Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

    Tere!
    Selline nõme värk on nagu pealkirigi ütleb, et mul pole võimalik oma kivi progreda. Teen seda õppimise nimel ja esimest korda üldse, aga juba on probleeem. Kasutan AVRISP MKII knockoff progrejat ja Atmega88 prose.All on ka mu leivalauast pilt ja kõik on nii mul ühendatud(50 korda kontrollitud kõik on ok). Nimelt ma juba nädal otsa jahunud netis ringi ja leidnud sama asja kohta palju postitusi aga ükski ei aita. See hakkas mul kohe algul peale, kui ma üritasin esimest korda port B-le voolu peale lasta, seega ei saa olla võimalik, et kivi on "lukku" progretud. Ühtki koodijuppi pole saanudki tänu sellele peale lasta. Olen kuulnuid erinevaid lahendusi nagu programmaatori update(tehtud), teiste pinnide kasutamine(Atmega 128 puhul, ei leidnud datasheetist küll vihjeid et sama kehtib atmega88 puhul), kontrolli skeemi(tehtud tehtud tehtud), Kivi lukus (ei taha uskuda). Olen veel ise proovinud programmaatori pine vahetada, aga selle tuvastab programmaator vastava värvi lediga kohe ära. Samuti tuvastab ta selle ära kui reset nuppu all hoida ja kõik ülejäänud programmaatori juures toimib nii nagu peax( Roheline indikaator led, mis näitab, et plaadil justkui kõik korras). Veel üks tähelepanek, et kui panna AVRStudios programm nuppu, siis korraks programmaatori roheline tuli läheb punaseks(indicates lühist)/oranžiks(valesti ühendatud juhtmed) aru ei saagi täpselt ja siis viskab selle error akna. Aga nagu ikka olen mitu korda juhtmed üle vaadanud. Progremiseks kasutan AVR Studio 4.1x miskit.
    Ainuke asi, mis mul teha on veel jäänud osta uus kivi, kristall, või proovida muud tarkvara nagu nt. PonyProg ja AVRDude, peaksin ma seda tegema, või teab keegi lahendust?
    Oskab keegi veel öelda kuidas AVRStudios seal programaatori seadete valikutes ära salvestada mingid vaikeseaded, sest igakord kui programmeerimise dialoog ette tuleb siis ta muudab seadistused ära nii, et on väline kell jne, mis ei sobi 88 tehase seadetega...
    Keegi targematest vb viicib leivalaua mul veel üle chekkida, vast saate aru pildist. JA muidugi abi, kui kellelgi midagi sellist on varem juhtunud. Mul lihtsalt see esimene projekt raha läinud kõvasti, sull ei tule ka peale uut, ja meeletult aega juba mul ära kulunud selle ühe asja peale, tahaks juba edasi liikuda!
    Aitähh



    Getting isp parameter.. SD=0x06 .. OKOK
    Reading FLASH input file.. OK
    Setting mode and device parameters.. OK!
    Entering programming mode.. FAILED!
    Leaving programming mode.. OK!



    Click image for larger version

Name:	seadistus1.jpg
Views:	1
Size:	28,1 KB
ID:	873853
    Lisatud failid
    viimati muutis kasutaja A-rap; 25 m 2010, 15:56.

    #2
    Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

    Kontrolli FUSE bitte, et enda resonaatori sagedust kontrolleri sees olevate settingutega vastavusse panda.

    Comment


      #3
      Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

      Tehtud tehtud, st. mul pole midagi kontrollida, kuna ma lugeda ei saa ja õigeid ka sisse ei saa kirjutada. MCU sees ju 8MHz divided by 8....
      Veel ma katsetasin erinevaid ISP sagedusi, aga needki ei andnud tulemust...

      Comment


        #4
        Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

        Kas kõige madalamad ISP sagedused jonnisid ka samamoodi?

        Comment


          #5
          Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

          jajaaa 50.1 Hz peal jooxis üldse kogu kupatus kinni ja nüüd millegipärast AVRStudiol kadus üldse programmaator connection ja asjad ära, kuigi programmaator ühendub arvutiga, siis AVRStudio teda ei leia.
          Ja ühte asja proovisin ka veel, et panin selle vanema AVRStudio peale, mis oli programmaatori CD-l kaasas, aga see samamoodi ei aidanud.

          Aga minnes teemaga edasi, kas kellelgi tartus pole väheke abi anda, et tuleks oma komplektiga sinna et saax proovida kristalliga ja siis kui too ka ei, siis vaadata äkki programmaatoris viga( mis väga väga vähetõenäoline), niimoodi sisi debuggida.... tänud
          viimati muutis kasutaja A-rap; 26 m 2010, 12:50.

          Comment


            #6
            Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

            See 10K pullup resetil ei paista hetkel küll 10K olevat
            Ja breadi peale 7805 toppida on natuke jama. Kui miskipärast peaks kogemata kivi keskmine jalg maha ühendamata jääma või on halb ühendus, siis läheb sealt Atmega peale just nii palju, kui sisse tuleb (antud juhul vist 8V) ja küpsetad prose lihtsalt ära.

            Comment


              #7
              Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

              Kui keegi kunagi otsinguga peaks siia sattuma ja sama viga on siis, suunan väheke. Sain asja korda lõpuks. 1) Kindlasti kasuta originaal AVR ISP progrejat 2) vaheta kivi ära. Kui ma need kaks asja ära tegin saingi asja korda Nüüd vilgutan led-e ja näpin potentsiomeetrit...

              Comment


                #8
                Re: Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

                AVR ISP2 tahtis kohe alguses mingit firmware uuendust (mingid klemmid tuli kirjaklambriga kokku ühendada), kas selle tegid ära? Ehk oligi põhjus uuema tarkvara ja programmaatori firmware konfliktis?
                Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                Comment


                  #9
                  Vs: Re: Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

                  jaaa ja kusjuures vuhvliga isegi sai progretud butterfly boardi, aga ülejäänud asjadele ta näitas seda sama teadet....

                  Comment


                    #10
                    Vs: Re: Vs: Atmega 88 + USB AVRISP MKII = Entering programming mode.... FAILED!

                    Selle "vuhvliga" olen oma plaate edukalt teinud, atmega168 prosega, atmega44/48/88/8... Äkki koormasite progremise otsad liigselt ära?

                    Comment

                    Working...
                    X