Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

.HEX fail

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    .HEX fail

    Tervist... Nüüd puhkus ja mõtlesin,et võiks ajaviiteks miskit nikerdada ka oma PIC16F84A-ga,mis peale jooksvate ledide tööleajamist nüüd juba pikalt sahtlipõhjas vedelenud. Mõtlesin siis,et prooviks seda http://images.google.ee/imgres?imgur...%3Det%26sa%3DN tööle saada.Jama selles,et seal pole hex faili erinevalt jooksvatest ledidest,kus ainult kirjuta.Seal kirjas,et peab miski MPASM progrega selle hex faili looma.Miski MPASMWIN mul olemas.Kopeerisin siis selle koodi notepad-i ja avasin MPASMWIN-ga selle.Konvertides pildus sinna mingi üle 40 errori ja hex faili asemel tekkisid kolm mingit cod , err ja lst lõppudega failid..Niisiis ehk keegi seletaks,kuidas ma selle hex faili sealt saaksin. Saab ka selle ponyprogiga otse notepadi joru avada,aga vaevalt see midagi õiget oleks:P.Displei asemele topiks esialgu lihtsalt esimese numbri järgi ledid,et näha kas saab asja.Kui funkab,siis ostan ehk korraliku displei ja 16c84 ning teen sellest käepärase sagedusmõõtja.
    otsija

    #2
    Vs: .HEX fail

    Sul on seal lehel juba *.ASM kood antud, see siis assambleri keeles PIC-i kood. Kui sul on valitud MPASMWIN-is õige prose (mis vastab ka koodile) ja ikka tulevad errorid, siis on tõenäoliselt koodis viga.

    PS! Eks vigasi väljastat ikka asja pärast. Ega meie ju ei tea, mis ta sulle ütles. Ehk valgustad vähe?

    Comment


      #3
      Vs: .HEX fail

      Hm.. Algusel kopeerisin notepadi peale seda skeemi koodi.Nüüd kopisin terve selle lehe sealt ymber.Tulemuseks oli kaks viga.Ok see selleks,aga hex faili ta ikka mulle ei paku ju. Ja vigade kohta ei mainita selle progrega ka ju miskit.

      E: Leidsin siit foorumist kusagilt mingi hex koodijupi,mis pidi nn kõik väljundid vilkuma panema.Teoreetiliselt peaks siis ju ka sellessamas ledid vilkuma hakkama,aga mul ei hakanud.Näitas,et kood läks peale,aga ei vilgutanud.Kunagi kirjutasin icprogiga,aga see millegipärast jebib ja seetõttu tõmbasin ponyprogi.Miski kala vist koodi pealesaamisega kh:S
      viimati muutis kasutaja otsija; 23 m 2007, 21:14.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: .HEX fail

        Mul kompileeris küll ilusti ära. Proseks panid ikka 16C84? Võta MPASM-ist ka "case sensitive" maha.

        Comment


          #5
          Vs: .HEX fail

          16c84? mul on muidu 16f84,aga kas need samad ei ole,ainult korduvkirjutamise vahega?Ok panen c84 vaatan siis.

          E: Ikka näitab 2 errors.Aga ta peaks selle kahe veaga midagi ikka tegema ju?? Kasvõi ainsatki ledi põlema jätma.
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: .HEX fail

            Loe koodi! Koodis on kirjas ka, et kui kasutad 16F84 kivi, siis muuda koodist need prose tüübid ära. Korduvkirjutatavuse vahe on jah.

            Comment


              #7
              Re: Vs: .HEX fail

              ei pea. kui viga sees on, siis te ei kompileeri ära ja seega mitte midagi kivvi jõua ei tohiks.

              äkki avaldaks, mis "vigadega" tegu?

              Comment


                #8
                Vs: .HEX fail

                Hmm..ahh eggy saada mulle see hex fail.Siis vaatab,kas funkab ja mul see ponyprog yldse sinna midagi kirjutab.
                E: st upi kuskile ja anna link:P
                otsija

                Comment


                  #9
                  Vs: .HEX fail

                  Nii lihtsamat teed pidi ka päris ei saa (kuri olen). Ma proovisin ka pic16f84-ga...kompileeris ka sellega ilusti ära. Case sensitive ei mõjutanud compileerimist...kas sul mpasm-i kataloogi alla vastavad failid ka on (et siis P16C84.INC ja P16F84.INC)? Mis version on MPASM-il?

                  Comment


                    #10
                    Vs: .HEX fail

                    Esmalt postitatud Eggy poolt
                    Nii lihtsamat teed pidi ka päris ei saa (kuri olen). Ma proovisin ka pic16f84-ga...kompileeris ka sellega ilusti ära. Case sensitive ei mõjutanud compileerimist...kas sul mpasm-i kataloogi alla vastavad failid ka on (et siis P16C84.INC ja P16F84.INC)? Mis version on MPASM-il?
                    ok. Mul oli see 2 errors ka pic16c84 korral sees.versioon on 2.70.See case ei andnud kah mingit tolku.See kaks errorit on ja jääb vist:/.Ja mis kataloogi? Ma leidsin selle mpasmwin - i kusagilt netist kokkupakituna vist.St sedasi,et pakkisid lahti,siis oli seal seesama mpasm ikoon..Sellele klikates avas programmi ja kõik.Installimist ei olnud.Seega kuskil mingeid kaustasid ka vaevalt on.
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: .HEX fail

                      Proovi sellega: MPASMwin

                      Comment


                        #12
                        Vs: .HEX fail

                        Esmalt postitatud Eggy poolt
                        Proovi sellega: MPASMwin
                        Nääh ikka:/. Ei tea,mis tal häda on.Seal http://images.google.ee/imgres?imgur...%3Det%26sa%3DN Teen rea siniseks,siis ctrl+a ning kõik siniseks ja kopin notepadi. Selle notepadi faili salvestasin d kettale. Toimisin ikka õieti onja ja seal tekstis midagi muutam ei pea:P tekib kolm faili selle notepadi faili kõrvale peale nn konvertimist.HEX faili seal pole muidu.
                        otsija

                        Comment


                          #13
                          Vs: .HEX fail

                          Ma ei saa hästi aru mida sa kopeerid. Ma tean mida peaksid, aga miks mitte parem klikk ja save link as?

                          Comment


                            #14
                            Vs: .HEX fail

                            Esmalt postitatud Eggy poolt
                            Ma ei saa hästi aru mida sa kopeerid. Ma tean mida peaksid, aga miks mitte parem klikk ja save link as?
                            Asi liigub.Algul oli 40 errorit siis kaks ja nyyd jäi üks alles.Selle sinuantud lingi siis "save page as" lasin kettale. Mis veel nihu siis olla võiks?
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Vs: .HEX fail

                              Võta see .err lõpuga fail lahti ja vaata mis error on.

                              PS! Ma ei saanud ise ka sellega kopileeritud millegipärast. Pakkisin enda oma kokku ja see on siin.

                              Comment

                              Working...
                              X