Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

DVD kirjutajate tarkvara?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    -----

    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:38.
    -superradical-

    Comment


      #17
      kui sul on mõni fail, mida see mängija probleemitult esitab siis käi see fail mediainfoga üle.

      https://mediaarea.net/en/MediaInfo

      nii saab kasutatavate koodekite versiooni teada.

      Comment


        #18
        -----
        viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:38.
        -superradical-

        Comment


          #19
          Ega jah keegi enam plaati kodus ei kõrveta. synology nurka ja ssd'd sisse. ssd kettad on odavaks muutund.

          Comment


            #20
            Lihtsalt huvi pärast - mis telekal on USB 3 peal?

            Mul on telekatel USB 2.0, - 4K60fps tuleb korralikult, ok väliselt kõvakettalt mitte mälupulgalt. Need Kingstonid on ikka paras ikladus, kiiruse osas, isegi USB 3 augus. Aga sellele vaatamata olen neid kasutanud vahel uute telekate testimisel, ei ole tõrkeid märganud.

            Ma alul arvasin et tegu on DVD loomise teemaga, nüüd selgub et see on pelgalt data-meedia tegemine. Ja pealkiri ootaks üldse et keegi tuleks dvd-kirjutajate firmwarest rääkima...

            Üks asi on DVD-Authoring, selleks on vaja mingit softi. mis seda teeb (tekitab sobiva failistruktuuri, kus on sees menüüd jne.) mille tulemus on ametlikult DVD-Video.

            Teine asi on, et moodsate, st viimase 15 aasta mängijate oskused vajavad lihtsalt nn DATA CD/DVD/BR tegemist. Mac keskonnas on lihtne ja tasuta asi Burn, ilmselt on see olemas ka vindoosniku jaoks. Võtate sobivas formaadis videofailid, tõstate programmi aknasse, annate sobiva plaadimaterjali ja "burn". Ainus asi mida tuleks vaadata et kirjutamise kiirus ei oleks max. Kui teete max kiirusel, siis saategi hunniku rämpsu. Kas kohe või natukese aja pärast, pole vahet .

            Kui teil on korralik lõikaja, normaalne toorik ja te seda plaati ei eksponeeri otsese päikesevalguse käes, siis need plaadid säilivad. M-Disc plaate võite igal pool eksponeerida, neile päike ei mõika.

            Kui peaks tegema valiku USB vs. optiline meedia teleka kontekstis, siis minu valik oleks USB + HDD/SSD. Õigemini, nii ma otsustasingi.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #21
              -----
              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:39.
              -superradical-

              Comment


                #22
                Milleks seda teemat kinni panna? Muudame pealkirja kohasemaks ja kogume teemasse infot mis võiks kasulik tunduda.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #23
                  -----


                  viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:39.
                  -superradical-

                  Comment


                    #24
                    kui sul vaid korraks vaja plaat teha siis otsi ülal mainitud progesid ühelt tuntud kariibimere lahelt. üks hoiatud seal kandis purjetades võib laevaoherdi nakkuse saada.

                    oli aeg kus inimesed muud ei teindki kui käisid seal.

                    muidu alternatiivi on soovitatud. linux ront ja teed plaadi linuxi tarkvaraga. Brasero oli viimati päris hää.

                    Comment


                      #25
                      Noh, ütleme nii et minul on BR mängija, mitu DVD mängijat muude huvitavate kaasnevustega, aga see muidugi ei päde sest sa mind ei tunne...

                      Segadust tekitas see et tegelikult sa ei määratlenud oma soovitud lõpptulemust ja miskipärast seostasid selle omas mõttes kohe DVD-Video'ga, samas kui tegelikult oli sul vaja mängida telekasse fail maha. Juba olemuslikult on siin vahe sees - DVD-Video on põhimõtteliselt ainult SD formaadis, seega tuleks kõik see mida vaadata tahad, igal juhul konverteerida SD peale alla. Mis on kahjulik tegevus kvaliteedile ja ka mittevajalik, sest teler suudab käitleda oma Native formaadis videot alati. Nii ongi 4K teler võimeline oma sisenditest näitama kuni 4K videot, samas kui FHD üle 1080 ei saa. Aga 4K teleka peal saab vaadata ka SD faili ilma konvertimata.

                      Nii on kohasem rääkida hoopis DATA kirjutamisest plaadile, kui kasutada plaati meediaks. See pole tegelikult üldse probleem, kui on kasutada normaalne BR mängija. Mugavuse küsimus ainult. Tehniliselt on mälupulgal ja data plaadil olev fail üks ja sama, nagu ka välise kõvaketta korral.

                      Kuid mugavuses on väline kõvaketas märksa kohasem, kuna ta on kiirem ja veakindlam. Mul on paar Kingstoni pulka poolikult kõngenud, USB 2.0 pesas ei tööta enam aga USB 3 peas on ok. Mingeid üksikuid testfaile võib ju nii ringi vedada, aga kodus küll ei kasutaks. Minu jaoks pole ka NAS hea variant, sest see peab reaalajas konvertima niisuguseks et sobiks DLNA serverile, lisaks tiksub see 24/7 "eetris"... milleks. Iga liigne konvertimine on näha pildis. Mul on pandud kettadokk, kus kaks ketas vahet pole kas 2,5 või 3,5" võivad sees olla, kui vaja midagi lisada, tõstad juhtme arvuti külge ja tehtud. Mul on see dokk ka mitte teleka juures, vaid USB järguriga seal kus arvutid. Mulle sobib nii kõige paremini.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #26
                        -----
                        viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:39.
                        -superradical-

                        Comment


                          #27
                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                          Oleks tarvis DVD tarkvara, mis suudaks popcornist laetud filme (enamasti vanemad asjad mida siinmail pole kusagilt mujalt võtta) DVD plaadile põletada.
                          ma ei kujuta ette ka mis asi on Popcorn
                          aga ma eeldan et sa ei ole esimene
                          kes sellist asja üritab

                          ? otsi veebist Popcorn to mp4 või midagi universaalset (riistvarade poolt toetatavat) Advanced Video Coding - Wikipedia-lt vt. ka VOB - Wikipedia ( /!\ PS! ma pole kindel kas VOB´i saab otse DVD-le kirjutada ← nii et DVD player pärast matsu jagab /!\ ...) , jne. ...
                          DiV-X on asi mida paljud asjad suutsid kunagi alla neelata - aga
                          • see nõuab tarkvara millel on litsenseeritud encoder sisse ehitatud
                          • + tarkvara mis oskab selle encoderiga midagi mõistlikku pihta hakata
                          Paljud n.ö. "re-encoderid" (s.o. -- "formaadi muundurid" -- olenevalt sisend väljund formaatide kombinatsioonidest) suudavad pildi ja heli nihkesse viia või hoopis desünkroniseerida (e. siis pildi ja heli kellad ei ole sama kiired ...)

                          Su ülesande lahendamiseks tasub leida tarkvara vidin (ja selle eest summa välja käia) mis just seda teeb mis sul vaja on
                          + tuleb olla kindel et pilt ja heli püsivad sünkroonis ja ilma aja nihketa !!!
                          viimati muutis kasutaja ci139; 24 02 2021, 20:51.

                          Comment


                            #28
                            https://www.majorgeeks.com/files/det..._workshop.html

                            selle asjaga ma teisendasin videoid ja lõikasin neist juppe välja. midagi ei läinud nihkesse. see oli siis kui kasutasin opsüsteemina säherdust nagu win2k.sp4

                            täna seda proget ilma muukrauata lahti ei saa. pole olemas ei tootjat ega müüjat.

                            teine mida võiks proovida on virtualdub: http://virtualdub.sourceforge.net/
                            viimati muutis kasutaja olavsu1; 25 02 2021, 12:01.

                            Comment


                              #29
                              Esmalt postitatud ci139 poolt Vaata postitust

                              PS! ma pole kindel kas VOB´i saab otse DVD-le kirjutada ← nii et DVD player pärast matsu jagab /!\ ...)
                              Kas VOB olemus on teile kuidagi arusaadav? Teate ikka, et see ei saa olla üle SD formaatide resolutsiooni? Kui teemapüsitaja soovib leida 4K filme, siis minul tekiks kahtlus et tal on ka 4K telekas võtta, mida ta ka kinnitas eespool, seepärast soovitada talle midagi mis aastal 2021 võtaks kuskilt praeguse kontendi alla ja konverdiks selle SD'ks... on nagu kuritegu juba .

                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              teine mida võiks proovida on virualdub: http://virtualdub.sourceforge.net/
                              Selle tembu nimi on küll VirtualDub, aga see on tegelikult vabavara kohta hea soft, mis võimaldab muuhulgas frame-by-frame edit'i teha, kuid selleks tuleb kontent renderdada mingiks .avi lõpuliseks, et VB saaks sinna key frame'd insertida. .mpg põhised failid on oma struktuurilt sellised et nendes ei saa olla key-frame iga kaadri kohal, mistõttu ei saa ka VB neid lõigata täpselt sealt kus oleks vaja. Tihedaima intervalliga marker .mpg tüüpi failis on 9 kaadri tagant võimalik märkida, st ka edit'i täpsus ei saa parem olla. Ja VB saab ka FHD'ga hakkama.
                              Muide, samal põhjusel saab ka heli ebasünkroonsus tekkida, kuna mõnes softis "unustati" kirjeldada kummale poole .mpg index-frame paigaldada .wav faili algus . .avi korral tuleb ebasünkroonsus tahtlikult tekitada, ise see tekida sellega ei saa.

                              Kui minuni aastal 1999 jõudis eespool meenutatud divX kui selline, siis oli just VirtualDub see millega ma cut/split/join/convert toiminguid tegin.

                              Et ajalootunnist tagasi teemasse tulla, siis täna on mõistlik hoida arvutis varuks vabavaraline Handbrake nimeline enkooder, et kui telekale vms. seadmele sobiv formaat on teada, siis saab natuke mittesobivad formaadid viia seadmele sobivaks, ilma et kvaliteet silmnähtavalt kaotaks.
                              viimati muutis kasutaja OSX; 25 02 2021, 15:15.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #30
                                -----
                                viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:39.
                                -superradical-

                                Comment

                                Working...
                                X