Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Oleks vaja aegreleed mis viivitaks vms.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Oleks vaja aegreleed mis viivitaks vms.

    Oleks siis vaja miskit lahendust et viivitada 5v pealeandmist u. 5-10sek-i.

    Asi peaks toimima nii: tuleb 5v peale, viivitab 5sek ja liigub edasi

    Mõtlesin et OR elemendi, ühele sisendile 5v, teisele 5v läbi konde, et siis kui konde täis saab OR rakendub; VIST!!!???

    NE555 kohta uurisin ka aga oma 5v viivituseks ei osanud teda kasutada.

    #2
    or'iga ei saa kindlasti. Kõige lihtsam ja lollikindlam oleks teha 555-taimeriga.

    Comment


      #3
      Leidsin selle ma ei saa ainult aru miks on diood 1n400x

      Sain juba aru

      Comment


        #4
        diood lühistab relee lahti laskmisel tekkiva vastu-emj ära. Muidu küpsetaks see paarisajavoldine piik transid ära.
        Miks see üks transs seal niimoodi lahtise otsaga ja vastupingestatud on? Igatahes niimoodi küll midagi tööle ei hakka. RC viivitusega muidu saaks küll asja teha.

        Comment


          #5
          Originally posted by digital@Sep 9 2005, 00:56
          Miks see üks transs seal niimoodi lahtise otsaga ja vastupingestatud on? Igatahes niimoodi küll midagi tööle ei hakka.
          KT315-ga sai sedasi ca 7V zenerit tekitada, mille minimaalne stabiliseerimisvool oli mikroamprites.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            Aga mul oli vaja 5v viivitit mitte 12v, et panen selle lahtise otsaga transi asemele 5.1v zeneri ja väiksema konde(muidu aeg liiga pikk) ja transidest darlingtoni mul ka vaja pole panen lihtsalt ühe transi.

            Siis vist töötab või mis te arvate? (pühapäeval proovin järgi ennem pole aega)

            Comment


              #7
              5,1V on palju. Kusagil 2,4-3,9V võiks sobida. Katsetamise värk. Mitte kõik stabilitronid ei tööta väikeste vooludega nii, nagu tahaks (hakkavad palju madalamal pingel juhtima, kui peale trükitud).

              Mina teeks samuti 555-ga. Lihtne ja kindel värk ning palju vähem jamamist korralikult käimasaamiseks.
              Harjutamine teeb harjutajaks.

              Comment


                #8
                Ei saanud tööle nende juppidega mis kodus olid(Zener 5,1), nüüd poodi ja siis juba ne555.


                Aga kuidas ma ne555-e saan viivitama? Triggerile 5v peale ja Threshold-ile 5v läbi paraja konde ja ongi kõik või?
                (GND, Output, Vcc sinna kus vaja muidugi)

                Comment


                  #9
                  Originally posted by digital@Sep 8 2005, 22:56
                  diood lühistab relee lahti laskmisel tekkiva vastu-emj ära. Muidu küpsetaks see paarisajavoldine piik transid ära.
                  Miks see üks transs seal niimoodi lahtise otsaga ja vastupingestatud on? Igatahes niimoodi küll midagi tööle ei hakka. RC viivitusega muidu saaks küll asja teha.
                  mõtle peaga , vaata teisi transe, siis saad aru.
                  -Artificial_Intelligent-

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by digital@Sep 9 2005, 00:56
                    .
                    Miks see üks transs seal niimoodi lahtise otsaga ja vastupingestatud on? Igatahes niimoodi küll midagi tööle ei hakka.
                    Kuigi nii ei tehta, arvan ma, et seda transsi kasutatakse stablitronina. Teatavasti avaneb emittersiire teatud vastupingel .
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11
                      or'iga ei saa kindlasti. Kõige lihtsam ja lollikindlam oleks teha 555-taimeriga.
                      Mina teeks samuti 555-ga. Lihtne ja kindel värk ning palju vähem jamamist korralikult käimasaamiseks.
                      Ok jäin teid uskuma ja tahtsin 555-ga teha aga ei saanud hakkama, ei oska enam kuidagiviisi kivi külge kondesid ja tekisteid ühendada et asi 10sec viivitaks.

                      Väitsite et asi on lollikindel ja lihtne äkki saaks mõne vihje nüüd

                      Comment


                        #12
                        arvuta sellega väärtused välja ja pista külge. all on skeemid ka kuidas
                        http://ourworld.compuserve.com/homep...Bowden/555.htm

                        Comment


                          #13
                          Ma vist muidu aru ei saa kui puust ette ja punaseks :unsure:

                          Kuskohal seal on skeem kuidas teha viivitus timer, seal on vilguti ja on ühe impulsi timer. Mul ei ole vaja et output läheks "kõrgeks" mingiks ajaks, vaid et output ei läheks "kõrgeks" mingiks ajaks siis läheks ja jääks.

                          Comment


                            #14
                            selle ühe pulsi võtad vastu, sellega rakendad relee ja paned relee enaast toitma, e siis läbi yhe klemmikolmiku jookseb releele toide peale. maha saad siis, kui kogu toitele restardi teed

                            Comment


                              #15
                              Ok aga nendel skeemidel, kui triggerile läheb pinge peale siis output läheb kohe "kõrgeks", see on see mis mulle ei meeldi!


                              Mure on selles et LTP pordi pin 17 saab arvuti käivitumise ajal mõned 5v impulsid, kui arvuti juba käib on pinge 0v.
                              Mul oleks vaja lahti saada nendest üksikutest voolu "tõrtsudest"

                              Comment

                              Working...
                              X