Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas valida ja ühendada lede?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

    Esmalt postitatud bikertim poolt
    Kas sellisel juhul, kui toitepinge ja LEDi tööpinge on võrdsed, on üldse vaja takistit LEDi ja toite vahele?

    Kui LEDid vajavad normaalseks toimimiseks pinget 3,4-3,8 V, kas sel juhul võib neid ühendada 4,3 V toite külge kui selle tagajärjel süsteemi pinge langeb 3,8 V-ni?
    On vaja!
    Eks "süsteemi pinge", ehk pingelang LED'i peal üritab ennast tõesti 3,8 voldi peale ajada, aga voolu piirab see juures ainult toiteallika sisetakistus. Kui sul on mõni pooltühi patarei, mille sisetakistus on juba küllalt suur, siis võibolla võib isegi otse ühendada.
    ...

    Comment


      #17
      Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

      Esmalt postitatud EiMäleta poolt
      Miks mulle öeldi viimati kui ma LEDe ostsin, et takisti kindlasti pluss jala külge?
      See küsimus tuleks esitada ütlejale. Vooluahelas liikuvate elektronide jaoks pole vahet, milline on detailide järjekord.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #18
        Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

        Esmalt postitatud tcumen poolt
        Aga palju voolu läbi LED-i kihutab? See on see kõige olulisem näitaja.
        Just voolu piiramiseks takistit kasutatakse. Või siis spets draiverit.
        Sinu juhtumi puhul tuleks ikkagi see takisti arvutada 4,3V toite jaoks.
        Paar-kolmkümmend oomi LED-iga jadas tuleks tööeale ainult kasuks.
        LED tahab saada 100mA voolu ja 3,4-3,8V pinget. Vooluallikana kasutaks 3xAA akut või 18650 akut.

        Proovisin nokia akuga, mis andis 3,7V ja 8 LEDi järgi ühendades 3,2V, sama aku äsja täis laetuna 4V-3,5V.

        Idee on ehitada liikluses mitteosalevale sõidukile üks valgusallikkas kasutades valgeid LED dioode ja niisama soojusena ei taha väärtuslikku energiat raisata. Seega üritan olemasolevatele LEDidele leida võimalikult väikeste kadudega toitelahenduse.

        Takistite mittekasutamise idee pärineb http://tinkerlog.com/2009/04/05/driv...ut-a-resistor/

        Comment


          #19
          Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

          Üks võtab 100mA või kõik kokku? Sellise voolu juures on jah takistiga voolu piiramine juba liigne raiskamine.
          Aga mõõda ära, palju voolu igast LEDist läbi läheb selle viidatud mooduse puhul. Kui vool lubatava piiridesse jääb, anna minna. Kuigi ettevaatlik selle lahenduse puhul tasub olla, väiksemgi muutus toiteallika parameetrites mõjutab kohe voolu.
          Ise eelistaksin siiski miskit PWM-lahendust.

          Comment


            #20
            Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

            Esmalt postitatud tcumen poolt
            Üks võtab 100mA või kõik kokku? Sellise voolu juures on jah takistiga voolu piiramine juba liigne raiskamine.
            Aga mõõda ära, palju voolu igast LEDist läbi läheb selle viidatud mooduse puhul. Kui vool lubatava piiridesse jääb, anna minna. Kuigi ettevaatlik selle lahenduse puhul tasub olla, väiksemgi muutus toiteallika parameetrites mõjutab kohe voolu.
            Ise eelistaksin siiski miskit PWM-lahendust.
            Üks LED võtab 100mA ja kokku kasutan 20-30 tükki. Toiteallikaks otsin midagi, millel oleks LEDi pingevahemikule vastav pinge ja millega kannataks paar tundi LEDe põletada.

            Nokia aku külge ühendades 8 LEDi näitab multimeeter ilusti 800mA. 1 LED eraldi aga 300mA.

            Eks testin mõnda driverit ka kui kätte saan.

            Comment

            Working...
            X