Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vilkuri vilgutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vilkuri vilgutamine

    Oleks vaja releed mille max voolu tööks oleks 12 v ja et vilguks ühtlase aja vahega
    oleks hea ety saaks kokkupanna vene juppidest . releed oleks vaja vilkurile

    #2
    Originally posted by johannes@Nov 15 2004, 18:11
    Oleks vaja releed mille max voolu tööks oleks 12 v ja et vilguks ühtlase aja vahega
    oleks hea ety saaks kokkupanna vene juppidest . releed oleks vaja vilkurile
    ma tean ,et vene ajal olid suunatule releed sellised mida sai veel isegi reguleerida
    iseasi kust sa sellise saad

    Comment


      #3
      Aga võiks ju teha siis mingi multivibraatori?
      Näite skeemi kah. Ledi asemele paned kas mingi relee, mis kannatab 12 voldi lülitamist vms...Kui ma su küsimusest ikka õieti aru sain.

      Comment


        #4
        Terminoloogia: VOLTIDES MÕÕDETAKSE PINGET; AMPRITES VOOLU! Kui ikka segaseks jäi, siis otsi siit foorumist; ma kunagi kirjutasin päris pika jutu, kuidas need mõisted endale selgeks teha, tõmmates paralleele veevärgiga.

        Alustaks siis sellest, kui suurt voolu on sul vaja lülitada? Seejärel võime hakata pakkuma konkreetseid lahendusi. Põhimõtteliselt sobiks vast 555 taimeri kivi, paar transsi ka ja siis relee.

        Comment


          #5
          Sooviksin sellist releed mis lülitaks niimodi et saaka panna oma vahel voolu andma nagu näiteks kui tuleb A kord siis tuli A põleb ja tuli B ei põle ja kui vool tuleb B st läbi, põleb tuli B ja tuli A ei põle. Umbes nii kui keegi aru peaks saa ma mu jutust

          Comment


            #6
            See minu antud lingi taga olev multivibraator just seda teebki ju. Või ikka vägisi tahad releed? Nu siis osta mingi progretav vms..

            Comment


              #7
              Kas seda skeemi saab teha ka vene juppidest minu teada pole mul sellist transistorit nagu BC550

              Comment


                #8
                BC547 maksab vist krooni või paar. Sobib ka vene KT315. Toitepinge teistpidi keeramisel aga PNP trans KT361. VAlik on sinu
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Oleneb, kui võimsat tarbijat sa tahad järele panna. Mulle isiklikult igasugused releed ei meeldi. Kui vähegi võimalik siis kasutan kontaktivaba lahendust transi või türistori baasil. Samuti räägi kas see 12 V on vahelduv või alalisvool.

                  Comment


                    #10
                    soovin ikka alalisvoolu pealt aga eks ma proovin

                    Comment


                      #11
                      Lihtne idee vilkuri tegemiseks. Võtad vilkuva valgusdioodi. ja kasutad seda transi tüürimiseks. Transi kollektorahelasse paned aga tarbija.
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Vilkuri vilgutamine

                        Multi vibraator suht lihtne asi keda huvitab siis võin saata video e-mailile

                        Comment


                          #13
                          Vs: Vilkuri vilgutamine

                          Esmalt postitatud elektrik444 poolt Vaata postitust
                          Multi vibraator suht lihtne asi keda huvitab siis võin saata video e-mailile
                          head kaevurite päeva!

                          multivibraator üks sõna, kuhu komad jäid.

                          kui midagi asjalikku öelda pole, polegi vaja öelda.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Vilkuri vilgutamine

                            Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                            Lihtne idee vilkuri tegemiseks. Võtad vilkuva valgusdioodi. ja kasutad seda transi tüürimiseks. Transi kollektorahelasse paned aga tarbija.
                            Kunagi huvi pärast mõõtsin sellise voolutarvet ja üllatuseks avastasin, et see ei sõltu valguse eraldumisest.
                            Võibolla mõnel siiski sõltub.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Vilkuri vilgutamine

                              Ega pole kellelgi aimu kuidas tänapäeva operatiivauto vilkuri vilgutamist matkida? seal tehakse nagu 3 + 3 vilksatust kummaski auto servas.

                              Comment

                              Working...
                              X