Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lüüdiravi abinõu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Lüüdiravi abinõu

    Ma peangi algupärst skeemi silmas. Midagi peab see ju tegema kui nii pikk jutt sinna kõrvale on genereeritud. Aga seda uba ma sealt välja ei loe.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #17
      Vs: Lüüdiravi abinõu

      Ilmselt peetakse silmas seda, et esialgu lüüt lekib kergelt ja see tühjendabki osa aega lüüti. Eeltakisti ju ka päris suur.

      Ma olen ikka laadinud - tühjendanud enne kasutusele võttu ja need eespool mainitud 27 aastat seisnud 100 mikrofaradit X 350V lüüdid on kõik ellu ärganud. Mahtuvused on olnud piires 108..113 ja ESR OK.

      Üks tähelepanek on veel. Paar aastat tagasi oli mul vaja paari sellist 100µFX350V lüüti. Tõin talvel külmast hoiuruumist tuppa ja üritasin neid laadida. Mitte üksi ei võtnud voolu sisse. Arvasin, et kogu karbitäis (50tk.) on rikkis ja läheb prügimäele. Eelmise aasta suvel tegin küütide inventuuri ja kõik võtsid voolu sisse.
      Füüsikalisest keemiast on teada, et iga 10 kraadi tõstab reaktsioonikiirust 2 korda. Tookord oli päris külm ja ilmselt reaktsiooni ei toimunud või oli väga aeglane. Samas meenub mulle ühe lampidega TV remont. Klient tõstis 700 seeria raske värviteleka õhtul autosse, kuna hommikul polnud abilist võtta. Öösel oli tookord -30°C ja lihtsa remondi asemel pidin vahetama pooled teleka lüüdid. Osa vene lüüte ei kannatanud miinuskraade.
      Õnneks K50-31 (variant 3) kannatab -40°C.

      viimati muutis kasutaja Svago; 15 m 2017, 18:16. Põhjus: lisa

      Comment


        #18
        Vs: Lüüdiravi abinõu

        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
        Ilmselt peetakse silmas seda, et esialgu lüüt lekib kergelt ja see tühjendabki osa aega lüüti.
        Elektrolüütkondensaator lekib niikuinii koguaeg, algul on see lekkevool suurem, tunniga peaks saavutuma permanentne lekkevool, see on kaasasündinud omadus, mitte rike.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #19
          Vs: Lüüdiravi abinõu

          Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
          Elektrolüütkondensaator lekib niikuinii koguaeg, algul on see lekkevool suurem, tunniga peaks saavutuma permanentne lekkevool, see on kaasasündinud omadus, mitte rike.
          Rike on kui lekib üle normi. Päris tähte ei maksa ka närida.

          Enne seda kui tootmises neid vanu lüüte ei treenitud ega kontrollitud, siis tuli leket hinnata toiteploki reguleerimisel. Lüüte oli taga mitu patareid, igas 4X6=24 lüüti.
          Kui lüüt kihisema või soojaks läks, siis hakkas kiire Päris suur töö oli see lüüdiplokk lahti harutada ja lekkiv kondekas välja vahetada. Kondekad olid kahe aukudega freesitud ja tikkpoltidega kinnitatud isoleerplaadi vahel ning omavahel ühendatud 1,2mm tinatatud vasktraadiga läbi lüüdiklemmide aukude.

          Comment


            #20
            Vs: Lüüdiravi abinõu

            Kondekad olid kahe aukudega freesitud ja tikkpoltidega kinnitatud isoleerplaadi vahel ning omavahel ühendatud 1,2mm tinatatud vasktraadiga läbi lüüdiklemmide aukude.

            Lõhnab Harju KeK-i või Estroni järele?

            Comment


              #21
              Vs: Lüüdiravi abinõu

              Millega siin rahvas lüütide ESR'i mõõdab ja mille järgi otsustate, kas on normis?
              Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
              Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

              Comment


                #22
                Vs: Lüüdiravi abinõu

                Mina küll ei mäleta, et vanasti elektrolüütidega üldse mingit muret oli, kui just NL toodanguga polnud tegu. Eriti Erevani toodanguga, need tuli kohe prügikasti visata, karpi avamaata.
                Siin näide 40a.vanusega kondekatest, tänapäeva mõiste järgi, on need väga lahjad, aga toimivad eeskujulikult.


                Minu kogemus on, konde vahetus tapab selle võimendi lihtsalt ära, miks see nii on, sellest mina aru ei saa. Aga tundub, et see üldine konde vahetus hullus, on kuidagi kunstlikult tekitatud.
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  #23
                  Vs: Lüüdiravi abinõu

                  Esmalt postitatud Mees Metsast poolt Vaata postitust
                  Millega siin rahvas lüütide ESR'i mõõdab ja mille järgi otsustate, kas on normis?
                  Otsustada aitavad igasugused tabelid, googlest kergesti leitavad.

                  Mõõdab selline:


                  Skeemi idee on siit: http://www.eevblog.com/forum/project...-meter-design/
                  Generaator on NAND loogikaga ja võimendusastmed on teisiti arvutatud, tiksub 100kHz kandis.
                  Toide 5V, sees on 9V pataka võimalus aga kasutan välise toitega.
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #24
                    Vs: Lüüdiravi abinõu

                    Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                    Lõhnab Harju KeK-i või Estroni järele?
                    Lõhnab ikka lüütide järele. Mõni tegi algul isegi pauku Seda pidi muidugi enne käivitamist jälgima, et monteerija ei olnud plusse ja viiruseid sassi ajanud (Baskini väljend). Ühel trablel startisid siis kõik lüüdid.
                    Ega nende varustajate elu olnud tollal kerge. Päris tihti müüdi neile ka praak- või kontrollimata detaile. Isegi nägin praktikal, kui kuu lõpus türistorid pakiti ilma mõõtmata.
                    Kõige põnevam oli muidugi lisaks toiteplokkidele käivitada iga kuu 100 plaati mõõtudega 22X28 cm väga tihedalt täis erinevat tüüpi loogikat: K155, K176, K561. Või siis 300 arvutite diagnostika pliiatsproovikut. Kahepoolsete trükkplaatide metalliseeringud ei andnud ühendust (eriti tehnoloogia alustamisel) ja üldjuhul asus katkestuskoht mõne töötava kivi all Sai siis neid maha ja tagasi oksendamiseni lapatud.
                    Aga noh, mis ei tapa, see teeb tugevaks ja vahel ka peenem elektroonika pimedaks.

                    Siin on põhjalik ülevaade lüüdi ehitusest, lüüdi kile anodeerimisest, probleemidest ja skeeme ESR indikaatoritest.

                    Измерители ESR конденсаторов - Измерительная техника - Форум

                    (Tuleb kleepida G-otsingusse )


                    Valmistada tuleb selline indikaator, mida saab kasutada lüüte välja jootmata. Selleks peab indikaatori väljundpinge olema väiksem pooljuhte avavast pingest (0,2..0,3V näiteks).
                    viimati muutis kasutaja Svago; 18 m 2017, 12:50. Põhjus: lisa

                    Comment

                    Working...
                    X