Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Win 10 ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Win 10 ???

    Kingiti arvuti koos Win 10-ga ja nüüd on saanud 4 kuud proovida mis loom see on.
    Üsna palju teisiti aga saab hakkama.

    Nüüd aga oli üks veider lugu.
    Arvuti teatas et hakkab tegema "update", mina vastu et oota natuke.
    Ei midagi, arvuti juhtimine kadus kuskil 20 minutiks (isegi väljalülituse nupp oli tumm) ja
    siis oli mul tagasi ingliskeelne win. Eesti versioon tuli uuesti laadida.
    Muudetud olid ka mitme programmi käivitused.
    Otseseid kustutusi siiski ei ole märganud (veel).

    Kui selline lähenemine on sisse programmeeritud,
    siis mis kasu on paroolidest ja kuidas suhtuda panka ja valimistesse?
    SUUR ISA teeb mis tahab ja kes keelab asjast huvitatutel sama lahendust kasutada?

    Hiljuti oli lehes jutt kuidas rikuti viirusega uraanirikastus masinad pahas riigis.
    Kui nii, siis pidid need programmid ka meie kõigi arvutitest läbi jooksma.

    Kui nüüd uuesti vaadata Win 10 otsa siis on ta suur süsteem mängudeks.
    Kuidagi saab ka midagi muud teha.
    Igaks juhuks sai töös olevad programmid kahele väliskettale dubleeritud.
    USB pulgal on niikuinii igaõhtune versioon.

    Kuidas Teil Win 10 elab?

    #2
    Vs: Win 10 ???

    proovisin seda kunagi ja kui see hakkas ise otsustama, mis riistvara masina külge tohin ühendada, siis viskasin minema.

    Hiljuti oli lehes jutt kuidas rikuti viirusega uraanirikastus masinad pahas riigis.
    Kui nii, siis pidid need programmid ka meie kõigi arvutitest läbi jooksma.
    see oli sihitud sõjaline rünnak. liht sureliksatub sama rünnaku ohvriks vaid valesid asju googeldades ja töötades huvipakkuvas ametis.

    Comment


      #3
      Vs: Win 10 ???

      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
      proovisin seda kunagi ja kui see hakkas ise otsustama, mis riistvara masina külge tohin ühendada, siis viskasin minema.
      Ja asemele panid?
      see oli sihitud sõjaline rünnak. liht sureliksatub sama rünnaku ohvriks vaid valesid asju googeldades ja töötades huvipakkuvas ametis.
      Kui sinna arvutisse sai laadida miks siis Sinu või minu arvutisse ei saa seda panna?

      Comment


        #4
        Vs: Win 10 ???

        Ja asemele panid?[/quote]

        win7 ultimate

        Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
        Kui sinna arvutisse sai laadida miks siis Sinu või minu arvutisse ei saa seda panna?
        ma arvan, et sina ja mina ei ole nii huvipakkuvad indiviidid.
        kui oleksin Siemensi juhtiv insener siis peaksin hoolega vaatama, mis asjad mul arvutis käivad. Võibolla ei tohigi tava pc masinaid pruukida
        äkki tuleb hoopis mingis teises keeles mõtlevat opensparc derivaati pruukida.

        Comment


          #5
          Vs: Win 10 ???

          Huvi pakume me ikka.
          nii öelda igaks juhuks. Andmeanalüüs ja selle töötlus ei maksa tänapäeval mitte midagi. Küll aga saadakse põhjalik info küberkäitumise kohta.
          Kui midagi muud vastu pakkuda pole, siis kasvõi personaliseeritud reklaami.

          Ka win 10 on võimalik "normaalselt" toimima panna.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Win 10 ???

            Ka win 10 on võimalik "normaalselt" toimima panna.
            jätke kõik lootus. see teema: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=588868

            ei kinnita seda väidet.



            see on sis info mida win10 kogub...

            Comment


              #7
              Vs: Win 10 ???

              Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
              Kui selline lähenemine on sisse programmeeritud,
              siis mis kasu on paroolidest ja kuidas suhtuda panka ja valimistesse?
              SUUR ISA teeb mis tahab ja kes keelab asjast huvitatutel sama lahendust kasutada?
              Paroole on vaja selleks et sina ei saaks minu arvutis miskit nokitseda ja vastupidi. Sinu nimetatud SUUR ISA teeb aga nagunii mida vaid, see on ju ammu teada asi kõigi kommertslike ja vähem kommertslike operatsioonisüsteemide juures.

              Panka tuleb suhtuda nagu ikka panka. Kui on raha vaja, siis pangal on mugavamaid ja kundele nähtamatuid viise selle genereerimiseks.

              Valimised... Vaat valimised on vist teistmoodi lugu, see on nähtavasti nii lahendatud et kahtleja teravik langeks operatsioonisüsteemile, mida nagu keegi häkkima hakkab et saada mingit omale sobivat tulemust. Minu arvates aga on manipuleerimisahel ehitatud sisse nii et me kõik seda teame ja kuna me teame siis ei kahtlusta. See on võimalus oma hääletust muuta kogu valimisperoodi jooksul niipalju kui aga soovi on. Teiseks - keegi meist ei saa tõestada kuidas ta lõplikult hääletas. Isegi screenshot ei päästa - sa võisid ju pärast teistmoodi hääletada . Ja hääletusserverist tuvastada kuidas keegi (viimati) hääletas, on võimatu kuna seadus määrab valimised anonüümseteks. Kolmandaks - alati on toimunud häältelugemisserveri black-out nii tunniks-poolteiseks... Selleks et saada valimiste tulemus sobivam, pole vaja muud kui ette valmistada vastav back-up fail ja usutavuse huvides kasutada andmebaasis ainult neid valijate andmeid kes reaalselt ongi e-valinud - sest seda keegi ei eita, kuid kuidas keegi valis, keegi ei saa tõestada. Niisiis, pisipehme häkkimine on mittevajalik, häkkeri väljast tegutsemine ongi väga piiratud ja sellega võetakse maha nende kahtlused kes asusid kahtlema just nimelt "teraviku" kohaselt.

              Erinevus pabervalimistega on see et pabervalijat ei saa kutsuda tagasi teistkorda hääletama, kui hakkab selge olema et tulemus "ei vasta ootustele". e-valijat aga saab tema teadmata n.ö. "meelt muutma" panna nii et isik ise ei tea sellest enam midagi ja tõestada ka ei saa, et ta nii ei valinud.

              Siin ei muuda pilti ka see tänavune muudatus kus lühendati e-valimiste perioodi - tegelikult pole mitte mingit vahet kaua see periood kestab ja just seetõttu seda nii kergelt lühendatigi - puhas populism.

              Tõeline sisuline muudatus oleks see kui kaoks ära võimalus samal isikul e-valida korduvalt. Kui kaua aga on "aken lahti" et valida, ei määra sel juhul mitte midagi. Pigem on pikem avatud aeg just kohasem ja rohkem e-riigile sobilikum.

              Kui süsteem mis on seni olnud kasutusel, pärineb aastast 2005 ja senimaani ei suudeta teha kaasaegset versiooni, siis on tõenäoline et ka tulevad valimised toimuvad selle 2005 aasta versiooniga, sest see olevat teada "töökindlusega".

              Kui mõelda veel valimistest, siis olen märganud üht huvitavat tendentsi - arvutite osas aktiivsemaid isikuid on hakatud "suunama", et nad ei valiks neid erakondi kes on praegust valimiskorda kritiseerinud. See on siis et valitaks nagu mugavuspõhiselt, mitte oma veendumuste järgi. Väga mõtlemapanev suundumus...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Win 10 ???

                Muide, mis valimistesse puutub, siis kui ma esimest (ja viimast) korda e- hääletasin, (vinge ju) olin üllatunud, et minu poolt välja valitud isik ei saanud ühtegi e-häält. Võibolla, nagu osx kirjutab, oligi mul mäluauk
                Pärast seda ei pea ma paljuks jalutada ning numbrit kirjutada.
                Edit: ülalpool olevalt lingilt.
                Census.Camera

                This event sends data about the resolution of cameras on the device, to help keep Windows up to date.
                viimati muutis kasutaja martinj; 10 m 2017, 14:09.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Win 10 ???

                  Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                  Pärast seda ei pea ma paljuks jalutada ning numbrit kirjutada.
                  Mina kunagi läksin 3-4 paiku valima ja tuli välja et juba olin hääletanud. Kõike juhtub.

                  Aga kui võõrasse arvutisse on sissepääs olemas siis jääb ainult imestada kui ausad meie inimesed on.
                  Teha valik, 1000 inimest, igalt 1000€ - midagi ikka. Selline väike programmike, teeb paar parandust ja olemas.
                  Ja kui on korralikult tehtud, siis kuidas tõestad, et sina seda raha välja ei võtnud?

                  Ikka parem kui vaskmünte hõbetada ja siis nendega trollis sõita.
                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Paroole on vaja selleks et sina ei saaks minu arvutis miskit nokitseda ja vastupidi.
                  Sinu nimetatud SUUR ISA teeb aga nagunii mida vaid, see on ju ammu teada asi kõigi kommertslike ja vähem kommertslike operatsioonisüsteemide juures.
                  Kui saab tema oma tahtmise siis võin ju ka mina saada. Ainult ma ei tea mida ma sinu arvutist tahaks.
                  Samas mina tahaks et keegi ei tuleks niisama mu tööd solkima.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Win 10 ???

                    Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                    Mina kunagi läksin 3-4 paiku valima ja tuli välja et juba olin hääletanud. Kõike juhtub.
                    Juhtub juhtub. Aga huvitav mis edasi juhtus? Kas noogutasid et "vaat kui hea, saabki kohe minema minna" või järgnes ka mingi seisukohavõtt selles osas kuidas juba valimas käidud sai?

                    Ma usun et kui teha eesti inimeste hulgas tõesti juhuslik valim et "igalt 1000€" saada, siis on 1000 võimalust vahele jääda kuid 10 (või vähemgi) võimalust see 1000€ ka kätte saada. Nii et kasumlikkus võrreldes riskiastmega ei ole ehk just oodatav.

                    Hoopis teine on tulemus kui osutub et ligi 1000 või rohkemgi inimest "on juba hääletanud" (või põevad "mälukat") ja nad kõik on suhtumisega "davaite zit dhruszno" - siis saab juba mingi seltskond päris rahumeeli veeretada ka rohkem pappi kui 1.000.000€ ja te kõik arvate et see ongi OK - st et selline lähenemine on juba palju mõnusama riskiastmega kasumlikkuse suhtes .
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Win 10 ???

                      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                      Juhtub juhtub. Aga huvitav mis edasi juhtus? Kas noogutasid et "vaat kui hea, saabki kohe minema minna" või järgnes ka mingi seisukohavõtt selles osas kuidas juba valimas käidud sai?
                      Agitaator oli just läinud valimissedelit koju viima.
                      Natukese aja pärast tuligi üks vanem naine ja kurtis et ei leidnud meid kodust.
                      Kes siis süüdi oli? Tema oli ju ka käsualune. Kes käskis teha oli ka teada.
                      Ja mis oleks muutunud? Ja mis nüüd muutub?

                      Aga meie ostsime lastele 2 banaani. Nägid esimest korda sellist asja.
                      ***
                      Samas kui mu kirjutatud ja silumisel programm ära kaob siis ei saa ma isegi näpuga näidata süüdlast.
                      Siis peab vahetuse tegema.

                      Vaatame mis see win7 ultimate on.

                      Mulle meeldiks win95, seal sai veel COM ja LPT registreid kätte aga polnud USB-d
                      XP all pöördun ka COM-i poole et USB-ga asj ajada, aga töötab.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Win 10 ???

                        Noh, vaeval sul arendamisel olevat programmi keegi ära kaotab. Aga võid leida heal juhul, võibaolla mingi pisipisi koodijupikese kuskilt kus pole vaja olnud juba ammu midagi teha. Ei pea silma torkama. Muidu itimehed teevad juurdekirjutisi küll mastaabiga - kui kirjutasin nende foorumis ühe (1) lause, siis mõne tunni möödudes oli keegi kirjutanud veel mitu lauset lisaks .
                        Ei protestinud, sest lausete mõte oli enamvähem minu mõttega haakuv/aksepteeritav, aga fakt kui selline tähelepanekuks päris huvitav.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Win 10 ???

                          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                          Nüüd aga oli üks veider lugu.
                          Arvuti teatas et hakkab tegema "update", mina vastu et oota natuke.
                          Ei midagi, arvuti juhtimine kadus kuskil 20 minutiks (isegi väljalülituse nupp oli tumm) ja
                          siis oli mul tagasi ingliskeelne win. Eesti versioon tuli uuesti laadida.
                          Muudetud olid ka mitme programmi käivitused.
                          Otseseid kustutusi siiski ei ole märganud (veel).
                          Tea kas see tuju tõstab, aga vähemalt teadmiseks ikka - https://mobile.twitter.com/wikileaks...-mafia-malware
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Win 10 ???

                            Sa saad seadistada, mis kell ta update teeb, lisaks hoiatab ette mingi paar korda, ise peab pime olema, kui ei märka hoiatusi. Minul on pandud uuendamine kl 3:00 ja ei morjenda.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Win 10 ???

                              Kaks aastat pusisin win10-ga. Küll üritasin üht küll teistpidi. Lõpuks vihastasin ja panin vana hea win7 tagasi.
                              Lõpuks jäi tunne, et kui tahad, et arvuti kontrolliks sind, pane win10, kui tahad ise arvutit kontrollida, siis pane win7.
                              Нужно делать так, как нужно. А как не нужно, делать не нужно - Винни-Пух

                              Comment

                              Working...
                              X