Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Millist USB Programmaatorit osta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

    Configuration bits... kusagil. Saab koodis öelda, ilmselt läbi GUI kuidagi kah.

    Seal pead määrama ka õige taktsignaali allika (oscillator).

    Comment


      #17
      Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

      Jajah, leidsin üles..
      watchdog timer: Off..

      taktsignaali allikas tundub ka õige olema

      Comment


        #18
        Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

        Anna see 16F84 hex fail. Proovin järgi. Skeem kah.

        Comment


          #19
          Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

          Nii, et sellised nad siis on:

          Skeem
          Hex

          Comment


            #20
            Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

            Njah, ma ei saa hetkel oma vanale 16f84-le elu sisse. Küpse vist, ei mäleta enam.

            Sul ikka 10k takisti on vastu toidet MCLR pinni pealt?

            Muide skeem ei taha avaneda.

            Comment


              #21
              Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

              Ei ole
              No selge, siis ilmselt selles see asi ongi, sest seda pinni käperdades tõesti olukord üldiselt muutub kuhugile poole, olenevalt olukorrast..

              Aga täname! - katsetan järgi, kui sellise taki leian, hetkel ei ole käepärast võtta..

              Pilt kokku zipituna..

              Comment


                #22
                Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                ei pea täpselt olema. 1k kuni mônikend kilo vöid panna.

                Comment


                  #23
                  Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                  Jajah, paningi ühe suvalise takisti vahele ja võib õelda, et viga ongi kadunud..

                  See on nüüd küll tobe olukord

                  Comment


                    #24
                    Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                    Alguse asi aga datasheeti on kasulik lugeda, seal kôik kirjas.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                      Tere!
                      Ma olen omadega väga umbes.... Tahaks alustada progremist. Eelnevalt tiba näppind butterfly-d ja mingit PIC-i. Vaatasin ja hakkas meeldima Atmega88, kuna dip jalastik laseb ise midagi külge keevitada ja muidu nagu ikka hea AVR. Jagan C-d ja muud algteadmised mikroprotsessorite vallast. Aga mul on kõige raskem alustada otsast, ehk siis programaatori ostmisega. Ma olen vaadanud juba sadu variante, enamus aga kas com ja lpt portile ühendatud skeemidega. Ma aga tahaks läpparile taha mingi USB programmaatorit, mida saaks kasutada AVR studioga. AVR Dragoni jaoks raha vähe, samas ei taha ka lihtsamat teed minna ja siis see butterfly osta. Olen ka siin ja avrfreaks foorumis sadu teemasid uurinud siis on seal omakorda igast erinevad progremis variandid ISP, In circuit parallel programming jne.. mis lisab veel segadust( ikka wikipediast ja netist uurinud mida need tähendavad aga siiski..) . Ebays ka vaatasin sellist varianti, pole küll 88-t lisatud aga sellel peax ka JTAG support olema... Eniveis on kellelgi mulle konkreetselt anda nüüd nõu mida osta ja millega minusugune algaja kindlasti jänni ei jääks... SUURED TÄNUD!

                      Comment


                        #26
                        Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                        AVR ISP MKII, endal on ka see, USB ja ilusti serial välja. AVR studio tugi ilusti olemas, ise kasutan sama ja olen progrenud tiny2313, atmega8, atmega48, atmega168...vist hetkel selliseid. Lühise kaitse, otsade kontroll (annab teada, kui midagi valesti ühendad), siiani mul suht lollikindel olnud.

                        PS! Ära aja sassi tavalise AVR ISP-ga, mis virtuaalse COM pordi teeb. Töö teeb ple USB see ka ilusti ära, aga pole päris nii "lahe".

                        Comment


                          #27
                          Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                          Eggy mainitud "vähem-lahe" variant:

                          USBasp: http://www.fischl.de/usbasp/ . Odav, lihtne ise teha, USB. Miinused jällegi et pole debugimist, JTAG või paralleelprogemist. Viimast võib vaja minna kui suudad kivil ühe fuse lipu pahupidi pöörata - ei saa enam ISP programmaatoriga progeda. Õnneks avrdude utiliit hoiatab ennem kui (tahtmatult) kavatsed kivi "lukku panna".

                          Comment

                          Working...
                          X