Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Montaaži Foorum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Montaaži Foorum

    RaunoK, kas sa eesti keeles ka kirjutada oskad ? Täiesti jabur tekst !

    Fooliumi kleepimise mõttest ma aru ei saa. Varjestuses kasutatakse küll vaskteipi, kuid see on oluliselt kallim igat sorti trükkplaatidest. Trükkplaadi söövitamine (või lõikumine) on ju nii lihtne. Eriti labased asjad saab vildika või sulega teha, ei ole vaja kalleid fototundlikke toorikuid.

    Comment


      #17
      Vs: Montaaži Foorum

      Ära pahanda, äkki inimene ei ole kuulnud midagi trükkplaadist?
      Siis ongi tore kui ta saab oma montaazhi foorumi ja saab uusi asju teada.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        Vs: Montaaži Foorum

        Radade mingist materjalist välja lõikamine ja plaadile kleepimine ei ole uus idee, sellest kirjutati kunagi ka "Radio-s". Ise ei ole proovinud ja ei taha ka, jäi lihtsalt silma...aga teoreetiliselt on see võimalik. Teoreetiliselt...!
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Re: Vs: Montaaži Foorum

          membraan lüliteid jmt, mida kiledel leidub prinditakse ju printeriga. väga mugav, tahaks isegi nii, aga kallis on ma kahtlustan see hõbedasisaldusega värv...
          osad "joodavad" ka voolu juhtiva liimiga komponente paika neile kiledele.
          et elektroonikaga tegeleda pole vaja ei vaske, tina, trükiplaati ega kuuma kolbi tänapäeval... juudas.....

          Comment


            #20
            Vs: Montaaži Foorum

            Esmalt postitatud KaruTEC poolt
            Fooliumi kleepimise mõttest ma aru ei saa. Varjestuses kasutatakse küll vaskteipi, kuid see on oluliselt kallim igat sorti trükkplaatidest. Trükkplaadi söövitamine (või lõikumine) on ju nii lihtne.
            äkki oli see osa mulle adresseeritud.
            selgitan. on mõnikord olnud vaja teha lihtsamaid plaate, kus 1poolses smd-s kõik lahendatud. et plaat vähem emr-i kiirgaks, panin teisele poole teibi.
            rahalisest pöhjendusest: 100x75mm 1poolt fotoresistiga kaetud pcb maksab 0,7Eur , 50mmx50m vaskteip 3M oma paarsada eeku 3M esinduses. (enamik teipi kulus ESD töödeks, ehk nagunii vajalik ost).

            Comment


              #21
              Vs: Montaaži Foorum

              Ma pidasingi silmas et teip on kallis - samas kui seda vabalt käes, võib igasugu asju teha.

              Comment


                #22
                Vs: Montaaži Foorum

                Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                Ma pidasingi silmas et teip on kallis - samas kui seda vabalt käes, võib igasugu asju teha.
                Esmalt postitatud raivo poolt
                100x75mm 1poolt fotoresistiga kaetud pcb maksab 0,7Eur , 50mmx50m vaskteip 3M oma paarsada eeku 3M esinduses.
                Ma ammu unustatud aritmeetikat kasutades jõudsin küll tulemuseni, et teip on ~10-15X odavam

                Comment


                  #23
                  Vs: Montaaži Foorum

                  Esmalt postitatud raivo poolt
                  rahalisest pöhjendusest: 100x75mm 1poolt fotoresistiga kaetud pcb maksab 0,7Eur ,
                  Sorry mehed aga kust kohast Te sellise hinnaga plaati saate .
                  Oleks omalgi soov, kasvõi siis poole kallimaltki .

                  Comment


                    #24
                    Vs: Montaaži Foorum

                    Westbaldis on trükiplaat väga odav, vaata sinna.
                    * * *

                    Comment


                      #25
                      Vs: Montaaži Foorum

                      Aga kuidas söövitada, kas soola veega ja montaaþiplaadi katmiseks mesilasvaha. Ma tahaks koduste vahenditega söövitada, mite osta poodidest igasugust kallist solki poe müüate rõõmustamiseks.
                      Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Montaaži Foorum

                        Soolalahust ja elektrolüüsi ei soovita. Harilikule metallitükile mingit jura võib sellega teha, montaažplaati kahjuks mitte. Esiteks on soolalahusega läbiimbunud vatti isegi paarivoldise pinge juures äärmiselt ebamugav käes hoida. Samuti on nõuded toiteallikale küllaltki erilised: pinge 5V ringis, lubatav koormusvool kümmekond amprit (ise katsetasin eeltakisti ja ,,Start"-tüüpi akulaadijaga). Kui plaadil vaske juba väheks jääb, tekivad radade vahele pisikesed söövitamata saarekesed ning plaati imbunud soolalahus muudab radade ääred paari kuuga roheliseks pulbriks.
                        Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Montaaži Foorum

                          Otsingut kasuta ja kirjuta PALUN EESTI KEELES.
                          Kui madalale peab foorumi lati laskma ?

                          Comment


                            #28
                            Vs: Montaaži Foorum

                            Latt peab olema nii madal et oleks piisavalt kasutajaid et foorumit elus hoida. Paraku küll sedasi tekib palju läbu, aga kõike ei maksa südamesse võtta.
                            Antud juhul mu arust tegu lihtsalt fantaasialennuga et kui lolli juttu võib ajada et mind veel usutakse.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Montaaži Foorum

                              Esmalt postitatud elukaz poolt
                              ...Antud juhul mu arust tegu lihtsalt fantaasialennuga et kui lolli juttu võib ajada et mind veel usutakse.
                              Kui midagi valesti kirjutasin, parandage. Sellised on minu isiklikud kogemused montaažplaadi söövitamisel elektrolüüsi abil.
                              Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Montaaži Foorum

                                Esmalt postitatud RaunoK poolt
                                Aga kuidas söövitada, kas soola veega ja montaaþiplaadi katmiseks mesilasvaha. Ma tahaks koduste vahenditega söövitada, mite osta poodidest igasugust kallist solki poe müüate rõõmustamiseks.
                                Müüjatele (mitte: müüatele) võiks ikka ka rõõmu valmistada ja ega nad
                                ju solki müü, seda tuleb vast endal jõudumööda toota...
                                Pole hinda kalkuleerinud, ei oska öelda kas just odavam tuleks, aga oli kunagi juhus vesinikülihapendi ja soolhappe seguga söövitada. Justnimelt kodused vahendid juhtusid olema tookord. Õnnestus kenasti. Lisaboonusena avastasin et raudkloriidiga paakunud söövitusanum oli kah peale seda ilusasti puhtaks saanud. See variant on ka siin teemas mainitud:

                                Kui just väga peeneid radasid pole vaja joonistada, siis esimeseks käepäraseks vahendiks võiks olla kasvõi valge korrektorpliiats, mida peaks ka külapoes müüa olema.
                                Kui katsetuseks läheb, ei pea kohe alguses terve plaadiga riskima, väiksem "proovitükk" võib ka selle nimi olla...
                                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                                Comment

                                Working...
                                X