Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC simulaator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC simulaator

    Tervist,

    olen otsimas pic'ide programmi testimiseks simulaatorit, eelkõige PIC18 seeria tarvis. Kas oleks soovitusi või kasutamis kogemusi. Seni olen leidnud vaid "Real Pic Simulator" ja "PIC18 Simulator IDE". Kumbagi pole ise veel proovinud.

    Tervitades
    Peeter

    #2
    Vs: PIC simulaator

    MPLAB IDE on Microchipi enese toode. Tasuta. Töötab küll.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: PIC simulaator

      Labcenter Proteus.

      Virtuaalne breadboard. Koodi ei saanud vist step-by-step jooksutada aga selle eest näed kuidas valmis lahendus käib. Maksab hunniku raha.

      Comment


        #4
        Vs: PIC simulaator

        Suur tänu.

        Üritan MPLAB IDEga pusida. Tõmbasin PIC18 Simulator IDE ka, seda saab 30x120min tasuta kasutada.
        Ehk õnnestub, kuigi ma olen juba kolm kuud asjaga mässanud ja pole ledide vilgutamisest palju kaugemale jõudnud.

        Comment


          #5
          Vs: PIC simulaator

          Esmalt postitatud Peterp poolt
          pole ledide vilgutamisest palju kaugemale jõudnud.
          Aga mida see PIC siis tegema peaks seal kaugel?

          Comment


            #6
            Vs: PIC simulaator

            See PIC peaks analoog sisendi teatud väärtusel salvestama teise analoog sisendi väärtuse, tegema pisikese arvutustehte ning selle tulemuse kuvama LCDle.
            Hästi kokkuvõtlikult minu ülesanne. Kuna see on minu esimene kokkupuude programmeerimisega, siis tekitab pisut halle karvu.

            Comment


              #7
              Vs: PIC simulaator

              Esmalt postitatud Peterp poolt
              Hästi kokkuvõtlikult minu ülesanne. Kuna see on minu esimene kokkupuude programmeerimisega, siis tekitab pisut halle karvu.
              Milles kirjutad?
              Kas oled ka eeskuju kuskilt otsinud?

              Comment


                #8
                Vs: PIC simulaator

                Koodi kirjutan assembleris. Näiteid olen otsinud, midagi olen leidnud, aga enamik PIC16 jaoks, aga mul on valitud PIC18F4550 ja need üks-ühele ei sobi. No abiks ikka, kuigi mõnest heast näidisest tunnen kõvasti puudust.

                Comment


                  #9
                  Vs: PIC simulaator

                  Esmalt postitatud Peterp poolt
                  Koodi kirjutan assembleris. mul on valitud PIC18F4550
                  Tere "sugulane".

                  Panin PIC18F4550 USB seadmena käima. C- teksti sai netist. Kokku 71 kB.
                  Oli ka 5 näidet, sisse, välja, bitt, string.
                  (Üks näide on analoogsignaali mõõtmine.)
                  Näited olid 3-7 C rida.
                  Autor
                  "Rawin Rojvanit 11/19/04"
                  Google leiab.

                  MPLAB IDE saab hakkama. Koos selle tudengite C-ga. Vist?
                  PC-s paistab PIC COM pordina.
                  Debugiga saab pikki programmi jalutada. PICkit 2.

                  PC-s on lcc32 all tehtud moodul.

                  Väga "hea" asi oli Microship Solution. Sinna juurde käis WDK. Kui laadsid, siis kõik töötas. Kuni restardini.
                  Siis teatas et ei leia ühte sys faili ja tuli teha arvutile uus Windows. Läbi formati. Muid oli väga ilus kõik.

                  Comment


                    #10
                    Vs: PIC simulaator

                    PIC18 jaoks on olemas kena mati library. Ilusasti asmis ja puha. Iegi logaritmid on olemas!
                    Kui ise netist ei leia, võin saata.
                    Muid koodinäiteid oleks nagu ka piisavalt. Ehk isegi minu kodukalt leiad mõne edasi viiva.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Vs: PIC simulaator

                      Esmalt postitatud felch poolt
                      mati library
                      sa kasutad päris ohtralt slängi ning antud hetkel läks see mõte kadumaa.
                      muuseas sinu kodulehel olevate koodi näidetega ma PICutamist alustasingi. seega tänud tagant järele. kui sa viitsiks natukene seda "mati library" seletada siis ma tuulaks pisut veel netist ja kui ikka ei leia, siis äkki pean seda koodi näidist paluma.
                      senikaua vaatan seda
                      Esmalt postitatud A.R. poolt
                      "Rawin Rojvanit 11/19/04"
                      kuigi ma Cga pole sugugi tuttav.

                      Kaldub küll teemast kõrvale, aga samuti üritan flechi ventilaatori süsteemi ehitada, kuid see on hetkel pisut seisma jäänud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: PIC simulaator

                        Esmalt postitatud Peterp poolt
                        "mati library"
                        Matemaatika alamprogrammid (teek): ujupunktarvudega tehted, võrdlused jne. Kui tulemused sisaldavad komaga arve siis teisiti ei peaks saama.
                        C keeles on need funktsioonid juba sisse ehitatud ja pole mingi probleem kirjutada keerukat võrrandit. Asmis on nati raskem. Tolle teegi abil saab.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Vs: PIC simulaator

                          Esmalt postitatud felch poolt
                          C keeles on need funktsioonid juba sisse ehitatud ja pole mingi probleem kirjutada keerukat võrrandit. Asmis on nati raskem.
                          Meenub et olid mingid matemaatikute seeriad-vihikud, kus 60. lõpu arvutitele ujukoma algoritmid sees olid. Praegused mikrod on küll natuke võimsamad aga käsustik on umbes sama. Kuskil riiulitel peaks mõned vihikud olemas olema.
                          Siinuse arvutusprogrammi parandamine kahendkoodis oli mu esimene programeerimine. ASM on juba samm edasi.

                          See C teeb ka faili, kus on sees ASM-i moodi versioon. Kui nüüd C-s kirjutada mingi C funktsiooni kasutus, siis sealt saab kätte selle ASM teksti. Selle võib siis "päris" ASM-i alamprogrammiks ümber tõsta.

                          Comment


                            #14
                            Vs: PIC simulaator

                            Esmalt postitatud felch poolt
                            PIC18 jaoks on olemas kena mati library. Ilusasti asmis ja puha. Isegi logaritmid on olemas!
                            Kui ise netist ei leia, võin saata.
                            Muid koodinäiteid oleks nagu ka piisavalt. Ehk isegi minu kodukalt leiad mõne edasi viiva.
                            Aga kas PIC16 seerija jaoks siinuse funktsiooni pole?
                            Pusin siin ühe asja kallal.
                            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                            Comment


                              #15
                              Vs: PIC simulaator

                              Siinus? Nagu oleks kusagil kohanud, isegi vist enasmut trigonomeetriast. Otsin...
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X