Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas valida ja ühendada lede?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas valida ja ühendada lede?

    Tervist, oleks küsimus kuidas valida LED-e?
    Õigemini oleks mul vaja 4 oranzi ledi, 4 kollakat ledi, 6 tumedamat sinist ledi, 2 helesinist ledi, 12 punast ledi ja 4 valget ledi, need ühendada kahe AA patareiga ning sinna lisada 3 kõlarit Tegin teema kuna ma just ei oska neid LED-e välja valida, samuti takisteid. Eriti hea versioon oleks selline et ma saaksin panna kõik korraga põlema ja üksiku värvi põlema panna. Samas kuidas ühendada kõlaritele vahejupp mille saaks panna telefoni külge ( Peab ühtima nokia, sony ja LG-ga ), kõlarid ise sellised : http://www.kermet.ee/web/index.php?l...id=187&id=6205 , aga neil kaste ei ole, tuleb ise teha. Samuti pole neil ühtegi juhet sabas, aga see mis kuhu käib peaks selguma katse-eksitus meetodil.
    Seega kokkuvõteks aidake mul kokku panna list mida tellida ( 4 oranzi ledi, 4 kollakat ledi, 6 tumedamat sinist ledi, 2 helesinist ledi, 12 punast ledi ja 4 valget ledi, takistid, kõlari vahejuhtmed et saaks muusikat lasta telefonist)
    Ja hea oleks kui saaks ka väikese selgitava joonise.
    Loodan et ei olnud tüliks!
    Tervitades, Add.

    #2
    Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

    Tahad patarei külge ühendada kõlarid ja LED-id ja siis selle asja mobiiliga ühendada ka veel? Mis see siis tegema peab hakkama? Kasuta otsingut LED-idele takistite arvutamiseks.
    Condemn the hive.

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

      Esmalt postitatud ainpaasalu poolt
      Tahad patarei külge ühendada kõlarid ja LED-id ja siis selle asja mobiiliga ühendada ka veel? Mis see siis tegema peab hakkama? Kasuta otsingut LED-idele takistite arvutamiseks.
      Mõte oli jah selline et kõik 28 ledi ja 3 kõlarit ühendada patareide külge.
      Aga mida see LED-i takisti kalulaaotr mind aitab kui ma ei oska lede validagi sobivaid? Oleks hea kui keegi teeks listi nendest ledidest(Võimalikult odavad, kuna mudelautole rohkem ei taha raisata), ja võiks mainida ka mis takisti sinna sobib, ma ei jaga mittemidagi elektroonikast, miks muidu ma siia põõrdusin?
      Aga telefoni kõlari vahele panemist ei ole enam vaja kuna sellele leidsin ma juba lahenduse Ärge olge kurjad.
      Tervitades, Add.

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

        Ma ei saa just sellest aru, miks on tarvis kõlarid patarei külge panna? See ei ole ju üldse hea mõte. LED-e valid nii et lähed sinna poodi, kust neid osta tahad ja näitad näpuga kui küsida ei julge/oska. Näiteks O-poes Tartus põlevad nad letipeal, saad vaadata mis värvi tahad. Ega seal midagi nii keerulist polegi, et nende valimiseks peaks keegi sind juhendama hakkama ja kui LED-id valitud siis selle kalkulaatoriga saadki takistid neile arvutada. Või sa ei viitsi midagi ise teha tahad lihtsalt et oleks ja kõik ja siis las keegi teeb kohe kasutaja kuhugi poodi, paneb ostukorvi täis ja saadab sulle siis selle kasutaja parooli ja kasutajanime et sa saaks ära tellida?

        Kuri ei ole keegi, aga pead ise näitama huvi üles.
        Condemn the hive.

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

          Esmalt postitatud ainpaasalu poolt
          Ma ei saa just sellest aru, miks on tarvis kõlarid patarei külge panna? See ei ole ju üldse hea mõte. LED-e valid nii et lähed sinna poodi, kust neid osta tahad ja näitad näpuga kui küsida ei julge/oska. Näiteks O-poes Tartus põlevad nad letipeal, saad vaadata mis värvi tahad. Ega seal midagi nii keerulist polegi, et nende valimiseks peaks keegi sind juhendama hakkama ja kui LED-id valitud siis selle kalkulaatoriga saadki takistid neile arvutada. Või sa ei viitsi midagi ise teha tahad lihtsalt et oleks ja kõik ja siis las keegi teeb kohe kasutaja kuhugi poodi, paneb ostukorvi täis ja saadab sulle siis selle kasutaja parooli ja kasutajanime et sa saaks ära tellida?

          Kuri ei ole keegi, aga pead ise näitama huvi üles.
          Näitangi, kõlareid ei panegi patarei külge, see oli minu enda vaimse segaduse hetk, seega valin suvalised ledid, arvutan selle kalkukaga takistid ja finito?
          Ma ei kujutanud ettegi et asi nii kerge olla võib. Ja küsimus, kas ledil on pikem traadi ots + ja lühem - ning takisti käib pikema ( + ) otsa?
          Ja mismoodi ma arvutan patareide voldid kokku ntx kui 1 AA patarei on 6v näiteks siis 2AA patarei korral oleks 12v kokku jah?
          viimati muutis kasutaja Add.; 08 m 2009, 18:43.

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

            Nii lihtne ongi jah. Pikem on pluss. Takisti pane kuhu poole tahad. Patareidega on nii et jadaühenduse korral (ÜHE PLUSSI PNAED TEISE MIINUSEGA KOKKU, NAGU TASKULAMBIS NAD ISTUVAD ÜKSTEISE SELJAS) siis jah, 6V plus 6V teeb 12V. Rööpühenduse korral peavad olema patareid ühesugused, voldid ei kasva. Küll aga saad selljuhul oma LED-e kauem säramas hoida.

            Seal samas kalkulaatoris on iga lahtri kõrval help või midagi, seal on palju tarka juttu. Selle abiga saad kalkulaatorist sotti. Samuti joonistab ta alla ühendamise võimalikud skeemid. Valesti ei saa panna.

            Jõudu tööle!

            (1 AA patarei on 1,5V)
            Condemn the hive.

            Comment


              #7
              Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

              Esmalt postitatud Add. poolt
              valin suvalised ledid, arvutan selle kalkukaga takistid ja finito?
              Ma tegin siin indikaatorit ja proovisin neid LED-e nupuga toiteplokiga.
              Takisti vahel.

              Minu mõõtmistel, väikeste LEDidega, rohelised-punased:
              pingelang LEDil kõikide jaoks oli 1,837-1,935 vahel kui vool oli 1 mA -3mA

              1mA phul oli helendus nähtav,
              2 mA puhul normaalne ja
              3 puhul juba hele.
              Ja nüüd peab takistil langema pinge ülejääk.

              Mul oli vaja RS232 signaale näha, 12V ehk takistid 10 k, 5k, 3k.
              Nagu saksad heledust soovivad. Ohmu järgi.

              Mis siin ikka kalkutada.

              Comment


                #8
                Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                Esmalt postitatud ainpaasalu poolt
                Nii lihtne ongi jah. Pikem on pluss. Takisti pane kuhu poole tahad.
                Miks mulle öeldi viimati kui ma LEDe ostsin, et takisti kindlasti pluss jala külge?

                Comment


                  #9
                  Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                  Esmalt postitatud EiMäleta poolt
                  Miks mulle öeldi viimati kui ma LEDe ostsin, et takisti kindlasti pluss jala külge?
                  Meile õpetati vene sõjaväes et sõduril peab olema luminevaja loška i kruška.
                  Sest nii oli kirjutatud sõjaväe eeskirjas.

                  Ju nende LEDde kohta oli ka kuskil midagi kirjutatud.
                  Niikaua kuna elektronid ei ole omandanud kirjaoskust ja ei loe eeskirju
                  nad ei tee vahet kas enne minna läbi LEDi ja siis läbi takisti või vastupidi.

                  On muidugi võimalik et ohutustehniliselt on kasulik panna diood otsaga vastu maad.
                  Tõenäoliselt toimub juhuslik lühis maaga.
                  Samas, kui lülitada mitut dioodi ükshaaval võib olla neil maha üks ühine takisti.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                    kindlasti on sellest siin kõvasti juttu olnud, aga kuidas see kalkulaator neid takisteid arvutab?

                    Kas me saan õieti aru, et ledi voolu ja pinge kaudu leian Ohmi seadusega ledi takistuse ja siis selle järgi arvutan pingejaguri? Käsitsi arvutades tulevad natuke teised numbrid, aga ta vist pakubki lähima olemasoleva takisti?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                      Jah,pakub tõesti ainult olemasolevaid takisteid. Õpetus konkreetse kalkulaatoriga on iga lahtri taga helpis. http://led.linear1.org/led.wiz Need küsimärgid siis, kui inglisekeelt natuke jagad saad aru. Idee on lihtne, vooluks pane 20, see valdavalt rahuldab kõiki LED-e, pinge, mis teda huvitab, on tabelina seal küsimärgis olemas, mis värv, mis numbrit ihaldab. KOMA ON SEAL PUNKT. St. 2,2 pead sinna sisestama 2.2, et asi töötaks. Source on see pinge millega sa seda asja särama tahad panna ja kõige alumine kast siis tahab teada, mitu LED-i sa oled raatsinud osta ja nüüd selleks naljaks neid kulutad. Siis vajutad disaini mu rida, ja ilus värviline pilt tuleb alla. Isegi takisti värvikoodid on peal.
                      Condemn the hive.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                        Kalkulaatori enda kasutamine ei käigi ülejõu!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                          Esmalt postitatud EiMäleta poolt
                          Kas me saan õieti aru, et ledi voolu ja pinge kaudu leian
                          Ohmi seadusega ledi takistuse ja siis selle järgi arvutan pingejaguri?
                          Kas Sul on vaja teada LEDi takistust?

                          Sa tead milline VOOL peab minema läbi LEDi.
                          Avaldan ühe suure saladuse - ära sa seda edasi räägi.
                          Täpselt sama suur vool läheb ka läbi takisti.

                          Pingelang LED-i peal on umbes 2 volti.
                          Kui toitepinge on ainult natuke kõrgem omab see täpsus tähtsust.
                          Kõrgema pinge puhul on viga tühine.

                          Nüüd on jäänud selline küsimus et kui Dioodil on 2 V ja toide on X volti
                          siis palju langeb pinget takistil???
                          Jälle saladus!?
                          Takisti pingelang on Toitepinge miinus LEDi pinge.

                          Kui vool on teada ja pinge on teada siis Ohmi sugulane valem annab takistuse.
                          Kui takistus natuke erineb siis muutub natuke vool,
                          kui vool natuke muutub muutub natuke pinge. Natuke erinevad ka dioodid omavahel.
                          Aga natuke on ainult natuke.

                          Jääb veel üks probleem. Kui võimas peab olema takisti.
                          See võimsus on sellesama voolu ja takisti pingelangu korrutis.
                          Mida suurem see võimsus tuleb seda soojemaks läheb su tuba.
                          Kaotsi ei lähe midagi.

                          Kui juhtud olema poes ja kõrval keegi noor hädaline kurdab et
                          mul pole kalkarit ma ei saa teada LEDi takistust.
                          Siis võid nii arvutada.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                            Kas sellisel juhul, kui toitepinge ja LEDi tööpinge on võrdsed, on üldse vaja takistit LEDi ja toite vahele?

                            Kui LEDid vajavad normaalseks toimimiseks pinget 3,4-3,8 V, kas sel juhul võib neid ühendada 4,3 V toite külge kui selle tagajärjel süsteemi pinge langeb 3,8 V-ni?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kuidas valida ja ühendada lede?

                              Esmalt postitatud bikertim poolt
                              Kas sellisel juhul, kui toitepinge ja LEDi tööpinge on võrdsed, on üldse vaja takistit LEDi ja toite vahele?

                              Kui LEDid vajavad normaalseks toimimiseks pinget 3,4-3,8 V, kas sel juhul võib neid ühendada 4,3 V toite külge kui selle tagajärjel süsteemi pinge langeb 3,8 V-ni?
                              Aga palju voolu läbi LED-i kihutab? See on see kõige olulisem näitaja.
                              Just voolu piiramiseks takistit kasutatakse. Või siis spets draiverit.
                              Sinu juhtumi puhul tuleks ikkagi see takisti arvutada 4,3V toite jaoks.
                              Paar-kolmkümmend oomi LED-iga jadas tuleks tööeale ainult kasuks.

                              Comment

                              Working...
                              X