Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Transistoritester Hiinast

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Transistoritester Hiinast

    Vahepeal tuli meelde et vedelemas üks hiina transitester ja nõelaga susides sai korraks ka kontakti tolle puuduoleva koivaga ja sai sellise näidu...

    #2
    Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

    See hiinlaste atmel kiviga tester on üks hobielektroonikule vägagi vajalik riistapuu, milega kümneid eri subjekte mõõta ja määrata saab.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

      Nagu ikka sai see tester soetatud eestlaste lemmikkaubamajast >> https://www.aliexpress.com/item/3280...27424c4dAQ3JTp <<
      viimati muutis kasutaja Scott; 02 m 2020, 22:02. Põhjus: osa jäi vanasse teemasse

      Comment


        #4
        Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

        Kas selle transistori testri saab inglise keelt kah kõnelema, või ongi ainult venekeelne?
        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

        Comment


          #5
          Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

          Sellel mis mul on sellel jah ainuke keel venekeel, aga saadaval ka ingliskeelse softiga sama asi >> https://www.aliexpress.com/item/3300...1-0ce7fc880aef <<

          Comment


            #6
            Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

            Aga põhimõtteliselt saab ka ise softi sisse lasta, olen päris mitu tükki ümber progenud.


            Comment


              #7
              Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

              Tellisin selle ära:
              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

              Comment


                #8
                Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

                Ei tea kas halb õnn või vale kasutus aga minu käes 2 sellist hiina testrit otsad andnud. Võibolla oli praak või äkki laetud kondekas sai sisendisse kogemata antud, muidu oli tore tester küll.

                Comment


                  #9
                  Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

                  Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                  Ei tea kas halb õnn või vale kasutus
                  Laetud kondekat sinna ei tasu mõõtmiseks küll ühendada.
                  Teine asi mis veel testri hulluks ajab on LED.
                  Mul samuti 2 tükki neid, esimene läks lolliks ja sisselülitamise järel lülitus u. 15 sekundi järel välja mingit tulemust andmata. Viga oli selles, et toppisin sinna LED-i mõõtmiseks. See mõõtejubin siis seisis paar kuud, proovisin uuesti ja oli täiesti töökorras, siis katsetasin ka uue riistaga ja sain lõpuks sama efekti, seisis ka see paar nädalat ja töötas jälle nagu alguses.

                  Et kui alles võid prooviks toite sisse lasta, äkki on sarnane puhkus marjaks ära kulunud?

                  Muidu on need täitsa OK asjad. Ka suuri 300-400A IGBT mooduleid on suutnud tuvastada, vanemaid vahel esimesel katsel ei määra aga aitab juhtmete ringitõstmine ja tunneb ka need ära, vähemalt annab seisukoha kas räni elab või on surnud.
                  Väiksemad, pisitransid ja ka induktsioonväljatransid tunneb ära, pista transs pessa mis asendis tahes, näitab viikude asetuse ja transi mõned parameetrid, ka suured 50-100A 600V/1200V väljakad pole mingi probleem.
                  Vahel ilmutab kummalisi parameetreid mis ainult kindlas paigutuses viikude ühendusel kuvatakse, 1,2,3 ja kui ühendad näiteks sama järjestuses G, D, S või D, G, S siis võib näidata lisaparameetreid, kuskil oli sellest ka juttu internetis.
                  Paar korda sic shottkidioodidega on ka näidanud veidraid parameetreid mida müügijutus kirjas ei olnud aga kasuks ikka kui funktsioone rohkem
                  Vanematel mudelitel kondekamaht oli märgitud kuni 100 000uF, sai mõõdetud ka 470 000uF kondekat aga patarei tühjenes suht kiirelt ja mõõtmine võttis kaua aega.
                  Poolide mõõtmine tundub ainuke nõrgem koht, sellega ta eriti hästi hakkama ei saanud ja mingit kindlat seost näib mitte olevat, et mingit koefitsenti selles leida ei andnud aga see pole väga suur miinus 10 eurise asja juures
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

                    Kas seade määrab ka rikkis komponente? (näiteks transil mõni siire katkestuses või lühises).

                    Comment


                      #11
                      Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

                      Kas sellisel juhul ei peaks seadmele eelnevalt "ütlema", et kontrollitav detail on transistor? Sest kui kahe otsa vahel on lühis/katkestus, siis kuidas peaks seade kindlaks tegema, mis asi seal üldse külge ühendatud on? Lühise korral küll jah, võib ju seade "eeldada", et külgeühendatav vidin on kolme jalaga, katkestuse korral pole ka säherduseks eeldamiseks lootust.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

                        Jah, seadme menüüst peab olema valitud millist funktsiooni sa kasutad...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada.

                          Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                          Kas seade määrab ka rikkis komponente? (näiteks transil mõni siire katkestuses või lühises).
                          Mõnel juhul ilmub teade, et "Unknown or damaged component", seni on see 100% paika pidanud, et seljuhul on komponent surnud olnud. Tundmatut üksi kohanud ei ole. Neil on ühendussisendid 1, 2, 3 ja kui näiteks ühendad siis 1 baasi, 2 emitteri, 3 kollektoriga võid saada funktsiooniliselt erineva mõõtetulemuse võrreldes näiteks 1 kollektor, 2 emitter, 3 baasiga ühenduse puhul, numbriline näit püsib korraliku toitepatarei puhul sama aga võib kuvada lisaridu mõõtetulemuses. Müügikohtades mõnel lehel olen märganud, et on ka lühidalt kirjutatud funktsioonidest, kondekat mõõtes näiteks vaja 2 ühendust, näitab ta ükskõik kuidas mõõdad - kas ühendad 1-2, 2-3 või 1-3 sisenditega, põhifunktsiooni, mahtuvuse saad igal juhul aga 1-3 vist oli (ei mäleta, pole paar kuud vaja olnud mõõta), mis annab alati ka kaoprotsendi vähemalt elektrolüütide puhul, mingite poolvigaste kilekondekatega olen ka saanud selle näidu ekraanile.
                          Vigast väljakat kippus üks kombinatsioon kuvama järjestikkuse RL ühendusena, jälle täpselt ei mäleta millises ühenduses viigud olid ühendatud aga vigaste transside puhul olen seda näitu korduvalt näinud.
                          Põhiline hea asi on, et pooltundmatuid smd transse näiteks saad kontrollida, et mis juhtivustüüp, viikude nimetused ja transi mõned parameetrid. Seal plaadi nurgas on ka SMD juppide jaoks ala kuhu saad jupi peale sättida ja pealt kergelt surudes juppi vastu ühendusi annab ka tulemuse, ei pea seda kuskile jootma hakkama vms.
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada

                            Ma olen korras tundmatute komponentide puhul seni hakkama saanud oommeetri ja vajadusel lisaks transimõõtjaga. Rikkis tundmatu komponendi puhul on teinekord tulnud skeemiosa üles võtta või siis komponendi pinged plaadil üle mõõta.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Transistori tüüp vaja tuvastada

                              Proovige, mida mõne suurema trioodiga näitab.
                              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                              Comment

                              Working...
                              X