Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soovitage võimendi skeemi....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Soovitage võimendi skeemi....

    [quote=radiotehnika35]Siis oleks ehk mõttekas niisugune mil on lõpus MosFET paarid, näit. ega ei ole mõtelnud 2SK1058 /2SJ162 kasutamisele? Mul niisugune näide: 6 paari neid lõpus, toitepinge +-85V ja võimsus umbes 550W/4 oomil, 3 paari transsidega ja +-65V saad ka 300W/4oomil teha. Miinuspoolele märgiks transid-vaata nende hindasid. Ehk leidub analooge siis saaksid proovida, kas muidu ainult skeem huvitaks, et teed plaadi ise?

    Plaadid võin ise teha. Mul on olemas transid, mille margid on 2SK1943 ja 2SJ5200(oli vist), igatahes olid need üksteisele vastavad transistorid. Antud transe on kumbaki 8tk.
    * * *

    Comment


      #17
      Vs: Soovitage võimendi skeemi....

      Tegelikult ega see arutelu kuhugi vist välja ei vii-küsin ära, et palju on ressurssi projekti jaoks võtta-siis teaks edasi mõtelda, vaatasin siin seda oma skeemi ja siis seda 550W skeemi-võiksin selle anda kuid seda ei ole kusagil netis kohanud ja niisama vaatamiseks seda kah siia riputama ise ei hakka sest niisama vaadata ei ole tolku, saanud siin isegi aastaid tagasi neid skeeme vahitud aga vaid vähesed on ka valmis jõutud teha-üks asi vaadata/teine teha. Valik on ilma selle minu skeemitagi lõputu. Kui tõsine huvi/soov neid 2SK1058 ja 2SJ162 või andreie soovitatud analooge on osta, siis pole probleemi selle skeemi andmisega.


      EDIT: 2SK1943 ja 2SJ5200 need ei ole muidu FET-id, need on bipolaarid.
      Ja nende tähtedega? Oled ikka kindel? Minuteada pole niisuguse markeeringuga! Huvitav, tean niisuguseid- 2SA1943 ja 2SC5200 (soovitav ainult Toshiba või Magnateci omad, neid transse on väga palju võltsitud). Olen ise puutunud kokku ka KTA1943 ja KTC5200 (mingi firma, KEC-semiconductori omad, kah suht kehvad aga siiski olid töövõimelised). Eks need pirad kõlbavad kasutada aga ainult väiksemal võimsusel ja muudel parameetritel võrreldes originaalidega. Mul terve posu MJ15003/15004 transse, pirasid, peaks vaatama, et siingi asi läbi jooksnud nende kohta. Mingi 100W võimus peaks kannatama neid kasutada küll, pean silmas neid Poola konstruktoreid, alagajale oleks see päris hea õppematerjal, odavad kah kui hulgi osta!
      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 13 m 2009, 07:37.
      -superradical-

      Comment


        #18
        Vs: Soovitage võimendi skeemi....

        Esmalt postitatud raadiolamp poolt
        Plaan on ehitada stereo. Sisendsignaali koha pealt ei oska midagi kosta. Arvatavalt mängib ta enamuse ajast arvuti järgi.
        Mul töötasid kunagi S90H ja Võimendi 7111 seeria ( oli vist 2*100W max ) arvuti järgi. Asja uba on selles, et ega ma üle 10% toas sees võimsusest kasutada saanud ( kaua sa ikka kõrvu piinad ). Sa tahad 800W-se teha koju? Oleneb muidugi, mis ühikutes seda 800W väljendasid. Mul on hetkel pooleli arvutikõllide projekt 4*20W TDA kivide baasil arvutile.
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #19
          Vs: Soovitage võimendi skeemi....

          Noh, kui see võimsuse definitsioon käib U-7111 puhul 2*100 siis mina olen (arvake mis tahate) Rooma paavst . U-7111 on 2*35W, sellele on võimalik ühendada kaks paari kõlareid sappa kuid see ei tee seda isegi 4*35W, tema võimsus on ikkagi 2*35W, see on siis enamvähem kuulatav nimivõimsus.
          Ja kui pead silmas sama defineerimist 400W/4R siis pole see võimsus tegelikult nii hull midagi. Mul 200W/8R ja see ei tähenda-enamus aega on kuulamisvõimsus 5-10W.
          -superradical-

          Comment


            #20
            Vs: Soovitage võimendi skeemi....

            Tuppa ma ei taha kohe kindalsti 800W, see oli taŕafo võimsus.Nagu ennem kirjutanud olen, siis 200W kanalile on täiesti piisav. MIs puutub nende transistoride markidesse, siis tähtedega võisin vabalt eksida kuna mul polnud neid silmaall ja kirjuasin need mälu järgi.Ressursi koha pealt ütleks nii, et see pole väga piiratud, eks vaatab, milliseks see summa lõpus kujuneb.
            * * *

            Comment


              #21
              Vs: Soovitage võimendi skeemi....

              Kui umbes 2000 kahju pole ja see võtta on siis anna minna-võta Monitor 350 skeem, selle saad kasutades Google otsingut. Sellele on olemas ka plaadijoonis, seal küll kasutuses MJL21193/MJL21194 lõpud aga ka need mis Sul kõlbavad asendama neid.
              Pingevõimendi osas võib olla tagasilööke-ma ei tea, kui suudad leida:
              2SA1084 (2SA970, 2SA1049, 2SA1136)
              BF470 (BF416, BF418, 2SA1361, 2SA1353)
              BF469 (pole asendusi otsinud kuna ühtki neist eelpoololnuist ei ole korraliku tootja omadest eestis kohanud ).
              Võimalus on otsida neile omakorda ikka korralikult sobivad asendused .
              Jahutuses saad kasutada 3-4 korralikku (Spire näit.), ilma ventideta alumiiniumist proseradikat mille kinnitad soovitavalt ühe paksema alumiiniumplaadi külge.
              A veel-kui seda teed siis väldi kõige esimesi SiliconChip-i skeeme, esimesega oli nii mõnigi probleem, viimane versioon mis netis ka olemas on vigadest vaba-uuri lisa DIY foorumist!
              -superradical-

              Comment


                #22
                Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                Olgu, kuulan maad.
                * * *

                Comment


                  #23
                  Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                  Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                  Noh, kui see võimsuse definitsioon käib U-7111 puhul 2*100 siis mina olen (arvake mis tahate) Rooma paavst . U-7111 on 2*35W,
                  Kunagi, umbes 93-ndal aastal, kui sai tegtud väljas pidu, ja hunniku välikõllide järgi olekul kaitsmed otsad andsid, võttis üks elektroonika fanatt ta lahti ja kui nägi lõpu trantse hakkas kah sedasi naerma et oli. Aga kui oli asendanud uued kaitsmed sisse ja mõõtnud ära võimendi pinged ning ossiga väljuva signaali amplituudi ulatuse, hakkas murelikult uurima lõputrantse nende margi järgi.
                  Jutu uba on: vidina välimus võib olla petlik, kui sisu skeemi ei tea.
                  Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                  Comment


                    #24
                    Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                    Esmalt postitatud erku poolt
                    Kunagi, umbes 93-ndal aastal, kui sai tegtud väljas pidu, ja hunniku välikõllide järgi olekul kaitsmed otsad andsid, võttis üks elektroonika fanatt ta lahti ja kui nägi lõpu trantse hakkas kah sedasi naerma et oli. Aga kui oli asendanud uued kaitsmed sisse ja mõõtnud ära võimendi pinged ning ossiga väljuva signaali amplituudi ulatuse, hakkas murelikult uurima lõputrantse nende margi järgi.
                    Jutu uba on: vidina välimus võib olla petlik, kui sisu skeemi ei tea.
                    Ennem usun, et kasutaja radiotehnika35 on Rooma paavst. PS! tean välimust ja ka sisu.
                    See elektroonika fanatt on ka karm vend, milleks uurida transe? Piisab pilgust toite osale, radikale ja saaks juba hea kõhutäie naerda.
                    viimati muutis kasutaja Rom; 13 m 2009, 21:32.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                      Esmalt postitatud Rom poolt
                      Ennem usun, et kasutaja radiotehnika35 on Rooma paavst. PS! tean välimust ja ka sisu.
                      See elektroonika fanatt on ka karm vend, milleks uurida transe? Piisab pilgust toite osale, radikale ja saaks juba hea kõhutäie naerda.
                      -noh omaltpoolt siis ei olegi midagi lisada (vaatamata selle võimutüübi korduvatele remontidele)
                      -superradical-

                      Comment


                        #26
                        Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                        esimene võimalus ESP skeem transsidel:


                        selline kit oleks ka hinna/kvaliteedi/võimsuse suhtelt päris talutav,
                        eriti kui sul korralik toitetrafo olemas. foorum on tegijal ka päris töötav.


                        sealt amp 2, amp 15 või Truepath.

                        edit: see ka, väljakatel:


                        muidugi oleks lihtsam investeerida 6 dB tundlikematesse kõlaritesse
                        ja ehitada 50 W võim... või kasutada valmis PA võime.
                        viimati muutis kasutaja marley; 14 m 2009, 14:34.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                          Vaatasin ka ise seda lehte jälle aga olen ma pime või milles on asi-ei näe kusagil sealsete vidinate hindasid?
                          Veel on KIT-ina võimalus Anthony Holton, kunagi sai temaga kirjavahetust peetud ühe 800W HexFET võimu puhul aga siis ikkagi loobusin, hind väga hull ei olnud aga postikuluna ja tollina veel teist samapalju, see pani mõtlema ja ise ikka nagu põnevam teha. Tegelikult peaks alles olema ka kogu manual mille ta saatis, seal olemas paigutusjoonis ja täielik skeem ning 25-30 lehekülge juhendamist , saaks Eaglega copy omale teha sellest.
                          -superradical-

                          Comment


                            #28
                            Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                            ESP müüb ainult trükkplaate minu arust,
                            41 Hz on vasakmenüüsl alajotus Shop (-;

                            Comment


                              #29
                              Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                              ES-d jah mõtlesin, ei märkinud seda siin, krt-hajameelsus.
                              Aga ka nende pcb-de kohta ei näinud hindasid seal ?
                              -superradical-

                              Comment


                                #30
                                Vs: Soovitage võimendi skeemi....

                                Kasutaja Jyrka kirjutas mulle privas ja pakkus välja, et teha C200 väikseste modifikatsioonidega. C200 olen ma ka varem teinud ja antud hetkel tundub see ka kõige mõistlikum olema. Kui midagi edasi mõtlen ja arendan, siis annan teada.
                                viimati muutis kasutaja raadiolamp; 14 m 2009, 19:37.
                                * * *

                                Comment

                                Working...
                                X