Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akutrellile juhe taha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Re: Akutrellile juhe taha

    Need on tõesti head akud (tõdetud/proovitud). Laadi neid tavalise pliiakulaadijaga (autoaku), ka kõige elementaarsemaga. Kui 12V siis ükshaaval.
    Kui pole tark laadia, siis tuleb jälgida, et kui aku pinge tõuseb u. üle 14,6V, siis tuleb laadimine lõpetada. Drell ei suuda kunagi neid ruineerida: UPS-i start on kuni 100A (see on ka nende akude piir). Isegi ära pane paralleelselt, vaid ükshaaval. Nagu öeldud, drell ei tapa neid (kui just lühises pole).

    Comment


      #17
      Vs: Re: Akutrellile juhe taha

      Olen edukalt kasutanud võimsaid start tüüpi akulaadijaid. Võrreldes akuga jääb isegi see lahjaks aga 90% on piisav. Vool muuseas läks üle 100 A.
      Seepärast ikka sama valu mis akule annad, akulaadijale ei või anda.

      Comment


        #18
        Vs: Re: Akutrellile juhe taha

        Click image for larger version

Name:	akutrell.jpg
Views:	1
Size:	120,0 KB
ID:	869337

        andsin kasutule akutrellile ja UPS'i akule uue elu

        Comment


          #19
          Vs: Re: Akutrellile juhe taha

          Vanale DWT trellile, mil akud ja laadija surnud, panin pika kaabli akuklemmidega paralleelselt. 12V vana poolsurnud elektrirolleri geelaku (17Ah) koos odava 6A Handymanni laadijaga järgi, toimetab garaasis nagu miška.
          Allkiri.

          Comment


            #20
            Vs: Re: Akutrellile juhe taha

            Esmalt postitatud raulo poolt Vaata postitust

            andsin kasutule akutrellile ja UPS'i akule uue elu
            Ma olen samamoodi monteerinud selle trelli mootori/reduktori statiivi külge, jõle ebastabiilne jäi. Kõik oli küll korralikult kinni, aga kui mootor käis siis lõi jube suure vibra tervesse raami ja jättis selles osas kehva mulje see lahendus, vb oli mootor/reduktor ise natuke pidune.
            Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

            Comment


              #21
              Vs: Akutrellile juhe taha

              Mul on ka 14V mootoriga isetehtud puurpink. Sellega puurin põhiliselt trükkplaate. Mootori otsas on 3 soonega veoseib pöörete ja momendi reguleerimiseks. Ülekanne on ümarrihmaga. Puurpingi alusplaadi all on kummijalad. Toite saab 5A reguleeritavast toiteplokist, mis annab täiendava pöörete reguleerimise võimaluse. Spindel ei viska, saab kasutada ka rabedamaid 1mm kõvasulampuure.
              Kui esineb vibratsioon, siis peab midagi lahti olema või on mingi lõtk. Täispööretel teeb muidugi kõvemat häält. Ilmselt ainult akutoitega töötabki max pööretel.

              Comment

              Working...
              X