Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

süsteem, mis hoiab pinget üleval 3 sec

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    süsteem, mis hoiab pinget üleval 3 sec

    Oleks vaja siis mingit sellist systeemi, mis patarei ära võtmisel systeemist hoiab skeemil pinget peal veel 3 sekundit (kuni ma uue pataka sisse panen). süsteem on 9V peal( või noh 8.3 vms mis akust välja tuleb). ja kui pinge ära kaub, siis kaob sealt ära mälu ja mul tuleb seda uuesti progrema hakata (ei soovi seda teha).

    ei oska otsida ka googelist kuna ei tea mida otsida


    #2
    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_sto...15a10b&lng=est
    Valid sobiva mahtuvuse ja paned 2 jadamisi kui 5V väheks jääb. Sel juhul pingejagur ka.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      kas neid teeb reserviks vaid suur mahtuvus? et kas ma võin kasutada ka nt 50V kondekat millel on 10 000uF'i ja kui suurt mahtuvust vaja on 3 sekundi jaoks?

      Comment


        #4
        oleneb koormusest,aga pane selliseid mida Elukaz näitas.

        Comment


          #5
          See on ju lihtne, sul on nominaalpinge ja miinimumpinge. Kondekas on täis, pinge on nominaalne. Toide kaob, pinge langeb minimaalseni (mille juures mälu veel töötab). Selle aja arvutad välja, kasutades kondeka tühjenemise valemit.
          Kui nüüd jälle ütled et ei oska siis loe raamatuid või otsi netist.

          Comment


            #6
            või siis katse eksitus meetod.veel lihtsam

            Comment


              #7
              evar Postitatud Oct 28 2005, 14:37
              või siis katse eksitus meetod.veel lihtsam


              Ja selle tagajärjel see "mälu" läbi lasta?

              Comment


                #8
                läbi ei lase sa midagi. Kondekas paneb lihtsalt pinge aeglasemalt kaduma. Paned sinna mingisuguse kondeka ja proovid kas on piisavalt kaua see mälu alles. Kui ei ole, siis paned suurema... jne. Patareilt toites ei ole eriti mingit piirangut ka konde suurusele (kui välja arvata kondeka lekkimine aga see on suht tühine).

                Comment


                  #9
                  Peab ta just 3 sekundit püsima? Vb kasutaks mingit elementi, kui 3,3 voldist piisab saab ühega ilusti hakkama ja patarei võib väljas olla kas või terve päeva. Või siis mingit backup kondensaatorit, mis peaks ka pinget päris kaua hoidma. Minuarust oleks see lahendus parim, muidugi kui ainult rahakotti ei hakka pigistama 40-100 kroonine väljaminek.
                  ...

                  Comment

                  Working...
                  X