Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jootekolvi regulaator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jootekolvi regulaator

    Plaan koostada uus jootekolvi regulaator.
    Panin kokku sellise skeemi (jupid mis on olemas):
    Click image for larger version

Name:	Triags-dimmer.jpg
Views:	1
Size:	76,4 KB
ID:	877960
    Arvamusi?
    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

    #2
    Vs: Jootekolvi regulaator

    Äiapapa tegi sarnase asja mingi vene skeemi alusel. Aga tal oli lihtsam skeem (ajakirjast radiotehnika). Töötas küll.
    Mulle see skeem ei meeldi, ei näi otstarbekas (sees on pool L1 ja takid...?). Radiotehnika omas olid vaid takid ja konde (pingejagur + türistori impulsi formeerimine) ning türistor otse kolviga jadamisi. Googlega leiab neid lihtsamaid skeeme küll.

    Comment


      #3
      Vs: Jootekolvi regulaator

      Nii palju ei viitsinud vaeva näha, võtsin otsasaanud tolmuimejast regulaatori ja väga hästi töötab. Max koormus ca 1 kW...

      Comment


        #4
        Vs: Jootekolvi regulaator

        Mul on kusagil see tolmuimeja plaat ka täitsa olemas.
        Plaan on teha ühele makettplaadile siis täitsa uus asi ja sinna plaadile veel teinegi sarnane ahel lisaks. Seal makettplaadil suurt vahet pole, kas joodad 3 või 8 kondet ja takki; pigem et töötaks laitmatult ja häirevabalt on tähtsam.
        Vaatasin neid skeeme netist ja antud skeem on poolenisti itaallaselt pihta pandud asi (jälle sama asi, neid triake on igasuguseid erinevaid ja kui ka ühe skeemi võtad, siis töödata ta ju võib, vaid oleneb kuidas ja mille jaoks).
        Mind pigem huvitab C1 väärtus, mis 50mA triakidel on enamuses 45nF ja mul on siis skeemil 10mA-ne triak. Siis huvitab ahel R3/C2 "stabiliseeriv" omadus või peaks R3 olema ikkagi jadaahelas ja C2-te üldse mitte panna. R4/C3 filter arvatavalt jääb; kuigi osadel on ainult filterkondekas. L1 on lihtne pisike ferriidil "sirinapüüdja"; ta võiks ju olla, aga osadel skeemidel on ta kohe SW1 taga, osadel triaki ahelas nagu minu skeemis; kumb lahend siis parem on. Koormuse peal on mul R5 (koormuse ühendus käib läbi pistiku) või peaks ka seal olema kondensaatoriga filterahel.
        Sellised küsimused siis on tekkinud
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          Vs: Jootekolvi regulaator

          Jootekolvi automaatne väljalülitus on plaanis juurde lisada ?
          http://hparchive.com/
          https://worldradiohistory.com/index.htm

          Comment


            #6
            Vs: Jootekolvi regulaator

            Ma olen näinud kaubanduses (K-Rauta; Bauhaus jne.) müügil 40-300W valgusregulaatoreid (dimmer adaptor) . Skeem on enam-vähem sama.
            Ilus nupuga, pesaga valmis karp ja selle raha eest (alla 7 Eur) ei viitsiks küll ise ehitada

            Comment


              #7
              Vs: Jootekolvi regulaator

              Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
              Plaan koostada uus jootekolvi regulaator.
              Panin kokku sellise skeemi (jupid mis on olemas):
              [ATTACH=CONFIG]11303[/ATTACH]
              Arvamusi?
              ;Sellise skeemi regulaator lülitab järsu pingetõusuga igal poolperioodil küttekeha uuesti võrku. Seega 100 korda sekundis. Praktika näitab, et seda ei kannata pikkalt välja küttekeha. Lihtsalt küttetraat katkeb üsna kiiresti! Saad ruttu, paari kuu pärast uue jootekolvi osta. Selline lülimine kõlbab madalpinge (12-48V) jootekolbidele, kus küttekeha traat on jämedam!
              viimati muutis kasutaja rainadov; 01 m 2015, 12:18. Põhjus: täht

              Comment


                #8
                Vs: Jootekolvi regulaator

                Kui reguleerimine toimuks 50% juures, siis küll. Praktikas töötab 90..100% vahel.

                Обзор регуляторов мощности NF245, NF246 и NF247. В каждом доме имеются бытовые электроприборы с питанием от электрической сети переменного тока. Расширить возможности и удобство использования многих из этих устройств можно за счет регулирования потребляемой ими мощности.


                Mul töötasid vanasti enamus lampe läbi regulaatori. Lambid töötasid hoopis kauem, sõltumata võimsusest (traadi lm.)

                Comment


                  #9
                  Vs: Jootekolvi regulaator

                  miks tavalist autotrafot ei taha kasutada?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Jootekolvi regulaator

                    Kui laastav kolvi tervisele oleks ühe poolperioodi dioodiga ära lõikamine? Lüliti kolvi hoidikust võttes lühistaks dioodi ära, et kolb õieti kuumaks läheks kui vaja.
                    Maailm oleks puhas ja süüta
                    kui poleks õllejogurtit
                    - Õ.Õ.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Jootekolvi regulaator

                      Dioodiga lahendus (ka dioodi ja türistoriga) ( türistoridega on küll mööda pandud - 50V ja max 300v. Peaks olema vähemalt 400V)

                      http://elektricvdome.ru/regulyator-temperatury-payalnika/

                      80-ndate keskel olid ühes elektroonikafirmas kõik kolvid varustatud türistorregulaatoritega (või sarnase põhimõttega transistoridel regulaatoritega).
                      Kilbis oli võimas 42V trafo, et kaugemate laudadeni jõuaks 36V. Igal kolvil oli oma regulaator. Sama oli 220V kolbidel. Mäletamist mööda 36V küttekehi läks tihti läbi ja 220V vaid paar tükki. 36V puhul ilmselt kuumutati üle või oli tolleaegne kvaliteet kehv?

                      Ma lampide eluiga ei saanudki määrata. 4,5aasta jooksul ei põlenud ükski halogeenlamp läbi
                      Ilma regulaatorita vahetasin neid päris tihti. Lisaks sensoriga valgusregulaatorile oli skeemis voolupiiraja, mis lubas kuni 1,2 kordset nominaalvoolu (tavaliselt põlevad lambid läbi sisselülitamisel 12…15 korda väiksema külmtakistuse tõttu). Minu rõõmu rikkus ära kaugloetav voolumõõtja, mis häiris regulaatorite tööd.
                      Kuna regulaatorid olid seina sees, eri faasidel, ei hakanud uute filtritega lisakilpi ehitama. Läksin LED üle, ehkki nende spekter pole nii silmasõbralik.
                      viimati muutis kasutaja Svago; 03 m 2015, 22:03.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Jootekolvi regulaator

                        Kui üks poolperiood (diood jadamisi) annab kolvile
                        sellise võimsuse, et normaalseks tööks on võimsust
                        vähevõitu, võiks lisada ainult teise poolperioodi
                        reguleerimise näiteks sellise lihtsa skeemiga:


                        PS. Eespool ongi juba antud praktiliselt sama skeem,
                        lihtsalt teistpidi joonistatuna, ei märkanud kohe...
                        viimati muutis kasutaja fre; 06 m 2015, 15:22.
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Jootekolvi regulaator

                          Kui diood varustada lülitiga saab ka alla pool võimsusi kasutada.
                          Mine tea kus vaja läheb.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Jootekolvi regulaator

                            Kui diood varustada lülitiga saab ka alla pool võimsusi kasutada.
                            Mine tea kus vaja läheb.

                            Siis oleks ju lihtsam türistori asemele sümmistor panna – saab reguleerida 0..max.

                            Nagu pliiatsi kahekordne rats:

                            Esimene tegi ettepaneku pliiatsisse sütt lõpuni mitte panna, kuna pliiatsit ei kasutata kunagi lõpuni ära.
                            Teine tegi ettepaneku mõttetust puuosast loobuda, kuna sellega ei saa kirjutada

                            Comment


                              #15
                              Vs: Jootekolvi regulaator

                              Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
                              Jootekolvi automaatne väljalülitus on plaanis juurde lisada ?
                              See on ka täiesti variant, kuigi "sooja-reziimile" üleminek oleks vast tõenäosem, kui üldse.
                              Esialgu üritan lihtsa asja kokku panna, mis/mida on esmaselt vaja.
                              Esmalt postitatud Farad poolt Vaata postitust
                              miks tavalist autotrafot ei taha kasutada?
                              Mul on hetkel riiulis karbis ka seesama muuttrafo, igavene raske kolakas. Ehitasin ühe sellise baasil kunagi läbi eraldustrafo madalapingelise toiteallika; väärt asi.

                              Aga plaan on teha statiivile katse/test toiteosa, päris lihtkoeline ja sihtotstarbeline tööprotsessi hõlbustamiseks (+5V, +12V, +24V (krennidel); +48V (otse toitetrafolt); 3-40V (LM317HV) + paneelmeeter; 230V toiteregulaator)
                              Kõik kompott läheb korpusesse ABS 25/22-3. Selle korpuse külge tuleb 230V pistikupesa, mida saab siis kasutada eelkõige jootekolvi või siis laualambi vms otstarbe tarvis.

                              Vaatasin ühte 100W halogeen-seinalambi valgusregulaatorit, seal on see nn "drossel" üsna suur sees. Peab skeemi maha joonistama, usun et siis saab pildi lõplikult selgemaks, kuhu ahelasse seda kõige õigem rakendada on.
                              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                              Comment

                              Working...
                              X