Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vilkuri vilgutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Vilkuri vilgutamine

    CMOS loogikaga on kõige lihtsam. PIC-iga saab praktiliselt igasugu tsükleid.

    Comment


      #17
      Vs: Vilkuri vilgutamine

      Tervitus kõigile
      Olen siin uus inimene, seega pole foorumi võimalustega eriti kursis. Lisaks lõpeb minu arusaamine asjast elektrotehnikaga, elektroonika ja raadiotehnikani ta ei ulatu. Aga on tarvis. Sellepärast loodan teiepoolsele abile. Järgnevalt probleemist. Kasutame poistega tehnoloogiaõpetuse tunnis küllaltki palju LED-e. Teema hakkab ammenduma. LED-id võiksid vilkuda. Vilkuvad LED-id ja vilgutite komponendid on kallid (vajadus ühe töö kohta 50-100tk. Neli paralleelklassi). On olemas arvestatav kogus erinevaid nõukogudeaegseid transse, takisteid, kondensaatoreid. Kas kellelgi oleks pakkuda lihtsat skeemi nendest vilguti valmistamiseks? Poisid on 6-7 kl.
      Tänan.

      Comment


        #18
        Vs: Vilkuri vilgutamine

        Foorumi võimalused on piiritud, igas suunas ja lähenduses. Kui Sa märgid oma asukoha (koos seelle õpilashulgaga) siis võime rääkida: mul on üle nõuka CMOS-e. mis töötavad suurepäraselt lihtsates (ja isegi vähe keerulisemates) olukordades. Transid kuluvad voolulülititeks ära. Saada PS, saan aidata.

        Comment


          #19
          Vs: Vilkuri vilgutamine

          Esmalt postitatud õpetaja poolt Vaata postitust
          Tervitus kõigile
          Olen siin uus inimene, seega pole foorumi võimalustega eriti kursis. Lisaks lõpeb minu arusaamine asjast elektrotehnikaga, elektroonika ja raadiotehnikani ta ei ulatu. Aga on tarvis. Sellepärast loodan teiepoolsele abile. Järgnevalt probleemist. Kasutame poistega tehnoloogiaõpetuse tunnis küllaltki palju LED-e. Teema hakkab ammenduma. LED-id võiksid vilkuda. Vilkuvad LED-id ja vilgutite komponendid on kallid (vajadus ühe töö kohta 50-100tk. Neli paralleelklassi). On olemas arvestatav kogus erinevaid nõukogudeaegseid transse, takisteid, kondensaatoreid. Kas kellelgi oleks pakkuda lihtsat skeemi nendest vilguti valmistamiseks? Poisid on 6-7 kl.
          Tänan.
          Elektrotehnika eeldab ka teatavat skeemilugemise oskust, julgen arvata.
          Neid skeemikesi on pm. netis hulgim, vali vaid välja.



          Need vilgutajate skeemid on enamasti nii prostad, et transistoridena võib kasutada pea et suvalisi, sh. nõukaaegseid. Juhtivust peab vaatama, ja võimsust.
          Vene loogika on samamoodi kasutatav. CD40xx seerias enamus asjadel nõuka analoogid olemas.

          Comment

          Working...
          X