Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Arvuti "Juku"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Arvuti "Juku"

    Spirit kas sul äkki oleks võimalik kogu juku kraam koos selle progrega tänapäevasesse arvutisse saada ja üles riputada netti ?
    Jukut käima pannes tuleb kiri ette kus on kirjas, et olemas rs232, aga selleks et teada saada millistele jalgade küljes, oleks vaja juku kohta raamatuid, skeemi või midagi. Vene pistikud/pesad ikka täiesti erinevad igal masinal.

    Comment


      #17
      Vs: Arvuti "Juku"

      Esmalt postitatud pehka1985 poolt Vaata postitust
      Jukut käima pannes tuleb kiri ette kus on kirjas, et olemas rs232, aga selleks et teada saada millistele jalgade küljes, oleks vaja juku kohta raamatuid, skeemi või midagi. Vene pistikud/pesad ikka täiesti erinevad igal masinal.
      Kui seal ON RS-232 sugune asi sees, siis tegi Humal selle tõenäoliselt 8251 peal.
      See kivi oli juba 80. algul Eestis liikvel.

      Kui nüüd plaati vaadata ja seal ON see kivi (või analoog),
      siis saab ju kindlaks teha kuhu ta väljundid lähevad.
      Kas otse pistikusse või on muundaja vahel.

      See oleks selline pisike elektrooniline ristsõna.

      Comment


        #18
        Vs: Arvuti "Juku"

        Ilmselt seal miski analoog, lääne kive ei kasutatud jukus vist üldse. Seda peaks uurima jah, ma vaatasin et minu aparaati ei olegi lahti keeratud, templid puha plastiliini sees alles.

        Comment


          #19
          Vs: Arvuti "Juku"

          Esmalt postitatud pehka1985 poolt Vaata postitust
          Ilmselt seal miski analoog, lääne kive ei kasutatud jukus vist üldse. Seda peaks uurima jah, ma vaatasin et minu aparaati ei olegi lahti keeratud, templid puha plastiliini sees alles.
          KR1810VV51 jaoks oli vist natuke vara, ilmselt siis KR580VV51

          Comment


            #20
            Vs: Arvuti "Juku"

            RS232 oli jah, mingisugune imelik pesa, aadressi sai veel nimesildi alt konfida.
            Tuli meelde, et kaasas oli veel pessa käiv "BASIC" . Ainuke häda, et sellelt ei saanud kettale kirjutada.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #21
              Vs: Arvuti "Juku"

              rs232 pordi kaudu suhtlemiseks ja failide vahetamiseks läheb ilmselt jukul vaja ka selleks mõeldud softi ? Sellisel juhul tekib jälle probleem kuidas see soft jukusse saada. Juku enda softi, mida rs232 pordi kaudu sisse sööta pole ka üldse

              Comment


                #22
                Vs: Arvuti "Juku"

                Siis tuleb see ise teha, arvan, et ilma tehnilise kirjanduseta/skeemita seda ei tee, asi mittestandartne.
                Tegelikult, vajadusel saab RS232-te softis teha, tuleb leida vaid otsad, mida saab võngutada ja ekraan panna selleks ajaks magama (ei tea, kas Jukul saab, RK86-l igatahes tehti seda kui makiga suhtlus käis (mis on kah sisuliselt ju softipõhine jadaport)
                Odot ...Jukul peaks ju maki võimalus olema.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #23
                  Vs: Arvuti "Juku"

                  Jukul on jah maki võimalus, kuid jällegi pesad mis jukul taga on, ei ole mitte sellised DIN otsadega, vaid täiesti teisest puust, pole selliseid vasteidki pistikutele jõudnud sebida, veelvähem on aimu maki sisendist ja väljundist. Ise arvan et X3 pesast http://cache.osta.ee/i/auctions/orig...2b388fdb0e.jpg

                  Comment


                    #24
                    Vs: Arvuti "Juku"

                    saigi skänn tehtud.
                    http://dieter.planet.ee/juku/

                    kahjuks avastasin, et mu aastaid seisnud hp5400c oli oma töö vahepeal lõpetanud (valgus olemas, aga annab vaid musta pilti) ja polnud hetkel aega uurima hakata. muidu oli see skänner perfekt igatsugu köidetud asjade sissevõtmiseks. lehtede vahekohad sai ühtlase heledusega ja ei läinud fookusest välja.
                    pidin hädapärast kasutama usb toitel canon lide ja lehtede vahed kohati fookusest väljas ja tumedad.
                    tavaliste piltidena, rar sees. kes soovib-oskab võib töödelda ja pdf-djvu teha vms.

                    rs232 kohta, pistiku seletus on lk 15 ja side kohta kuskil alates lk.150.
                    seal sisseehitatud monitoris mingid käsud nagu get, put, readn, writen suhtlemiseks teise arvutiga. aga paneb seal mingi oma standardiga paketi sisse andmed ja pc peal peaks enne vastava programmi koostama samasuguste paketi headeritega suhtlemiseks 9600 baudi peal.

                    Comment


                      #25
                      Suured tänud dieter! Tubli töö oled ära teinud, asun kohe põnevusega uurima aitäh!

                      -------------
                      Tuleb välja et minu juku E5101 erineb arvutist juku (ilma numbriteta) sellepoolest, et masinal E5101 puudub LOS ja seega ka magnetofoni sisendid väljundid (maki võimalus seega puudub). Minu masinal diskettidega versioon. Vajutades klahvi T monitoris, tuleb ette hoopis nii: <D>isk or <N>et. Diskiseadet mul kahjuks pole, vajutades klahvile N käivitab mingi porgrammi Janet. Tavalisel jukul vist polegi disketiseadme võimalust, vähemalt manuaalis ei maininud sellest midagi, ainult LOS lindi värk.
                      viimati muutis kasutaja Scott; 26 08 2012, 05:40. Põhjus: kokku

                      Comment


                        #26
                        Vs: Arvuti &quot;Juku&quot;

                        vaatan, et päris kallis lõbu on sul see soetatud E5101
                        http://www.osta.ee/juku-e5101-arvuti...-28476058.html

                        raamat aasta järgi on suht varane ja vabalt võib olla hilisemad modid, mis sellega enam kokku ei lähe 1:1.
                        sest noh 16kB rom ja sinna kõik stuff korraga ei mahu.
                        vene ajal kohati tehti ka mod, kuna kvartali lõpus mingi jupi masstoodangu partiid polnud saada ja kiiruga ülepeakaela ratsiti lihtsamaks jättes pooled featured välja.
                        aga antud juhul vist siiski sedasi, et raamat ilmus liiga vara ja tehnika jõudis vahepeal kaugemale areneda
                        viimati muutis kasutaja dieter; 18 08 2012, 00:05.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Arvuti &quot;Juku&quot;

                          Ilmselt jah, tehnika raamatust veidi edasi, makilindilt enam midagi minu masinaga ei loe, aga manuaalist sobis minu masinaga kokku "monitori" käskude osa, see samaks jäänud
                          Nüüd oleks vaja diskiseadet otsima hakata... E5101 versioonile manuaal ilmselt ka olemas http://erb.nlib.ee/?kid=14787490 aga kuidas seda leida...

                          Comment


                            #28
                            Vs: Arvuti &quot;Juku&quot;

                            Pilte vaadates tuleb tuttav ette. Lammutanud kunagi aastaid tagasi sarnast elukat. Seal oli magnetseade sees. Keyboard sisaldas palju häid herkoneid.
                            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Arvuti &quot;Juku&quot;

                              Täitsa võimalik jah, murphy, ei ole veel enda masinasse piilunud, kuid Iskra 1080 tartut olen uurinud ja seal samuti olid herkonid kaveri sees, huvitav lahendus, kuid kasu nendest eriti ei ole, kuna kahvid ise käivad väga raskelt ja kipuvad kinni jääma teiste klahvide küljele, ei ole veel N-Liidus toodetud head klaviatuuri, millega saaks pimekirja kirjutada kohanudki, päris jõuliselt tuleb kohe klahve taguda

                              Comment


                                #30
                                Vs: Arvuti &quot;Juku&quot;

                                Mulle meenus , kuidas sai cp/p ja zx spectrumi kettaid loetud. Tuleb võtta 720 kb 5 tolline kettaseade (näit Juku seest) ja see PC-le külge panna ja öelda, et see on 720kb 3 tolline. Ja mingi ZX utiliidiga luges neid kettaid . Üks venelaste ZX emulaator oskas ka otse neid kettaid lugeda.
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X