Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Win SE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    EXEL.
    Mina kasutan ADSL kodu,aga minul on arvutid ühedatud kodus võrku läbi routeri SMC 7004VBR.Võrk töötab normaalselt,aga Outlook Express-is jooksevad kinni.
    Ain.

    Comment


      #17
      Saformo-le.
      Väga head lingid, aga ei sobi minu routirile.Minul on SMC 7004 VBR,ilma print serverita.Mina saan ruuteri settingutest määrata ainult :
      1.Ühenduse liigi
      2.Time zone
      3.Kasutaja
      4.Parool
      5.Salvestada installeeritud võrgukaardi ,midagi muutmata.
      Barricade häälestamisel pean valima http://192.168.2.1(SMC7004BR puhul on vaja valida aga http://192.168.123.254).
      Kaasas oli CD installeerimise õpetusega,mida jägisin täht haaval.
      Ühes lingis mainiti,et Win 98 SE ei tööta PPPoE-ga ilma updateta,jookseb kinni.Samas update zip faili allalaadimise koht.Allalaadimisel aga tuleb installi fail.Leidsin sama faili mitmelt saidilt veel,aga zip faili mitte.Update õpetuses käsib kõigepealt zip faili lahti pakkida ja edasi pikk-pikk õpetus kuidas updaitida.Minul jäi üle ainult installi fail käima lasta ja oligi installitud,ilma et oleks saanud midagi settingutes määrata.
      Ain

      Comment


        #18
        Minul on Win 98SE ,Outlook Ekspress 6 ja Microsoft Internet Explorer ning kõik töötab ilusti.
        transistor[ätt]starline[punkt]ee

        Comment


          #19
          ... Ühes lingis mainiti,et Win 98 SE ei tööta PPPoE-ga ilma updateta,jookseb kinni. ... Minul jäi üle ainult installi fail käima lasta ja oligi installitud,ilma et oleks saanud midagi settingutes määrata.
          Alla tuleb laadida kõik Critical Updated ja Service Packs (nagu ülalpool juba soovitatud)! IE, Tools, Windows Update tuleb mõningatel juhtudel teha mitu korda järjest, sest MS ei luba mõnikord mitut uuendust korraga teha. Nii et mõnda asja ikka ükshaaval. IE, Tools, Windows Update tuleb külastada niikaua, kuni vasakul täienduste valiku aknas märgitakse Critical Updates ja Service Packs arvuks null. Ma olen laadinud alla ka järgmiselt realt (Win98 and SE, kus paikneb terve posu erinevatele maadele IE6 SP1 + paljude riikide keele toetusi) valikuliselt väga soojalt soovitatud jupikesi, nii et mittevajalike jupikeste arvuks on kujunenud juba pikka aega 34. Nii et kui täiendusi alla laen, siis vaatan kas 'Win98 and SE' järel on 34, kui on ja 'Critical Updates ...' ja 'Driver Updates' read on null, siis pole seekord asja.

          Teade, et Win 98 SE ei tööta PPPoE-ga ilma updateta, annab tõsise vihje, milles asi on.
          Võibolla on samuti kasulik peale kõikide täienduste tegemist ruuter uuesti installida.

          Masinas on sama kiviga võrgukaart, ei oska siiani paha sõna õelda, on teeninud laitmatult 9 kuud.

          Panen Sulle lingi, kui mõni ing sõna peaks jääma arusaamatuks:
          http://aare.pri.ee/dictionary.html

          Comment


            #20
            Ain!
            Huvitav oleks teada, kuidas Sul asi selle ruuteri, realtek kaardi ja OE6'ga lahenes.
            Kindlasti huvitab see teisigi.

            Comment


              #21
              Olen päris pikalt nüüd katsetanud,aga edusamme pole.Apsoluutselt kõike update pole kasutanud.Võrgukaardi vahetus ei aidanud.Tõmbasin internetist oma võrgukaardile uue draiveri,aga tolku pole.Üritan veel proovida SMC 10/100 võrgukaardiga. Andsin ka ruuterile reseti ja installisin uuesti,aga muutusi pole.Mõnikord töötab päev otsa normaalselt,aga vahel veerand tunni jooksul jõuab kolm korda kokku jooksta.Mõnikord jääb mõni interneti lehekülg lahti ja lähed momendiks teise tuppa ning tagasi tulles avastad,et jõudis vahepeal kinni jooksta ,ilma et keegi oleks ühtki klahvi või hiirt puutunud.Aitab AINULT "RESET".Tuleb vist sellega leppida!
              Ain

              Comment


                #22
                ... edusamme pole.Apsoluutselt kõike update pole kasutanud.Võrgukaardi vahetus ei aidanud ... Mõnikord jääb mõni interneti lehekülg lahti ja ... tagasi tulles avastad,et jõudis vahepeal kinni jooksta ... Tuleb vist sellega leppida!
                 Ain
                Ei mingit leppimist, asi saab kindlasti korda !

                Kui prooviks nii:
                - uninstalli ruuter
                - puhasta register ja hoolda igaks juhuks ka HDD
                - tee kõik vajalikud updated Win98 SE'le ja võrgukaardile
                - viimasena installi ruuter

                Kui see ei aita, siis tuleb tõesti veel kord instruktsioone lugeda. Ei saa olla, et ruuter ei tööta Win98 SE'ga. Võibolla tuleks teha riistvara kontrolli, softiga!

                Paar küsimust lõppu:
                Kas oled ikka kursis, mis proged Sul masinas veel jooksevad?
                Aga äkki hakkas RAM just siis jupsima, kui ruuteri lisasid - puhas kokkusattumus? Kas ilma ruuterita praegu ei hangu?

                Mul oli Win98 SE hangumisi siis kui A4 Tech rulliga hiire installisin (kaasapandud draiverid). Kui hiire uninstallisin ja leppisin Win hiire draiveritega, on asi juba mitu aastat OK (ei tea siiani, milles jama täpsemalt oli).

                Hangumisi võib anda ka klokkimine, aga Sinu puhul jääb see vist ära.
                No jah, aga kui sama jama on mõlemas arvutis edasi, siis ei oskagi hetkel rohkemat lisada.

                Comment


                  #23
                  Lõpuks sain asjale pihta.Ükski võrgukaardi vahetus ei aidanud.Kolm aastat kasutasin sissehelistamise teenust Atlase alt ja kasutasin viirusetõrje programmi F-StopW ning polnud mingit probleemi.Nüüd kui kasutan püsiühendust hakkasid probleemid.Võtsin F-StopW maha ja enam mingit kinnijooksmist.Võrgukaardid kõik töötatavad okei!
                  Sissehelistamise teenusega alul kasutasin viirusetõje programmi Norton Antiviirus ja siis tekkisid samad probleemid,ning läkin üle F-StopW-le.Aga nüüd samad probleemid.Väga,väga huvitav !!! Ei tulnud kohe selle peale .Mingit viirusetõrje programmi peaks siiski kasutama .Oskab selle kohta midagi soovitada!!
                  Ain.

                  Comment


                    #24
                    ...Võtsin F-StopW maha ja enam mingit kinnijooksmist...Mingit viirusetõrje programmi peaks siiski kasutama.
                    No näed, saidki asja korda ja ei mingeid töökodasid!

                    Aga proovi nüüd peale kõigi OS-i uuenduste sama viirusetõrje uuesti installida. Vahel võib nii ka olla, et uute seadmistega (seadmete lisamisega) ei taha mõni eelnevalt installitud proge funksida ja vajab seega reinstalli.

                    Mul oli kunagi viirusetõrje proge, mis tahtis peale OS-i ja seadmete uuendusi/lisamisi reinstalli.

                    Nii et oluline on mõnikord ka installimiste järjekord!

                    Comment


                      #25
                      minul f-prot (f-stopw) 5.40 rohkem kui 40-s arvutis (kõik opsüssid 95-xp) ja siiani pole ühtki prob. olnud. Ja selle keskhaldus on tore asi, ei ole vaja iga maska juures kohal käia...

                      Comment


                        #26
                        Laadisin praegu ka f-stopw alla ja installisin. Kahjuks ma ei olnud seadmiste aknas tähelepanelik ja tulemuseks proge kustutas kõigis minu *.xls töödes makroread tühjaks  ???.

                        Viirust muidugi ei olnud, aga ju see proge pidas makroridu kahtlaseks. Hea, et kõigist koopiad olemas olid  !

                        Comment


                          #27
                          Imelik... Kas sa konffisid teda kuidagi? Minul ple küll kunagi midagi sellist juhtunud. Kas asi kustutas üldse makrod maha või blokeeris kuidagi exlil makrode kasutuse? Kui tead, siis kirjelda ka mida valesti tegid, teab ise järgmine kord hoiduda.

                          Comment


                            #28
                            Imelik... Kas sa konffisid teda kuidagi?... Kas asi kustutas üldse makrod maha või blokeeris kuidagi exlil makrode kasutuse? Kui tead, siis kirjelda ka mida valesti tegid, teab ise järgmine kord hoiduda.
                            Kahjuks ei mäleta, mis seadmisi ma täpselt tegin, aga installimisel tuli aken, kus sai määrata üht kui teist (vist valisin midagi seoses makrodega). Midagi programmivälist ei teinud ja "jõudu" ei kasutanud.

                            Kui kursori oma exceli progele viisin, kontrollis enne kui jõudsin käivitada (seadmised olid mul sellised). Oma töö avades olid kõik makroread tühjad, kustutatud täielikult, mingi nupp ega box ei toiminud. Avades VBA akna, nägin oma kalli töö asemel tühjust.

                            Arvan, et kõik pidigi nii olema. Oma rumalus, et seadmisel tähelepanelik ei olnud.
                            Minu proge mitmed read sisaldavad "pehmet hävitamist", st liigse ja asjatu materjali kustutamist, mida viiruseproge ilmselt pidaski kahtlaseks (ja mida ma olin lubanud kustutada).

                            Progede CD-le põletamine päästis sellise ettevaatamatu liigutuse.
                            Tehke alati tähtsamatest töödest koopiad CD-le, veel parem kahele!

                            Comment


                              #29
                              Veel uuendust viirusetõrjete jamadest... Alles täna sattusin sellise asja otsa: win98SE ja kipub hanguma... Nimelt kui ükskõik misasi pöördub flopi poole, jääb flopi tuli põlema ja arvuti diski "ootama". Ja selle käigus hangub 98 täitsa ära, paistab ka nagu ootavat... aint liivakell keerleb. Ja natu aja pärast saab sinise pildi ja mitte midagi peale reseti ei aita. Kõige hullem on selle juures see, et ei saa mingit my kompuutrit ega exploorlit torkida, need testivad flopi kohalolekut ja jälle pang...
                              Probleemiks oli jälle F-StopW 5.22. Ei tea, mis tõsiselt ebaõnnestunud vers see selline on, ise ta sinna paar aastat tagasi installisin ja siis kõik funkis... Nüüd juba päris mitu arvutit erinevate opsyssidega suht samal ajal hakkavad jamama...
                              Lahendus: upgradesin 5.40'le ära ja kõik ok...

                              Samas ise olen rahul f-prot'iga, siiani ple ükski viirus läbi sadanud... Ja neid alerte on mu keskhaldusest näha ikka paar tükki kuus, igasugu juuseritele maililistidest jms kohtadest aina voolab... Nüüd tekib selline kuri kahtlus, et äkki lihtsalt ei ole vana f-prot'i mootor enam ühilduv uute definitsioonidega ja seetõttu kõik see asi crashib... Aga samas winnt4.0sp6 all ei ole veel ükski 5.22 kokku pannud, kuigi igaks juhuks vahetan need ka välja.

                              Comment


                                #30
                                Soovitan soojalt netist realtec-ile uued driverid tõmmata või lasta kellegil tõmmata. Omal on ka realteci kaart ja win 98 näiteks jooksis kohe pange kaasas olevate driveritega. Kui korralikud driverid tõmbad on vast mure murtud.
                                "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                                Comment

                                Working...
                                X