Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

millest alustada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    basicul on 1 hea omadus. tal on delay käsk. mina pole C's veel sellist käsku kohanud. tuleb mingi suur tehe teha ja see pole täpne

    Comment


      #17
      Originally posted by bloody-orc@Sep 18 2005, 15:01
      ... delay käsk. mina pole C's veel sellist käsku kohanud....
      Küllap on mingis library-s (nt. delayms vms.). Vajadusel saad ise vastava funktsiooni kirjutada. Taimeriga.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #18
        Kõik oleneb ka sellest milleks inimesel programmeerimist vaja on ja palju tal selleks aega on. Selleks, et mingit robotit juhtida, tulesid vilgutada, lcd-le kirjutada ja näiteks ka ir kaugjuhtimisty teha pole vaja tohtutult öid ja päevi arvutis progemist õppida.Piisab sellest kui võtad kas või kirutud basicu ja teed näidiste põhjal asja ära. Kui aga plaanid progemisega leiba teenida siis pead ilmselt ka c ja asm-iga tõsisemalt tegelema.
        "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

        Comment


          #19
          sellel microbasicule on sellised kiftid asjad külge poogitud nagu on lcd out ja lcd init ja mancester encoding ja palju muud, mida ma veel avastanud pole, et siis nagu mitte 20 rida koodi vaid 1 käsk vaja kirjutada.

          Comment


            #20
            Tuleb muidugi arvestada seda, et reaalajas töötav soft (roboti juhtimine) ja PC-l midagi arvutav soft on eri asjad. Reaalajas soft eeldab reeglina multitaskingut ja hoopis teist lähenemist. Nt. delay reaalajasofti puhul tähendab lihtsalt taski tuttuminekut teatud ajaks, tavalise puhul aga mingit nopihunnikut või taimeri passimist. Ehk siis RT softi kirjutamine nõuab rohkem teadmisi.
            Bloodyorc, kuidas sinu robotil multitaskimine käib ? Kui ei käigi, siis uuri netti, picile on vist isegi RTOS olemas. Sest ilma selleta on võimalused roboti progemiseks üpris piiratud.

            Comment


              #21
              ka bascomile (avr basic) on olemas RTOS ja pseudo multitasking...
              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

              Comment


                #22
                ega ma ei väidagi et basic mingi megalahe asi on ja kõik peavad seda kasutama... ma lihtsalt andsin teada, mis asjad seal on ja iga üks valib ise, mida ta milleks kasutab. ise tegin ka C's suuremaid asju (küll arvutisiseselt). aga nt portidega möllasin rohkem basicus, sest seal oli seda kergem teha.

                Basic ongi rohkem selliste keel, kes sisenevad alle programmeerimise maailma, ja seal on kõik suhteliselt kergeks tehtud. pole mingeid sulgudega jamamist jne.

                Comment


                  #23
                  Kõige olulisem on: sa pead TEADMA mida sa teha tahad, ehk ülesandepüstitus. Ülejäänud on tehnilised üksikasjad.
                  Kui mina hakkaks hetkel robotit tegema, teeksin MATLABis kineetilise mudeli ning lähtuks sellest. Uuem matlab oskab mudeli järgi ka koodi genereerida.
                  Aga noh, tehke kuidas teete, peaasi et teete, muidu ei toimu arengut ja ongi kogu noorus hukas

                  Comment


                    #24
                    Hee, Pascal

                    Muide, Pascal on, vähemalt lauaarvutite peal, kihvt keel. Kihvtiks teevad selle nii kompilaatoriga kaasatulevad standardteegid kui ka arendusvahend ise. Praegust seisu ei tea (olen C++'i kõvasti teinud), aga vähemalt 5...10 aastat tagasi olid Delphi/Turbo Pascal ühed tõsiselt produktiivsed arendusvahendid, C omad ei saanud ligilähedalegi. Paar väiksemat programmi kirjutasin võrdluseks nii C-s kui ka Pascal'is ja kulunud aja suhe oli umbes 2:1 Pascali kasuks.
                    If you think education is expensive, try ignorance.

                    Comment


                      #25
                      ---

                      Comment


                        #26
                        Turbo Pascal 7.0 saab 10 punkti, ma ostsin isegi litsentsi, nii kõva respesct
                        IDEt kasutan vahel siiamaani.

                        Comment


                          #27
                          Veidi Basicu kaitseks: Ütleme et mul on mitte ajakriitiline programm, mis peab näitama inffi LCD-l ning tegema paari lihtsat loogikatehet (+ makstakse probleemi lahendamise eest hästi ent pole aega+viitsimist kaua tegeleda, mõned read koodi ja asi kaelast).

                          Kui seade suudab teha seda mida klient soovis ja veidi enamgi ja koodi kaasa ei anta, siis ei tunne keegi huvi mis keeles see kirjutati.

                          laiskade inimeste värk.

                          Comment


                            #28
                            et du brut !

                            Muidugi on õigus et kui asi oma tööd teeb nii nagu vaja siis on ta sama hea kui asi mis seda tööd samamoodi teeb aga on ilusamas keeles tehtud.

                            Iseenda lõbuks tasub ikkagi kõrgemaid sihte seada

                            Comment


                              #29
                              Vs: millest alustada?


                              osta siit see, mis oskab nii avr, kui ka pic ja samuti on experiment boardiks.
                              alusta PIC ja assembler, hiljem mine üle C peale ja õpi ka AVR juurde.
                              Parim on kasutada c ja assembler segamini.
                              Üldiselt on AVR sutsu tugevam, kui PIC.
                              Ka hind on soolasem.

                              Comment

                              Working...
                              X