Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

transistoritele asendused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Kui juba uuesti kokku paned, pane lõputransid kohe Darlington lülitusse - üks võimalik ringitegemine vähem.

    Miks Sa 60-s vatis kahtled? RMS võimsuse saad valemist P_RMS = U1*U1 / (2 * R), kus U1 on ühe õla toitepinge voltides ja R on kõlari takistus oomides. Tutvu teooriaga ja veendu ise

    Antud skeemilahendus on oma lollikindlust juba 30 aastat ausalt tõestanud Vead ei ole kindlasti põhimõttelised, vaid kindlasti lihtsad ja koduste vahenditega (või ka ilma ) leitavad ja parandatavad.

    Muide, tehniline inglise keel on tegelikult üsnagi lihtne, vajaliku info leidmisel ei tohiks vähene sõnaraamatu kasutamise vajadus küll kuidagi takistuseks olla.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #17
      Miks siis trükkplaati pole teinud? Kas tegelikkuses üldse selle võimu valmis tegid või ammutad lihtsalt "kindlustavat" inffi, mis julgustaks seda looma?
      -superradical-

      Comment


        #18
        Originally posted by radiotehnika35@Nov 3 2005, 10:32
        Miks siis trükkplaati pole teinud? Kas tegelikkuses üldse selle võimu valmis tegid või ammutad lihtsalt "kindlustavat" inffi, mis julgustaks seda looma?
        tegin tegin valmis,aga njah välimus jäi natukene kehvapoolne ja logisev tahaks detailid kuidagi paremini panna nii,et jääksid vähem nähtavad ja ei liiguks see jama nii palju.Trükiplaadiga ons siis selline lugu,et ma ei tea kus neid teha või osta saab pole varem nendega kokkupuudet olnud.Olen kuulnud,et neid saab ise kirjutada,aga ma oletan,et töö on ilmatu suur ja välimus pärast kehvapoolne.Ja ega nende tegemine või ostmine vist odav ka eriti ple.Olen neid makette ostnud,aga need samuti kirved mingi üks suht väike plaat 45 kulli ja tal polnud auke sees..ok see selleks ma hakkan siis seda võimendid vaatama.
        otsija

        Comment


          #19
          makettplaat on ikka auguline. Selline umbes 20x10cm tükk maksab 40 raha kanti. Kallimat saab ka, see on umbes topelt kallis aga peab märksa kauem kinni-lahtijootmistele vastu. Samas kui seda ainult üks kord kasutada, siis pole väga viga. Seda odavamat on kogu aeg müüdud RET'is, viimasel ajal ka Tevalos.
          Ilma aukudeta on lihtsalt trükkplaat, tavaliselt klaastekstoliidist tehtud ja vasega kaetud kas siis ühelt või mõlemalt poolelt. Plaatide söövitamisest on siin üksjagu juttu olnud. Otsing abiks aga lühidalt:
          *plaat väga puhtaks
          *söövituskindlalt rajad plaadile. Paksem kiht markerit aitab ka, mõni teeb korrektuurmarkeriga. Müüakse ka spetsiaalmarkereid. Või siis prindid laserprinteriga välja spets kilele ja triigid selle tahma sealt kilelt plaadile.
          *söövitame. Uputame lahusega vanni. Kas naatriumpersulfaadiga või raud-3-kloriidiga. Esimene on märksa parem asi. Nagu ikka söövitava keemiaga - ETTEVAATUST!
          *Peseme hästi plaadi ära, et edasi ei söövituks. Peseme kas mingi kareda asjaga või keemiaga (bensiin, piiritus vms marketi eemaldava asjaga) rajad maha.
          *tinatame.

          Comment


            #20
            Originally posted by andreie@Nov 3 2005, 08:20
            Kui juba uuesti kokku paned, pane lõputransid kohe Darlington lülitusse - üks võimalik ringitegemine vähem.

            Miks Sa 60-s vatis kahtled? RMS võimsuse saad valemist P_RMS = U1*U1 / (2 * R), kus U1 on ühe õla toitepinge voltides ja R on kõlari takistus oomides. Tutvu teooriaga ja veendu ise
            Vaata http://www.ampslab.com/projects.htm c200-l on kolm lõpu ehitamise
            varianti: liittransiga, Sziklai ja kvaasikomlektaarne( ühesuguse juhtivusega).
            C70 ja C200 skeemid samad, erinev ainult toitepinge ja lõputransside andmed.

            Elu jooksul nii palju igasugust pahna pähe kogunenud, et inglise keel kuidagi ära ei mahu ja jälle sai ämbrisse astutud, kui mina veel noor olin, oli 350mA kõva A klass aga praegu kõlbab paroodiaks.

            Mina arvutan võimsust toitepinge järgi nii: (U1-Ukaod)x0,7=~Uväljund
            (35-4)x0,7=21,9V 21,9x21,9/8 =60W
            Lahja toitega kaod suuremad ja võimsus väiksem.
            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

            Comment


              #21
              Praeguseks on loodetavasti asi kokku pandud ja teeb häält mehemoodi?

              Maru piinlik, aga pean kahjuks tunnistama, et Sziklai ühenduse ebastabiilsuse teemal mul pole Jyrkale oma argumendi kinnitust kusagilt võtta. Lihtsalt ei mäleta, kust mul see info pärit on ja ise pole ka viimasel ajal praktikas kokku puutunud... eks ma teinekord olen targem ja ei ole nii hirmsasti veendunud mälusoppide õigsuses.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #22
                Originally posted by andreie@Nov 7 2005, 13:05


                Maru piinlik, aga pean kahjuks tunnistama, et Sziklai ühenduse ebastabiilsuse teemal mul pole Jyrkale oma argumendi kinnitust kusagilt võtta. Lihtsalt ei mäleta, kust mul see info pärit on
                Pole nagu Sziklai teemal vaielnud, minu arusaamadega ei sobinud võimsuse arvutus
                toitepinge järgi.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #23
                  Kuidas keegi aru sai Mis teha, takkajärgi tarkus on täppisteadus.
                  If you think education is expensive, try ignorance.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by andreie@Nov 7 2005, 13:05
                    Praeguseks on loodetavasti asi kokku pandud ja teeb häält mehemoodi?

                    Maru piinlik, aga pean kahjuks tunnistama, et Sziklai ühenduse ebastabiilsuse teemal mul pole Jyrkale oma argumendi kinnitust kusagilt võtta. Lihtsalt ei mäleta, kust mul see info pärit on ja ise pole ka viimasel ajal praktikas kokku puutunud... eks ma teinekord olen targem ja ei ole nii hirmsasti veendunud mälusoppide õigsuses.
                    Jälle mina siin vana jamaga..mõõtsin nüüd ära,kui palju sellel nn võimendil siis tegelikult tühijooks on...ja tester näitas,et 0,75 A lääb ühte transsi tühijooksuks ja teise peaaegu samapalju(pinge on umbes +-33 volti).olen tollega siis juba mitu korda jeblanud ja laiali kakkunud.Nüüd läks miskit veel õhtale nimelt ta annab nüüd imelikku ebaselget heli nagu praksub vms..kontrollisin kõik transid,takistid,dioodid,suurema mahtuvusega konded üle kõik paistsid täiesti ok ning panin kokku ja samamoodi...
                    Aa ja läbi lasin miskit seal nii,et ma proovisin seda tühijooksu vähendada ja toppisin takistite vahele veel nagu rööbiti takisteid,et näha kas läheb tühijooks vähemaks,aga ei läinud kuni mingi hetk hakkas prõgisema..proovisin siis veel neid 100p kondesid ära võtta ja suvalisi nt 470p asemele panna(100p sid ei olnud vist kuskil,sest ennemalt tegin väheke suurpuhastust oma sodi alla uppunud sahtlites),aga miskit(need konded on vist suht madala pingega,mis mul enne olid) nii,et mai teagi jätan asja esialgu pooleli ja kui kunagi raha peax ülearu tasku sattuma,siis ostan õiged transid,mis skeemis pakutud on ja üleüldse vist kogu krempli uue ega peaks alla 100 eeq hakkama saama..


                    Ja mõned arvavad,et niisama siin nn inffi kogun ok siis http://pilt.ee/view/620470/ seal on toide ka mul ise aretatud,aga see vast ei mängi rolli kuigi kondekatega koonerdasin hirmsat moodi.
                    otsija

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by rainar86@Nov 7 2005, 20:43


                      Ja mõned arvavad,et niisama siin nn inffi kogun ok siis http://pilt.ee/view/620470/ seal on toide ka mul ise aretatud,aga see vast ei mängi rolli kuigi kondekatega koonerdasin hirmsat moodi.
                      Kui veel katsetama hakkad, vaheta prooviks lõpus 220 oomised takid väiksemate
                      vastu, vaata ampslabil, seal 56 oomi.
                      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                      Comment


                        #26
                        Tester, ma loodan, sul ikka on? Kui ei ole, siis on viimane aeg muretseda, kollane hiinakas ei maksa midagi (tõsisemad testrid maksavad head raha) ja ajab alguses asja ära küll. Pimesi ei ole ühest transist keerulisemaid skeeme mõtet punnitada, kuna iga väikese kännu taha jääd hiiglama pikaks ajaks pidama.
                        If you think education is expensive, try ignorance.

                        Comment


                          #27
                          loodan et teemat ei ristusta kui küsin sellinsele transale asendust nagu 2N5458

                          Tartus seda pole, tellida ei saa millegi pärast. Kõik asjad on olemas peale selle ja nagu väga halvasti oleks kui ma ei saa seda transat. <_<
                          Skeem on siis siin olemas(layoutside all)
                          http://www.tonepad.com/project.asp?id=45

                          Comment


                            #28
                            Skeem esimesel lugemisel ei paista konkreetse margi suhtes kriitiline olevat.

                            Küsi N-kanaliga tavalist väljatransistori (mitte MOSFET). Või vali ise ELFA kataloogist ja telli Tevalost: http://www.elfa.se/elfa-bin/dyndok.pl?lang...=0&dok=2424.htm
                            If you think education is expensive, try ignorance.

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by served@Nov 11 2005, 15:31
                              loodan et teemat ei ristusta kui küsin sellinsele transale asendust nagu 2N5458

                              2SK246, 2sk330, BF244b-245B, 2n3823/2,2N4222/1, 2N5361, BFS71 pakub
                              üks raamat
                              Tiigi Elektroonikast saad ehk vene KP303
                              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                              Comment


                                #30
                                et siis kui ma pmts ostan 1 neist siis on tulemus sama mis sellel 2N5458?
                                Kui nii siis suured t2nud homme l2hen uurin.

                                Comment

                                Working...
                                X