressi silmadel hoida ja pimedas toas püsida.
                                DIN7 klaas panebki elektroodkeevitusel silmad valutama. Või oli see koos DIN13-ga? Üldiselt 13 peaks olema OK. Vastasel juhul tuleb külastada silmatohtrit. Mul kipub vananedes just asi liikuma heledama suunas, ehkki nägemine on päris hea.
                                Pärast 3 vene maski ostsin 1990.a. soome maski, millel oli kaasas 3 filtrit – DIN10, 11 ja 12. Tehases oli juba 11 sees. Keevitasin seda maski kasutades terve kasvuhoone karkassi T-rauast kokku Togliatti 140A elektroodkeevitusega ja silmad ei valutanud pärast seda. 240Kr maksnud mask oli väga hea, juba tollal oli kasutatud UV ja IR 16DIN filtrit ja lisaks oli veel 3 kaitseklaasi varuks kaasas. Ei läinud ka kasutamisel uduseks nagu paljud teised prooviks laenatud palju kallimad maskid.
                                Huvitav, kas üldse müüakse ilma UV filtrita maske või kõik ei maini lihtsalt seda? Osadel on see lausa pakendil kirjas.
                                Nagu reklaam korpusel – taskuraadios on 7 transistori - teised töötasid siis vist ilma nendeta või olid lampidel Või siis i, 16v, Dohc jne. sildid autodel pagasiluugil. Saksa vanal kvadrokombainil oli passis kirjas, et on kasutatud 128 transistori ja 8 mikroskeemi. Vene asjadel oli jälle passis kirjas, et palju sisaldavad väärismetalle.

                                Comment

                                Working...
                                X