Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Millist USB Programmaatorit osta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Millist USB Programmaatorit osta?

    Tervitus!

    Olen ehitanud endale programmaatori pic16pro(tegelikult isegi kaks korda, kuna esimene ei ilmutanud absoluutselt mingit elumärki). Teise programmaatori sain peale kolme erineva arvutiga, ca. 5 erineva softiga katsetamist ka korraks programmeerima, kuid mingil põhjusel kadus see rõõm ka üsna pea ära ja programmerimisel sai jälle vastuseks tuttava "verify failed at address 0001h".
    Nüüd mul on sellest jamamisest lõplikult kõrini ja plaan osta endale normaalne usb programmaator, mille saan otse läpaka külge ühendada ja asi vask..

    Tahaksin ka kasutada sellist asja nagu MicroPascal , kuna olen pascaliga kõige rohkem kodus.. - Ma ei tea, kas see saab ka kuidagi programaatori valikut mõjutada?

    Vaatan, et Elfas on müügil selline asi nagu PicKit 3. Mis te sellest arvate? Samas ei saa ma sellest aru, et seal nagu ei paista olema küljes IC'i pesasid - Kuhu need mikroprotsessorid seal siis ühendatakse?

    Või oleks mõistlik mõni teine programmaator kusagilt internetist tellida?

    Ühesõnaga kõik soovitused igati teretulnud..
    Tänud ette!

    #2
    Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

    Kivide pesasid ei ole tõesti, progeja ühendatakse skeemiga üle ICD ehk proged otse skeemis. PGD ja PGC otste ühendused peavad olema nii disainitud et keegi neid maha šuntida ei saaks. Ehk siis vaid väljundid.
    Programmaator...Presto on sigakiire ja hea asi. Väga meeldib. Vahest ei viitsi isegi koodimuudatust simus proovida, lasen otse kivisse ja vaatan...
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

      mikroe pakub ju programaatorit kh, Suht lollikindel, proges kõike mis ette sattus kui ei progenud siis oli kuskil oma lollus yhendamises (clk ja data vahetuses näiteks). Mis ei meeldinud et progema hakates 16 seerial teeb powerdowni ja eeldab et see toide ise kukub maha(ühendatakse lahti kyll) aga kui skeemis miski natuke yles sikutab siis ega ta ei kuku küll. Aga õnneks selle sai 5 minutiga lahendatud jootes sisse ühe N-kanaliga väljaka.
      Küll sa selle basicu pealt ära kolid varsti kui avastad et sööb umbes 3x rohkem kiviruumi, on 3x aeglasem ja sisukat koodi kirjutades jube ruumi raiskaja.
      Aga noh mikroe on selles asjas ka + et 3 compilerit, sama ehitus aga erinev keel. Saab kohe katsetada. Lisaks syntaxi jaoks korralikud referensid.
      Seei aitas palju kui kunagi pascali pealt C-se kolisin.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

        Nonii, olen nüüd uurinud peamiselt neid kahte programmaatorit PICFlash 2 ja PICKit 3 Debug express
        Presto on minu jaoks vist natuke liiga advanced jublakas(vähemalt esialgu).
        PS! Saan ka C'ga hakkama, kui sellel antud juhul Pascali ees mingeid eeliseid on.. Basic on mulle täiesti võõras ja Assembler tundub olema jube aja raiskamine (no offence).

        Kas ma saan õigesti aru, et see ICD ongi sama asi, millest Felch räägib, et pole vaja koodi simulaatoris proovida, vaid saab asja kivis jälgida?

        PICFlash 2'i lehel on nagu asjad rohkem lahti seletatud, aga ostmine tundub vist olema päris keerukas.. - Eestis otse vist seda keegi ei müü? Või kustkaudu siinsed inimesed endale selle hankinud on?

        PICKit 3 Debug express - Selle saaks kerge vaevaga poest osta, aga micropic'i lehel ei ole selle kohta just liiga palju infi ja näiteid, nii et ma ei saagi täpselt aru, mida ma sellega siis lõpuks teha saan ja mida mitte..

        Kas osab keegi nende kahe programmaatori vahel võrrelda, on kummagil neist teise ees eelistusi, või on praktiliselt samad?

        Üldiselt vist tundub see PICFlash 2 olema kihvtim asi?

        Comment


          #5
          Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

          Üldiselt on nii et PICFlash-i ei saa MPLABist (Microchipi oma) otse käsutada ja PICkit3 ei saa Mikroelektroonika omadest otse (klaveri kombinatsiooniga/menüüst/nupust) kasutada.

          Ehk kummagil oma IDE ja oma programmator, mis koos toimvad.

          Ükskõik kumma võtad, PIC sellepärast progemata ei jää. Erinevaid kombinatsioone saab kasutada küll, tuleb lihtsalt hiirega veidi rohkem vehkida.

          Kui sa juba MicroPascalit kasutad, siis vast PicFlash mõistlikum.

          PicKit3-st niipalju, et kes ennem kasutasid PicKit2, need kiruvad. Kui pole ennem kasutand, siis ehk ei aja kiruma.

          Seda millest felch rääkis nimetatakse ICSP (in circuit serial programming, Microchipil) või ISP (in system programming, Atmelil). Sisuliselt tähendab et kivi progemiseks ei pea seda programmatori ja oma skeemi vahet jooksutama. Laod skeemi kokku ja pistad programmatori külge (see pärast polegi pesasid). Proged millal vaja. Mugav.

          ICD on jah registrite vaatamine ja brakepoindid tööajal. Ei tea kummal programmatoril see parem on.

          Comment


            #6
            Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

            ICSP on väga mugav. Kasutan seda pidevalt - joodad prose plaadile ja siis proged kui vaja. ICSP-d toetavad põhimõtteliselt kõik programmaatorid. Vaid skeemi peab nii disainima et PGC ja PGD otsi saaks väljaspoolt juhtida (et ei oleks müne muu kivi väljundite küljes).
            PRESTO minuteade ei suuda teha JTAG sarnast koodi jooksutamist samm-sammult koos registrite sisu vaatamisega. Selleks sobivad ilmselt Microchipi enda asjad.
            ICD-2 paraku progeb maru aeglaselt. Debugimist otse raual pole seni proovinud. Oma jutuga pidasin silmas seda et kuna progemine käib nii kiiresti siis lasen koodi prosele ja vaatan kas parandus mõjus. Eriti ilus selline tegevus ei ole küll...
            Muide, vanemad prosed, eriti 16-seeria omad programmeeruvad märksa aeglasemalt
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

              Unus ennem märkida, et tasub vaadata mis PICi seeriaid see PICFlash2 toetab. Ilmselt ainult 8-bitiseid. PK3 progeb kui mitte kõiki siis enamust(8-, 16-, 32-bitised) PICe. Oluline kui arvad et tulevikus tekib huvi või vajadus võimsamaid kive kasutada.

              Comment


                #8
                Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                Meil saadavate programaatorite valik on piiratud,nende võimalused
                väikesed ja hinnad üpriski soolased. Kui on kavas erinevatele "kividele
                tarkuse sissetoppimisega" tõsisemalt tegeleda,siis ise olen vaadanud
                midagi sellist:
                Wellon VP-190 Universal Memory Programmer? Order Code: vp-190 Price: €152.10
                http://www.kanda.com/products/Wellon/vp-190.html
                Praktiliselt tuvastab ise kivi ja teeb kõik vajalikud ümberlülitused
                nii pingete kui ka väljaviikude osas.
                Ainult meil pole seda saada ja hinnale lähevad otsa kõik
                tellimisega seotud kulud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                  See aparaat toetab küll suurt hulka tootjaid aga PICide hulk on nigel. Vaid 12 ja 16 seeria.

                  Huvitav, esilehel on kirjas dsPIC aga nimekirjas ei leidu ühtegi dsPIC-i.

                  E: PicKit2 ja 3 skeemid on avalikud ja hea tahtmisega saab ise ka kokku laduda. Või võtta mõni kloon, mida on lihtsam teha, näiteks Junebug, mis on PK2 kloon. Tegin, peaaegu nagu päris PK2 - puudub ainult reguleeritav toite vahemik ja ProgramToGo (mõttetu asi). Saab paarisaja krooniga hakkama.
                  viimati muutis kasutaja qratman; 14 m 2009, 16:51.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                    Njaa, seda ei taibanud tõsti vaadata, et Picflash2 ei toeta suurema seeria PIC'isid.. Sellega tundub asi oleva otsustatud, et võtan PicKit 3'me ära..

                    Tänud nõustamast kõigile!

                    Comment


                      #11
                      Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                      Nii, sain siis enda Pickit3'me kätte ja olen sellega nüüd terve nädalavahetuse vallatlenud..
                      Ikka vaevaliselt läheb see asi mul - üks häda teise otsa..
                      Aga mis mind kõige rohkem üllatama paneb, on see, et mul on nagu mingi probleem induktiivsusega. Näiteks teen lihtsa skeemi - panen paar tulukest vilkuma.. Kui eemal olen, asi ei tööta, kui panen käe ca. 5cm lähedusele, hakkab tuluke ilusti vilkuma ja kui käe päris plaadi vastu panen on jälle kõik pime. Nagu mingit vana vene raadiot "parandaks".
                      Kas see tõesti käibki nii, et peangi ka sellise lihtlabase skeemi koguaeg ära varjestama, et see normaalselt töötaks?

                      antud juhul kasutasin siis PIC18F4320, 8mhz kvartsiga..

                      Proovisin ka kiviga PIC16F84A sama asja. Sellega pidin üldse hinge kinni hoidma ja ühel jalal seisma, et tulukesed vilguksid..

                      Oma arvust olen makettplaadil küll kõik väga korralikult kokku jootnud, et ei tohiks nagu midagi häda olla..

                      Kas selline "on, ei ole" jama ongi picidega tavaline, või olen mina millegiga hakkama saanud?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                        Kõlab nagu mingi sisend pin ripuks õhus (floating). Näita koodi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                          Pascalis siis kood selline:
                          Kood:
                          program tere;
                          
                          { Declarations section }
                          
                          begin
                          
                          
                          
                            TRISA := 0x00;           // set direction to be output
                            TRISB := 0x00;           // set direction to be output
                          
                            While TRUE do
                              begin
                                PORTA := 0x00;       // Turn OFF diodes on PORTA
                                PORTB := 0x00;       // Turn OFF diodes on PORTB
                                Delay_ms(100);      // 1 second delay
                          
                                PORTA := 0xFF;       // Turn ON diodes on PORTA
                                PORTB := 0xFF;       // Turn ON diodes on PORTB
                                Delay_ms(100);      // 1 second delay
                              end;                   // Endless loop
                          end.
                          Ja assemblerisse kompileerides selline:

                          Kood:
                          _main:
                          
                          ;16f628a.mpas,5 ::                 begin
                          ;16f628a.mpas,9 ::                 TRISA := 0x00;           // set direction to be output
                                  CLRF       TRISA+0
                          ;16f628a.mpas,10 ::                 TRISB := 0x00;           // set direction to be output
                                  CLRF       TRISB+0
                          ;16f628a.mpas,12 ::                 While TRUE do
                          L__main2:
                          ;16f628a.mpas,14 ::                 PORTA := 0x00;       // Turn OFF diodes on PORTA
                                  CLRF       PORTA+0
                          ;16f628a.mpas,15 ::                 PORTB := 0x00;       // Turn OFF diodes on PORTB
                                  CLRF       PORTB+0
                          ;16f628a.mpas,16 ::                 Delay_ms(100);      // 1 second delay
                                  MOVLW      2
                                  MOVWF      R11+0
                                  MOVLW      4
                                  MOVWF      R12+0
                                  MOVLW      186
                                  MOVWF      R13+0
                          L__main6:
                                  DECFSZ     R13+0, 1
                                  GOTO       L__main6
                                  DECFSZ     R12+0, 1
                                  GOTO       L__main6
                                  DECFSZ     R11+0, 1
                                  GOTO       L__main6
                                  NOP
                          ;16f628a.mpas,18 ::                 PORTA := 0xFF;       // Turn ON diodes on PORTA
                                  MOVLW      255
                                  MOVWF      PORTA+0
                          ;16f628a.mpas,19 ::                 PORTB := 0xFF;       // Turn ON diodes on PORTB
                                  MOVLW      255
                                  MOVWF      PORTB+0
                          ;16f628a.mpas,20 ::                 Delay_ms(100);      // 1 second delay
                                  MOVLW      2
                                  MOVWF      R11+0
                                  MOVLW      4
                                  MOVWF      R12+0
                                  MOVLW      186
                                  MOVWF      R13+0
                          L__main7:
                                  DECFSZ     R13+0, 1
                                  GOTO       L__main7
                                  DECFSZ     R12+0, 1
                                  GOTO       L__main7
                                  DECFSZ     R11+0, 1
                                  GOTO       L__main7
                                  NOP
                          ;16f628a.mpas,21 ::                 end;                   // Endless loop
                                  GOTO       L__main2
                          ;16f628a.mpas,22 ::                 end.
                                  GOTO       $+0
                          ; end of _main
                          16f628a - sellest ei maksa lasta ennast häirida - katsetasin lihtsalt erinevata kividega ja projekti nimi jäi selline..

                          Comment


                            #14
                            Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                            Sisendeid siis pole. Watchdog on välja lülitatud ?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Millisti USB Programmaatorit osta?

                              Hmm, hea küsimus..
                              Kustkohast ma seda umbes näha võiks?

                              Comment

                              Working...
                              X