Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

transistoritele asendused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    transistoritele asendused

    Mul selline häda,et oleks sellele võimendile http://sound.westhost.com/project03.htm nendele kahele transile seal asendust leida,mis seal skeemis nimetud on.need peaksid olema bc559 ja bc549.tevalos(Tartus) kohapeal neid pole ja oleks siis vaja mingit asendust neile leida.Kui keegi juhtub teadma,siis ma ootan vastuseid....
    otsija

    #2
    Kuna mul pole õrna aimugi, mis Tartu Tevalos kohapeal olemas on, oskan ainult seda nõu anda, et vaatad http://www.datasheetarchive.com/ lehelt BC559 / BC549 juhtivustüübi (esimene mälu järgi pnp, teine npn), maksimaalse kollektoripinge (arvatavasti 70...100v) ja küsid kohapealt asendust. BC547 / BC557 peaksid ka asja ära ajama, pead ei anna.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Originally posted by andreie@Oct 30 2005, 18:52
      Kuna mul pole õrna aimugi, mis Tartu Tevalos kohapeal olemas on, oskan ainult seda nõu anda, et vaatad http://www.datasheetarchive.com/ lehelt BC559 / BC549 juhtivustüübi (esimene mälu järgi pnp, teine npn), maksimaalse kollektoripinge (arvatavasti 70...100v) ja küsid kohapealt asendust. BC547 / BC557 peaksid ka asja ära ajama, pead ei anna.
      aga kas need kaks transsi seal lõpus mitte mõlemad pnp d ei ole ja kas need transid on ikka õiged sinna võimu skeemi ega seal skeemi peal ju kirjas ei ole,aga ma vaatasin nati ja minuarust peaksid ikka olema need transid seal õged kuigi kindel pole....
      otsija

      Comment


        #4
        Neid originaaltransse otsi vanematest videomakkidest(seal neid lademeis ).
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Kui midagi segadust tekitab, loe seesama Project 03 hoolega läbi, seal on kõik ehitamiseks vajalik info olemas. Näiteks lauset

          # Input (long tailed pair) - BC559 or similar (low noise, PNP, 40V collector-emitter voltage rating)
          # Bias Servo - BC549 or equivalent


          tuleb mõista nii, et sisendis on kaks BC559 transistori ja eelpinget hoiab BC549. Asendust küsid sõnade "low noise, PNP, 40V collector-emitter voltage rating" järgi. Pole ju raske.

          Tevalo tavaliselt kaupluste vahet saadab kaupa küll (näiteks kui Tallinnas Paldiski maante poes on asjad olemas, saadavad nad sisetranspordiga asjad Mustamäe poodi, kui vaja). Kas Sa oled küsinud, kas Tartu Tevalosse ka saadavad?
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            #6
            Originally posted by andreie@Oct 31 2005, 15:59
            Kui midagi segadust tekitab, loe seesama Project 03 hoolega läbi, seal on kõik ehitamiseks vajalik info olemas. Näiteks lauset

            # Input (long tailed pair) - BC559 or similar (low noise, PNP, 40V collector-emitter voltage rating)
            # Bias Servo - BC549 or equivalent


            tuleb mõista nii, et sisendis on kaks BC559 transistori ja eelpinget hoiab BC549. Asendust küsid sõnade "low noise, PNP, 40V collector-emitter voltage rating" järgi. Pole ju raske.

            Tevalo tavaliselt kaupluste vahet saadab kaupa küll (näiteks kui Tallinnas Paldiski maante poes on asjad olemas, saadavad nad sisetranspordiga asjad Mustamäe poodi, kui vaja). Kas Sa oled küsinud, kas Tartu Tevalosse ka saadavad?
            Aam no jah võõrkeeled pole üldse minu tugevam külg..seega siis see bc549 lääb sinna kahe dioodi juurde ja need sisendi juures olevad seega on mõlemad bc559 d ja saan need ka asendada...Tevalost ple otseselt küsinud,kas saadavad sinna või mitte vb isegi saadavad,sest nad ütlesid,et siis peab tln tellima vms.Mul see jama,et ma ei ela tartus ja seega igapäev sinna ei satu..
            otsija

            Comment


              #7
              Kaugus pole tänapäeval tellimisel takistuseks.

              Tel: 740 0395
              E-Post: tartu@tevalo.ee

              Tevalo müüb ka interneti teel.

              P.S. Tallinnas oskavad müüjad suure tõenäosusega asendust soovitada, arvatavasti on ka Tartus nii.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Originally posted by rainar86@Oct 30 2005, 16:14
                Mul selline häda,et oleks sellele võimendile http://sound.westhost.com/project03.htm nendele kahele transile seal asendust leida,mis seal skeemis nimetud on.need peaksid olema bc559 ja bc549.tevalos(Tartus)
                Muide, mõni aeg tagasi oli sama teema juba läbi näritud, ehk leiad otsinguga.
                Mina kasutan 2N5551 ja 2N5401 transse sarnastes kohtades ja ei kahetse.
                Ei maksa kramplikult kinni hoida skeemil toodutega, ju tal sel momendil sahtlis
                paremaid polnud.
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #9
                  Originally posted by andreie@Oct 31 2005, 15:59
                  Kui midagi segadust tekitab, loe seesama Project 03 hoolega läbi, seal on kõik ehitamiseks vajalik info olemas. Näiteks lauset

                  # Input (long tailed pair) - BC559 or similar (low noise, PNP, 40V collector-emitter voltage rating)
                  # Bias Servo - BC549 or equivalent


                  tuleb mõista nii, et sisendis on kaks BC559 transistori ja eelpinget hoiab BC549. Asendust küsid sõnade "low noise, PNP, 40V collector-emitter voltage rating" järgi. Pole ju raske.

                  Tevalo tavaliselt kaupluste vahet saadab kaupa küll (näiteks kui Tallinnas Paldiski maante poes on asjad olemas, saadavad nad sisetranspordiga asjad Mustamäe poodi, kui vaja). Kas Sa oled küsinud, kas Tartu Tevalosse ka saadavad?
                  sain tevalost mingid nn asenduse 2sc557b.ma unustasin vist tähtsa pisiasja mainimata nimelt lõppudeks on mul kt818gm ja kt819gm.enne tevalost saadud asendusteta panin ta siis kokku selle esimese skeemi järgi,mis seal antud aga nende tundmatute transside asemel kasutasin bd140 ja bc640 need peax ka teoreetiliselt siis sobima.töötas küll,aga jah kuumenes liialt kuigi ülepinget ta ei saanud alla +-35 v oli nõks pinge.isegi siis,kui tümmi ei lasknud läks ta ikka suht tuliseks ajapikku tümmist rääkimata(radikas on piisavalt suur)... Aam ja nende uute asendustega asi ei muutunud.Kas viga võib siis nendes kt818 des olla,et ta niiviisi kuumeneb???????????????
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by rainar86@Nov 2 2005, 16:42
                    .Kas viga võib siis nendes kt818 des olla,et ta niiviisi kuumeneb???????????????
                    Viga on sinus, seal pikk jutt mille sisust on vaja aru saada, see tähendab, et peab
                    olema natuke eelteadmisi. Mina ei saa mõhkugi aru inglise keelest, aga on natuke
                    eelteadmisi ja saan aru ,et A klassis peabki kõvasti soojenema, radikad peavad
                    võimsad olema ja vent ei ole liiast.
                    Esialgu lühista või võta üks kahest järjestikusest dioodist ära, kuumenemine
                    peaks kaduma. Edasi leia Abo Raadiolülitused ja loe võimenditest, eriti lk.333 .
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Jyrka+Nov 2 2005, 17:34--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Nov 2 2005, 17:34)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-rainar86@Nov 2 2005, 16:42
                      .Kas viga võib siis nendes kt818 des olla,et ta niiviisi kuumeneb???????????????
                      Viga on sinus, seal pikk jutt mille sisust on vaja aru saada, see tähendab, et peab
                      olema natuke eelteadmisi. Mina ei saa mõhkugi aru inglise keelest, aga on natuke
                      eelteadmisi ja saan aru ,et A klassis peabki kõvasti soojenema, radikad peavad
                      võimsad olema ja vent ei ole liiast.
                      Esialgu lühista või võta üks kahest järjestikusest dioodist ära, kuumenemine
                      peaks kaduma. Edasi leia Abo Raadiolülitused ja loe võimenditest, eriti lk.333 . [/b][/quote]
                      njah vb isegi minus viga,aga minuarust see on törts liialt suur kadu,sest radikas on 17,5 cm pikk,10 cm lai ja 3 cm kõrge.ja ma oletan,et tühijooks on kusagil 20 w ja need dioodid ühendasin ma kokku,aga ikka tarbis kole palju(toitepinge ei tõusnud seega ta tarbis samapalju elektrienergiat) Sellisel võimendil peaks elektritarbimine jah suht suur olema,aga kas mitte siis,kui võimendi helisignaali ikka võimendab,mitte niisama tühjalt seistes??????
                      otsija

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by rainar86@Nov 2 2005, 18:08
                        Sellisel võimendil peaks elektritarbimine jah suht suur olema,aga kas mitte siis,kui võimendi helisignaali ikka võimendab,mitte niisama tühjalt seistes??????
                        Seal jutus vilksatas 350mA algvooluna, 10W transi kohta kütab tuba ilma signaalita.
                        Algvoolu määrab pingelang dioodidel, kahel dioodil 1,2V , ühel 0,6V mis
                        oleks pidanud algvoolu kõvasti vähendama. Kui ei vähenenud siis sul midagi
                        valesti. Kui tester olemas mõõda nelja lõputransi pinged väljundi suhtes ära,
                        väljund peab muidugi 0 lähedane olema.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #13
                          See ei ole A-klassi võimendi ja soojenemine tühijooksul seega kohatu. Tühivooluks on ette nähtud 40..50 mA, millele vastab väljundis olevatel 0,5-oomistel takistitel pinge 20..25 mV.

                          Sa oled kas midagi valesti teinud või võimendi ostsilleerub (mis muidugi tähendab, et oled ikkagi valesti teinud, lihtsalt keerulisemal viisil). Mul on peoga küsimusi

                          Lühikene vigade kontroll:
                          Mis pinge on dioodidel? Aga väljundis olevatel 0,5-oomistel takistitel? Aga dioodidel maa suhtes? Kas takistid on õiged? Kas on lühis äkki seal, kus ta olema ei peaks? Äkki on katkestus seal, kus peaks olema ühendus?

                          Lühikene ostsilleerimise kontroll:
                          Kas võimendi läheb soojaks ka siis, kui kõlarit ja kõlarijuhtmeid järel ei ole? Kui jah, siis tuleb väljundisse kõlariga järjestikku lisada väike drossel, millega omakorda on paralleelselt 10-oomine takisti.

                          Kas võimendi väljundis on alalispinge null, aga väljundisse kõlari asemel ühendatud 10-oomine takisti läheb kuumaks? Pane esimese BD139 seljas elava 100pF kondensaatori asemele näiteks 470pF, või kui see aita, siis suurem.

                          Kui ostsilleerimisest eelpool toodud vahenditega jagu ei saa, on kaks võimalust:
                          a) viga on trükkplaadi layout&#39;is, selle diagnoosimiseks muidugi pilti vaja näha.
                          b) ühendad väljundtransistorid kapriissevõitu Sziklai liittransistori asemel stabiilsema ja ka veidi vähem moonutavasse Darlingtoni liittransistoriks (nagu siin pildil EF TYPE II: http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dpafig13.gif , või siin http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dpafig33.gif, eelpingelülitus kopeeri ka selle pealt, R14 võib ära jätta).

                          Muide, tagasiside väljundist pead ühendama nii, nagu sellel pildil ette näidatud: http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dpafig29.gif
                          If you think education is expensive, try ignorance.

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by Jyrka+Nov 2 2005, 19:29--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Jyrka @ Nov 2 2005, 19:29)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-rainar86@Nov 2 2005, 18:08
                            Sellisel võimendil peaks elektritarbimine jah suht suur olema,aga kas mitte siis,kui võimendi helisignaali ikka võimendab,mitte niisama tühjalt seistes??????
                            Seal jutus vilksatas 350mA algvooluna, 10W transi kohta kütab tuba ilma signaalita.
                            Algvoolu määrab pingelang dioodidel, kahel dioodil 1,2V , ühel 0,6V mis
                            oleks pidanud algvoolu kõvasti vähendama. Kui ei vähenenud siis sul midagi
                            valesti. Kui tester olemas mõõda nelja lõputransi pinged väljundi suhtes ära,
                            väljund peab muidugi 0 lähedane olema. [/b][/quote]
                            ma kakkusin detailideks laiali ära . millalgi,kui viitsimist on panen uuesti kokku,aga ikkagi palju siis sellisel võimendil nn algvool on.Kui ongi normaalne,et ta sellise mõõtmega radika nii kuumaks ajab,et seal muna praadida võib,siis ei tasu asi ennast üldse ära..Ma piilusin tuttava jvc võimendi sisemusse ja seal oli törts suurem radikas kahe kanali jaoks ja see kuumeneb ka kuigi seal on mõeldud 8 oomile see võim,aga võimul on mõlemas kanalis 4 oomi taga,aga läbi ei lähe.Ma oletan,et kui mina enda leiutisele mingi sellise koormuse taha paneks,siis ......mai kujuta ette kaua ta töötaks.
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by andreie@Nov 2 2005, 20:07
                              See ei ole A-klassi võimendi ja soojenemine tühijooksul seega kohatu. Tühivooluks on ette nähtud 40..50 mA, millele vastab väljundis olevatel 0,5-oomistel takistitel pinge 20..25 mV.

                              Sa oled kas midagi valesti teinud või võimendi ostsilleerub (mis muidugi tähendab, et oled ikkagi valesti teinud, lihtsalt keerulisemal viisil). Mul on peoga küsimusi

                              Lühikene vigade kontroll:
                              Mis pinge on dioodidel? Aga väljundis olevatel 0,5-oomistel takistitel? Aga dioodidel maa suhtes? Kas takistid on õiged? Kas on lühis äkki seal, kus ta olema ei peaks? Äkki on katkestus seal, kus peaks olema ühendus?

                              Lühikene ostsilleerimise kontroll:
                              Kas võimendi läheb soojaks ka siis, kui kõlarit ja kõlarijuhtmeid järel ei ole? Kui jah, siis tuleb väljundisse kõlariga järjestikku lisada väike drossel, millega omakorda on paralleelselt 10-oomine takisti.

                              Kas võimendi väljundis on alalispinge null, aga väljundisse kõlari asemel ühendatud 10-oomine takisti läheb kuumaks? Pane esimese BD139 seljas elava 100pF kondensaatori asemele näiteks 470pF, või kui see aita, siis suurem.

                              Kui ostsilleerimisest eelpool toodud vahenditega jagu ei saa, on kaks võimalust:
                              a) viga on trükkplaadi layout&#39;is, selle diagnoosimiseks muidugi pilti vaja näha.
                              b) ühendad väljundtransistorid kapriissevõitu Sziklai liittransistori asemel stabiilsema ja ka veidi vähem moonutavasse Darlingtoni liittransistoriks (nagu siin pildil EF TYPE II: http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dpafig13.gif , või siin http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dpafig33.gif, eelpingelülitus kopeeri ka selle pealt, R14 võib ära jätta).

                              Muide, tagasiside väljundist pead ühendama nii, nagu sellel pildil ette näidatud: http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/dipa/dpafig29.gif
                              hmh nali selles,et mul plegi trükiplaati sellel ja detaile saan aint lahtivõetuna kontrollida mida ma ka peagi teen..Ja nagu ma aru sain,siis peab tühijooks tunduvalt väiksem olema Tore vähemalt tean,et kui normaalselt tööle saan,siis kannatab ka midagi ja see 60w on tglt ju küll ja küll,aga iseasi,kas see on 60w rms.
                              otsija

                              Comment

                              Working...
                              X